Nowy ksiądz i odczucia z nim związane.

Forum poświęcone trzeciej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 27 do 39.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

01 maja 2008, 22:24

Co myślicie o nowym księdzu?? Piszcie tu swoje opinie i wrażenia jakie wywarł na was nowy mieszkaniec Wilkowyj - ksiądz wikary... ;-)

[ Dodano: Czw 01 Maj, 2008 22:28 ]
Ja myślę że wikary jeszcze się przede wszystkim nie za klimatyzował w wilkowyjach. Ale oprócz tego to tak na pierwszy rzut oka wydaje się być strasznie sztywny, biorąc na przykład pod uwagę to jak zareagował na widok księdza i Michałowej. Co o tym myślicie??
"Z Gór wracałem, gdy Ty odszedłeś w góry niebieskie,
I zabrał Cię wóz z widokiem na Bieszczady..."

" Cholera!, całego psa mi zabrudził!"- Lucy
"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."- Lucy

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

01 maja 2008, 22:32

Myślę ze Ksiądz Wikary niezle namiesza w Wilkowyjach
Juz po jego minie widac ze w Wilkowyjach kazdy bedzie miał z nim "Na Pieńku"
Ale za to Ksiadz Wikary bedzie działał w dobrej wierze poniewaz załozy radio katolickie co prawda to nie jest zadna rewelacja ale przynajmniej zajmie sie czyms pozytecznym przynajmniej Witebski wyjdzie z depresyjnego dołka i bedzie mogł znowu normalnie pracowac razem z Ksiedzem Wikarym oraz Klaudią córka Wójta
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
pula35
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

01 maja 2008, 22:58

Aruna666, zdradziles troche szczegolow z dalszych odcinkow. Nie wiem czy spodoba sie to pozostalym ranczersom. Jak dla mnie wikary jest troszkę dziwny. Napewno ambitny, młody duchowny z niezachwianą wiarą,niewielkim doświadczeniem i wiedzą o życiu. Z pewnością będzie ciekawie. Co będzie dalej?? Poczekamy na kolejne odcinki:)
"Ludzie siedzą i piją i szukają tylko co to się ma nie udać, no CHOLERA JASNA!!"

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

01 maja 2008, 23:07

Pula35 masz racje nie potrafie trzymac jezyka za zebami i zdradziłem szczegóły :(
i nie powinienem przperaszac teraz ciebie tylko wszystkich ranczersów za ten numer
Ale coz i tak by sie ranczersi by dowiedzieli bo w gazetach jest wszystko napisane ale coz na drugi raz to ja "Zamkne Dziób" i bede pisał tylko na temat cech charakteru jakiegos bohatera z Rancza
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

02 maja 2008, 7:25

z nowym księdzem Wilkowyje nie będą już takie same...
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

02 maja 2008, 10:04

mam wrażenie że to będzie ksiądz który będzie próbował ustawiać życie wg. kodeksu prawa kanonicznego i wszelkich innych ustaw i przepisów, zamiast po prostu pomagać ludziom.

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

02 maja 2008, 10:12

Aruna nie martw się niczego nie zdradziłeś , masz nie dokładne informacje . A wikary da się zapamiętać oj da!

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

02 maja 2008, 10:58

Axell dzieki za pocieszenie, widocznie gazety kłamią :) i potem takie głupoty wychodza na zewnatrz :)
Ale coz to jak sie akcja potoczy z wikarym zobaczymyw nastepnych odcinkach :)
Ale ja jak widziałem mine tego Ksiedza Wikarego to odrazu juz wyczułem ze w nastepnych odcinkach bedzie ostro i to bardzo
Moim zdaniem Ksiadz Wikary chce zeby ludzie u niego chodzili jak w szwajcarskim zegarku

Awatar użytkownika
Julit
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

04 maja 2008, 18:05

Sądzę, że nowy ksiądz będzie się wtrącał w sprawy innych, nie będzie im pomagał, gdy tego by potrzebowali i krytykowałby tych, którzy mu się nie podporządkowali. Sądzę, że będzie to osoba, która na siłę będzie próbowała zmienić mieszkańców Wilkowyj nieustającą krytyką i ciągłym nie zadowoleniem.

Awatar użytkownika
Wiolka
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

04 maja 2008, 19:13

Już wiadomo że najlbardziej "na pieńku" u nowego wikarego będą mieli Więcławscy i Lucy z Kusym. Ciekawe co z tego wyniknie...
Ale chyba nic dobrego...
Owszem, stanowisko Kościoła w pewnych sprawach jest bardzo ważne ale jak pokazały dwa ostatnie odcinki - co za dużo to niezdrowo.
Miejmy nadzieję że nowy wikary ma choć trochę zdrowego rozsądku...
"Na miłość nigdy nie jest za późno za to na samotność - zawsze za wcześnie..."

http://www.youtube.com/Violuska

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

04 maja 2008, 21:12

Po obejrzeniu dzisiejszego odcinka nie spodobał mi sie Wikary to jest ksiadz ktory sprawia wrazenie ze na niczym mu nie zalezy , ze nikogo nie lubi i wydaje mu sie ze jest najmadrzejszy a po za tym jak mu sie przyjrzałem to jest to zwykły pedant ktory ma obsesje na punkcie czystosci i flegmatyk i chce by ludzie sie jemu podporzadkowali

miły
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

04 maja 2008, 21:36

Młody, niedoświadczony i ortodoksyjny ksiądz, Michałowa słusznie stwierdziła że brak mu pokory. Sądzę że życiowa mądrość proboszcza oraz mieszkańcy Wilkowyj tej pokory go nauczą. Myślę też że na zmianę tej postawy duży wpływ będzie miała Klaudia. Jeśli nie zmieni systemu wartości jego przyszłość w tej parafii może być czarna jak jego niesplamiona sutanna.

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Kontakt:

04 maja 2008, 22:07

'Młodzik' nie spodobał mi się. Jest młody, więc ile on może mieć doświadczenia? Dlatego pytam 'Dlaczego on chce wszystkich ustawiać skoro sam niczego większego w życiu nie doświadczył?'. Przyjechał do Wilkowyj ponoć na krótki okres, a już chce knuć plany z Dudą przeciwko parze bliźniaków.

Jestem na nie, tak jak to mówili w Idolu ;-)
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

04 maja 2008, 22:24

Idola nie oglądałam, ale i tak uważam, że ksiądz nie pasuje do Wilkowyj przynajmniej na razie. Wydaje mi się, że w Wilkowyjach wszyscy się zmieniają, tak jak zmieniła się Lucy tak i ksiądz może się zmienić. Duży udział w tej zmianie może mieć Klaudia, no chyba że ksiądz znudzi jej się tak samo szybko jak Duda. :evil:

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

04 maja 2008, 22:58

Młody jest dziwny. ten jego pedantyzm. i solidnie zadarł z mieszkańcami więc raczej dadzą mu szkołę życia

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

04 maja 2008, 23:05

To raczej nie pedantyzm, tylko jakaś nerwica natręctw. Proboszcz słusznie zauważył, że wikary ma jakiś problem, o którym powinien z kimś porozmawiać.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

04 maja 2008, 23:06

Na pewno Wójt,Ksiadz i Grupa Ławeczkowa da młodemu wikaremu szkołe tak myślę chcoiaz okaze sie to w najblizszych odcinkach :)

Awatar użytkownika
Dragon
Elitarny komentator
Elitarny komentator

05 maja 2008, 2:11

postać wikarego nie jest zbyt pozytywnie nastawiona ani do społeczeństwa wilkowyjskiego, ani do naszej oceny, ale pragne zauważyć, że charakter wikarego daje możliwość rozwoju dalszej akcji (nawiązuję tutaj do jednej z lekcji pana R.B.), co może wplynąć na niesłychany obrót wydarzeń (może nie rodem z Hollywood, ale rodem z Willkowood) dlatego też w najbliższym czasie pozwolę sobie nie ganić, ani nie wychwalać naszego wikarego :evil: :evil: :evil:
[b]Żyć z ludźmi i dla ludzi[/b]

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

05 maja 2008, 10:18

Irenka pisze:To raczej nie pedantyzm, tylko jakaś nerwica natręctw
To jest Irenko w czystej postaci pedantyzm, który wręcz przeradza się w fobie. Jak widzimy Bartek Kasprzykowski ma ciekawą role do zagrania. Już na starcie nasz młody wikary zraził sobie większą część mieszkańców Wilkowyj, ale że co najważniejsze podpadł Michałowej. Moim zdaniem największej intrygantce Wilkowyj. Tak więc życzę powodzenia naszemu młodemu wikaremu. :mrgreen:
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

05 maja 2008, 19:00

W kilku słowach można rzec, taki miastowy ksiądz nie pasuje do takiej wsi jak Wilkowyje.

ODPOWIEDZ