Seria 1 vs Seria 2

Forum poświęcone drugiej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 14 do 26.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Która seria była lepsza?

Czas głosowania minął 31 lip 2007, 12:06

Seria 1
8
38%
Seria 2
2
10%
Obie są świetne!!
11
52%

Liczba głosów: 21
kapsel_007

30 sie 2007, 12:08

jarcyna połowicznie się z tobą zgadzam obie serie były the best 2 seria była skupiona na szerszym gronie osob ale byla moim zdaniem ciupke mniej smieszna od 1 serii dlatego stawiam na pierwsza serie

kuna
Nowicjusz
Nowicjusz

20 wrz 2007, 10:56

Mnie oczywiście nieco bardziej podobała się seria pierwsza, ze względu na wątek romantyczny, ale druga także była świetna. Teraz akurat jest powtórka, więc będzie można obejrzeć jeszcze raz i spokojnie poporównywać.
Taka abstynencja to człowieka do ruiny doprowadzić może...

Rutlawski o
Super User
Super User
Kontakt:

17 paź 2007, 15:23

Obie serie mi się bardzo podobały i nie zgadzam się z brakiem wątku romantyczmnego w II serii. Te rozmowy, spojrzenia Lucy, aluzje Więcławskiej, przejścia z lobbystą i Witebskim, rozmowy Kusego z Hot-Dogiem, a nawet wtedy z księdzem naprawdę podsycają wątek Lucy-Kusy. Dodać jeszcze wyciętą scenę, lub dwie, bo na opewno takie były i wątek romantyczny staje się nawet bardziej rozbudowany, niż w serii I.

Też uważam, że nie da się ich porównać.
I seria skupiała się na poznawaniu i "ratowaniu" Wilkowyj przez Lucy, wojnę z Wójtem.
II jest taka bardziej o stosunkach międzyludzkich i o historiach miłosnych. Na tym polega różnica.
III podobno ma zawierać problemy religijne, kościelne. Czekam więc z utęsknieniem i założę się, że niektórzy po oglądnięciu 27 odcinka, powiędzą, że nie pasuje do kontynuacji II serii, bo jest "inny".

Awatar użytkownika
Julit
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

18 paź 2007, 15:51

Obie serie są bardzo fajne, ale pomimo że Ranczo oglądałam jakby od „końca” to zawsze jakoś ciągnie mnie do 1 serii. Dlatego uważam, że 1 seria jest THE BEST! :)

Gość

21 sty 2008, 22:52

Zdecydowanie seria pierwsza.
Mialem ogromne nadzieje co do 2 serii i nie moglem sie jej doczekac ,ale niestety sie zawiodlem

Awatar użytkownika
Diabełek
Początkujący
Początkujący

29 sty 2008, 11:10

obie serie :D
bo obie serie miały magię...
miały humor...
miały odcinki załamania: np. Porwanie ;)
wszystko jest super :D
skontrastowane i dobrane ;)

tom140
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

02 cze 2009, 19:44

to prawda, odcinek Porwanie mnie rozbroił ;)

bardziej mi się podobała druga seria ponieważ:

- W niej rozwija się większość wątków.
- Dochodzi moja ulubiona postać Stach Japycz.
- W niej zakończył rolę śp. Leon Niemczyk

Awatar użytkownika
AdiMan89
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

06 lut 2010, 23:00

Jeśli chodzi o "Ranczo" to nie istnieje tutaj podział na "lepszą" i "gorszą" serię. Każda seria ma swój urok i jest najlepsza. W tym m.in. właśnie tkwi czar tego serialu. :)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2010, 13:24 przez AdiMan89, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wilkowyje , Wilkowyje , gdzie jest taki piękny kraj "

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

05 kwie 2010, 21:21

Sory, że wykopuję tak stare wątki, ale siedząc w domu tak przeglądam tematy na forum, czytam i nasuwają mi się odpowiedzi ;)

Co do tematu:
- Oczywiście obie są świetne, w każdej znajdziemy coś, co dla nas będzie fajne.
Ale jednak jak to najczęściej bywa, pierwszy sezon większości seriali jest najlepszy :)

Carousel
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

25 sie 2012, 15:45

Według mnie obie serie są świetne - i pierwsza, i druga ma w sobie tę magię i naprawdę ciężko wybrać tę lepszą. Być może trochę się różnią, ale ani jednej, ani drugiej nie odejmuje to absolutnie niczego. Na pewno do pierwszej serii mam pewnego rodzaju sentyment, bo wiadomo - pierwsza :) W pierwszej serii wszystko się zaczęło - poznajemy Lucy i w sumie głównie wokół niej najwięcej się skupiało, ale przy tym są też inni, pojawiający się jakby trochę 'z boku', ale jednak. Jest przecież Kusy, który walczy z nałogiem i w końcu udaje mu się tę walkę wygrać - oczywiście nie bez wparcia i pomocy Lucy, w której w końcu się zakochuje. Jest też jakby równolegle toczący się wątek zwaśnionych braci - wójta, który z uporem maniaka dąży do tego, żeby Amerykanka opuściła Wilkowyje, a także robi wszystko, by utrzymać się na stanowisku i księdza, który zaprzyjaźnia się z Lucy i wspiera ją w jej działaniach i próbach "modernizowania" wsi, a w końcu knuje intrygę, dzięki której zmusza wójta do złożenia przysięgi. Nie zapominajmy też o rodzinie Solejuków - z niesamowitym Szymkiem, Mariankiem i oczywiście Solejukową oraz stałym bywalcem ławeczki, Solejukiem; o Hadziukowej, która odważyła się zaryzykować i założyć biznes, rodzinie Więcławkich a także nieśmiertelnej 'ławeczce', zawsze mającej wytłumaczenia na wszystko :) Wszystko było jednak "odkrywane" stopniowo i powoli, gdzieś coś było wspomniane, coś pokazane, ale bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły. Jednak siłą rzeczy, te wątki musiały zostać nieco rozbudowane, zauważcie, że w drugiej serii są już nieco bardziej złożone. Według mnie więc pierwsza seria, a raczej wydarzenia w niej zawarte stworzyły takie swego rodzaju - solidne skądinąd - 'fundamenty' pod kolejne serie. Także nie ma się co dziwić pewnego rodzaju odmienności pierwszej i drugiej serii :)

ODPOWIEDZ