Ranczo 3

Forum poświęcone trzeciej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 27 do 39.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

03 lut 2008, 2:09

Gdy w tvp "leciało" Ranczo,nie miałem najmniejszego pojęcia że cos takiego istnieje.
Nie ogladam seriali,sitcomów i tym podobnego badziewia.
Na szczęście.
Nie ogladąłem żadnych argentynsko-brazylijsko-polsko tasiemcowych seriali jak na przykład
"Złotokiepscy na wspólnograczykowiej w Miodopolicach..........................................................."
I nie oglądam.
Lecz stał sie wyjątek.
Przez przypadek (kiedyś o tym pisałem) obejrzałem 13-tkę pierwszej serii.Wciągnęła mnie.
Z sieci zassałem resztę i... zostałem fanem tego serialu.
Potem było forum(stare,nowe) założone przez naszego wodza,walące głowa(skutecznie) w TVP,by serial był kontynuowany.
Rozpisywaliśmy sie o tym co chcielismy zobaczyć.
Doczekałem się.Ale....No właśnie.Uczucia były mieszane.Nie tylko moje.
Oczywiście,była "ogladalnośc".Lecz ja wolę,by miast oglądąlności,twórcy
nie odchodzili od swych pierwotnych założeń.Pokazania tego kraju z innej,obcej perspektywy.
Wolą Twórców a może tych co płacą.Stało sie inaczej(to moja prywatna opinia).
Zbliża się wielkimi krokami część TRZECIA.
Czego od niej oczekujemy.
Co chcielibyśmy w niej mieć.
I czego sie obawiamy.

................................................................................

Ja chciałbym powrotu do jedynki.
Do tych przywar których odbiciem jest Wójt,Ksiądz.
Wystarczy spojrzeć na nich(a może na nas) i zmienić nazwy(premier,prezydent).
I jest sie z czego śmiać(przez łzy)

Piszmy o naszych z nią oczekiwaniach i czego się z nią obawiamy
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

agaa
Nowicjusz
Nowicjusz

03 lut 2008, 12:21

jest kilka rzeczy, które bardzo bym chciała zobaczyć w trzeciej serii...
liczę na to, że po "pogodzeniu się" Księdza z Wójtem w ostatnim odcinku nie zabraknie jednak konfliktów świecko- katolickich, które napędzają akcję w serialu :)
liczę na nowy etap związku Lucy i Kusego, ale może bez sielanki i miodu lejącego się strumieniami z ekranu. :)
liczę na kolejne złote myśli i fascynujące rozmowy ławeczkowe przy butelce Mamrota.
liczę na powodzenie Solejukowej w biznesie pierogowym ;) , na ślub posterunkowego z Wioletką, na to, że Pietrek w końcu znajdzie swoją wielką miłość, na pojawienie się Szymka i nowe wynalazki Marianka...
po prostu- liczę na świetną serię i dobra zabawę! :mrgreen:
"Doszło do tego, że już dalej nie idzie"

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

03 lut 2008, 16:03

zbycho pisze:Lecz ja wolę,by miast oglądąlności,twórcy
nie odchodzili od swych pierwotnych założeń.Pokazania tego kraju z innej,obcej perspektywy.
No właśnie! Zbychu, na tym polega "Ranczo". Tak jak Ty nie chcę, żeby stało się ono zwykłym komediowym serialem, który może oglądać cała rodzina. To musi być "Ranczo" takie, jak część pierwsza.

A może to odejście od idei prawdziwego "Rancza" było warunkiem, jaki TVP1 nałożyła na twórców serialu, by w ogóle "Ranczo" mogło dalej powstawać?!
Wiem jednak, że panowie scenarzyści bardzo się starali.
zbycho pisze:Ja chciałbym powrotu do jedynki.
Do tych przywar których odbiciem jest Wójt,Ksiądz.
Wystarczy spojrzeć na nich(a może na nas) i zmienić nazwy(premier,prezydent).
I jest sie z czego śmiać(przez łzy)
Popieram! Też chcę powrotu do jedynki!

Nie zależy mi na ukazaniu romansu Lucy i Kusego, bo to nudne. Tylko na działalności Amerykanki w zmienianiu polskiej mentalności.

[ Dodano: Nie 03 Lut, 2008 16:14 ]
agaa pisze:liczę na nowy etap związku Lucy i Kusego, ale może bez sielanki i miodu lejącego się strumieniami z ekranu.
No właśnie. Dwie osoby przede mną nie wspomniały nawet o Lucy, że powinna być aktywna w wilkowyjskiej społeczności, tak jak była w "Ranczu" 1. Cały czas tylko wszyscy mówią o tym, żeby była z Kusym. Wspominają natomiast o rozowju wątków innych bohaterów. A to przecież ona ma być główną bohaterką i przez pryzmat jej spostrzeżeń mamy oglądać nasze polskie wady :/
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

03 lut 2008, 18:30

Myślę ,że w trzeciej części powinien zostać przywrócony klimat części pierwszej – ta przyjazna ,pogodna anegdota obyczajowa . Gdzie problemy rozwiązuje się z nadzieją na pozytywny koniec . Gdzie jeśli podejmuje się inicjatywę to z wiarą w sukces . W części drugiej , niemal w każdym odcinku , różni bohaterowie chodzili smutni z problemami –wydawałoby się – nie do rozwiązania . Ja sam drugą część nazwałem „ Wieczne Zmartwienia „ . Też uważam ,że w całym opowiadaniu centralnymi postaciami powinni być mieszkańcy dworku - Lucy i Kusy i dopiero z ich perspektywy oglądamy perypetie innych . W przeciwnym wypadku dostaniemy Złotopolskich II gdzie dziś już nie ma znaczenia który odcinek się ogląda – tyle jest wątków różnych bohaterów
. Kiedyś napisałem tu ,że bajka dla dorosłych nie kończy się słowami „ żyli długo i szczęśliwie – ona w tym miejscu dopiero się zaczyna” . Liczę na to ,że główni bohaterowie w III części będą razem i nie ważne w jakiej formie - oficjalnej czy nie , grunt ,że razem będą zmagać się z problemami na co dzień . I niech okazują sobie miłość – bo to zawsze ładnie wygląda , aby nie w zbyt egzaltowanej formie bo to byłoby śmieszne . Ich uczucie powinno być siłą napędową i mieć moc sprawczą wpływającą na całe otoczenie wokół . Jakie perypetie powinni mieć wszyscy bohaterowie serialu , piasć nie będę bo o to na pewno perfekcyjnie zadbali nasi fantastyczni scenarzyści , mnie zależy tylko –jak pisałem na początku – na odpowiednim klimacie.

Awatar użytkownika
michal18c
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

03 lut 2008, 19:32

zbycho pisze:Lecz ja wolę,by miast oglądąlności,twórcy
Święte słowa, rownież jestem za. Wymyślanie, 'przeinaczanie' na siłę i wyłącznie dla rozrywki mioże popsuć zamierzenia co do całości projektu. Niech Ranczo nadal będzie takie swojskie, poprostu polskie.

Wiecie jaka była pierwsza seria...?
Wiecie jaka była druga seria...? Niech i taka będzie reszta!

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

03 lut 2008, 22:54

Dla mnie pierwsza seria jest bardziej prosta i poukładana. Z pamięci mogę opowiedzieć co działo się w kolejnych odcinkach (czego nie mogę powiedzieć o drugiej transzy). Ale, przede wszystkim, każde pojawienie się na ekranie Lucy, emanowało niesamowitym urokiem, siłą, wdziękiem i energią. Ale ja przyjęłam tę pierwszą część jakby była odrębną całością i pogodziłam się z tym, że „nic dwa razy się nie zdarza”. Druga część była zupełnie inna, bardziej skomplikowana i pozbawiona czaru Lucy. Kto wie, może gdyby Wilkowyje nadal były pokazywane przez pryzmat osoby , która przyjechała z USA, to w końcu by się to „przejadło”. To jednak nie znaczy, że mniej chętnie oglądałam drugą serię. Każdy kolejny odcinek wzbudzał podobne emocje jak ta pierwsza trzynastka. Były po prostu inne. Teraz możemy sobie pomarzyć, co byśmy chcieli zobaczyć w trzeciej serii, jednak nie spodziewałabym się powrotu do atmosfery pierwszej. Owszem, też bym tego chciała, ale to chyba pozostanie tylko w sferze naszych marzeń. Myślę, że nie możemy się spodziewać, ani wymagać od twórców, żeby napisali coś pod czyjekolwiek dyktando. To jest ich praca, ich pomysły i powinniśmy je przyjąć takie jakie są. Przede wszystkim z szacunkiem, bo gdyby nie oni, to nigdy nie poznalibyśmy Lucy, Kusego i całej reszty bohaterów.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

25 lut 2008, 21:00

czy będzie możliwość obejrzenia 1 odcinka 3 serii tydzień przed premierą w tvp?
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Grand
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

02 mar 2008, 17:45

Chciałbym, żeby powróciły kłótnie księdza z Wójtem, jakie miały często miejsce w pierwszej serii. Tego najbardziej brakowało mi w drugiej. Prawie żadnych spięć na linii Ksiądz - Wójt. Poza tym brakuje mi Leona Niemczyka(+). Franciszek Pieczka nie jest zły, ale to nie ta sama klasa, co Niemczyk. Komentarze Japycza i jego opowieści, jak jest za granicą, itp. ciągle bawią mnie do łez. Niestety nikt nie wróci mu życia.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam"

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

02 mar 2008, 21:03

Nie wróci, ale to nie znaczy, że nie ujrzymy go już...

Kłótni X - W nie brakowało w II serii. Zostały po prostu wycięte.

Grand
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

02 mar 2008, 22:08

Skąd wiesz, że zostały wycięte??? Możesz podać jakiś link???
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam"

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

02 mar 2008, 22:17

No kochani!!!!!To już za tydzień.Za Tydzień :-D
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

02 mar 2008, 22:17

tutaj znajdują się wycięte sceny z 2 serii http://www.itvp.pl/event/ranczo/?tab=9
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

05 mar 2008, 15:55

zbycho pisze:No kochani!!!!!To już za tydzień.Za Tydzień :-D
Już tylko kilka dni... super :D nie mogę się doczekać nowej serii i nowych aktorów :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Agniesia
Nowicjusz
Nowicjusz

05 mar 2008, 19:29

warto czekać napewno na nową serie :D

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

06 mar 2008, 13:20

im bliżej niedzieli tym ciężej znoszę to czekanie. niech już będzie niedziela...:D

Gula
Nowicjusz
Nowicjusz

08 mar 2008, 12:18

ja na szczęście nie musiałam długo czekać
dopiero w tamtym tygodniu obejrzała wszystkie odcinki

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

09 mar 2008, 21:06

no i po wszystkim... i znowu tydzień czekania. ale odcinek był świetny

moniq
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2008, 21:14

tak jest odcinek super :):):)

Awatar użytkownika
pula35
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

09 mar 2008, 21:18

No właśnie, oby taka była cała trzecia seria:) Bardzo mi się podobało
"Ludzie siedzą i piją i szukają tylko co to się ma nie udać, no CHOLERA JASNA!!"

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

09 mar 2008, 21:27

ciśnie mi sie na usta czerepachowe "geniusz" pod adresem każdego z ekipy

ODPOWIEDZ