[społeczeństwo] Sprawa na Ukrainie

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.
Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

05 mar 2014, 23:18

Putin odcinając gaz dla UE sam sobie zada "śmierć". Brak kasy za gaz i ropę spowoduje zastój w gospodarce, rosyjscy inwestorzy zaczną przenosić swe interesy na Zachód/Azję i Putin nie będzie miał już żadnego zaplecza. Zrezygnuje albo z rozwoju armii i będzie zmuszony do cięć co spowoduje całkowity upadek Rosji jako mocarstwa i Rosja stanie się zwykłym przeciętniakiem. Putin ma teraz do wyboru. USA tak na prawdę ma "niby" ogromny dług publiczny ale kto o niego dba? Tak się składa, że dla USA nie ma to żadnego znaczenia, nie na darmo przez dziesiątki lat pompowali pieniądze w Izrael i połowę Europy.

Putin po prostu chce dorównać innym ale jest już za późno na takie zmiany. Dlaczego Putin chce rozmawiać? Proste... doprowadza do konfliktu, nie słucha innych przez jakiś czas po czym zaczyna "rozmawiać" bo chce ugrać jak najwięcej dla swojego kraju. To nie pierwsze jego wybryki. Chce zrobić z Ukrainy kraj na wzór Syrii, Libii, Iraku. Putin tylko szkodzi Rosjanom...

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

06 mar 2014, 15:10

Gabriel, ja się zastanawiam czemu nie wezmą Cię do jakiejś TV czy za jakiegoś doradcę zachodu xD xD xD

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

07 mar 2014, 0:23

gottsu pisze:Gabriel, ja się zastanawiam czemu nie wezmą Cię do jakiejś TV czy za jakiegoś doradcę zachodu xD xD xD
Prawda!
Gabriel, wiem! Za negocjatora wojennego :) bliżej by im było do pokojowych stosunków dyplomatycznych niż w obecnej chwili :)
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

07 mar 2014, 0:53

A jak :P Za dnia byłbym skuteczny jak Michałowa z nożem a w nocy przebiegły jak Stasiek w dworku Lucy :P

A na poważnie USA już ma rozwiązanie na wyjście z problemu "straszaków" Putina. Lekarstwo USA - gaz łupkowy, którego mają pod dostatkiem :) Swoją drogą, gdyby nie nasz głupi rząd moglibyśmy być bardzo bogatym państwem, wykorzystując nasze zasoby gazu czy miedzi. Jeśli się nie mylę jesteśmy 3 na świecie pod względem złóż łupków.

Putin cały czas stara się pokazać pazury ale to już jest gra pozorów. Za późno jak już pisałem.

Duże prawdopodobieństwo, że Krym pozostanie w Ukrainie z pewnymi gwarantami dla Rosji jak nowa konstytucja, bazy wojskowe dla Rosji itp. Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba autonomia.

...a gospodarka Rosji w coraz gorszym stanie...

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

07 mar 2014, 9:46

gdzieś czytałem, że Polska co do łupków to może być drugim Kuwejtem, ale znając Polskę nie będzie :P

i co do Krymu hmmm...ja sądzę, że będzie tak jak np. z Naddniestrzem, Osetią Płd czy Abchazją. Niby de iure Krym ogłosi niepodległość lub jakoś przyłączy się do Rosji a de facto nikt Krymu jako części Rosji czy niepodległego państwa nie będzie uznawał.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

07 mar 2014, 9:57

Może tak być jak mówisz, jednakże może być również tak, że Ukraina zachowa Krym ale Rosja będzie tam miała swoje stacje wojskowe i zachowa pewną integralność gospodarczą Krymu. Rząd tłumaczy się tym, że to zbyt duże koszty wydobycia, a jako argumenty przeciw wydobyciu twierdzą, że jest to bardzo niebezpieczne... szkoda, że nie myślą o swoich obywatelach. Póki mamy taki rząd będzie tylko gorzej.

Wracając do zapędów Putina zapomniał chyba o tym, że Turcja niepodzielnie rządzi na Morzu Czarnym i ich flota bez największych trudów poradziła by sobie z Flotą Czarnomorską, stąd ta ostrożność Rosji.

Wydaje mi się, że Putin już ugrał to co chciał i teraz będzie chciał prężyć muskuły przy jednoczesnym wycofywaniu się z konfliktu. Stara szkoła ZSRR :D

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

07 mar 2014, 10:41

Gabriel pisze: Wydaje mi się, że Putin już ugrał to co chciał i teraz będzie chciał prężyć muskuły przy jednoczesnym wycofywaniu się z konfliktu. Stara szkoła ZSRR :D
Polecam obejrzeć francuski dokument "System Putina" - wszystkim zainteresowanym xD Pokazuje on sposób w jaki myśli Putin, i nie jest to trudne do wyciągnięcia wniosku po filmie, że Władimir Władimirowicz przez cały czas myśli i działa dla swojego matecznika dla KGB a teraz dla FSB. Działa ich metodami.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

07 mar 2014, 13:13

Oczywiście :) Stara szkoła jak to mówią. Przecież to co na Ukrainie się dzieje było zaplanowane już 4 lata temu. Szkoda, że USA o tym wiedziały a teraz zgrywają sojuszników... prosta polityka. Cześć Ukrainy jako prozachodnia a cześć jako prorosyjska i będzie koniec konfliktu. Przecież o to chodzi :P

PS. Historia lubi się powtarzać czyż nie? :D

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

07 mar 2014, 13:33

no fakt Gabriel, to nawet nie polityka a geopolityka :P

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

07 mar 2014, 23:36

Podobno już jakieś jednostki się wycofują :) Widocznie Putin zrealizował plan w 100% :) Oj takiego polityka jak on długo nie będzie.

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

08 mar 2014, 17:02

no nie nie :P

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

08 mar 2014, 21:02

Czyli uważacie, że apogeum emocji już minęło ?
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

08 mar 2014, 21:23

Revers i tak i nie. Zależy od tego jak sankcje dla Rosji "dobrze" się ułożą :)

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

08 mar 2014, 21:37

Gabriel, jak myślisz, one się serio dobrze ułożą czy Zachód jednak będzie stanowczy?

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

08 mar 2014, 21:44

Zachód ma udział w konflikcie z Rosją, zyskują Ukrainę jako partnera, wzmogą eksport/import a Rosja cóż ma ogromne kontakty handlowe z UE. Każdy chce ugrać jak najwięcej dla siebie. Putin poświęca małą cześć "Rosji" a zyskuje 10x więcej. Stany znowu dzięki temu konfliktowi wzbogacą się na sprzedaży F-16 czy innych przestarzałych machin.

Rosja nie jest głupia by iść na wojnę z USA. US Navy czy USAF były i będą 50lat przed każdym krajem. Druga sprawą jest to czego jeszcze nie pokazali :) Tyle ile dronów posiada USA nie posiada żaden kraj.

Każdy ma swój interes, ale oczywiście najbardziej ucierpimy znowu my Polacy.

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

08 mar 2014, 22:01

Czemu my ucierpimy?

(sorry, że się tak dopytuję, ale takiego "eksperta" jak Ty Gabriel to ze świecą szukać)

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

08 mar 2014, 23:27

Nie jestem ekspertem :P

Polska angażuje się jak za przeproszeniem głupia przeciw Rosji. Jak przyjdzie co do czego nasi "sojusznicy" znowu się wypną. Nam już wystarczy, że Rosja zniosła import wieprzowiny z naszego kraju. W dodatku jesteśmy od nich uzależnieni "gospodarczo". Kryzys na Ukrainie odbije się na nas prędzej czy później (głównie polskie firmy). Wierzę jednak, że w końcu Amerykanie dotrzymają wszelkich obietnic. Warto by było, gdyby pomogli nam z wydobyciem łupków - o ile polski rząd nie sprzeda ich innym "pośrednikom".

Rosja już zaczęła kupować wieprzowinę z Brazylii z którą ma ponadto umowy handlowe i militarne.

Nie wiem czy wiecie ale nasz premier służył w STASI :) Ciągle w głębi serca mam nadzieje na lepsze jutro dla Polski i na te czasy, kiedy znowu my będziemy łoić inne kraje jak dawniej (potęga Jagiellonów). Gdyby nie my (nasi przodkowie) dziś mówilibyśmy po turecku czy rosyjsku (1920).

Całe szczęście świat teraz jest tak skonstruowany, że upadek 1 państwa wpłynie na kilka pozostałych. Nam przepowiedziano bycie wielką potęgą. Czas pokaże :)

Jeśli Ruskie rzeczywiście przejmą Krym to z korzyściami dla obu stron :) Zarówno Zachodu jak i Rosji. Przyjmijmy taki scenariusz niby Rosja przejmuje Krym. USA wielce się oburza a tak na prawdę w tajnych rozmowach dochodzi do umowy - my nie robimy nic w sprawie Ukrainy i Krymu a wy popieracie nas w ataku na Iran. Coś w tym stylu. Jak już mówiłem nic nie dzieje się bez przyczyny :P

Rosja i USA wciąż się straszą ale oni nie są jedynymi krajami na świecie :P Pamiętajmy o Chinach i Indiach - Rosja i USA za jakiś czas pewnie będą musiały współpracować.

A na koniec dodam USA rocznie wydaje na armię ponad 700mld dolarów czyli tyle ile wszystkie armia świata RAZEM! :)

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

09 mar 2014, 0:16

skąd info o Stasi? :D

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

09 mar 2014, 0:46

gottsu
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

09 mar 2014, 1:20

z tego listu tej Labrenz-Weiss jasno wynika, że tak naprawdę nie dowiemy się czy D. Tusk był w Stasi czy nie. Reszta to tylko jakieś slogany, jakieś wykrzykiwania tego gostka dla mnie :)

ODPOWIEDZ