A może by tak bez szkoły?

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.

Czy obowiązek szkolny powinien być zniesiony?

Tak
7
39%
Nie
11
61%
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
erni
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

07 maja 2010, 16:34

są jacyś maturzyści?? jak wrażenia po tak znienawidzonej obowiązkowej matematyce? Jestem bardzo ciekawy opinii :)
"Są dwie rzeczy nieskończone: wszechświat i głupota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien." - A.E.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

08 maja 2010, 20:21

Dla mnie, typowego głąba z matmy, matura nie była zbyt łatwa. Niektóre zadania były banalne, inne można było zrobić z kartą wzrów, ale nie wszystkie, niektórych rzeczy nawet nie robiliśmy na lekcjach, a otwarte to był koszmar, siedziałam praktycznie do końca i ciągle mam wrażenie, że niewiele zrobiłam.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

09 maja 2010, 21:39

Ja tam już chcę maturę, nie mogę się w sumie doczekać końca trzeciej klasy... :letssin:
Napisać to tylko i iść wreszcie na jakieś sensowne i interesujące studia :thumbup:

Awatar użytkownika
erni
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

10 maja 2010, 17:13

nie wypowiadałem swojej opinii w oczekiwaniu na Wasze ;) jak dla mnie ta matura była bardzo dobra, na dobrym poziomie. Uważam że każdy człowiek mający głowę tam gdzie być powinna zda tą maturę. Jak spojrzałem z ciekawości na zadania były na prawdę proste. Jednak podpierając się wypowiedziami znawców stwierdzam, że ten test był głównie sprawdzianem nauczycieli :) W tym liceum w którym ja byłem, po naukach pana Henia L. gwarantuje palcem że każdy by to ogarnął, ale nie każdy ma takie szczęście mieć tak dobrego nauczyciela.
P.S. qwety gdzie planujesz studia? jak na politechnice warszawskiej to mogę wyrazić swoją opinie na temat co niektórych wydziałów :)
pozdrawiam
"Są dwie rzeczy nieskończone: wszechświat i głupota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien." - A.E.

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

10 maja 2010, 19:17

ja bym chciała biologię zdawać i chemię rozszerzoną i iść na coś medycznego,ale się boję..O aktorstwie też myślałam i to mój awaryjny plan ;D
To tylko sny szalone sny ;)

qwerty
Super User
Super User

10 maja 2010, 19:35

Najbardziej (aktualnie, na ten czas) interesująca mnie opcja to iść na reżysera / scenarzystę :thumbup:
Alternatywnie (wcześniej nad tym myślałem) na dziennikarstwo... :letssin:
A jeśli mi się coś zmieni, to jeszcze może ewentualnie coś z polityką, administracją lub konkretnie z językiem rosyjskim (ale to już opcja mało prawdopodobna) :hihi:

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

10 maja 2010, 19:46

erni pisze:nie wypowiadałem swojej opinii w oczekiwaniu na Wasze ;) jak dla mnie ta matura była bardzo dobra, na dobrym poziomie. Uważam że każdy człowiek mający głowę tam gdzie być powinna zda tą maturę.
widzocznie więc nie mam głowy tam gdzie powinna być, bo dla mnie to była makabra i nie zdziwiłabym się, gdybym oblała. :/
Dla kogoś kto ma łeb do matmy to była bajka, a dużo osób z mojego rocznika ma podobne zdanie do mnie. Poza tym, z całym szacunkiem dla mojej psorki, nie umiała odpowiednio nam przekazać niektórych rzeczy, a jednak nauczyciel dużo daje. W każdym mierzenie maturą z matmy dla mnie jest obraźliwe. Jeśli ktoś jej nie zda, nie znaczy, że zaraz ma coś nie tak z głową.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Awatar użytkownika
erni
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

11 maja 2010, 15:01

nikki dlatego napisałem, że to był głównie test dla nauczycieli. To co było na maturze to na prawdę same podstawy, powinny być łatwe i przyjemne. Kiedyś nie rozumiałem jak można nie rozumieć matmy, póki nie zetknąłem się z kombinatoryką i prawdopodobieństwem, do tego momentu matme "łapałem" w locie, a jak doszło do prawdopodobieństwa po prostu nie wiedziałem o czym koleś do mnie mówi ;) wtedy trzeba było samemu przysiąść i po kolej rozłożyć ją na łopatki i się udało. Ale najważniejsze aby nauczyciel nauczył jak podchodzić do matematyki jak patrzeć na zadania, np mase zadań robiłem jakoś po swojemu, nie docierały do mnie schematy z książek itp a i tak było dobrze. I nie twierdzę że jak ktoś nie zda matematyki jest "głąbem", po prostu lepiej mu wchodzi uczenie się czegoś niż rozumienie matematyki. Raz na sprawdzianie z biologii było to co się roślinki krzyżują jakieś allele chyba itp, ja z kolegą (byliśmy na rozszerzonej matmie i podstawowej biologii) napisaliśmy to dużo lepiej niż Ci (głównie te) które miały rozszerzoną biologię, pani psorka sie załamała :D.
Głowa do góry, jak to mówią "nie matura a chęć szczera..." ;)

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert

11 maja 2010, 15:26

zrobi z ciebie oficera :D U nas zawsze pani na chemi narzeka,że każda klasa inaczej zadania robi. Ja bio chem po swojemu a mat fiz po swojemu :D Ale wyniki te same:)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

11 maja 2010, 23:02

Erni, przepraszam, źle odczytałam Twoje słowa. Poprostu już jestem przewrażliwiona, za dużo stresu ostatnio :O

Awatar użytkownika
erni
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

12 maja 2010, 6:48

:) stres jest najgorszy, jak ja się ciesze ze matka natura oszczędziła mi tego uczucia i zbyt często go nie odczuwam :) a już tym bardziej w tak błahych jak matura sprawach

na poprawę humoru polecam obejrzeć całość i inne pokrewne filmiki tego Pana:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 1920409738#

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

12 maja 2010, 7:52

Zdawałam maturę w 1980 roku i bardzo bałam się matematyki , zawsze byłam humanistką .
Byłam dobra z j. polskiego , z historii , geografii , że zdałam maturę z matematyki to graniczy z cudem .
Dobrze , że córka nie poszła w moje ślady , mówi , że matematyka była łatwa (wprawdzie zdawała tylko podstawową) a obawia się j.polskiego i nie wie czy zdała.Moja córka z rozszeżonych zdawała j. angielski ,
chemię i biologię.
Ewa

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert

12 maja 2010, 17:54

Ewa47 pisze:Zdawałam maturę w 1980 roku i bardzo bałam się matematyki , zawsze byłam humanistką .
Byłam dobra z j. polskiego , z historii , geografii , że zdałam maturę z matematyki to graniczy z cudem .
Dobrze , że córka nie poszła w moje ślady , mówi , że matematyka była łatwa (wprawdzie zdawała tylko podstawową) a obawia się j.polskiego i nie wie czy zdała.Moja córka z rozszeżonych zdawała j. angielski ,
chemię i biologię.

Ja planuję też to samo zdawać.A jak jej poszło?trudna biologia i chemia?

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

13 maja 2010, 7:34

katiNa razie nie ma wyników z matury , ale chyba dobrze , moja córka boi się j. polskiego.
Ewa

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

14 maja 2010, 22:32

Eh matura ile to już lat???....22 kiedy to było :)
Matme miałam obowiązkową i rozszerzoną bo chodziłam do mat-fizu więc to nie był dla mnie problem - bardziej obawiałam się polskiego - bo to tak z reguły jest że albo się lubi matematykę albo polskie - ale jakoś bez problemu zdałam. W nawiązaniu do wcześniejszej dyskusji ja myślę, że matematyka jest ważna - jak to mówią to królowa nauk - i ja to rozumiem w ten sposób, że uczy myślenia, kombinowania - w takim dobrym znaczeniu - bo nie chodzi o naukę wzorów, regułek ale szukanie rozwiązania i dlatego potem jest łatwiej na innych przedmiotach - i choć się nie jest polonistą czy biologiem to i te egzaminy się zdaje - czasem nawet lepiej od humanistów właśnie - ale to oczywiście nie zawsze bo jeszcze jest stres i już indywidualne podejście każdego do stresu - niektórzy sobie radzą inni nie!
Co do tematu jeszcze czy szkoła jest potrzebna to ja twierdzę że jak najbardziej - oczywiście, że są jednostki, którym szkoła może zabierać cenny czas bo same by więcej osiągnęły - ale tak serio to ile jest takich osób? ilu rodziców stać na indywidualne nauczanie, indywidualne kierowanie edukacją dziecka - bo do czasów gimnazjum - które u nas kończy obowiązkową edukację to jednak się jest dzieckiem! A potem - owszem zgadzam się że nasza edukacja jeszcze wciąż reformę ma przed sobą i po gimnazjum powinno być bardziej kierunkowe nauczanie - ale jednak ogólne wykształcenie jest ważne w późniejszym życiu - ja przynajmniej tak uważam! Czytałam ostatnio taką książkę Transformejszen - Redliński Edward – polecam - i tam jest taki wątek jak grupa młodych ludzi - agituje młodzież do rezygnacji z nauki i przejęcia szkoły - efekt końcowy niestety nie jest pozytywny więc może jednak nie warto tak wcześnie z niej rezygnować - bo mimo wszystko moim zdaniem szkoła dużo mi dała!

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert

17 maja 2010, 14:59

ja mimo,że jak wszyscy uczniowie nie lubię chodzić do szkoły to gdy są wakacje to zaczynam już tak w połowie tęsknić.naprawdę,jakoś tak ciągnie mnie wtedy do nauki.Matma sądzę,że jest potrzebna chociaż nie wyobrażam sobie jak ją zdam,ale cóż.Uczy myślenia :D Logicznego.

qwerty
Super User
Super User

17 maja 2010, 15:52

Na sam koniec wakacji rzeczywiście z jednej strony nie chce się wracać, ale z drugiej już by się chciało tam iść, ale nie z powodu wielkiej chęci do nauki, ale nudy po prostu (w moim bynajmniej przypadku) :hihi:

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

17 maja 2010, 18:35

Mi pod koniec wakacji też zazwyczaj tęskniło się do mojej klasy. Nie wiem, co będzie teraz, 4 i pół miesiąca wakacji, a po nich już moich oszołomów nie zobaczę, oprócz dwóch koleżanek, z którymi zamierzam zamieszkać.

qwerty
Super User
Super User

17 maja 2010, 20:31

To mnie to czeka za rok :thumbup:
Szczerze mówiąc, to już się nie mogę doczekać matury, długich wakacji i studiów :letssin:
Jakby nie było nowe życie dla mnie się zacznie :hihi:

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

17 maja 2010, 21:15

qwerty pisze: Jakby nie było nowe życie dla mnie się zacznie :hihi:
Właśnie tego nowego życia nie mogę się doczekać. Nowe miejsce, nowi ludzie, z dala od tego przeklętego zadupia, na którym mieszkam. I co najważniejsze, kino będzie na miejscu! :]

ODPOWIEDZ