Ranczo zmienia się... na lepsze

Forum poświęcone drugiej serii Rancza. Wszystko, co dotyczy odcinków od 14 do 26.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
Dragon
Elitarny komentator
Elitarny komentator

23 kwie 2007, 20:08

erin32 pisze:
Dorota Sadowska pisze:Mówcie sobie co chcecie, ma ta nasza Lucy mocną głowę.
Dwie butelki prawie duszkiem, jak kompocik, a po niej nic nie widać.
No cóż, Jankesy twarde są :mrgreen:
u nich to taki kompocik to małe dzieci walą... dzięki temu szybciej sie rozwijają... :evil: :evil: :evil:
[b]Żyć z ludźmi i dla ludzi[/b]

Johns

23 kwie 2007, 20:35

Dragon pisze:u nich to taki kompocik to małe dzieci walą... dzięki temu szybciej sie rozwijają... :evil: :evil: :evil:
:szok: z kąd masz takie wiadomości :?:

Awatar użytkownika
Dragon
Elitarny komentator
Elitarny komentator

23 kwie 2007, 20:39

Moja rodzinka w Stanach mieszka.... tam coś pokroju naszej czystej to 12-latki piją.... oni to mają łeb... alkoholizm, prohibicja.... wszystko od nich idzie....
[b]Żyć z ludźmi i dla ludzi[/b]

erin32

24 kwie 2007, 7:32

Prochybicja Dragonku, prochy-bicja :mrgreen:

Gość

06 maja 2007, 18:41

Jak dla mnie, to ranczo 2 zalatuje tandeta. Jedynie ostatnie 2 odcinki sa podobne do dawego rancza. Nadmiar watkow milosnych powoduje, ze zmienia sie to w zwylke M JAK MILOSC.
Mam nadzieje, ze sie to zmieni.

Awatar użytkownika
Magdu$
Wybitnie aktywny
Wybitnie aktywny
Kontakt:

06 maja 2007, 19:50

a gdzie tu wątki miłosne... :?: kurcze... ja nie widziałam. Dla mnie tam to na razie nic romantycznego sie jeszcze nie dzieje :lol: Tam tylko depresja i depresja panuje! ;-)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

06 maja 2007, 20:03

Ranczo jak m jak miłość :?: :!: w Ranczu nikt nie jest taki sztuczny jak w tym tasiemcu a wątków miłosnych w Ranczu akurat ostanio nie było
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Magdu$
Wybitnie aktywny
Wybitnie aktywny
Kontakt:

06 maja 2007, 20:20

Zreszta w ogóle w Ranczu to jedyny watek romantyczny który ja zauważyłam to był w ostatnim odcinku poprzedniej serii :-P
no i bardzo dobrze! bo to nie jest M jak marmolada tylko film o wysokiej klasie! Choć przyznam że mogłoby sie coś grzać w sercach Lucy i Kusego :-D (jednocześnie oczwyiście)

Generał

07 maja 2007, 12:08

Magdu$ pisze:mogłoby sie coś grzać w sercach Lucy i Kusego :-D (jednocześnie oczwyiście)
zgadzam sie z Tobą...... takie szybsze podgrzanie, a potem znów przez coś ochłodzenie było by bardzo wskazane ;-)
Gdyz jak to mówią "robi sie z tego tandeta" a tak w żadnym razie nie jest i znając Nasz serial tak nigdy NIE będzie ;)

Ksiadz: Tak sie wam nagle uświadamiac zachciało, ciekawe jaka jest tego przyczyna?,
Wójt: Nowe prądy z Ameryki, to nie zwierzała sie księdzu, ze chce u nas oswiecenie wprowadzać, przeciez to jego podopieczna, Amerykańska katechetka można powiedzieć, he hehe he!!!
[/quote]

forged
Nowicjusz
Nowicjusz

07 maja 2007, 19:34

Witam
Jestem wielbicielem "Rancza". Uznałem ten serial za cudowny idealny i zrobiony wg najlepszej polskiej szkoły komediowej, vide "U Pana Boga za piecem", "Sprawa się rypła" itp.
Pierwsza seria mnie wręcz oczarowała. Początki drugiej były też niezłe.
Ale, niestety, bardziej czuję, niż umiem to opisać "Ranczo" zmienia się w mdłą operę, jaką są np. "Złotopolscy"; spróbuję opisać: wczorajszego odcinka nie obejrzałem do końca :-| Przełączyłem na Polsat na "CSI Miami" aby nacieszyć oko piękną Emily Procter, czego jeszcze tydzień temu nie zrobiłem (ale już mnie kusiło).
Miałem dość w kolejnym (drugim już) odcinku "Rancza" posterunkowego sterczącego u Więcławskiej w sklepie. Jest to nudny wątek jak w marnej "tele-wenezueli", niestety. "Ranczo" straciło "ogień", tę iskrę we wsi, te wszystkie nowe inicjatywy, które wywoływały tyle emocji, zwłaszcza między Wójtem a Plebanem, a od nich nosiły się na resztę społeczności.
Mam, niestety wrażenie, że już się nie poprawi. A szkoda.

Pozdrawiam

P.S. Zarejestrowałem się tylko po to aby podzielić się moimi smutnymi refleksjami na temat "Rancza".

Awatar użytkownika
Magdu$
Wybitnie aktywny
Wybitnie aktywny
Kontakt:

07 maja 2007, 19:42

Jak sie nie docenia aspiranta Staśka to sie moze i nie rozumieć wątku... przecież tu chodzi o komizm jego postaci i sytuacji w której sie znajduje, luudzieee!
Dla mnie smutne jest to że coraz wiecej ludzi przestaje wierzyc w Ranczo! Ale cóż zrobić... ja bede mu zawsze wierna, może jakies śluby złoże? Hiehiehie ;-)
Chyba co po niektórym znudziły sie losy bohaterów Wilkowyj... ale zadam pytanie do tych co sie do drugiej serii nie przekonali: Co wolicie włączyć w telewizorze a) Złotopolskich, Klan, Plebanie, Pierwsza miłość itp. b) czy Ranczo :?: Hm???

forged
Nowicjusz
Nowicjusz

07 maja 2007, 19:54

Magdu$ pisze:Jak sie nie docenia aspiranta Staśka to sie moze i nie rozumieć wątku...
Nie o to chodzi.
2 odcinki z rzędu wypełnił Stasiek w sklepie mizdrzącej się Więcławskiej - mnie zemdliło. Do tego "agentka" Klaudia i coraz częściej uśmiechający się w zawstydzony sposób Kusy... bueee.
Już bym wolał, żeby wrócił do wódy. Przynajmniej coś by się działo a i dialogi byłby ciekawsze. A tak to robi się z tego serialik w którym wszyscy się w sobie zakochują, niekoniecznie w szczęśliwy sposób. I stąd już blisko do "M jak miłość".

Awatar użytkownika
Magdu$
Wybitnie aktywny
Wybitnie aktywny
Kontakt:

07 maja 2007, 21:23

Słuchajcie tutaj jest temat "Ranczo zmienia sie na LEPSZE!" wiec nie piszmy tutaj swoich żali ( i tymi słowami ja nie chce nikogo obrazić czy objechać tylko to nie pasuje do tematu) :lol: Piszmy tu co nam sie podoba w tej serii, bo przy narzekaniu to rzeczwyiście odechciewa sie dostrzegać tych pozytywnych wartosci, znam to autopsji :-P

Awatar użytkownika
michal18c
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

10 maja 2007, 0:09

forged widzę, że jesteś znawcą seriali i krytykiem...
Ale by było jak Ranczo by nabrało tempa i akcji żywcem z PB oj działo by się! A tak to mamy akcja, spokój, spokój, akcja :-) :-) :-). Serial dla mnie dobry i oglądał go będę. Można by zestawić serię I z II (Odcinkami) i pisać co się wydarzyło ciekawego w sumie to w I było porwanie, straszenie, z psami na dopłaty... hm działo się. A teraz nie jest najgorzej ;-)

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 00:28 ]
Serial już osiągnął wielki sukces. Czy będzie się działo, czy nie! Aktorzy grają bardzo dobrze i swój kunszt reprezentują na poziomie. Pan Cezary Żak gra tak dwie róże osoby i robi to znakomicie. Czasami zdaje się, że naprawdę grają dwaj bracia. Pani Marta Lipińska bardzo umiejętnie kreuje swoją postać bez której nie wyobrażam sobie serialu. No i Pani Ilona Ostrowska barwnie grająca Lucy jest postacią, która szczerym uśmiechem zjednuje widzów. Myślę, że podkreślić należy również piękno naszego kraju

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 00:39 ]
które do okoła można zaobserwować. Np. dworek z 1803 r nad jeziorem obok, którego rośnie dąb mający ponad 900 lat czy to nie jest piękne. Magia takich miejsc przy zachodzącym słońcu jest nieoceniona. Kto raz zachłysnął się świeżym powietrze w malowniczo położonym miejscu...

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 00:44 ]
... ten przy każdej możliwej okazji chciałby powrócić...

Awatar użytkownika
Amerykanka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

05 kwie 2011, 13:04

:ups: A ja mam jednak niedosyt.Oczywiście podobają mi się kolejne serie i bardzo ciesze się,że są,ale....właśnie zawsze jest jakieś ALE :lol: strasznie tęsknie za początkiem....Wilkowyje są jakieś takie urocze i piękniejsze,a teraz wszystko tam się wzbogaca, nawet Solejukowa ma swój piękny i wymarzony dom,a mnie osobiście urzekła ta piękna (może troszkę biedniejsza) wieś :) Oczywiście wiem,że tak musi być, musi się coś zmieniać :) Ważne,że są kolejne odcinki :lol: Jednak nic nie zastąpi pierwszej cudownej serii :)
"To ta skąd chuda jak niebrzydka ? -zza granicy" Pietrek Śp. Japycz
"Jolka Ty to już taka głupia jesteś,że teraz tylko zmądrzeć możesz..." P. Więcławska
"Oksymoron" Wójt

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

05 kwie 2011, 19:49

O tak Amerykanka, zgadzam się z tobą. Wszystko się rozwija ale jako że ja jestem tak jak to ksiądz mówił: "beton partyjny" to za bardzo zmian nie lubię, wydaję mi się że ranczersa przerażają zmiany na tej uroczej wsi.
Niestety albo i dobrze wszystko się rozwija, no właśnie dobrze i nie dobrze jak ja to pisałam wcześniej. Lubię 5 serię i cały czas oglądam, ale 1 seria na zawsze zostanie moją ulubioną.Nie wiem co ona w sobie takiego ma te widoki, biedna stara wieś a może to że wszystko się dopiero rozwijało i było naprawdę takie "swojskie", bo teraz prawdę mówiąc to takie małe miasteczko się stało. No ale tak czy siak Ranczo dla mnie zawsze będzie Ranczem :)
Pozdrawiam :)
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Carousel
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy

26 sie 2012, 21:21

Ale z drugiej strony takie zmiany są potrzebne, bo przecież gdyby Wilkowyje nadal pozostały tą biedną, zacofaną wsią z I serii, byłoby nudno. W końcu na tym po części oparta była idea tego serialu - po pierwsze wątek Amerykanki, która z wielkiego miasta przenosi się do tej małej, ubogiej wsi w Polsce i próbuje ją w jakiś sposób zmienić, unowocześnić, a po drugie myślę, że twórcom po części też chodziło o to, żeby pokazać, jak ludzie nabierają "wiatru w żagle" - z ciemnych, zacofanych, trochę zastraszonych i przerażonych wizją "wielkiego świata" zmieniają się w osoby, które nie boją się się walczyć o swoją przyszłość, lepszy byt i spełniać swoich marzeń. A przecież niektóre rzeczy się nie zmieniają i pewnie nie zmienią, jak choćby ławeczka, co sam zauważył w którymś odcinku bodajże Hadziuk :)

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

27 sie 2012, 12:47

Niby są potrzebne zmiany, ulepszenia:)
Ale pierwsze odcinki to stary sklep, ławeczka bez gwiazdek unijnych, coś pięknego :)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Bożka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy

02 wrz 2012, 15:49

Uwielbiam Ranczo!!! ale myślę że za szybko Wójt zakończył karierę w gminie.Za szybko Lucy został Wójtem,można było jeszcze pociągnąć pewne sznureczki,było by ciekawiej :usmieszek:

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

02 wrz 2012, 20:03

Wójt za szybko zakończył karierę?
Nie sądzę, był 2 kadencje i dalej byłyby nieciekawe odcinki...
Ja uważam, że w kwestii wójtowania wójta(teraz senatora) to ulepszenie jest na korzyść oglądalności:)
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

ODPOWIEDZ