Komputery i Internet

Nasze zainteresowania, sport, internet, zwierzęta.
Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

29 cze 2010, 8:58

Ja dosc latwo przeszlam do AQQ z wtyczka gg. A potem jak odkrylam pluginy do AQQ usprawniajace jego funkcje (np haslo do ustawien i archiwum, albo odzyskiwanie najstarszych, dowiadywanie sie o tylko wybranych kontaktach) i wiele innych to sie zakochalam na amen. A potem nauczylam sie sama modyfikowac np skorki i ikony wiec gg poszlo w odstawke i wracac do niego nie zamierzam ^^
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

06 lip 2010, 0:28

Muszę zobaczyć to AQQ, mój kolega ma i sobie chwali...
Tylko pewnie i tak poprzestanę na starym, dobrym, sprawdzonym GG, który stacza mi na moje potrzeby :hihi:

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

06 lip 2010, 8:47

Ja tez moge jeszcze pochwalic :) A uzywam juz naprawde dlugo. Komunikator dopasowujesz do wlasnych potrzeb, masz unikalny (tak jak pulpit) :) Nie jest narzucone jak w przypadku GG pare funkcji i tyle.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

08 lip 2010, 10:08

Łe tam, bajery... :hihi:
Aby napisać do kogoś i aby ten odpisał i będzie dobrze :yes:

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

08 lip 2010, 13:23

;D Ja lubie bajery, ale jesli te bajery sa funkcjonalne. Bo np mam liste gg/aqq na 130 kontaktow. I interesuja mnie tak naprawde 3 kontakty z ktorymi jestem caly czas w kontakcie, dzieki czemu wiem ze tylko te konkretne osoby sie pojawily. Haslo na ustawienia i archiwum (poza haslem profilowym) Zeby sie nie pojawila kolejna wscibska akcja u mnie, Pozadny antyspam i blocker - blokujacy spam i kontakty na dowolna ilosc czasu, wtyczka insformujaca ze w danej chwili mnie nie ma i czemu :) Itd. Mnie sa wyjatkowo przydatne
Obrazek

Awatar użytkownika
Rainbow_Pearl
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

15 lip 2010, 19:58

Ja mam Windows xp i IE8
Wilkowyje, Wilkowyje, nasza bardzo mała gmina...

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

15 lip 2010, 22:19

Niczym tak nie gardze jak IE :D Opera rulezz :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

16 lip 2010, 14:46

Od samego powstania przeglądarki Google Chrome jestem jej zwolennikiem i wiernym użytkownikiem. Nie posiada zbędnych funkcji, wszystko jest przejrzyste i bardzo praktyczne. W 100% spełnia moje wymagania i doskonale we mną współpracuje. No i jest najszybszą dostępną przeglądarką.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Rainbow_Pearl
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

16 lip 2010, 14:50

J tam nie eksperymentuje. W zyciu nie wyprobowalam Opery czy Google Chrome. Zreszta nie jest mi to potrzebne. IE w zupelnosci mi wystarczy.
Wilkowyje, Wilkowyje, nasza bardzo mała gmina...

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 713 razy
Kontakt:

16 lip 2010, 17:28

Milek pisze:Od samego powstania przeglądarki Google Chrome jestem jej zwolennikiem i wiernym użytkownikiem. Nie posiada zbędnych funkcji, wszystko jest przejrzyste i bardzo praktyczne.
Milek, to ja mam pytanie do Ciebie dotyczące Chrome: jak w Chrome ustawić pionowy pasek ulubionych zakładek tak, aby cały czas był widoczny i nie trzeba było za każdym razem klikać, aby się rozwinął :hmm:

Testowałem Chrome na stałym łączu i na mobilnym. Zdecydowanie lepiej (czyt. szybciej) wypada na łączu stałym. Poza tym ma jeszcze tą zaletę, że stosunkowo trudno złamać jej zabezpieczenia. Tegoroczny Pwn2Own (taka impreza, która gromadzi hakerów próbujących łamać różne przeglądarki) jest na to dobrym przykładem. Nikt nawet nie podchodził do próby złamania Chrome.
Charlie Miller pisze:– Chrome ma błędy, ale ciężko je wykorzystać. Sam znam jedną, ale nie mam pomysłu co mogę z nią zrobić. To trudne zadanie. Ciężko wyjść z ich (Google’a – przyp. red.) sandboksa. Z Chrome’em jest tak, że trzeba pokonać zabezpieczenia przeglądarki, sandboksa i Windowsa
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

16 lip 2010, 17:46

Milek pisze:Od samego powstania przeglądarki Google Chrome jestem jej zwolennikiem i wiernym użytkownikiem. Nie posiada zbędnych funkcji, wszystko jest przejrzyste i bardzo praktyczne. W 100% spełnia moje wymagania i doskonale we mną współpracuje. No i jest najszybszą dostępną przeglądarką.

U mnie kazda jej zalete przekresila jedna wada. Tworzenie folderu download w dokumentach.
A poza tym wcale nie jest najszybsza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

16 lip 2010, 20:27

Ja tam używam firefoxa jako przeglądarki, jakoś nie mogę przekonać się do innych, a zwłaszcza do IE. Kiedyś miałam jeszcze operę, ale zrezygnowałam
Co do antywirusa, to obecnie używam bezpłatnej 30 dniowej wersji kaspersky'ego, jak mi się skończy ta wersja będę musiała poszukać jakiegoś innego.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

16 lip 2010, 21:17

Jesli pozwolisz, moge Ci cos doradzic :) Bezplatny i naprawde swietny. Do tej pory mnie nie zawiodl a wykrywal naprawde niezle paskudztwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

16 lip 2010, 21:57

Lynn mówisz o AVG ?
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

16 lip 2010, 22:02

Miedzy innymi
Obrazek

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

17 lip 2010, 13:25

admin pisze:Milek, to ja mam pytanie do Ciebie dotyczące Chrome: jak w Chrome ustawić pionowy pasek ulubionych zakładek tak, aby cały czas był widoczny i nie trzeba było za każdym razem klikać, aby się rozwinął :hmm:
Niestety nie wiem jak to zrobić. Przeszukałem dokładnie wszystkie ustawienia i nic podobnego nie znalazłem. Bardzo możliwe, że nie ma takiej opcji. Można jedynie ustawić poziome ulubione zakładki, tak by otwierały się na każdej stronie.
Lynn pisze:U mnie kazda jej zalete przekresila jedna wada. Tworzenie folderu download w dokumentach.
Jeśli masz problem z folderem "Download", w którym bez pytania są zapisywane ściągane pliki, możesz zmienić sobie w "Opcjach" folder docelowy oraz dodatkowo zaznaczyć funkcję pytania o Twój wybrany folder na dysku jako miejsce zapisu.
Lynn pisze:A poza tym wcale nie jest najszybsza.
Nie chcę Ci niczego udowadniać, bo ile testów tyle różnych wyników, ale Chrome najczęściej stawiany jest na najwyższym stopniu podium ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

17 lip 2010, 13:49

A propos Chrome i Opery to mam coś...

...dla Milka

[youtube]
[/youtube]

i dla Lynn...

[youtube]
[/youtube]
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

17 lip 2010, 14:41

No i to są bardzo wiarygodne testy ;D
A co do Opery to jeśli nie powstałoby Chrome, z pewnością jej bym używał. Mają wiele podobieństw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

17 lip 2010, 17:06

Najwolniejsze to jest IE. I to wyjatkowo slamazarne. I wiem ze Chrome jest najszybsza wedlug testow, ale moim zdaniem ( robiac test na wczytywanie sie stron w Chrome, Mozzilli i Operze) to Opera jednak wygrywala.
Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

23 lip 2010, 22:26

Dziennik Internautów pisze:Life in a Day - innowacyjny projekt YouTube rusza w sobotę 24 lipca

Któż może dostarczyć lepszych materiałów na temat życia ludności na całym świecie, niż sami mieszkańcy poszczególnych regionów. Jak pokazuje przykład YouTube, internauci coraz chętniej sięgają po kamery, natomiast projekt Life in a Day pozwoli przekuć amatorskie nagrania w pełnoprawny film.

Celem eksperymentu jest stworzenie pełnometrażowego filmu dokumentującego dzień z życia na ziemi, wykorzystując do tego celu wyłącznie nagrania nadesłane przez internautów. Będzie to przełomowe wydarzenie w historii internetu, nikt bowiem do tej pory nie próbował w podobny sposób wykorzystać potencjału żadnego z serwisów.

Dobór odpowiednich materiałów z pewnością nie będzie należał do łatwych zadań, jednak odpowiedzialność za ten element bierze na siebie zdobywca Oscara, reżyser Kevin Macdonald, natomiast producentem filmu będzie Ridley Scott, który na koncie ma już tytuły takie jak "Robin Hood", "Gladiator" czy "Helikopter w ogniu".

Czemu warto nakręcić własny materiał? Cóż, przede wszystkim dla sławy. Szczęśliwcy, których wideo zostanie wykorzystane, będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć swoje nagranie na Sundance Film Festival w 2011 roku. Jedyne, co trzeba zrobić, to 24 lipca wziąć kamerę do ręki i nakręcić najciekawszy fragment swojego dnia, po czym wysłać go do kanału Life in a Day na YouTube.

Jak wypadnie oraz czy w ogóle uda się nakręcić tak przełomowy film, dowiemy się niebawem, już teraz można natomiast obejrzeć zapowiedź przedsięwzięcia:

[youtube]
[/youtube]

Źródło: di.com.pl
Forum Ranczersów

ODPOWIEDZ