Nowy ksiądz i odczucia z nim związane.

Forum poświęcone trzeciej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 27 do 39.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
goblin2
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

05 maja 2008, 22:55

Niestety,nie podoba mi się postawa nowego Wikarego.Według mnie nie zachowuje się jak prawdziwy duchowny,który postanowił zostać księdzem z powołania.Ma zbyt konserwatywne poglądy.Widać,że nie potrafi się odnaleść w nowej rzeczywistości,jest mu nie na rękę iż został skierowany na pełnienie posługi duszpasterskiej na taką wieś jak Wilkowyje.Jego stosunek do mieszkańców Wilkowyj nie napawa optymizmem.Traktuje ich jak zwykłych wieśniaków,wydaje mu się że są to ludzie bez rozumu,traktuje ich jak trędowatych.Dla mnie nie zachowuje się tak jak powinien zachowywać się prawdziwy ksiądz.Nie stara się nawet poznać ludzi,zaprzyjaźnić się z nimi i odnaleść się w nowym miejscu i okolicznościach.

Awatar użytkownika
pula35
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

05 maja 2008, 23:17

Mnie wikary śmieszy:P Może dlatego, że utożsamiam go ze znaną mi osobą (choć może nie aż tak pedantyczną). To tak, jakby przenieśli na ekran człowieka z mojego otoczenia:)
"Ludzie siedzą i piją i szukają tylko co to się ma nie udać, no CHOLERA JASNA!!"

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

06 maja 2008, 8:32

Moze Wikary sie zmieni jak Ksiadz Proboszcz z Wilkowyj da mu porzadna szkołe :) Zobaczymy :)
Wikary moze na samym poczatku sobie ubzdurał ze jak przyjedzie do Wilkowyj to on przejmie stołek i bedzie rzadził i kazdego kontrolował i sprawdzał kto jaki jest ale mysle ze Wikaremu sie to nie uda predzej wszyscy dadza mu szkołe zycia niz on zacznie rzadzic :)
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

06 maja 2008, 11:46

Aruna666 pisze:Moze Wikary sie zmieni jak Ksiadz Proboszcz z Wilkowyj da mu porzadna szkołe :) Zobaczymy :)
Wikary moze na samym poczatku sobie ubzdurał ze jak przyjedzie do Wilkowyj to on przejmie stołek i bedzie rzadził i kazdego kontrolował i sprawdzał kto jaki jest ale mysle ze Wikaremu sie to nie uda predzej wszyscy dadza mu szkołe zycia niz on zacznie rzadzic :)
A ja wierzę w Wikarego. :) Myslę,że zrozumie swój błąd i jeszcze nas zaskoczy. ;) :evil:
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

06 maja 2008, 14:01

Gosia pisze:A ja wierzę w Wikarego. Myslę,że zrozumie swój błąd i jeszcze nas zaskoczy.

Wszystko jest możliwe :) zobaczymy to w nastepnych odcinkach :)
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

06 maja 2008, 16:16

W kulisach po serialu był fragment jak córka wójta i wikary "przytulali się".

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

06 maja 2008, 18:04

A może, może się zmieni. Bo teraz jest strasznie zimny. Co prawda ostatniego odcinka nie oglądałem jeszcze w całości, ale nagrałem sobie.

Według mnie to taki zwykły człowiek, który czuje, że ma władzę i chce wpływać na ludzi. Jak go moja mama określiła: dupek :P

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

06 maja 2008, 19:22

ciekawe jak rozwinie się wątek wygryzania Kozłów ze stanowisk przez wikarego i Dude

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

06 maja 2008, 20:38

yoanna zaskakująco, zaskakująco

Awatar użytkownika
michal18c
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

06 maja 2008, 21:56

Tak na szybko - ludzie są różni ( jeden człowiek zachowuje się spontanicznie wobec ludzi - w pozytywnym rozumieniu, inny zaś skrajnie podporządkowany swoim ideom nie zawsze slusznym ulega, dopuki dopóty nie przeżyje wstrząsu, który pozwoli spojrzeć mu na siebie z dystansu, z boku - poprostu tak by dostrzec w sobie to co jest dostrzegalne dla innych a dla nas niekoniecznie. Ezop kiedyś powiedział: " Każdy z nas nosi dwie sakwy, jedną z przodu, drugą z tyłu. Do tej z przodu składamy błędy innych, do tej z tyłu nasze własne i dlatego ich nie widzimy"
więcej prac na http://www.michal18c.digart.pl

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

06 maja 2008, 22:34

Za to Duda mnie zaskoczył. Myślałem, że po donosach do województwa ma na razie dość, a tu drugi Czerepach rośnie.

Awatar użytkownika
melisa78
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

11 maja 2008, 12:57

Mnie przede wszystkim nie podoba się odtwórca roli Wikarego - Bartek Kasprzykowski. Ta rola go przerasta. Poza tym, nie pamiętam już, czy to w wydaniu internetowym, czy to w papierowym jakiegoś czasopisma widziałam fotos z serialu "Halo Hans" Bartka ubranego w sutannę szczerzącego zęby w cynicznym uśmiechu a wokół niego tańczą dwie zakonnice (w tym Tamara Arciuch) To zdjęcie wciąż mam przed oczami i rzutuje na odbiór Bartka jako poważnego Wikarego.
Poza tym sam ten pomysł aby umieścić wątek pedantycznego księdza w scenariuszu odbiera urok serialowi jako komedii, bo szczerze powiem, że dla mnie ten wątek jest mało śmieszny, raczej tragiczny i zamiast radości wywołuje we mnie współczucie, że można mieć tylko jeden pryzmat, przez który ocenia się wszystkich ludzi. Postać Wikarego mnie w jakiś sposób denerwuje tak jak denerwował mnie Czerepach w ostatnich odcinkach i tak jak denerwuje mnie ostatnio polonista ze swoimi egzystencjalnymi problemami.
Konwencja serialu z I i II sezonu - lekkiego, łatwego i przyjemnego, idealnego na niedzielne wieczory zaczęła się zmieniać na cięższą w odbiorze i to mi się niestety również nie podoba.
Reasumując - postać Wikarego powinna być w scenariuszu, zastanawiałam się właśnie dlaczego parafia, mała bo mała, nie ma wikariusza, ale powinna mieć trochę bardziej poluzowany charakter, taki z humorystycznym akcentem jak ma większość wilkowyjskich postaci. Tego humorystycznego akcentu zaczyna w niektórych postaciach brakować i to jest duży minus.
Nie pijam alkoholu, proszę mi nie stawiać piwa, bo się zmarnuje ;)

miły
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

11 maja 2008, 13:15

Mnie również złościła postać Czerepacha, wikary też jest irytujący.
Ale (i tu zabawię się w gdybanie), może zamierzeniem scenarzystów jest umiesczenie wikarego przy proboszczu jako odpowiednika Czerepacha a potem Dudy przy Wójcie w charakterze kreta chcącego zdyskredytować proboszcza w oczach kurii, a tym samym przejęcie parafii i awansowanie w chierarchii kościelnej. Ciekawe co o tym sądzicie.

Awatar użytkownika
mamb.
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

11 maja 2008, 15:40

mnie Czerepach nigdy nie irytował, ponieważ potrafił być zabawny, poza tym się do niego przyzwyczaiłam. potem był Duda i on mnie coraz bardziej denerwował, bo w przeciwieństwie do Czerepacha nie ma za grosz charakteru. Wezół wkurza mnie chyba najbardziej. to jego ślepe podporządkowanie się władzy i żonie jest nie do wytrzymania. na widok polonisty zawsze coś mi się w żołądku z irytacji przewracało i to się nie zmieniło. nowy wikary nie jest zabawny, przecież, jak sam powiedział Michałowej 'nigdy nie żartuje', i faktycznie jest mało komediowy, choć moim zdaniem takie postaci też są potrzebne. ktoś, kogo można nienawidzić, na kogo można się wkurzać i kogo można obwiniać o wszystko. w sumie w I i II serii brakowało mi trochę takiej osoby, szczególnie po obejrzeniu Prison Break stwierdziłam, że fajnie poczuć coś więcej niż tylko radość. moi rodzice powiedzieli mi wówczas jednak, że Ranczo to przyjemna komedia i ma śmieszyć, a nie irytować. i teraz się z nimi zgadzam, bo choć wszystkie wyżej wymienione postaci zostały zagrane naprawdę świetnie, to jednak Ranczo przestało tak bawić i trochę straciło na swoim niepowtarzalnym uroku. pomimo to, twierdzę jednak, że bez takich postaci Ranczo bez wątpienia stałoby się mało realne - przecież nie tylko idealnych ludzi w swoim życiu spotykamy...
teraz coraz bardziej irytuje mnie Kusy. wkurza mnie jego szarość i coraz mniej inteligentne i błyskotliwe myśli. taka zgoda na to, co jest, nawet jeśli nie jest w porządku. tak jak po wyjściu Wikarego powiedział do Lucy: 'no i co zrobisz'. teraz wkurza mnie chyba najbardziej ze wszystkich. wybaczcie to stwierdzenie, ale nie mogę znaleźć lepszego słowa - moim zdaniem stał się po prostu 'obleśny'. dalej nosi swoją beznadziejną marynarkę, która jest brudna i brzydka i chociaż coraz rzadziej ma tłuste włosy, to i tak mu się zdarza. może jestem za bardzo wyczulona na wygląd, ale mam nadzieję, że Kusy się zmieni.

[może część wypowiedzi jest nie na temat, ale jednak wszystko odnosi się do Wikarego i to po jego pojawieniu się w Wilkowyjach naszły mnie takie refleksje. :)]
[url=http://www.terazalbonigdy.pun.pl/]Forum Fanów Serialu 'Teraz Albo Nigdy!'[/url]

[url=http://www.mambaphotos.fbl.pl/]Mamba Photos Photoblog[/url]

[url=http://www.eioba.pl/a85319/dlaczego]Dlaczego?[/url]

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

11 maja 2008, 22:04

To jest raczej serial o życiu, a w życiu jak to bywa raz nad wozem, raz pod wozem. Kłopoty tu są, ale raczej niewielkie, więc mi się podobają, postaci potrafią być irytujące i to jest właśnie urok scenarzystów, w końcu trzeba potrafić pokazać postać, która by denerwowała.

Co do Tomasza [ do redaktora ]- nie wiem, czemu narzekacie. Mi się ten wątek jego oczyszczania bardzo podobał i natychmiast nabrałem do niego sympatii.

I też chciałbym, żeby niektórzy z Was odczepili się w końcu od Kusego. Wam nie byłoby przyjemnie, gdyby stale krytykowano Wasz wygląd. Co do jego ostatnio charakteru, zgoda.

Wracając do tematu, myślę, że Duda teraz, tracąc przyjaciela/ofiarę poczuje się znacznie mniej pewnie.

Awatar użytkownika
mamb.
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

11 maja 2008, 22:10

i ksiądz w końcu pokazał ludzką twarz! nareszcie, bo naprawdę zaczynałam tracić nadzieję.

co się natomiast Kusego tyczy, to w tym odcinku był nawet ok, tzn. śmiał się i to dobrze wróży. nie mam nic do jego WYGLˇDU, tylko raczej do sposobu ubierania się i dbania o higienę. no cóż, taka postać, zresztą pan Królikowski b. dobrze ją gra.
[url=http://www.terazalbonigdy.pun.pl/]Forum Fanów Serialu 'Teraz Albo Nigdy!'[/url]

[url=http://www.mambaphotos.fbl.pl/]Mamba Photos Photoblog[/url]

[url=http://www.eioba.pl/a85319/dlaczego]Dlaczego?[/url]

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

11 maja 2008, 22:10

a swoją drogą ciekawe czy będzie jeszcze jakaś scena gdy wikary sie myje :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

11 maja 2008, 23:09

Ubiera się jak mu się podoba i też ma do tego prawo. Jedyna osoba, która tak kocha - Lucy nie ma mu tego za złe, więc i my nie powinniśmy.

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

24 maja 2008, 22:55

Czy ksiądz nie jest teraz aż za miły?. Zawsze lepiej niż było ale żeby nie zmienił się z powrotem na złe :-P
"Z Gór wracałem, gdy Ty odszedłeś w góry niebieskie,
I zabrał Cię wóz z widokiem na Bieszczady..."

" Cholera!, całego psa mi zabrudził!"- Lucy
"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."- Lucy

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

24 maja 2008, 23:04

No nie wiem...tylko chce naprawić krzywdy, które wyrządził i powiem, że strasznie chce naprawić :P

ODPOWIEDZ