LEDNICA 2000

Po lekkich, łatwych i przyjemnych tematach czas na trochę poważniejsze. To właściwe miejsce na poważne sprawy.
Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

08 cze 2009, 12:32

Lednica... nigdzie indziej nie ma takiej atmosfery jak tam. Byłem w tym roku na Lednicy 6 VI 2009. Było fantastycznie, muzyka, śpiew, taniec no i modlitwa. Na tegorocznej Lednicy dawałem z siebie wszystko, aż głos mi wysiadł :), bolą mnie nogi od skakania i tańczenia a ręce od machania i klaskania, ale jestem szczęśliwy, że tam byłem. Wrzucam na razie jeden filmik.

[youtube]
[/youtube]

[ Dodano: |8 Cze 2009|, 2009 22:16 ]
A oto kolejny filmik który obiecałem, jutro postaram się umieścić filmiki na których słychać jak śpiewam :)

[youtube]
[/youtube]

[ Dodano: |9 Cze 2009|, 2009 08:16 ]
A tutaj słychać jak śpiewam :)

[youtube]
[/youtube]
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
Tatoke
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

08 lip 2009, 22:20

Tegoroczna Lednica była moją trzecią. Co roku czekam na te spotkania z utęsknieniem, bo nigdzie indziej nie spotkałam takiej atmosfery! Zabawa, śpiew, taniec, modlitwa... Tam nikt nie mruczy pod nosem jak w kościele, tam wszyscy niemalże (albo całkowicie) krzyczą "Tak, tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!". W tym roku również wróciłam wyjątkowo zmęczona (prawie doba na nogach) obolałe ręce i nogi, skóra schodząca z nosa, a na dodatek całkowite przemoczenie, bo ok 11:00 zaczęło lać, a autokar powrotny mieliśmy o 3:30. Mimo to ani przez chwilę nie wątpiłam, że warto było. W przyszłym roku na pewno też się stawię ( z resztą razem z resztą grupy młodzieżowej z mojej parafii już zaczynamy pracę nad nowym, wystrzałowym transparentem, który będzie się rzucał w oczy).
Polecam wszystkim gorąco!

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

08 lip 2009, 22:24

Tatoke a w którym sektorze byłaś??

Obrazek

Awatar użytkownika
Tatoke
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

09 lip 2009, 11:03

W trójce ;) Przedtem 2 lata z rzędu byłam w N (nie wiem jak to moja szkoła załatwiała, bo wszyscy zdrowi byli xD ). Niby bliżej Ryby N ale z trójki zdecydowanie lepiej było widać!
A ty, w którym?

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

09 lip 2009, 11:08

Ja też byłem w 3!!! Więc może nawet się mijaliśmy nie wiedząc o tym.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tatoke
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

09 lip 2009, 17:04

Hmmm... mieliśmy taki dość wyróżniający się swoim niewielkim rozmiarem transparent xD "Parafia św. Ojca Pio Poznań" Ogólnie byliśmy blisko tego słupka z oznaczeniem "3" Bliżej tej bocznej drogi, niż Drogi Trzeciego Tysiąclecia ;D
Patrząc po Twoim filmiku to musiałeś być gdzieś za nami (choć naszego olbrzymiego transparentu nie widzę ;) )
A teraz kilka moich lednickich fotek (bo jedyny filmik jaki mam to Te Deum XP ):

Z naszym boskim transparentem
Damska część naszej ekipy
Reperezentacja Parafii p.w. św. Ojca Pio
Brama Ryba

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

09 lip 2009, 20:10

Powiem Ci, że kojarzę wasz transparent :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Tatoke
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

09 lip 2009, 20:55

Wow! No nieźle biorąc pod uwagę, że po wbiciu w ziemię był niższy ode mnie :hihi: Ale w przyszłym roku będzie lepszy! Ten robiliśmy dzień przed Lednicą w godzinach 21:00-22:30 xD Rzeczywiście byliście za nami?

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

02 cze 2010, 23:08

Czy ktoś w tym roku z Ranczersów wybiera się na Lednicę??

Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

23 kwie 2011, 19:39

Już nie długo LEDNICA. Ktoś z was będzie??

[youtube]
[/youtube]

Obrazek

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

23 kwie 2011, 23:58

Ja niestety nie będę a chciałem, ponieważ nie wyrobię finansowo, bo wybieram się do Madrytu w sierpniu :ok
Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

06 cze 2011, 23:42

Lednica zaczęła się dla mnie w Sobotę 4 czerwca już o 5.30 rano, ( czyli kiedy ranne wstają zorze…), kiedy to wstałem, aby wypić kubek kawy i przygotować bułki na drogę. Zbiórkę pod kościołem mieliśmy o 7:30 i o tej godzinie wyruszyliśmy na Lednice. Czekałem na ten dzień cały rok. Podróż minęła nam w radosnej atmosferze. Ekipa, z która jechałem ( to wspaniali ludzie) w większości była z tamtego roku, tak, więc nie widzieliśmy się cały rok, i było, o czym rozmawiać. Jechaliśmy z dwoma wspaniałymi kapłanami Maćkiem i Sebastianem. Ja natomiast w tym roku byłem w roli opiekuna. Po drodze zaliczyliśmy tylko dwa postoje. Na parking dotarliśmy ok. godziny 13.20. I kto już raz tam był to wie, że od parkingów na pola Lednickie jest 2 km marszu, który minął nam niezwykle szybko, a uskrzydlała nas muzyka Siewców i głos o. Jana Góry dopływająca z daleka. Po szybkiej rejestracji w recepcji poszukaliśmy jak najlepszej lokalizacji do rozłożenia się. Zatrzymaliśmy się zaraz za sektorem 8, gdyż o tej porze było już mnóstwo ludzi. Jednak nie przeszkadzało nam to gdyż liczy się udział i w każdym sektorze jest taka sama fantastyczna atmosfera. Nie będę przytaczał programu, gdyż jest on ogólnie dostępny na stronie Lednica 2000. Śpiewom, tańcom, modlitwą, przyjacielskim rozmową nie było końca, w przerwach biegałem często z aparatem razem z ks. Sebastianem między sektorami. Narobiliśmy mnóstwo zdjęć. Podczas jednych z wypadów na sektory, udało mi się zrobić zdjęcia z Prymasem Polski abpa Józefem Kowalczykiem :yahoo . To był czysty fart, przechodziłem właśnie koło kaplicy, kiedy abp modlił się przed Najświętszym Sakramentem. Kiedy wychodził z kaplicy grupka ludzi podeszła i poprosiła o zdjęcie, w tedy pomyślałem ja też spróbuję, no i się udało!!!. Tego dni był straszny upał, więc dla ochłody często polewaliśmy się wodą, najbardziej oberwał chyba ks. Maciej :lol: , nie wiem jak ja to zrobiłem, ale tylko raz oberwałem strumieniem wody, który nadleciał nie wiadomo skąd. Po Mszy świętej, w której czynny udział wzięli nasi kapłani ( ks. Sebastian nawet w naszym sektorze udzielał komunii św.), która zaczęła się o 22.00 Siewcy jak zwykle dali czadu a my razem z nimi. Ach te przyśpiewki i podskoki po prostu czad, kiedy 100 tys. osób skacze i śpiewa. Ja naturalnie straciłem głos na drugi dzień, ale warto było. W ty roku nie przechodziliśmy przez Rybę, ale jak już wspominałem liczy się uczestnictwo. Do autobusu wyruszyliśmy o godzinie 24.00 ( lub, jak kto woli 0.00). O dziwy po dotarciu na parking nie czułem zmęczenia, wręcz przeciwnie byłem i jestem naładowany pozytywną energią. Oczywiście w drodze do domu, żartom i rozmową o naszych przeżyciach nie było końca, omawialiśmy nawet techniki spania w autobusie np.: na pączka, na dentystę, żula i na przyjaciela :lol: Ja do domu dotarłem o 6.15 rano i wiedziałem o tej godzinie już jedno, że na pewno w przyszłym roku też pojadę na Lednicę. Do zobaczenia za rok przy Rybie.

O to kilka fotek: :)

Widok z drogi Tysiąclecia na Rybę.
Obrazek

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk
Obrazek

W przenośnym muzeum poświęconym pamięci błogosławionego Jana Pawła II
Obrazek

Tłumy na Lednicy
Obrazek

Ryba nocą
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

07 cze 2011, 12:26

Kamil super zdjęcia! i relacja :)
Moja koleżanka wczoraj na uczelni opowiadała mi swoje wrażenia :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 713 razy
Kontakt:

07 cze 2011, 17:00

Kamil :ok Jeszcze raz dzięki za pozdrowienia z Lednicy.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

07 cze 2011, 17:10

Nie ma za co. Ciesze się, że mogłem tam być i pomodlić się za was :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

30 maja 2012, 21:06

Witam. Już w tą sobotę następna Lednica !! !! !! Czy ktoś się z Ranczersów wybiera?? Jak tak to do zobaczenia przy Rybie :)

Obrazek

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

31 maja 2012, 22:22

Ja się wybieram ;) !!
To tylko sny szalone sny ;)

Greeneyes
Nowicjusz
Nowicjusz

31 maja 2012, 23:04

Ja się wybieram na Lednicę. Utrzymuję kontakt z filmową Kasią Solejuk, która obecnie ma 15 lat i ona także jedzie

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

01 cze 2012, 20:13

To może się spotkamy ??

Obrazek

Greeneyes
Nowicjusz
Nowicjusz

01 cze 2012, 21:28

Ja osobiscie z Kasią czyli Anią się zobaczę :) Już się umowiłyśmy :) Ale wy nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób moglibyście :) Wiem, że wyjazd ma dzisiaj o północy :)

ODPOWIEDZ