Odcinek 36: Miedź brzęcząca

Forum poświęcone trzeciej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 27 do 39.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz 36 odcinek pt. Miedź brzęcząca?

bardzo dobry
21
91%
średni
2
9%
słaby
0
Brak głosów

Liczba głosów: 23
Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

01 lis 2012, 15:56

Najbardziej z tego odcinka podobała mi się kolizja samochodowa wykonana przez Wójtową :D
No i egzamin praktyczny oblany :D
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

16 cze 2015, 15:05

Wątek z Michałową, która wzniosła bunt w kościele. :czapka: :błaga: :czapka:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

12 paź 2015, 20:17

Odcinek z jedną z najpiękniejszych scen całego serialu, jak Michałowa broni Lucy i Kusego podczas kazania księdza Roberta. Scena nie tylko wzruszająca ale bardzo pouczająca. Jak dodać jeszcze do tego słowa proboszcza do Michałowej – „słabszych, choćby grzesznych bronić to pierwszy chrześcijanina obowiązek”. Jak pierwszy raz oglądałem ten odcinek, to zirytowany słowami księdza Roberta wyszedłem z pokoju (wychodzenie z kościoła w czasie kazania zdarzyło mi się to też parę razy w realu), dopiero żona mi opowiedziała co się stało, i natychmiast musiałem obejrzeć tą scenę na TVPVOD.
Jeśli chodzi o Michałową to mimo jej dokuczliwości to bardzo mądra kobieta. Już w pierwszej serii, choć była bardzo nieufna wobec Lucy, to wszystkie jej inicjatywy popierała. O od słów Lucy w 14 odcinku – „pani Michałowa to mądra kobieta jest”, zawsze była po stronie Lucy.
Warta odnotowania jest też scena jak Lucy mówi proboszczowi o kościele otwartym, kolejnej inicjatywie Lucy o douczaniu gimnazjalistów, oraz wzruszenie Lucy po słowach Pietrka –„jakby pani wyjechała, to Wilkowyje nie będą te same co z panią”. Ile też mądrości jest w słowach Weroniki Więcławskiej – „ale ja nie jestem chora tylko w ciąży”.
Z zabawnych scen to: finał egzaminu Haliny na prawo jazdy, satyra na niektórych niby-piosenkarzy w wykonaniu przez Pietrka piosenki „kiedy patrzę w twoje oczy, nikt mi chyba nie podskoczy …”
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, 17:55 przez Gal, łącznie zmieniany 2 razy.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

12 paź 2015, 21:55

To jeden z moich dwóch najulubieńszych odcinków. Głównie ze względu na ową scenę z Michałową.
Obrazek

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

14 paź 2015, 20:14

Milla-nowa pisze:To jeden z moich dwóch najulubieńszych odcinków. Głównie ze względu na ową scenę z Michałową.
Tak, ta scena porusza.
Teraz to już nawet jestem w stanie sobie wyobrazić, jak była kręcona :)
Ale pal diabli technikalia, jej wymowa, jej realizacja - są mistrzowskie i dlatego człowiek nawet przed telewizorem patrzy pogardliwie na ks. Roberta. Choć to taki wesoły aktor :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

07 wrz 2016, 21:11

Jeden z moich top 10 odcinków...Nie będę oryginalny jak napiszę ,że scena z buntem w kościele należy do jednych z moich najbardziej ulubionych w całym Ranczo... Mina księdza Roberta gdy Witebski przejmuje na powrót rozgłośnię tez bezcenna.
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

ODPOWIEDZ