Odcinek 14: Sztuka i władza

Forum poświęcone drugiej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 14 do 26.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

15 lut 2011, 18:19

Hagan, przy emisji II serii, ja miałem 10 lat i nie pytałem o takie rzeczy :D
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

04 mar 2011, 18:13

Śmierdzi jak z gorzelni po bombardowaniu hahahahhha :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

wwz
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

17 mar 2011, 22:01

Jeden z najlepszych odcinkow Rancza.

Awatar użytkownika
adi1995zGg
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

20 mar 2011, 11:50

Prezbiegłość czerepacha w tym odcinku sięga zenitu :P..
Najbardziej rozbroił mnię moment kiedy"Więcławski" próbował usunąc tego wirusa z kompa wójta.

Awatar użytkownika
pozmu
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy
Kontakt:

17 mar 2012, 13:51

Bezpośrednia kontynuacja odcinka 13, jednego z najlepszych... utrzymuje jego poziom :ok
  • Where am I?
  • In Wilkowyje
  • Oh shit
[/b]

Carousel
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

24 sie 2012, 23:14

Hagan, wiesz, "Ranczo" jest od 12 lat, także trudno oczekiwać, że będzie na niższym "poziomie". A poza tym ... myślę, że w porównaniu z tym, co jest chociażby w innych serialach, było to bardzo delikatne - w końcu to tylko rozmowa.

A co do odcinka - jak ktoś już słusznie zauważył - świetne rozpoczęcie 2 serii. Wzrusza i bawi :) Mnie osobiście poruszył wątek Lucy i Kusego, po którym widać jego zmagania się z problemami i brakiem poczucia własnej wartości, a także wielką miłość do Lucy, dla której gotowy jest poświęcić swoje własne szczęście. Natomiast podobało mi się to, że twórcy nie uczynili tego zbyt patetycznym i nie zrobili z tego melodramatu, mistrzowsko rozładowując to np. przytoczonym tu dialogiem Lucy z Michałową albo rozmową Lucy i Księdza ("A co to, ja jakiś seksuolog jestem?" "Uważam, że on ma bardzo dużo watrości"). Świetna była również ławeczka albo "wojna" wójta i Czerepacha i nieśmiertelna pani Lodzia, która jest "tylko prostą księgową". No, geniusz po prostu :)

Bożka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy

26 sie 2012, 19:13

Carousel pisze:Hagan, wiesz, "Ranczo" jest od 12 lat, także trudno oczekiwać, że będzie na niższym "poziomie". A poza tym ... myślę, że w porównaniu z tym, co jest chociażby w innych serialach, było to bardzo delikatne - w końcu to tylko rozmowa.
Pierwsza seria Rancza była emitowana 5 marca 2006 roku w TVP1.Mnie wychodzi sześć lat,a nie dwanaście mylę się?? :D

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

26 sie 2012, 19:56

Bożka pisze:Pierwsza seria Rancza była emitowana 5 marca 2006 roku w TVP1.Mnie wychodzi sześć lat,a nie dwanaście mylę się?? :D
Bożka, poprzednikom chodziło o to, że "Ranczo" ma ograniczenie wiekowe i jest dozwolone, teoretycznie, od 12 lat ! Taki mały trick, ja na początku też o mały włos dałem się nabrać :omatko:

Bożka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy

26 sie 2012, 20:07

Spoko no problem,babka nie doczytała :rechocze:

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 7 razy

07 wrz 2012, 18:44

Świetny odcinek, on kończy niepowtarzalny klimat 1 serii, jak już ktoś pisał.

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

17 sie 2013, 19:45

Odcinek pełen śmiechu i humoru. Czerepach wymiata w tym odcinku :D Dobre było jak spadli z ławeczki. Tak naprawdę to ksiądz natchną Czerepacha do takiej intrygi, bo on sam najlepiej zna wójta i wiedział co on zrobi. Rozbrajająca scena kiedy Więcławski próbuje naprawić komputer, haha inżynier :D Te słowa Lucy najlepiej to opisują "Magic country" :good:

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

13 lis 2014, 21:26

Najlepszy odcinek według mnie. Najdłuższy, najśmieszniejszy, świetnie zagrany. Wywrotka ławeczki, napis wójt jest złodziej, naprawa komputera przez Więcławskiego, scena zwolnienia Czerepacha z pracy, komentarz Pietrka. Apogeum stanowi scena przywrócenia Czerepacha do pracy w urzędzie gminy. Cezary Żak osiągną tutaj szczyt swojego aktorstwa. Na jego twarzy widać wszystkie emocje wójta, które w tej chwili nim targały. A te choleryczne wybuchy... majstersztyk. Ciekawy jestem ile dubli potrzebowano do nakręcenia tej sceny.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

28 maja 2015, 8:27

Mój ulubiony odcinek! Najlepsza scena (za równo w odcinku jak i w całym serialu): Czerepach ledwo uchodzi z życiem przed siekierą wójta! To było takie swojskie :D Lubię jak ta dwójka się kłóci.

10/10

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

13 cze 2015, 9:11

Genialne rozpoczęcie II serii Rancza!
Po prostu "Magic country"! :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

21 sie 2015, 16:51

Najlepsze sceny w UG :o :D
1)Krzyki wojta,zwłaszcza "Czerepach wyjdz zza pani Lodzi"
2)Wyzwiska wojta pod adresem Czerepacha mina pani Lodzi ("Ja"?!?)
3)Narada z Więcławskim
A najlepszy był kaszel Więcławskiego podczas rozmowy wójta z Czerepachem ;) :rechot: :rechot:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

18 wrz 2015, 10:53

Kolejny genialny odcinek, w moim mniemaniu jeden z najlepszych, wiele razy oglądałem go i tak mnie bawi, że nie wiem. Oczywiście Artur Barciś (czyli serialowy Czerepach) przeszedł sam siebie kilkukrotnie. Jak wali mamrota z ekipą z ławeczki to aktorski geniusz. "aaa ja to wszszyyystkoo potrafię". No i "pojednanie" z wójtem też niesamowite. Mało brakło i puchar byłby dowodem rzeczowym jako narzędzie zbrodni. Na deser ekipa ławeczki jako "ochrona".

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

20 wrz 2015, 13:02

Jeden z najlepszych odcinków całego serialu. Dwa świetne wątki, i to jak znakomicie przedstawione, jedna scena lepsza od drugiej, a każdy tekst warty specjalnej uwagi..
Pierwszy wątek to Kusego wpadka z jego męskością. Wymyśleć tak fantastyczne zaskoczenie, to na to, stać tylko pana Roberta. Sprzeczka na ten temat, Lucy i Kusego, kończy się świetnym cytatem – „z miłości do mnie porzucił mnie to kretyn”.
Potem zdołowana Lucy próbuje się poradzić najpierw Michałowej. W czasie rozmowy padają słowa – „pani Michałowa, pani to jest mądra kobieta”. Bo Michałowa mimo swojej dokuczliwości to bardzo mądry człowiek. Odtąd Michałowa będzie zawsze wspierać Lucy, już w I serii obie miały te same poglądy na sprawy społeczne. A początkowa nieufność Michałowej do Lucy została przełamana.
Natomiast jej rozmowa z proboszczem powala na twarz. Lucy przychodzi do księdza jako seksuologa bo Kusy był taki spięty i zaniemógł. To dopiero pomysł. Scena jest tak komediowa, że ja nawet się zastanawiałem oglądając pierwszy raz, czy to pan Cezary nie może zachować powagi sytuacji w jakiej się znalazł, czy rzeczywiście pod śmiechuje się jako proboszcz. W trakcie tej zabawnej rozmowy padają bardzo wzruszające słowa z ust Lucy –„ale ja go kocham”.
Cały watek kończy się spotkaniem z Wioletką. Tam po jej słowach o „megasupersex” i „jazda windą do nieba”, rusza z postanowieniem „ja jemu chyba zabiję”, niczym mistrz świata w chodzie. Wpada ze złością do domu, a tam Kusy spełnia jej prośbę i zaczyna malować. Obie sceny i ten marsz z rozwaloną siatką z jabłkami do domu, i scena jak prosi Kusego, żeby wrócił do malowania, jest przez panią Ilonę bardzo ładnie zagrana.
Ale popis swojego kunsztu jak aktora daje w drugim wątku tego odcinka, wywalanie Czerepacha z roboty, daje pan Artur Barciś. Zresztą jego grę można podziwiać przez cały serial. Ale do rzeczy, bo tu każda scena warta uwagi,
Czerepach, były komunista, klęcząc żebrze proboszcza o stanowisko kościelnego. Ten z kolei wyjaśnia mu, co to znaczy kluczowy pracownik w firmie lub urzędzie. Dalej relacja bywalców ławeczki o nocnym pościgu wójta z siekierą, za Czerepachem, a najlepsze to pytanie kto mógł dać tak duża łapówkę Czerepachowi, że jak ten się z wójtem nie podzielił, to wprowadził wójta w taką złość..
Marsz wywalonego z pracy Czerepacha przez wieś. W końcu jego picie na ławeczce.
Na koniec Lodzia bojąca się powiedzieć wójtowi jaki to napis jest we wszystkich komputerach w urzędzie - „WÓJT JEST ZŁODZIEJ”. Ponieważ nikt nie umie tego naprawić trzeba Czerepacha przywrócić do pracy. A przedtem powalające pytanie Lodzi o szklaneczki do soku, i ta wściekłość wójta.
Rozpoczęcie kolejnej serii, z przesunięciem czasowym o jedną noc, było bombowe.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

ODPOWIEDZ