Ranczo 3

Forum poświęcone trzeciej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 27 do 39.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

02 cze 2008, 21:17

W II serii zakończenie i zwięczenie uczuć między Kusym i Lucy było znacznie bardziej nagłe.

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

02 cze 2008, 23:00

Ja też myślę tak jak Rutlawski o. Druga seria tak jak i trzecia kończy się nagłym zwrotem akcji, bo niby nigdy nic i nagle że ją kocha. Tak samo i III seria niby nigdy nic a tu nagle ciąża.
"Z Gór wracałem, gdy Ty odszedłeś w góry niebieskie,
I zabrał Cię wóz z widokiem na Bieszczady..."

" Cholera!, całego psa mi zabrudził!"- Lucy
"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."- Lucy

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

02 cze 2008, 23:04

tylko niech nie znaczną IV serii już po ślubie Kusego z Lucy bo ja kogoś zabije.

Awatar użytkownika
Jedzosław
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

03 cze 2008, 13:11

Axell słusznie mówił, że tam jest petarda, ale ja bym ten odcinek porównał niemal do bomby atomowej :-D To prawda, że emocje zostały może zanadto skumulowane kosztem wydarzeń odcinków poprzednich, ale nie zgodzę się, że po tym wielkim wybuchu wszystko opada... W moim przypadku niekoniecznie: nagrałem sobie ten odcinek na wideo i od niedzieli jestem pod jego wpływem ;-) Z początku nie byłem szczególnie zachwycony: wydawało mi się, że Werka mimo wszystko zbyt łatwo odpuściła sobie kłótnię i obiecała księdzu wyjść za Kao. Spodziewałem się, że najpierw wytoczy potężne ideologiczne działa a potem wybiegnie z pokoju (chciała wyjść, ale i tak grzeczniej, niż by to mogła zrobić). Być może wcześniej wszystko już trochę przemyślała i złagodniała. Z drugiej jednak strony postawa Weroniki pokazuje, w jak bardzo płytki sposób rozumie ona feminizm. Wydaje mi się, że prawdziwe feministki niekoniecznie krzyczą na lewo i prawo, że są feministkami, chcąc wytłumaczyć swoje poglądy. Ona jest chyba przykładem pewnego typu "wyrodzonych dzieci wsi". Zdarza się bowiem, że młodzi ludzie, opuszczając wieś dla zdobycia wykształcenia i stykając się z "wielkim światem" bezkrytycznie i w sposób powierzchowny dają się uwieść "nowoczesnym" trendom. Taka sytuacja widocznie ma miejsce w jej przypadku: najpierw pyskówka na temat "wiejskiej ciemnoty i zacofania", ale wystarczyło wziąć ją na litość lub poruszyć sentymentalną strunę, by zmieniła zdanie. Gdyby była feministką zatwardziałą i znała w całości tę ideologię oraz naprawdę była do niej przekonana to pewnie nawet i ksiądz nie byłby w stanie wyperswadować jej potrzeby wyjścia za mąż. Potem jednak już wszystko szło coraz ciekawiej: Pietrek proszący Lucy, "Lux-Kobitę" :mrgreen: o opinię na temat piosenki, odwyk Hadziuka, rozwiązanie problemu przetargu, Stasiek i Wioletka (fajnie było, gdy ksiądz wyszedł z restauracji, ujrzał radiowóz i zawrócił :-) ), Ksiądz, który postanowił pomóc Lucy i Kusemu jak tylko się da, byleby tylko mogli wziąć ślub (wzruszyła mnie jego tak życzliwa postawa), oświadczyny Japycza ("pan Stach nie ma dwudziestu lat, żeby taką gimnastykę uprawiać" :-D ) no i oświadczyny Kusego: wzruszająca scena w świetle księżyca, Lucy i Kusy we łzach ("Cholera, za długo leżały w samochodzie... Te kwiaty są takie jak ja") ;-) A potem już "jazda na maksa" od momentu ślubu Michałowej i Japycza. "Ile byś chciał dzieciów?" pyta Lucy, potem kładzie rękę Kusego na swoim brzuchu... Jakby w odpowiedzi Weronika Więcławska zaczyna rodzić ;-) a dr Wezół w pierwszej chwili pyta wraz z innymi, gdzie jest lekarz :lol: A potem już kompletny odjazd: wesele, w którym bierze udział cała wieś. Nawet, jeśli kogoś nie widzieliśmy wśród gości to przecież nie znaczy to wcale, że tego kogoś nie było: mógł siedzieć gdzie indziej- zresztą, gdzieżby Solejuk pozwolił swojej pięknej żonie iść samej na wesele (widzieliście, jaka była zadbana i elegancka?) , o Hadziuku nie wspominając. Byli więc wszyscy: niezależnie od osobistych sympatii czy antypatii wszyscy gromadzą się na jednym weselu. A pijana Dyrektorka szkoły: po prostu super :-D Jak miło się patrzyło jak się wszyscy bawią, zwłaszcza Lucy, Kusy no i Wójt (rozochocił się słysząc o tym seksie, więc po łapach dostał od żony :mrgreen: , podczas gdy sama Wójtowa postanowiła zachowywać się odpowiednio dostojnie do swego statusu Żony Wójta) ! Wikary był w lekkim szoku, ale Proboszcz patrzył na to z rozbawieniem, spojrzał też porozumiewawczo na nowożeńców, również rozbawionych. I oczywiście, sam występ Joli i Pietrka... :D Siedziałem i patrzyłem na to wielkimi, okrągłymi ze zdziwienia oczami, bo to po prostu było jakby nie z tej konwencji. Nagle zostaliśmy rzuceni chyba w inny film, inny program... Wokal Joli i Pietrka wspomagany świetnym chórem ludowym no i układ choreograficzny młodych :mrgreen: Pachniało mi to filmami z Bollywoodu, pełnymi kolorów, radosnych piosenek i szalonego tańca. Po prostu, powszechna zgoda i radość, pomimo codziennych trudów życia. Czy to nie jest sedno "Rancza"? Ileż optymizmu otrzymaliśmy wszyscy na koniec tego odcinka i tej serii! ;)
Nie ukrywam, że piosenka wpadła mi w ucho i chyba niedługo w moim rankingu zdeklasuje nawet „To tylko sny” :) Zadałem sobie trud przepisania słów:

Gdy za ladą ją ujrzałem
To natychmiast oszalałem.
Nogi, tusza oraz biust
Wszystko super, na sześć plus.
I już tylko myślę o tym,
By całować ją pod płotem.
I by bronić ją przed światem
Tylko mi zależy na tem.

Seks ma w głowie, seks ma w ciele,
Seksu nigdy nie za wiele
Ciągle ściska swą dziewczynę
Za nią nie chce żadnej innej.

To mój Batman, mój Romeo
On jest lepszy niż wideo.
Kiedy bierze mnie w ramiona
To ze szczęścia prawie konam.
Z nim to nawet na klepisku,
W głodzie i o suchym pysku
Mogę żyć przez życia resztę,
Byle mnie przytulił jeszcze.

Czy w pościeli czy na sianie
W głowie tylko mu kochanie.
Ale jej też ciągle mało,
Kiedy czuje jego ciało.

Więc mnie kochaj, moja miła
Z Ciebie płynie moja siła,
A ja do grobowej deski
Będę wierny jak ten pies Ci.

Więc mnie kochaj, o mój miły
Z Ciebie płyną moje siły,
A ja do grobowej deski
Będę wierna jak ten pies Ci.

W korcu się dobrali maku
Spośród dziewczyn i chłopaków.
Dusza z duszą, z ciałem ciało
Łóżko w drzazgi poleciało!

Piękne, prawda? ;)
Słowo "wideo" Jola zaśpiewała jako "wideło", lecz ja zapisałem je w polszczyźnie literackiej :-D
Ostatnio zmieniony 03 cze 2008, 17:09 przez Jedzosław, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

03 cze 2008, 13:46

Ja jestem pod wrażeniem tej piosenki apropo jej wykonania przez Pietrka i Jolę to jestem zachwycony
Teraz Piosenkę słuchać i podśpiewywać na okrągło na pewno będą wszyscy Ranczersi bo piosenka jest genialna
Chwała za to Pietrkowi który wymyślił tekst piosenki
A większa Chwała dla Panów Scenarzystów za tekst i Reżyserowi za to jak fajnie przedstawił na ekranie jej wykonanie

[ Dodano: Wto 03 Cze, 2008 13:50 ]
Piosenka stała sie kolejnym hymnem serialu Ranczo
Tak jak w przypadku piosenki "To tylko sny" czy też piosenki z filmu "Ranczo Wilkowyje"
chociaż piosenka Pietrka i Joli mówi zupełnie o czymś innym ale moim zdaniem zaliczyła sie do kolejnych hymnów serialu Ranczo
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

03 cze 2008, 13:54

Jędzosław bardzo dobry komentarz odcinka . Tak to było to Ranczo - w charakterze i klimacie z pierwszej serii i o takie właśnie pisaliśmy petycję do TVP . Słowa piosenki napisał pan Robert Brutter - jeden z dwójki naszych genialnych scenarzystów . Myślę ,że każdy z nas tu na forum może złożyć gratulacje za świetny tekst ,dotrą napewno bo pan Brutter przegląda nasze forum . Ja zrobiłem to już wcześniej na prywatny adres.
Jeśli napisałem ,że po wybuchu wszystko opada ,to miałem na myśli to ,że to koniec ostatniego odcinka i trzeciej serii i trzeba długo czekać na następną . ( a może nie tak długo?)

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

03 cze 2008, 18:13

Zauważcie, że muzyka piosenki Pietrka i Joli rozlegała się zawsze jako przewodnia muzyczka Joli we wszystkich odcinkach.

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

03 cze 2008, 18:33

Dokładnie w kazdym odcinku była tylko melodia instrumentalna a w ostatnim bardziej robudowana i z tekstem
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

03 cze 2008, 19:52

Większość "znaczących" postaci ma melodię wodzącą [ za nos :) ]

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

03 cze 2008, 20:13

Emocje opadły,"trójka" za nami,"czwórka za niecały rok.Cóż więc pozostaje?Ano od początku.Trzydzieści dziewięć odcinków,jeszcze nie wiem po ile i co ile,ale tak przynajmniej zleci czas do następnej serii.Wam proponuję to samo. :hyhy:
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

03 cze 2008, 21:38

Tylko z kąt wziąć wszystkie odcinki Rancza??

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

03 cze 2008, 21:41

Kasia084 pisze:Tylko z kąt wziąć wszystkie odcinki Rancza??
z itvp oczywiście :P
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

03 cze 2008, 22:14

Ja to na przykład mam nagrane na Wideo, ale w dość słabej jakości, więc z niecierpliwością czekam na wersję DVD.

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

03 cze 2008, 22:20

Ale z itvp będą przez dwa tygodnie tylko. A przy moim wolniejszym od żółwia internecie mi nie ściągnie :-|

Awatar użytkownika
Jedzosław
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

04 cze 2008, 0:39

Cóż, trzeba będzie sobie jakoś radzić, by przetrwać okres "bezranczewia". :-D Nie tylko iTVP, przecież TV Polonia emituje (lub będzie emitować) stare odcinki. Ponadto, na jesień wejdą do kin dwa filmy z Iloną Ostrowską, w tym jeden może być nawet klimatycznie podobny do "Rancza" ("Droga do Raju"). Przetrwamy, przetrwamy... :)
"Jedzosław" przez "e" a nie "ę", podobnie jak "Wezół" przez "o" z kreską, a nie "u" :)

Awatar użytkownika
goblin2
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

04 cze 2008, 10:39

Ja na przykład ściągnełam wszystkie odcinki Rancza przez program który się nazywa Ares.Pozdrawiam.

axell
Zasłużony
Zasłużony

04 cze 2008, 18:00

A wracając do ostatniego odcinka , zastanawiam się ,dlaczego realizatorzy złamali jedną z zasad obowiązujących przez dwie serie. Otóż wszystkie ważne wydarzenia dla Kusego i Lucy odbywały się w salonie - wyznanie miłości Lucy do Kusego , wyznanie miłości Kusego do Lucy . Zrobiła się z tego niemal ich rodzinna tradycja . A tu... oświadczyny na mrozie , przed dworkiem. Ciekawe co nimi kierowało? Oczywiście twórcami nie Lucy i Kusym

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

04 cze 2008, 18:32

Może inaczej się nie dało.Tak było ciekawiej i kwiaty blisko.Zdenerwowany,nie potrafiący podjąć decyzji,palący Kusy(w domu nie pali),drepczący tam i z powrotem.Zaniepokojona jego zachowaniem Lucy.I co najważniejsze,tak było bardziej dramatyczniej i spontaniczniej
A w saloniku?Tam odbywało by sie to inaczej,chyba bardziej sztampowo.
Kusy wszedłby z kwiatami.Ona była by zdziwiona a on po prostu poprosił by ja o rękę.I tyle. :-P
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

axell
Zasłużony
Zasłużony

04 cze 2008, 19:52

No nie wiem... no może masz rację ale dla mnie , ta sceneria taka trochę jak u eskimosów

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

04 cze 2008, 20:00

Axell, czasami musi być trochę spontanicznie bo zrobiłoby się nudno. Jak dla mnie – to bardzo fajny pomysł scenarzystów z tym wyjściem przed dworek.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

ODPOWIEDZ