Upadek obyczajów

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.
Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

18 sie 2013, 0:02

Temat ten skierowany jest do „starszych” użytkowników forum, którzy tak jak ja zauważyli upadek obyczajów. Zakładam go, gdyż przez to nie mogę spać po nocach.

Jak wiecie nasze forum było zawsze chwalone, głównie za posty, atmosferę, język itd. Cytowały nas i dalej to robią najbardziej liczące się gazety w kraju. Nawiązaliśmy wspaniałe kontakty z ekipą i aktorami. Tradycją stało się, że przy każdym pierwszym spotkaniu ( z okazji kręcenia nowej serii) wręczaliśmy Szeryfowi i wybranym członkom ekipy drobne upominki, tak po prostu z sympatii.

Zawiązało się w tym miejscu wielu przyjaźni, co zaowocowało spotkaniami w różnych rejonach naszego kraju. I wierzę, że owe przyjaźnie utrzymają się po zakończeniu kręcenia naszego Rancza.
Jednak ( piszę to z bólem) nasze forum podupadło. Wszyscy wiemy jakie niemiłe kłótnie tutaj zaistniały. Pragnę zaznaczyć, że jak kiedyś Ranczersi się nie zgadzali, to nie sprzeczali się nigdy publicznie.

Również nie było takich sytuacji, że jak jakiś Ranczers, bądź większa grupa pojawiła się na planie, nie oskarżało się ich o spiskowanie, tylko cieszyło się że tam są i nas reprezentują. Ja sam nie zawsze mogę tam być bo mieszkam pod Wrocławiem, jednak nigdy nie miałem pretensji o to, że ktoś nie poinformował mnie, że tam jedzie.
Co jeszcze mnie tutaj ostatnio bardzo boli?? Brak poszanowania dla regulaminu i oskarżenia moderatorów o cenzurę oraz język jakim są niektóre posty napisane. Przypominam jeszcze raz byliśmy zawsze chwaleni za to, że właśnie nasz regulamin był przestrzegany bez zastrzeżeń. I jak ktoś o tym regulaminie przypomniał to się go nie atakowało jak to miało miejsce ostatnio. ( zostali właściwie można rzec zbesztani Zyciak i Malutka_Wala, która go poparła). Również jak moderatorzy coś kiedyś zmienili lub wykasowali bo było to nieodpowiednie, bądź niezgodne z regulaminem, to nie byli atakowani i opluwani mianem cenzorów rodem z PRLu.

Dlatego apeluję do starszych użytkowników, pomóżcie nam moderatorom i administracji przywrócić dawną świetność tego forum. Nie może pójść na marne wiele pracy, którą tu włożyliśmy.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

18 sie 2013, 1:46

Tengel2 ma rację! Ja się z nim zgadzam, na dwieście procent :!:

A tak bez serialowych metafor. Naturalnym jest, że w tak dużej grupie ludzi jaką skupia forum nie sposób, żeby wszyscy się lubili. Zawsze pojawią się różnice zdań, poglądów, czy większe animozje. To oczywista oczywistość. Uważam jednak, że nie powinno to rzutować na działanie forum. Publiczne obrażanie, szkalowanie nie może mieć miejsca i zawsze powinno być piętnowane. Wyzywanie moderatorów od PRL-owskich cenzorów tylko dlatego, że starają się wykonywać pracę do której zostali wyznaczeni jest tego najlepszym przykładem. Smuci mnie fakt, że niektórzy nowi użytkownicy forum zdają się wprowadzać nowe porządki, nie zaznajomiwszy się uprzednio z zasadami i zwyczajami tu panującymi. W jeszcze większe zdumienie wprawiają mnie komentarze pod prośbami o trzymanie się regulaminu. Przecież każdy z Was, rejestrując się na forum musiał ten regulamin zaakceptować! Czy to tak trudno zrozumieć?

Zauważyłem ostatnio pewne niepokojące zjawisko. Kilka osób, które spontanicznie jeżdżą na plan, w niewybredny sposób komentuje niechęć aktorów do robienia wspólnych fotek, czy rozdawania autografów. Sam kilkakrotnie spotkałem się z odmową podczas wizyt na planie, ale nigdy nie przyszło mi do głowy szkalowanie kogokolwiek z tego powodu. Zdajcie sobie sprawę, że te komentarze mogą przeczytać wszyscy wchodzący na forum, również goście, w tym Ekipa! Inna sprawa, że w przeszłości do dobrego tonu należało ustalenie wizyt z nimi, zwłaszcza jeśli na plan wybierała się większa grupka ludzi. Filmowcy uprzedzeni o ranczerskiej wizycie nie traktowali przyjezdnych jak grupki intruzów utrudniających im pracę. Wiadomo, że zawsze znajdzie się na planie wiele przypadkowych osób, które w pogoni za autografami i fotkami swoim nieodpowiedzialnym postępowaniem mogą spowodować dużo zamieszania, często zachowując się jak paparazzi z bulwarowego szmatławca. Mając na uwadze wypracowane przez lata dobre relacje z Ekipą i chęć zachowania takowych, zwróćmy wszyscy uwagę na swoje zachowanie na planie. W dzisiejszych czasach kontakt z Ekipą nie stanowi żadnego problemu, a i starsi stażem ranczersi z pewnością służyć będą radą i pomocą.

Jeszcze raz moja gorąca prośba o trzymanie się tematu w komentarzach. I używajmy polskich znaków. To jednak jest wielka różnica, czy robimy komuś "łaskę" czy "laske" ;)

Reasumując.
Szanujmy się, nie musimy się lubić, ale SZANUJMY SIĘ. Zostawmy już te wszystkie kłótnie,niesnaski i zastanówmy się wszyscy razem i z osobna, co możemy fajnego jeszcze na tym forum wspólnie zrobić!

Z ranczerskim pozdrowieniem

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

18 sie 2013, 14:33

Ja również zgadzam się w 200 % z moimi przedmówcami jakimi są Tengel2 i Zyciak. Jako, że jestem tutaj przeszło rok na forum pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie.

Otóż jak tutaj dołączyłem był to 14 sierpnia ubiegłego roku, atmosfera na forum była SUPER, wszyscy mili, sympatyczni, grzeczni, ciężko było mi się wylogować z forum.
Moderatorzy, Admin, ale także i starsi ode mnie Ranczersi pomagali mi w tym co było dla mnie nie jasne, za co jestem i zawsze będę wdzięczny.
Również w tym czasie był plan zdjęciowy ponieważ była kręcona VII seria i można było tak jak teraz dowiedzieć się co, gdzie i kiedy kręcą. Były spontaniczne wypady na plan, wszyscy cieszyli się, że mieli nową relacje na forum.
I niestety ta miła, ciepła atmosfera trwała zaledwie kilka miesięcy, ponieważ gdzieś od początku kwietnia tego roku panuje tutaj zupełnie nieznośna atmosfera!
Przez te pare miesięcy(do kwietnia) to w wolnych chwilach przesiadywałem tylko tutaj na forum i zawsze było mi mało :!:
Jednakże teraz jest inaczej, wchodzę na forum tylko od tak na chwilkę ponieważ nie mam siły patrzeć na ten jeden wielki spam jaki od początku kwietnia tutaj panuje.
Ja się wcale nie dziwię moderatorom, że już nawet nie mają siły tego ogarniać, bo tego jest z dnia na dzień coraz więcej i więcej.
Ale ja przepraszam, jak można być 2 miesiące na forum i nabić 500 czy 400 postów :?:
W tematach są prowadzone dyskusje na zupełnie inne tematy.
Przecież to jest czysty spam, a nie udział w życiu forum.
Do tego ten czat!
Teraz jest tam taki spam jakiego jeszcze nie widziałem, a do tego te tematy rozmów :bosz:

Podsumowując:
Na forum jest brak poszanowania regulaminu i brak szacunku dla innych użytkowników, a w szczególności dla moderatorów, a oni włożyli w to forum naprawdę dużo pracy i swojego zapewne cennego czasu :!:
Ja pomogę na tyle na ile będę umiał w tym aby przywrócić dawny wygląd tego forum.

Pozdrawiam
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Bercek90
Super User
Super User
Podziękował(a): 116 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 62 razy

18 sie 2013, 15:05

Czytałem wasze wypowiedzi i muszę powiedzieć,że nie wiem jak było rok temu na forum nie było mnie tu,ale sądzę że jeżeli ktoś ma nawet to 400 czy 500 postów to większość ma z tematów takich jak np.: Prawda czy Fałsz, Kogo bardziej lubisz itp :) I według mnie to jest czysta zabawa i aktywność innych użytkowników a nie spam ale każdy ma prawo do swojego zdania ;)
Czasami można było zauważyć spam w tematach ,,Wizyta na planie .. '' i przyznaję się,że czasami sam nawet w spamie uczestniczyłem ..
Popieram w 100% użytkownika zyciak ,że nie wszyscy muszą się lubić, ale każdy użytkownik na forum jak i w życiu prywatnym zasługuje na szacunek :!:
Takie jest moje zdanie ..
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Tomu
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

18 sie 2013, 18:48

Witam. Ja jestem ranczerem od marca, robię tyle postów ile uważam za stosowne i ile mam chęci i czasu w szczególności uczestnictwa na forum. Bardzo mi jest miło, że mogłem poznać m.in. Tengela2 , Zyciaka, którzy m.in.wyrazili swoje poglądy w w/w sprawie. Niestety stworzyły się podziały, grupy, w takiej społeczności jest to nieuniknione, takie zjawiska socjologiczne to niestety norma ale musi być popierana wzajemnym szacunkiem. My chyba wszyscy zapomnieliśmy chyba, że to powinna być nasza czysta zabawa! a nie forma jakiejś zazdrości czy rywalizacji !!! Pasja do rancza nie może stać się jakimś niezdrowym fanatyzmem !!! a już w paru przypadkach można to było odczuć. Ja cieszę się, że przynależę do grupy z mi.in. Tengelem, Zyciakiem, Kamilem73 i jeszcze innymi tu nieobecnymi, ale szanuję innych i wiem, że moi koledzy wcześniej wymieniemi też bardzo by chcieli żeby było ok. Pozdrawiam i życzę wszystkim aby relacje na forum były mile, rozsądne i pełne życzliwości. PAX VOBISCUM ! :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

18 sie 2013, 19:36

Witam!Ja jestem na forum od maja więc za bardzo nie wiem jak tu było rok temu dwa czy nawet wcześniej.Zauważyłem jednak że starsi ranczersi którzy są tu prawie od początku teraz już nawet nie piszą.Myślę że powód tego jest jeden :ten o którym pisał Tengel.Popieram go choć sam bez winy nie jestem.A kłótnie można przenieść na gg lub innego facebooka.Przepraszam wszystkich ranczersów którzy poczuli się urażeni po przeczytaniu moich postów.Pozdrawiam wszystkich!

Marcin
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

19 sie 2013, 1:55

Ja też pozwolę sobie zająć głos w tej sprawie. Na forum jestem już kilka ładnych lat (nawet nie chce mi się liczyć ile :) ), jednak muszę się zgodzić, że faktycznie ostatnio mało udzielałem się w życiu forum. Zgadzam się praktycznie ze wszystkimi moimi przedmówcami - nikt nie każe żebyśmy się wszyscy kochali, ale szanujmy się i szanujmy pracę innych. Mam tu namyśli m.in. wspomniany regulamin, jeszcze do niedawna nigdy się nie zdarzało, że po przytoczeniu punktu regulaminu podczas dyskusji moderator został wyśmiany!! Tu nie chodzi tylko o nabijanie postów (które faktycznie ma miejsce, nie mówimy tutaj o tematach polegających na odgadywaniu cytatów itp.), ale o spadek poziomu dyskusji. Wypowiedzi typu "super", "podoba mi się" jest takim nabijaniem nic nie wnoszących postów do tematu - zanim coś napiszemy zastanówmy się choć chwilkę, zapoznajmy się z opinią przedmówców i spróbujmy napisać sensowną wypowiedź. Trzymajmy się pewnego poziomu i pamiętajmy że na forum zarejestrowani są członkowie ekipy i oni też mogą widzieć nasze wypowiedzi (jeśli nawet się nie logują od dawna).
Kwestię zmiany atmosfery też muszę poprzeć, przez ostatni czas wiele się zmieniło. Kłótnie na czacie? Wyrzucanie brudów na innych użytkowników? Co to ma być, chyba że to czasy się zmieniły i to my się starzejemy..

Tak na zakończenie - niech każdy przeczyta posty z tego tematu i spróbuje się nad tym zastanowić. Nie ważne czy jest na forum miesiąc, pół roku czy pięć lat. Mam nadzieję, że nikogo nie urażą wypowiedzi w tym temacie i pozytywnie wpłyną na przyszłość forum :)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

19 sie 2013, 21:41

To co było – na pewno już nie wróci, jednak przecież wspólnie możemy popracować nad tym, aby dotrzeć do końca. Nie ukrywam, że tęsknię za dawną atmosferą na forum, za tymi wszystkimi rozmowami i spotkaniami, aż chciało się wtedy wchodzić na forum. Traktowałam je jako odskocznię od codzienności - a teraz… teraz forum traktuję jako obowiązek, bo jestem tu moderatorem, za co jeszcze ostatnio obrywa się od niektórych „nowych” stażem użytkowników, bo wypełnia się swój obowiązek. Na forum utworzyły się dwie grupy i Ci niektórzy „nowi” chcą zdominować „starszych”. I nie ukrywam, że prawie im się to udało, bo ostatnio był taki moment, że chciałam stąd zniknąć (i nie tylko ja…), bo ile człowiek może znieść przykrych słów – i to od ludzi, którzy dopiero co pojawili się w tym miejscu, jednak… dlaczego to MY osoby, które są na forum od jego początku (lub prawie) mamy rezygnować? Za dużo w nie serca włożyliśmy i dlatego chcemy dotrwać do końca – i wierzę, że nam się to uda. Bez względu na to jak będziemy tu dalej krytykowani…

Forum nieraz przeżywało tzw. „ciche dni”, zwłaszcza gdy kończyła się jedna seria, a o kolejnej nic nie było słychać, jednak pchaliśmy ten „wózek”. Dzięki temu miejscu poznałam fantastycznych ludzi, nawiązały się wspaniałe przyjaźnie, które będą trwać i trwać – bez względu na to, czy „Ranczo” będzie kontynuowane czy zniknie z TV i chciałabym aby takich przyjaźni było więcej…

Jeden serial… wiele wspomnień :) Dziękuję!!

Zapraszam na mały seans :) Takie tam podsumowanie ostatnich lat...

[youtube]
[/youtube]
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

19 sie 2013, 22:06

Witajcie,ja na forum jestem od lipca trochę krótko, popieram moich przedmówców w 100% bo nie są potrzebne kłótnie czy spory bo nie wszyscy muszą się lubić . Ale na forum się poznajemy, zaprzyjaźniamy bo razem lubimy Ranczo, długo tu nie jestem,ale poznałem tu wspaniałych i życzliwych ludzi. ;) ; Życzę wszystkim aby relacje na forum były miłe,radosne i życzliwe.Pozdrawiam Wszystkich :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

19 sie 2013, 23:14

Obejrzałem tą prezentację którą dodała Anija i zrozumiałem że my "młodzi" wam do pięt nie dorastamy!Zazdroszczę wam tych wspólnych wypadów na plan, tych zdjęć i przyjaźni!Jestem pod wrażeniem i żałuję że tak późno znalazłem się na tym forum.Dziękuję!Rozmawiałem na planie w Sokulach z Ewą47 i ona mi mówiła że to nie jest już to forum co kiedyś ale nie myślałem że aż tak się zmieniło.A może da się przywrócić mu dawną świetność?!Chciałbym wam w tym pomóc!Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

20 sie 2013, 3:46

Anija, piękne wspomnienia przywołałaś :zadowolony: I tylko mogę żałować dwóch rzeczy. Primo, że dołączyłem do tak wspaniałej ekipy przynajmniej dwa lata z późno. Secundo, że tegoroczne wypady ominęły mnie szerokim ( dosłownie, bo to kilka tysięcy kilometrów ) łukiem :płacze:

A wracając do tematu. Mając ostatnio trochę więcej czasu, przyjrzałem się bliżej tematom związanym z obecnie powstającą serią "Rancza". Ze smutkiem stwierdziłem, że bardzo dużo postów bardzo odbiega od tematu, a nawet całe dyskusje są prowadzone o sprawach zupełnie z nimi nie związanych. Jako że praktycznie wszyscy uczestniczący w obecnej dyskusji są tego samego zdania, chciałbym zaproponować następującą sprawę. Żeby był "wilk syty i Wilkowyje City" zgłaszajcie do moderacji posty, które według Was są do usunięcia, bądź przeniesienia. Każdy ma takie prawo i tym sposobem, bez oskarżania kogokolwiek o cenzurę i bezpodstawne usuwanie postów, wspólnie pozbędziemy się tego spamu i przywrócimy odpowiedni poziom dyskusji. Myślę, że to uczciwa propozycja, bo szczerze mówiąc, aż mnie ręką świerzbi, żeby samemu zrobić z tym porządek.

A tymczasem, został mi miesiąc do końca kontraktu :good:

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

20 sie 2013, 7:56

Zarejestrowany na forum jestem od niedawna. Wcześniej zaglądałem na forum co jakiś czas, ale dopiero niedawno postanowiłem założyć konto. Pamiętam, że na forum trafił dosyć dawno temu, szukając informacji na temat Rancza. Pierwsze co przyciągnęło moją uwagę, to właśnie była ta wspaniała atmosfera, widać było, że użytkownicy są ze sobą bardzo zżyci, mają wspólną pasje, mianowicie "Ranczo". Cieszę się, że trafiłem na to forum. Żałuję tylko, że wcześniej nie postanowiłem założyć konta. Uważam tak jak wszyscy moi poprzednicy, żeby przywrócić forum dawną świetność i w miarę moich sił i możliwości mogę pomóc. Wszyscy są tu jak jedna wielka rodzina i ja, sam chciałbym przystawić cegiełkę do tego forum.

Pozdrawiam wszystkich Ranczersów :)

Awatar użytkownika
Tomu
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

20 sie 2013, 9:38

Anija super , a na końcu powiększona ekipa , jestem dumny że byliśmy z moim synkiem tam z wami. zyciak, ja również bardzo żałuję, że nie było cię ostatnio z nami, ale liczę wiesz na co - wreszcie na spotkanie nas wszystkich po twoim powrocie. :)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

20 sie 2013, 9:53

strazak210 pisze:A może da się przywrócić mu dawną świetność?!Chciałbym wam w tym pomóc!
Myślę, że wspólnymi siłami na pewno nam się to uda, bo - chcieć to móc, więc warto spróbować :good:

Bardzo podoba mi się pomysł zaproponowany przez zyciaka, dotyczący zgłaszania do moderacji postów, które według Was są do usunięcia, edytowania. Korzystajcie z tej funkcji przeglądając forum. Na pewno ułatwi to pracę nam moderatorom, aby przywrócić dyskusję w poszczególnych tematach na właściwy tor :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tomu
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

20 sie 2013, 10:26

Zdecydowanie poprawi to jakość funkcjonowania forum i przywróci merytoryczną dyskusję :)

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

20 sie 2013, 17:49

Dziękuje, wam z całego serca za taki pozytywny odzew. Jestem wzruszony, że jest tyle osób którym zależy na forum. Pozdrawiam was serdecznie z miejscowości Łazy nad morzem :)

P.S : Pomysł Zyciaka jest GENIALNY :)

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

20 sie 2013, 21:57

Witam Ranczersów wszystkich bez podziału na starszych czy młodszych – bo tu nigdy podziałów nie było! Jeżeli ktoś się rejestrował na forum to znaczy że stawał się Ranczersem – tyle i aż tyle! Ekipa wiedziała, o naszym forum często – zwłaszcza na początku rejestrowali się i pisali posty i tak nawiązaliśmy kontakty z Szeryfem i członkami ekipy i staliśmy się rozpoznawalni i mile widziani na planie. Oczywiście nigdy nie rościliśmy sobie prawa do wyłączności na pobyt na planie – każdy może pojechać, zrobić jakieś zdjęcie podzielić się tym faktem na forum i jest ok. Jeżeli jednak zbiera się większa grupa to wtedy zawsze informowaliśmy ekipę o naszych planach – prosiliśmy o wyznaczenie terminu – tak żeby nie przeszkadzać ale i spotkać jak największą ilość aktorów – czy nawet zorganizować wspólne spotkanie – i takie spotkania miały miejsce – mieliśmy wspólne ognisko z ekipą, wspólne spotkanie „przy bigosie” przygotowanym przez Ranczerów – i wtedy nawet była taka sytuacja, że Ranczerów było mniej niż ekipy! Dobrze że jest teraz więcej aktywnych użytkowników bo można by pomyśleć o zorganizowaniu większego spotkania – zlotu Ranczersów – tylko że niestety z doświadczenia wiem – a jestem tu od początku że przy próbie zorganizowania zlotu aktywność niektórych znacznie spada! Przyznam, że ostatnio rzadko zaglądałam na forum – raz że tak wyszło, a dwa to jeżeli nawet zaglądałam, to mnie od razu odrzucało – taka ilość postów i to niezupełnie na temat, że się gubiłam. Znając historię forum wiem, że przechodzi ono takie fale gdy popularność wzrasta – zwłaszcza w trakcie kręcenia serii czy emisji danej serii, a potem spada i czasem aż trudno było utrzymać je przy życiu ale jakoś się udało, wierzę więc, że i tym razem się uda, że razem przetrzymamy ten gorszy okres i wyjdziemy na prostą - tak żeby każdy kto tu się zaloguje czy tylko wejdzie aby poczytać poczuł miłą sympatyczną atmosferę, rzeczową dyskusję, merytoryczne spory fanów Rancza czyli Ranczersów. Jeszcze taka osobista dygresja – ja dużo zawdzięczam temu forum – było to pierwsze forum na którym się zalogowałam i zostałam – poznałam tu świetnych ludzi, z którymi odważę się napisać, że się zaprzyjaźniłam i miałam okazję spotkać „na żywo” – i miło spędzić czas – i w tym miejscu Im za to dziękuję!!!

Awatar użytkownika
jarema205
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 67 razy
Kontakt:

26 wrz 2013, 21:34

Tengel2 pisze:Temat ten skierowany jest do „starszych” użytkowników forum, którzy tak jak ja zauważyli upadek obyczajów. Zakładam go, gdyż przez to nie mogę spać po nocach.

Jak tam "Tengel2"?
Sypiasz już lepiej? :D
:czapka:
!!! 205 XR !!!

ODPOWIEDZ