Reality show a etyka

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.

Czy kiedykolwiek oglądałeś(aś) telewizyjne programy typu reality show?

Tak, interesują mnie takie programy.
2
14%
Nie, uważam, że to strata czasu.
12
86%

Liczba głosów: 14
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 713 razy
Kontakt:

18 mar 2011, 20:42

Reality show a etyka

Obrazek
Czy istnieje jakaś granicą, której nie powinno się przekraczać w reality show?

Czy Waszym zdaniem osoby w wieku 8 - 15 lat mogą być bohaterami programu reality show? Czy jest dopuszczalne upublicznianie w programie Reality Show życia intymnego uczestników? To tylko niektóre z pytań zawartych w ankiecie, do której link zamieszczamy poniżej. Jest serdeczna prośba do wszystkich Ranczersów, aby poświęcili pół minuty i wypełnili ankietę. Jest ona częścią pracy magisterskiej Kaliny Kawalec - córki Jacka Kawalca, czyli serialowego Witebskiego.
Kalina Kawalec pisze:Zapraszam Państwa do wzięcia udziału w ankiecie. Będzie ona częścią mojej pracy magisterskiej. Ankieta jest anonimowa. Uprzejmie proszę o szczere odpowiedzi. Z góry dziękuję za udział.
Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/56487/pr ... etyka.html Może macie też własne przemyślenia na ten temat. Jeśli tak, zapraszam do dyskusji. Po wypełnieniu ankiety warto też przeczytać artykuł, dzięki któremu bliżej poznacie rodzinę Pana Jacka Kawalca.
Link do artykułu:
Ring rodzinny: Jacek i Kalina Kawalec
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

18 mar 2011, 20:48

Ankieta poszła. Powodzenia na obronie pracy.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

18 mar 2011, 21:08

Też wysłałem ;) Również życzę powodzenia.
Załoga! Pajechali!

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

18 mar 2011, 21:20

Jak ktoś prosi o pomoc i zaangażowanie w pisaniu takiego typu prac, to ja zawsze chętnie pomogę, bo przecież być może sam kiedyś będę tego potrzebował 8-)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

18 mar 2011, 21:28

Nigdy nie ciągnęło mnie do tego typu programów, choć nieraz z nudy obejrzałam kiedyś jakiś odcinek bigbrothera, oprócz ciągłych kłótni, "obrzucania się błotem", niewiele się tam działo. Producenci dobierają do takich programów osoby kontrastowe, cieszą się jeśli między uczestnikami dochodzi do sprzeczek. Dla nich liczy się tylko słupek oglądalności.

Zastanawiam się co ludzi ciągnie do wystąpienia w takim programie... czy to jedynie pieniądze? czy chcą dzięki takim programom zaistnieć? jak np. Jola R. czy Frytka? nie mówi się o nich zbyt dobrze...
Na pewno nie chciałabym, aby w tego typu programach brały udział osoby niepełnoletnie. Jest pewna bariera prywatności, której nie powinno się przekraczać. Ja swojemu dziecku na pewno bym na to nie pozwoliła.

Sama również nie wzięłabym udziału, podglądanie 24 godzin na dobę - to zupełnie nie dla mnie :lol:

Ankietę wypełniłam :) Kalina powodzenia na obronie! niedługo i mnie to czeka...
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Zielak
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

18 mar 2011, 21:59

Zrobione :)

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy

18 mar 2011, 22:00

Sprzedawanie swojego życia prywatnego mediom i pozwalanie obserwować się przez 24 godziny na dobę jest według mnie niesmaczne. Jestem przeciwna tego typu programom :nea

Kalinie życzę powodzenia! Głos oczywiście wysłany :)
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

18 mar 2011, 23:08

Nie oglądam tego typu programów , uważam sprzedawanie swojego życia prywatnego za obrzydliwe , to nie powinno nikogo interesować , wiem , że dużo znanych osób (nie tylko) lubi sprzedawać swoją prywatność . Nie szanuję takich ludzi a swoje sprawy łóżkowe i wrażenia erotyczne niech zachowają dla siebie.
Wysłałam już swoją ankietę i zagłosowałam . Dodam jeszcze , że w reality show nie powinny brać udziału osoby niepełnoletnie .

-- 18 Mar 2011, 2011 23:12 --

Kalinie Kawalec życzę powodzenia .
Ewa

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 891 razy
Kontakt:

19 mar 2011, 0:59

Ankieta, oczywiście wypełniona i wysłana :) Natomiast jeśli chodzi o samą ideę reality show. Po co, dla kogo ?? Programy o czyimś prywatnym życiu kompletnie mnie nie interesują. Aż niewiarygodne, że stacje TV wykładają kupę szmalu na takie g... coś! A udział dzieci w czymś takim... Hmm. Sami uczestnicy takich "show" :P zdają się być gotowi na zjedzenie własnych odchodów, aby tylko zarobić, lub zyskać rozgłos. Więc co im szkodzi, w imię paru groszy więcej, zaangażować w to dzieci :ireful Jeden wielki wyścig po kasę i nic nie warty rozgłos. <szok> Rzygać się chce!

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

19 mar 2011, 7:46

Ankieta wypełniona. Życzę powodzenia w obronie :)

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

19 mar 2011, 8:35

To ja z Randki w Ciemno znam Pana Jacka! Dziekuje!

A teraz do rzeczy. Ankiete wypelnilam. Ja rowniez trzymam kciuki za obrone. (Choc nie myslalam, ze corka naszego drogiego serialowego Witebskiego taka duza jest :))
Ja takie programy uwazam za obraze godnosci czlowieka, jego intymnosci i wszelkiej prywatnosci, glupia rozrywke dla jeszcze glupszych mas.
Nie wiem czy to jest warte kasy...Inni pewnie uwazaja ze warte, ale ja nie.
Tak samo widzowie nie powinni miec nic do powiedzenia na pewne tematy. Czy postac A powinna sie rozwiezc z postacia B. Czy powinna usunac ciaze. Boze przeciez to jest chore!
Co komu ludziom do tego?! Ale jak to Czerepach okreslil...Ludzie chetnie czytaja o sytuacjach sasiadow w ktorych sami za wszelka cene nie chcieliby sie znalezc.
Obrzydliwa hipokryzja.
Naprawde spoleczenstwo...ba cala cywilizacja nam glupieje jak to sie tworzy dla ich rozrywki, a oni to ogladaja i co gorsze - glosuja.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

19 mar 2011, 10:16

Ankieta wypełniona. Powodzenia :)
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 16 razy

19 mar 2011, 15:48

Także ankietę wypełniłem, długo się nad tymi pytaniami nie zastanawiałem, a programy reality show są według mnie kompletną bzdurą.
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

20 mar 2011, 8:31

ehh a chciałem ją wypełnić
"An exception occured while bootstrapping the application"
Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 713 razy
Kontakt:

20 mar 2011, 11:55

Joachim pisze:ehh a chciałem ją wypełnić
Joachim, ten problem dotyczy całego serwisu ankietka.pl. Na razie jest on niedostępny, ale za jakiś czas wszystko powinno wrócić do normy. Wtedy będziesz mógł wypełnić ankietę Kaliny.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

21 mar 2011, 15:41

Już chyba wszystko w porządku - bo mnie się otworzyło więc chętnie wypełniłam, natomiast co do tych programów to ja nigdy nic takiego nie oglądałam i nie oglądam - ale chyba dobrze pamiętacie jakie było zainteresowanie gdy był pierwszy BB - ja nieraz byłam w szoku jak przy praktycznie każdym spotkaniu ktoś schodził na temat tego co tam się dzieję co kto zrobił czy powiedział - ja miałam tego dość i nieraz tłumaczyłam ludziom co Was to obchodzi - ale ludzie nie reagowali tylko oglądali - i to tacy, o których miałam dobre zdanie :) - przecież pamiętacie chyba jaką oglądalność miał ten program - więc skoro taka oglądalność to i chętni aby się tam pokazywać i chętne stacje telewizyjne aby to pokazywać - czysty biznes - choć dla mnie niezrozumiały!!!

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

21 mar 2011, 16:01

Big Brothera oglądałem okazjonalnie, bo trzech moich kumpli się do tego "barachła" załapało. Jeden zresztą uciekł przez płot, bo już miał tego dosyć - może ktoś z Was to pamięta...? Z dwojga złego wolałbym oglądać rybki w akwarium, bo to prawdziwsze jest i przynajmniej uspokaja...
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

21 mar 2011, 20:51

oki ankieta wypełniona , mam nadzieję, że pomogłem Pani Kalinie :ok
Obrazek

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy

21 mar 2011, 21:16

ankieta wypełniona nawet ciekawa :ok :ok :lol: :yahoo

Awatar użytkownika
adi1995zGg
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

21 mar 2011, 21:21

Bardzo ciekawa ankieta, oczywiście już wypełniłem :)

ODPOWIEDZ