Komputery i Internet

Nasze zainteresowania, sport, internet, zwierzęta.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

30 gru 2006, 0:03

Uwaga użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu:

Kliknięcie na link i otworzenie go w przeglądarce Internet Explorer powoduje automatyczne zainstalowanie się wirusa, który rozsyła się automatycznie do wszystkich znajomych z naszej listy kontaktów Gadu-Gadu. Może to spowodować zablokowanie konta.

Oto lista zainfekowanych linków (nie radzę wchodzić na te adresy):

www.hsqvyrpzeh.info/aewyec.jpg
www.hsqvyrpzeh.info/yiocib.jpg
www.hsqvyrpzeh.info/ceffad.jpg
www.hsqvyrpzeh.info/iufuwb.jpg
www.hsqvyrpzeh.info/cdyuce.jpg
www.hsqvyrpzeh.info/?daiwfb.jpg
www.hsqvyrpzeh.info/?oefyfe.jpg
www.hsqvyrpzeh.info/?iycbea.jpg

Jeżeli Twoi znajomi dostają od Ciebie tego typu linki to znak, że masz wirusa. Aby go usunąć warto ściągnąć program Bezpiecznik, z następującej strony: Bezpieczne gadu-gadu

News: komunikatory.org
* * * Świetna wiadomość dla uczniów i studentów, dla których matematyka nie jest mocną stroną. W sieci pojawił się serwis Poolicz.pl, który jako pierwszy na świecie wyliczy za nas zadania z matematyki i pokaże „krok po kroku” jak to zrobił.

Kilka miesięcy temu w sieci pojawił się serwis internetowy Poolicz.pl (www.poolicz.pl), który rozprawi się prawie z każdym zadaniem matematycznym. Serwis prowadzi dwóch Ślązaków - student Grzegorz Gałuszka oraz doktorant gliwickiej Politechniki Śląskiej - Piotr Jurgaś.

Twórcom serwisu przyświecał jeden cel - podnieść rękawicę rzuconą uczniom i studentom przez matematykę i dostarczyć narzędzie mogące rozwiązać prawie każde zadanie z matematyki. Również zadania tekstowe. I udało się. System nie tylko rozwiąże zadanie, ale także pokaże "krok po kroku" kolejne etapy wykonywania działań matematycznych.

Jak informują twórcy serwisu, z ciągu trzech miesięcy Poolicz.pl rozwiązał już ponad 155 tys. zadań matematycznych oraz otrzymał nagrody w konkursach internetowych - m.in. I nagrodę (Jury) Web Star Festiwal 2006 (kategoria Serwis Prywatny), a II w głosowaniu internautów.

News: Media2.pl
Forum Ranczersów

Reklama

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 344
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:21
Lokalizacja: Wilkowyje

07 sty 2007, 0:15

[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

07 sty 2007, 7:47

Od poniedziałku, 8 stycznia Telekomunikacja Polska zacznie bezpłatnie zwiększać szybkość przesyłu danych abonentom usługi Neostrada. W niektórych przypadkach zwiększenie może być nawet 8-krotne.

Promocja dotyczy wszystkich abonentów, którzy na dzień 7 stycznia będą mieli aktywne umowy na czas określony, do których rozwiązania pozostało nie mniej niż 14 dni. Dotychczasowi użytkownicy Neostrady w opcjach 128, 256, 320, 512 i 640 kbps będą mieli zwiększoną przepustowość do 1024 kbps, użytkownicy opcji 1024 kbps do 2048 kbps, a opcji 2048 kbps do 6144 kbps. Prędkość Neostrady 6144 kbps nie zostanie zwiększona.

Proces zwiększania prędkości rozpocznie się 8 stycznia i potrwa do 8 kwietnia. Akcją zostaną objęci w pierwszej kolejności użytkownicy, którym do zakończenia umowy terminowej zostało co najmniej 14 dni. W następnych cyklach obejmie pozostałych klientów z priorytetem określonym przez datę zakończenia umowy terminowej - im krótszy czas do końca umowy, tym wyższa pozycja w kolejce. Zwiększenie prędkości będzie następować automatycznie i nie jest związane z żadnymi dodatkowymi opłatami, nie będzie też potrzeby podpisywania żadnych aneksów do umów. Warto też pokreślić, że prędkość będzie zwiększona tylko do końca obowiązującej umowy terminowej, a limity przesyłu danych nie zostaną zwiększone (każdego użytkownika będzie obowiązywać dotychczasowy limit właściwy dla prędkości jaką miał wykupioną, a nie zwiększoną).

Zwiększanie prędkości nie obejmie klientów, którzy w dniu zwiększenia prędkości korzystają z następujących usług/produktów Neostrada plus, program „Edukacja z Internetem”, Neostrada tp opcja 6144, Multipakiet tp, Neostrada tp na godziny.

?ródła opracowania: dobreprogramy.pl oraz TP S.A.

Okiem admina

Wspaniałomyślność naszego ukochanego monopolisty jest godna podziwu. Pięknie to wszystko wygląda, ale dlaczego jednocześnie nie zwiększyli limitu transferu danych?? Co z tego, że teraz niektórzy szczęśliwcy będą z zawrotną prędkością przeglądać internet, ściągać muzykę, filmy etc.? Po kilku dniach zapomnienia przekroczą transfer danych i ta "zawrotna" prędkość zniknie tak szybko jak się pojawiła. Według mnie jest to marketingowa manipulacja, która kryje w sobie jakiś haczyk. Dlatego ja będę dokładnie zapoznawał się z każdą następną fakturą od Tpsy i Wam (zwracam się tu do neostradowiczów) też to sugeruję.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

07 sty 2007, 20:09

Internet Explorer był zagrożoną przeglądarka przez 284 dni minionego roku. O analizach dotyczących wykorzystywania najpopularniejszej w minionym roku przeglądarki internetowej, Internet Explorer 6, wspomina za analitykiem washingtonpost.com, serwis The Register. Zdaniem badającego problem specjalisty, Internet Explorer 6 pozostawał w minionym roku zagrożony przez ponad 9 miesięcy nawet dla użytkowników, którzy zaraz po publikowaniu przez Microsoft łatek dla oprogramowania, instalowali je. Działo się tak, bowiem Microsoft wydając swoje poprawki nie łatał wszystkich, niebezpiecznych dla programu dziur.

Okazało się też, że przez 98 dni nie były dostępne poprawki dla wad oprogramowania, które w tym samym czasie już aktywnie wykorzystywali hakerzy w celu wykradania danych osobowych użytkowników komputerów. W tym podliczeniu czas działał bardzo wyraźnie na niekorzyść produktu Microsoftu w porównaniu do jego najbliższego konkurenta. Okazało się bowiem, że w całym minionym roku w podobnej sytuacji, kiedy to czekająca na łatę dziura była wystawiona na działania hakerów potrafiących skorzystać z tej usterki, Firefox znajdował się tylko 9 dni.

Obecnie Internet Explorer dostępny jest już w nowej wersji z numerem 7, która oferować ma w porównaniu do poprzednika wyższy poziom bezpieczeństwa.

?ródło: PCLab.pl
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
nowosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 27 sty 2007, 7:53
Lokalizacja: mazowieckie

28 sty 2007, 9:33

Netia oferuje stały dostęp do internetu - Net 24 - klientom indywidualnym posiadającym linię telefoniczną TP SA. Ja właśnie się zdecydowałem na umowę z Netią. Mam dość płacenia firmie Orange abonamentu za śmieszną prędkość i limity transferu. Kto może niech korzysta. Żółwiostrada to jedna wielka porażka.

Zobacz więcej:
http://nt.interia.pl/tylko-u-nas/najlep ... zie,860006

[ Dodano: 18 Luty 2007, 08:45 ]
Wkurzył mnie ostatnio firefox. Nie dość, że wykryli jakieś dwie poważne dziury to jeszcze mnie wkurzył. Mam dylemat, bo nie wiem w końcu z czego korzystać. Używam trochę Avanta.

Awatar użytkownika
bonka
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 242
Rejestracja: 22 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Serce Kaszub :)
Kontakt:

28 lut 2007, 10:54

Ja używam skrzynki na gmail. Jestem z niej baaardzo zadowolona.
A jeżeli chodzi o komuniator od jakiegoś czasu używam AQQ. Całkiem fajny, tym bardziej, że za jego pośrednictwem można korzystać jednocześnie z kilku komunikatorów. Polecam!
[b] [url=http://imageshack.us]http://img88.imageshack.us/img88/7730/userbar557462kn9qx5.gif[/url]

"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."

"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."[/b]

Awatar użytkownika
jarcyna
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Posty: 111
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:19
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

21 maja 2007, 15:28

Witam
Mam pytanie czy klikacie w baner www.pajacyk.pl ??mam nadzieje, że tak
Na stronie rancza jest ten baner ale znam stronę w której tez sie klika i pomaga wkładając swoje pięć groszy.
Ta strona to www.polskieserce.pl klikajcie jak możecie. Serdecznie zapraszam
Jarcyna :-)

amazonka

21 maja 2007, 17:00

Mam prywatnego rodzinnego informatyka i zawsze wszystko na bieżąco mam w komputerku i co trzeba...Zabezpieczenie itp. Komfort totalny. :)

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

23 sie 2007, 21:17

Dzisiaj w Warszawie rusza ogólnopolska kampania społeczna "Dyżurujemy przy Internecie". Jej celem jest uwrażliwienie internautów na istnienie w Sieci treści nielegalnych (pedofilskich, rasistowskich) i uświadomienie, że każdy internauta może pomóc w walce z nimi.

Kampania została zainaugurowana podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez NASK w warszawskim klubie Bazaar Restaurant&Bar. Zaproszonymi gośćmi byli m.in. przedstawiciele mediów, ministerstw, Policji i organizacji mających na uwadze ochronę praw dziecka.

Każdy internauta wie o tym, że w internecie da się znaleźć niebezpieczne dla dzieci treści. Walką z nimi zajmują się w Komendzie Głównej Policji Centralny Zespół dw. z Handlem Ludźmi, Pornografią Dziecięcą i Pedofilią oraz Wydział Zaawansowanych Technologii Biura Kryminalnego KGP.

Funkcjonariusze tych komórek stale eliminują kolejnych przestępców wykorzystujących łatwowierność i naiwność dzieci. Przykładem może być ostatnia ogólnopolska akcja skierowana przeciw pedofilom, w której zatrzymano 49 osób.

Praca policjantów będzie przebiegała szybciej, jeśli do pomocy włączą się internauci. Policjanci przypominają, że każdy internauta może w razie napotkania podejrzanych treści w internecie po prostu powiadomić najbliższą jednostkę Policji, bądź zadzwonić pod numer alarmowy 997. Każda z tych informacji zostanie sprawdzona.

Warto również pamiętać o serwisie Dyżurnet.pl, który jest działającym przy NASK punktem kontaktowym, do którego można anonimowo zgłaszać przypadki występowania w internecie treści zabronionych prawem. Przypadki naruszenia prawa zgłaszane do Dyżurnet.pl są przekazywane do organów ścigania w Polsce lub - jeśli to konieczne - do organów ścigania za granicą.

Komenda Główna Policji podaje, że w tym roku zakończono 104 postępowania związane z rozpowszechnianiem pornografii z udziałem małoletnich, zwierząt lub prezentującej przemoc. Dla porównania, w całym zeszłym roku zakończono 58 tego typu postępowań.

Link do serwisu Dyżurnet.pl: http://www.dyzurnet.pl/

?ródło: Dziennik Internautów

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

27 sie 2007, 23:30

Nie używaj komputera przed snem

Jeśli często czujesz się niewyspany, zastanów się, co robiłeś przed pójściem spać. Przyczyna może bowiem tkwić w twoim komputerze.
Japońscy naukowcy z Uniwersytetu w Osace przebadali blisko 6 tysięcy osób, które twierdziły, że mają problemy z wysypianiem się. Wyniki badań wskazują, że odpowiedzialność za to ponosić mogą komputery oraz telewizja - donosi agencja Reuters.

Prawdopodobną przyczyną uczucia niewyspania się jest długie używanie wspomnianych urządzeń przed snem. Z grupy badanych, określonych jako "intensywnie używający" (spędzali przed ekranami powyżej 3 godzin bezpośrednio przed snem), aż 54% zadeklarowało, że czuło się niewyspanych. Jednocześnie to samo stwierdziło jedynie 29% korzystających z komputera lub telewizora mniej niż 1,5 godziny przed pójściem spać.

Badania dowiodły także, że długość snu nie ma tutaj znaczenia. Zarówno osoby intensywnie korzystające z elektronicznych "używek", jak i krócej przesiadujące przed monitorami, miały mniej więcej tyle samo snu (zaobserwowano średnio 12 minut różnicy na niekorzyść intensywnie korzystających).

Długie siedzenie przed komputerem lub telewizorem wpływa więc na jakość snu. Co więcej, bardziej męczące okazało się korzystanie z komputera niż oglądanie telewizji.

Następnym razem, gdy będziecie niewyspani, zastanówcie się, co robiliście poprzedniego
wieczora. Może warto bowiem zmienić pewne nawyki.

?ródło: Dziennik Internautów
Opr: Michał Chudziński
Opublikowano: 27.08.2007 r, 20:24

Awatar użytkownika
michal18c
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 242
Rejestracja: 29 kwie 2007, 22:03
Lokalizacja: Mąkolno
Kontakt:

27 sie 2007, 23:35

Zgodzam się w 100% miewam tak czasami
więcej prac na http://www.michal18c.digart.pl

Marcin
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 436
Rejestracja: 24 lip 2007, 0:23
Lokalizacja: Ryki / Sierskowola
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

27 sie 2007, 23:39

a mi osobiście to nie przeszkadza. Zawsze przed snem sprawdzam pocztę itp.- jednym słowem serfuje w sieci ( może dlatego wieczorem bo w dzień nie zawsze mam czas), ale jeszcze nigdy nie zauważyłem abym po paru godzinach sny był niewyspany albo miał problem z zaśnięciem. Nie twierdze tym samym że te wyniki to nie prawda, po prostu nic nie sprawdza się w 100% albo ja jestem jakiś nadzwyczajny :->

Awatar użytkownika
bonka
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 242
Rejestracja: 22 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Serce Kaszub :)
Kontakt:

28 sie 2007, 12:15

Ja tam ostatnio cały czas chodzę niewyspana... Co prawda siędzę wieczorami pod komputerem, niemalże nałogowo :/ Może i to ma swoje znaczenie... Zresztą ja zawsze jestem niewyspana :P
[b] [url=http://imageshack.us]http://img88.imageshack.us/img88/7730/userbar557462kn9qx5.gif[/url]

"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."

"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."[/b]

Mr_Jack
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Posty: 59
Rejestracja: 15 maja 2007, 16:08
Lokalizacja: Opera.exe

28 sie 2007, 12:44

Ja od paru miesięcy chodzę niewyspany :P. Przed snem zawsze siedzę przed kompem i coś oglądam.... Np. Ranczo, albo Dream Theater Live at Budokan (koncert ma 3h - nigdy nie udało mi się go obejrzeć w całości ;)).

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2007 12:45 ]
I oczywiście doglądam swojej wioski :D.
[b]HLSiRO[/b]

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

08 lut 2009, 14:29

10 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu 2009

10 lutego 2009 roku, już po raz piąty, Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, realizatorzy unijnego projektu Saferinternet.pl, organizują w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Z tej okazji w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa najmłodszych internautów, w mediach startuje kampania poświęcona problemowi cyberprzemocy, a w całym kraju organizowane są lokalne inicjatywy związane z bezpieczeństwem dzieci online.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zostały objęte honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wicepremiera Grzegorza Schetynę, Ministra Edukacji Narodowej Katarzynę Hall, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Annę Stróżyńską oraz Polski Komitet ds. UNESCO. Głównym Partnerem DBI 2008 jest Fundacja Grupy TP.

Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku w ramach programu „Safer Internet”, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Międzynarodowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu patronatem objęła Viviane Reding, Komisarz ds. Mediów i Społeczeństwa Informacyjnego. Złotym Partnerem międzynarodowych obchodów jest UPC/Liberty Global.

Jak co roku, organizatorzy DBI w Polsce zachęcają szkoły oraz inne instytucje i organizacje do podejmowania działań edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w Sieci. Inicjatywy rejestrować można w serwisie www.dbi.pl do końca lutego 2009 roku. Wśród ich organizatorów rozlosowane zostaną liczne nagrody. Pięć najciekawszych inicjatyw zostanie nagrodzonych tablicami interaktywnymi i projektorami ufundowanymi przez Fundację Grupy TP.

W tym roku (2009) obchody DBI koncentrujemy na problemie przemocy rówieśniczej w Sieci. Profilaktyka cyberprzemocy oraz promocja oferty pomocowej Helpline.org.pl (0 800 100 100) są przedmiotem oferty edukacyjnej, którą udostępniamy organizatorom lokalnych obchodów DBI na stronie www.dzieckowsieci.pl, oraz kampanii medialnej, która w Dniu Bezpiecznego Internetu rusza w kilku stacjach telewizyjnych, m.in. w TVP oraz TVN. – mówi Łukasz Wojtasik, koordynator Akademii Bezpiecznego Internetu Fundacji Dzieci Niczyje.

Hasło tegorocznych obchodów DBI i związanej z nimi kampanii w mediach „Baw się w Internecie – BEZPIECZNIE” ma podkreślić pozytywny charakter Internetu, jego walory edukacyjne, rozrywkowe, ale jednocześnie przypominać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, świadomość zagrożeń i dbałość w Sieci o dobro zarówno własne, jak i innych internautów – mówi Anna Rywczyńska, koordynator projektu „Saferinternet.pl” w NASK.

W ramach międzynarodowych obchodów DBI Insafe (europejska sieć organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa w Internecie) zorganizował międzynarodowy quiz, w którym uczestniczyło ponad 6000 tysięcy dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Młodzi internauci odpowiadali na szereg pytań dotyczących przede wszystkim zasad bezpieczeństwa internetowego, ale również wiedzy ogólnej o Europie, jej kulturze i historii. Prawie połowa uczestników pochodziła z Polski.

Do ubiegłorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu przyłączyło się 120 organizacji z 56 krajów; w tym roku spodziewamy się jeszcze większej liczby uczestniczących państw. W ramach międzynarodowych obchodów DBI 10 lutego pod adresem www.sidfair.org otwarta zostanie wirtualna wystawa multimedialnych materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa w Internecie, wypracowanych przez organizacje z różnych krajów. Znajdą się tam także materiały edukacyjne powstałe w ramach projektu Saferinternet.pl. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tej wirtualnej ekspozycji do 24 lutego. – relacjonuje Agnieszka Wrzesień, koordynator projektu „Saferinternet.pl” z Fundacji Dzieci Niczyje.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w dniu 10 lutego, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66, godz. 11.00) odbędzie się konferencja prasowa. Organizatorzy zapraszają na nią dziennikarzy oraz partnerów programu „Safer Internet” w Polsce. W programie konferencji znajdą się m.in. prezentacje: obchodów DBI 2009 oraz programu „Safer Internet” w Polsce, badań dotyczących przestępstw wobec dzieci w Internecie, zmian legislacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci online, kampanii „Kawiarenka Przyjazna Dzieciom” oraz nowej oferty edukacyjnej kampanii „Dziecko w Sieci”.

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście NASK zapewni transmisję na żywo (streaming), która dostępna będzie w Internecie na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu www.dbi.pl.

Źródło: saferinternet.pl
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Posty: 380
Rejestracja: 24 sie 2007, 15:48
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

02 mar 2009, 16:32

W najbliższym czasie mam zamiar kupić sobie laptopa. Będę go wykorzystywać głównie do oglądania i edytowania filmów [najczęściej HD], czasem chciałbym pograć w gry starsze, z konsoli lub online.

Dane komputera:
producent Asus
procesor Intel Pentium Dual-Core
model procesora T3200 (2.0 GHz, 1MB cache)
przekątna ekranu LCD 15,4 cali
nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 pikseli
typ ekranu błyszczący (glare)
wielkość pamięci RAM 2 048 MB
typ zastosowanej pamięci RAM DDR2 (667 MHz)
pamięci RAM rozszerzalna do 4 096 MB
wolne gniazda pamięci 0
pojemność dysku twardego 250 GB
interfejs dysku twardego 5400 RPM
Serial ATA
napęd optyczny DVD+/-RW DL
zewn. układ graficzny tak
karta graficzna ATI Mobility Radeon HD3470 (DirectX10, SM 4.0, Avivo)
pamięć karty graficznej 512 MB
wyjścia karty graficznej wyjście D-Sub
LINK DO SKLEPU

Mam takie pytania:
*czy się opłaca za tą cene kupować tego laptopa
*jakie będę mógł oglądać na nim filmy [chodzi mi tu o rozdzielczość]
*czy za pomocą tunera,podłączonego do laptopa, będę mógł zgrywać obraz wideo i dźwięk z konsoli Playstation 2

Pozdrawiam ;-)
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Posty: 280
Rejestracja: 17 lut 2009, 1:55
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

02 mar 2009, 19:00

Za te pieniądze - opłaca się

Za pomocą tego tunera nie będziesz mógł w ogóle zgrywać audio i video.
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

20 mar 2009, 15:47

Odstaw IE6 do lamusa!

Obrazek
Fot. dobreprogramy.pl

Pod takim hasłem trwa rozpoczęta z inicjatywy użytkowników internetowa kampania zachęcająca do aktualizacji leciwej już przeglądarki Internet Explorer 6 do najnowszej wersji.

Jak podają statystyki, około 25% polskich internautów nadal używa Internet Explorer w wersji 6, którego premiera miała miejsce w 2001 roku. Na stronie www.ie6.pl przeczytać można, dlaczego używanie tej przestarzałej już wersji nie jest dobrym pomysłem. Trudno się z autorami kampanii nie zgodzić - nowsza wersja gwarantuje wyższy poziom zabezpieczeń i szerszy zakres dostępnej funkcjonalności. Jak zauważa strona ie6.pl, użytkownicy IE6 są już dwie generacje do tyłu w związku z wczorajszą premierą Internet Explorer w wersji 8.

Najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer 8 można pobrać np. na tej stronie

Źródło: dobreprogramy.pl

Z naszego lokalnego podwórka:

13.27% użytkowników odwiedzających forum korzysta z przeglądarki IE6
22.46% z IE7
0.20 % z IE8
Dane na dzień 20.03.2009r.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Posty: 1785
Rejestracja: 27 lut 2007, 14:58
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

22 mar 2009, 18:05

Ja jakoś nie mogę przekonać się do IE, lubię swoją mozille :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Posty: 1129
Rejestracja: 31 sty 2007, 19:17
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

22 mar 2009, 21:16

Anija pisze:Ja jakoś nie mogę przekonać się do IE, lubię swoją mozille :)
Mam tak samo. Nie ufam Internet Explorer
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

ODPOWIEDZ