Odcinek 19: Rozwód z miłości

Forum poświęcone drugiej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 14 do 26.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz odcinek pt. 'Rozwód z miłości'?

bardzo dobry
18
53%
średni
13
38%
słaby
3
9%

Liczba głosów: 34
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

20 wrz 2007, 16:43

Odcinek 19 ''Rozwód z miłości''

Więcławscy są w zasadzie szczęśliwym małżeństwem. Do pełni szczęścia brakuje im jeszcze tylko rozwodu – na wypadek, gdyby fiskus i prokuratura zajęli ich firmę. Postanawiają więc publicznie dać sobie powody do rozwodu, kłócąc się na ulicy. Kobieta zaczyna jednak podejrzewać, że za rzekomo fikcyjnym rozwodem stoją nie tylko względy ekonomiczne. Prosi policjanta, który coraz częściej odwiedza ją w sklepie, o pomoc w ustaleniu prawdy. W ratowanie związku zostaje uwikłany także proboszcz. Kusy z sukcesem uprawia malarstwo komercyjne.

Posłuchaj scenki dźwiękowej z tego odcinka:
Ostatnio zmieniony 16 lip 2009, 21:35 przez admin, łącznie zmieniany 4 razy.
Forum Ranczersów

joskiba
Początkujący
Początkujący

02 gru 2008, 19:58

To jest jeden z najlepszych odcinków 2 serii wg mnie. Fikcyjny rozód Więcławskich powoduje wiele zabawnych sytuacji. no i okzuje sie że z wiecławskiej jest niezła " aktorka". Klaudia w roli agentki fenomenalna. jakoże sama jestem z wykształcenia z plastykiem dylematy Kusego na temat sztuki równiez nie sa mi obce. Cały odcinek oceniam baaardzo pozytywnie

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

02 gru 2008, 20:19

joskiba napisała praktycznie wszystko co miałem napisać.

Bardzo lubię ten odcinek, dużo humoru i mojej ulubionej pary z serialu, a przynajmniej drugiej serii, Więcławskich. Jest to jeden z odcinków, które utkwiły mi w pamięci. Od czasu do czasu w odcinku pokazywane są piękne widoki serialowych Wilkowyj. Szkoda, że jeszcze się tam nie wybrałem :-|
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

03 gru 2008, 22:39

W mojej ocenie odcinek wypadł nieźle, ale nie rewelacyjnie. Po raz kolejny pochwalę Martę Chodorowską, bo zagrała Klaudię naprawdę przekonująco. Jeśli miałbym doszukiwać się innych pozytywów tego odcinka to na pewno były to sceny z udziałem Wioletki (mam nadzieję, że męska część forumowiczów zgodzi się ze mną, że jej uśmiech w pełni rekompensował brak słonecznej pogody w tym odcinku). Przy tej okazji warto może przypomnieć słowa Więcławskiego:
Pani Wioletko, takie nogi wozić autobusem to jest wykroczenie drogowe.
Zresztą ciekawych i trafnych cytatów było w tym odcinku więcej. Ot chociażby stwierdzenie Lucy:
Taka różnica jest, że w Ameryka każdy szuka powód, żeby sie cieszyć. A Słowianin, pszia krew, tylko szuka powód żeby sie martwicz.
Natomiast "słowiański" Kusy postawił ciekawą tezę o utwierdzaniu ludzi w ich koszmarnych gustach. Jako artysta oczywiście miał do tego pełne prawo, ale krąży też taka opinia, że o gustach się nie dyskutuje.

Dyskutować za to można (a nawet trzeba) na forum. Zachęcam do tego mniej odważnych forumowiczów, gdyż jak powiada Michałowa za długo na okazję nie warto czekać, bo jak serial się skończy, to rozmowa potem na nic.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Ruda_Paskuda
Początkujący
Początkujący

03 gru 2008, 23:19

admin pisze:Natomiast "słowiański" Kusy postawił ciekawą tezę o utwierdzaniu ludzi w ich koszmarnych gustach.
A także wyglądało na to że stara się Lucy wyprowadzić z równowagi okazywaniem jak bardzo, ale to bardzo, go nie obchodzi ten sukces :evil:

Strasznie podobały mi się pomysły i zagrywki Więcławskiej w tym odcinku. Aktorka z niej faktycznie przednia. :hurra: :hurra:

A Klaudia i jej kolejny wizerunek no po prostu..... ----> :padam:
Na miłość nigdy nie jest za późno. Za to na samotność zawsze jest za wcześnie.
-------
W górach jest wszystko co kocham...

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

04 gru 2008, 21:17

Moim zdaniem odcinek była bardzo ciekawy i wciągający.Najbardziej spodobał mi się zapał Klaudii z jakim sprzedawała obrazy Kusego jeden za drugim ;D
Bardzo śmieszna była scena gdy Więcławscy zaczęli na niby "sprzeczać" się przed sklepem
Odcinek był według mnie rewelacyjny,jak każdy zresztą...Nie było takiego żeby mi się nie spodobał i mnie nie wciągnął :->
pozdrawiam!
Justyna

miły
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

05 gru 2008, 21:33

admin pisze:Jeśli miałbym doszukiwać się innych pozytywów tego odcinka to na pewno były to sceny z udziałem Wioletki (mam nadzieję, że męska część forumowiczów zgodzi się ze mną, że jej uśmiech w pełni rekompensował brak słonecznej pogody w tym odcinku). Przy tej okazji warto może przypomnieć słowa Więcławskiego:
Wioletka toż towspaniała Nimfa w orszaku Dionizosa, Kusy powiedział "wszystko co z Wioletką jest związane, jast grzechem". W pełni się z nim zgadzam, jest bardzo naturalna i jej sexapil jest w pełni naturalny a zarazem wynikający z jej natury a w jej naturze nie ma grzechu. Jako kobietę stawiam ją bardzo wysoko.

Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

08 gru 2008, 8:42

miły pisze:
admin pisze:Jeśli miałbym doszukiwać się innych pozytywów tego odcinka to na pewno były to sceny z udziałem Wioletki (mam nadzieję, że męska część forumowiczów zgodzi się ze mną, że jej uśmiech w pełni rekompensował brak słonecznej pogody w tym odcinku). Przy tej okazji warto może przypomnieć słowa Więcławskiego:
Wioletka toż towspaniała Nimfa w orszaku Dionizosa, Kusy powiedział "wszystko co z Wioletką jest związane, jast grzechem". W pełni się z nim zgadzam, jest bardzo naturalna i jej sexapil jest w pełni naturalny a zarazem wynikający z jej natury a w jej naturze nie ma grzechu. Jako kobietę stawiam ją bardzo wysoko.
Myślę, że trzeba tu oddać hołd zdolnościom aktorskim Magdy Waligórskiej, która tak naprawdę z Wioletką ma niewiele wspólnego. :)
Magda jest bardzo skromną, delikatną i bardzo inteligentną dziewczyną. Myślę,że zagranie kogoś takiego jak Wioletka nie było dla niej prostym zadaniem. :)
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

tom140
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

13 cze 2009, 19:08

super była ta kłótnia Więcławskich przed sklepem i komentarz Hadziuka "Jak Więcławscy się kłócą, to już nie ma dobrych małżeństw na świecie ;)

Awatar użytkownika
andrzej17083
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 25 razy

18 lip 2009, 23:53

Kłótnia Więcławski przed całą wsią ekstra :lol-above:
:ranczo: :ranczo: :ranczo: :ranczo: :ranczo: images/smiles/loveranch.gif
Ostatnio zmieniony 19 lip 2009, 10:23 przez andrzej17083, łącznie zmieniany 1 raz.
-do urzędu za próg nie wpuszczać , jego pokój opieczętować , zamki zmienić !!! - Wójt o Czerepachu

meg
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

22 lip 2009, 20:25

Kłótnia pod sklepem, po prostu wymiękam :D aha, no i fajne było też jak Michałowa niczym agentka przekonywała Więcławskiego -"Sprawdzimy" :D
Ach, i jeszcze te zaloty Więcławskiej do policjanta :D
Hehe, po oglądnięciu tego odcinka mam pkropnie dobry humor :D

Awatar użytkownika
andrzej17083
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 25 razy

22 lip 2009, 20:32

najlepsze było jak ksiądz prawie zdradził tajemnice spowiedzi :rotfl: przez michałową :lol-above:
-do urzędu za próg nie wpuszczać , jego pokój opieczętować , zamki zmienić !!! - Wójt o Czerepachu

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

22 lip 2009, 21:18

Mi najbardziej podobała się w tym odcinku Michałowa, ta jest wścibskość i "sprawdzimy" :)

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

23 lip 2009, 18:26

Jaki ten Stasiek był zapatrzony w Więcławska. Ta jego mowa była genialna. Ale chyba najlepsze:
- Pani Wioletko, takie nogi wozić autobusem to jest wykroczenie drogowe...
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Tatoke
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

25 lip 2009, 19:43

Zdecydowanie wymiata kłótnia na niby Więcławskich :lol-above: i potem jak Więcławska miała pretensje do męża, że poprzekręcał kwestie :rotfl: Cudo! Dobre było też zdezorientowanie ławeczki na ich widok. :hihi:

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

26 lip 2009, 12:34

Ta kłótnia Więcławskich to rzeczywiście była super klasa ,a policjant Stasiek to trochę ciapa. :sweet:
Ewa

Awatar użytkownika
Tatoke
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

26 lip 2009, 15:00

Trochę ciapa ale czego można się spodziewać po funkcjonariuszu, który z takim zapałem śledzi przygody Koziołka Matołka :hihi:

Awatar użytkownika
AdiMan89
Pasjonat
Pasjonat

06 lut 2010, 22:24

Wizyty Staśka w sklepie Więcławskiej i jego "Ćwierć kilo pasztetowej i 2 bułeczki" :D :D :D
" Wilkowyje , Wilkowyje , gdzie jest taki piękny kraj "

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User
Podziękował(a): 4 razy

27 mar 2010, 13:34

Dobrze , że Więcławscy się nie rozwiedli.
Wojtek

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

12 lut 2011, 9:11

Cwanie Więcławscy wymyślili z tym rozwodem, a gdy przyszło co do czego i rozdzielanie majątku, czyli kto ma wziąć dom, a kto samochód zaczęli się naprawdę kłócić.. dobrze, że ksiądz temu wszystkiemu zapobiegł.

Policjant w rozmowach z Więcławską świetny :) co mi utkwiło w tym odcinku to samochód Więcławskiego, bardzo ładne Volvo ;).
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ