Epilog czyli...jak było.

Forum poświęcone trzeciej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 27 do 39.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

08 cze 2008, 11:51

Stało się.Seria trzecia dobiegła końca.Dzisiaj mamy pierwszą,bezranczową niedzielę.
Ile takich niedziel przed nami?Na pewno sporo.A skoro tak to może warto pokusić się o przelanie swoich wrażeń na przysłowiowy "papier".
Do tej pory dzieliliśmy sie swoimi wrażeniami na gorąco,teraz mając spojrzenie na całość tej serii możemy już dokonywać porównań z poprzednimi,by wydobyć dzielące ich różnicę.
Może wtedy okaże się że nie ma żadnych lub są tak duże że gdyby zmienić aktorów,były by to oddzielne seriale.
Zapraszam do rozmowy
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Awatar użytkownika
mamb.
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

08 cze 2008, 13:59

hm...
w serii I każdy odcinek stanowił odrębną historię, a połączone one były w logiczną całość dzięki bohaterom i miejscem zdarzeń, czyli Wilkowyjami. była to seria moim zdaniem najlepsza, choć przecież zawsze początek jest lepszy niż kontynuacja. główną rolę grała Lucy, u której boku w niektórych odcinkach pojawiał się Kusy lub czasem ksiądz. bywały też spięcia między Lucy a wójtem. w tej serii poznawaliśmy głównie ją i Kusego właśnie, pozostałe postaci przewijały się gdzieś na obrzeżach, grając role niewielkie, aczkolwiek ważne. czasem przyglądaliśmy się im bardziej, czasem mniej. to w tych odcinkach rozwijała się wzajemna miłość Lucy i Kusego - poznali się coraz lepiej i tym sposobem pokochali. nie zawsze dostrzegaliśmy drobne gesty uczucia między nimi, ale wszystko wyjaśniło się w odcinku 13, kiedy Lucy, zdawszy sobie sprawę z uczuć Kusego, zdobyła się na odwagę i wykonała pierwszy duży krok. na tym zakończyła się ta obfita w wydarzenia seria.

druga seria rozpoczęła się swego rodzaju zaskokiem dla nas wszystkich, ponieważ choć znaliśmy niską samoocenę Kusego, nie spodziewaliśmy się, że tak desperacko odsunie od siebie Lucy. seria ta różniła się sporo od I, gdyż odcinki tworzyły logiczną całość, jednakże trudno byłoby sobie przypomnieć, co działo się w poszczególnych odcinkach, w przeciwieństwie do serii I. pamiętaliśmy poszczególne zdarzenia z różnych odcinków, ale nie jako odrębne historie, tylko, ot, jako taki obrazek życia wiejskiego, od czasu do czasu urozmaicany komentarzami Ławeczki bądź próbami zwrócenia na siebie uwagi Kusego przez Lucy. w tej serii Lucy wpadła w depresję i była mało aktywna, choć czasem pomagała osobom w potrzebie. tak to trwało aż do odcinka 26, w którym tym razem Kusy nie zniósł życia w samotności i wyznał miłość Lucy.

seria trzecia była zbitką różnych wydarzeń, kontynuacją wątków z poprzedniej serii. dużo było pijanej ławeczki, od czasu do czasu przewijała się Jola z Pietrkiem, Michałowa z Japyczem, czy też Wioletka ze Staśkiem, których to było trochę szczególnie na początku serii III. Lucy powróciła do działania, choć z mniejszą aktywnością niż w serii I, lecz mimo wszystko większą niż w II. rzadko mieliśmy okazję oglądać dworek i mieszkańców, oprócz historii z koniem czy też aktem Wioletki. mieliśmy za to okazję oglądać powrót Czerepacha, jego ucieczkę, przemianę Witebskiego oraz historię Weronki i jej ciąży oraz narzeczonego Kao. w sumie dopiero ostatnie odcinki poprawiły ogólny wizerunek serii III. najlepszy był chyba odcinek 39, choć niewiele powiązany z poprzednimi odcinkami z tejże serii. nagły wysyp oświadczyn i ciąża Lucy trochę zakręciły nam w głowie i dzięki nim nabraliśmy apetytu na serię IV, na którą niestety trochę przyjdzie nam poczekać.
[url=http://www.terazalbonigdy.pun.pl/]Forum Fanów Serialu 'Teraz Albo Nigdy!'[/url]

[url=http://www.mambaphotos.fbl.pl/]Mamba Photos Photoblog[/url]

[url=http://www.eioba.pl/a85319/dlaczego]Dlaczego?[/url]

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

08 cze 2008, 19:14

Nie myślałem, że jednak tak będę tęsknił za Ranczem, naprawdę się przyzwyczaiłem, ale nic :P

Od poniedziałku oglądam sobie od serii I

Recenzję napisałem już w temacie "Ranczo 3".

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

10 cze 2008, 21:12

A nie wiecie czy lecą jakieś powtórki w telewizji ??
"Z Gór wracałem, gdy Ty odszedłeś w góry niebieskie,
I zabrał Cię wóz z widokiem na Bieszczady..."

" Cholera!, całego psa mi zabrudził!"- Lucy
"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."- Lucy

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

11 cze 2008, 8:29

Kasia084 pisze:A nie wiecie czy lecą jakieś powtórki w telewizji ??
Powtórki na pewno będą lecieć w telewizji ale myślę ze po wakacjach :) kiedyś jak były powtórki odcinków 1 czy 2 serii to czasami leciały one w lutym i z początkiem marca to chyba była wtedy seria 2 wiec myślę ze powtórki serii 3 będą na pewno puszczane w TV ale najpóźniej po wakacjach :)
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

05 kwie 2010, 21:04

Szczerze to chyba nie pamiętam tak dobrze akcji z 3 sezonu :)
Niestety, bo powtórki teraz ostatnio leciały ale zdaje mi się że 4 serii... ;)
Właśnie z kolegą ściągamy odcinki Rancza to się przekonam, choć to ściąganie w naszym przypadku pewnie dłuuugo potrwa z takim netem...

ODPOWIEDZ