[książki] Czytelnia

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

21 sie 2014, 17:35

Już czytałem :) Świetna! Jeśli ktoś jest ciekawy to tutaj może przeczytać moją opinię: http://librimagistri.blogspot.com/2014/ ... owski.html

Ewia
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

19 wrz 2014, 12:57

Justyś pisze:Z tego wniosek, że chyba jednak muszę wygospodarować miejsce :good:
Z biblioteki miejskiej na pewno się nie doczekam... mają po jednej sztuce i to takie gadanie, że za niedługo będzie :bosz:
A może w ten sposób:
http://promopak.nexto.pl/?utm_source=ne ... n=promopak

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

30 gru 2014, 22:16

Ja od jakiegoś czasu jestem zafascynowana twórczością Guillaume Musso. Za mną już:
- Ponieważ Cię kocham,
- Będziesz tam?
- Uratuj mnie.
Aktualnie czytam Telefon od anioła.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

31 gru 2014, 10:05

Obecne czytam cykl książek o Sookie Stackhouse autorstwa Charlaine Harris. Na podstawie tych książek powstał serial "Czysta Krew". Książki są zdecydowanie lepsze ponieważ są tam świetne wątki, których nie ma w serialu.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

21 kwie 2015, 17:53

kto nie czytał to polecam serię "Igrzyska śmierci" Suzane COLINS. Są też filmy z tej serii, jednak nie umywają się do powieści.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

25 kwie 2015, 17:53

Ostatnio przeczytałem "Pod Kopułą" Stephena Kinga. Z czystym sercem polecam :)
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

26 kwie 2015, 16:34

Teraz już po raz drugi czytam powieść autorstwa Nelsona De Mille "Szkoła wdzięku". Patrzycie na tytuł i mówicie mc_flay zgłupiał i czyta romansidła. Nic bardziej mylnego, to nie romansidło, a kawał dobrej niesamowitej powieści zimnowojennej.
lubimyczytac.pl pisze:Gregory Fisher, absolwent Yale, który wybrał się w podróż po Europie, nie zdaje sobie sprawy, że Moskwa będzie ostatnim miejscem, które odwiedzi. Przypadkowo spotkany przez niego amerykański lotnik, próbujący wyrwać się z rąk KGB, powierza mu, mrożącą krew w żyłach, tajemnicę. Na jego polecenie, Fisher kontaktuje się z ambasadą amerykańską. Telefon od młodego Amerykanina staje się początkiem śmiertelnie niebezpiecznej gry. Wkrótce pracownicy ambasady wpadają na ślad niesamowitej afery szpiegowskiej. Napięcie rośnie…
Książka przemawia do wyobraźni czytelnika nie tylko dzięki doskonałej fabule, ale też po mistrzowsku opisanej atmosferze życia za żelazną kurtyną, ciągłego zagrożenia i walki z totalitaryzmem
Akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Ta książka jest rzadkiego typu: bierzesz ją pierwszy raz do ręki i myślisz: "jaka ona gruba, pewnie dużo dłużyzn", a w miarę czytania jesteś wściekły i zadajesz pytanie "czemu ona nie ma więcej stron, których jest zdecydowanie za mało.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

marioos
Nowicjusz
Nowicjusz

07 maja 2015, 11:22

Czarne oceany według mnie są świetne, ale to po książce Lód nie mogłam czytać przez kilka tygodni, bo inne rzeczy mnie nie wciągały, wydawały się jakieś płaskie i bez polotu. Lód to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przeczytałam i choć jest raczej czasochłonna i wymaga uwagi, to przeczytałam ją już dwa razy. Do Czarnych Oceanów nie wracałem. Za to do Innych pieśni już tak.
Z "cegieł" bardzo mi się podobała "Tęcza grawitacji", "Bakunowy faktor" za to mnie bardzo zmęczył.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

15 maja 2015, 13:21

Właśnie skończyłam czytać "Igrzyska Śmierci". Mogę powiedzieć tyle, że warto przeczytać tę trylogię nawet jak widziało się wcześniej film. :D
Film jest świetny, a jednak książka bardziej mi się podoba.
Z reguły tak jest, że książka wygrywa z filmem. Uwielbiam czytać :!:
Moje ulubione serię:
Harry Potter
Igrzyska Śmierci
Władca Pierścieni + Hobbit :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

04 sie 2015, 17:05

W wakacje zaczęłam czytać serię książek fantasy napisanych przez P. C. Cast i Kristin Cast pt. "Dom Nocy". W cyklu jest 12 książek, obecnie kończę czytać 9 część. :D Polecam wszystkim lubiącym czytać powieści o wampirach. :oki:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

12 wrz 2016, 16:18

Ja właśnie kończę cykl kryminałów o komisarzu Kurcie Wallanderze i bardzo mi smutno, bo przywiązałam się do bohatera. Jest dobrym policjantem ze świetną intuicją, ale w życiu prywatnym ma wciąż pod górkę - rozwiódł się z żoną, nie dogaduje z córką i swoim ojcem, ciągle walczy z nadwagą, zdarza mu się za dużo wypić... Nie jest superbohaterem, przez wszystkie swoje wady wydaje się bardzo ludzki, dlatego tak przyjemnie czyta się te powieści. Naprawdę wszystkim polecam :)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

12 wrz 2016, 16:30

Witam , o Pan Henning Mankell przeszedł do historii literatury tą serią książek:) , ja osobiście jestem jeszcze fanem serii filmów INSTYNKT WILKA /VARG VEUM/... To ten sam nie przerysowany skandynawski surowy klimat i bohater z krwi i kości z wszystkimi zaletami i przywarami...Też polecam::))
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

13 wrz 2016, 13:38

W ogóle bardzo podoba mi się styl jego książek, już nie tylko o Kurcie, sięgnęłam też po inne.
Dziękuję za polecenie, na pewno obejrzę w wolnym czasie, bardzo lubię północne klimaty :)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

13 wrz 2016, 15:34

:) Seria filmów jest naprawdę niepowtarzalna:) Proszę napisać czy się podobało....Pozdrawiam

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

23 wrz 2016, 21:39

Obejrzałam właśnie pierwszą część i bardzo mi się spodobała. Dzięki za polecenie tego filmu, idealnie trafia w mój gust :good: :)

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 184 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 190 razy

23 wrz 2016, 22:55

Ja właśnie obejrzałam pierwszy odcinek :)
Świetny kryminał, trzyma w napięciu. Klimat filmu i główny bohater, wszystko super.
Na pewno obejrzę kolejne odcinki. Również dziękuję Jacku za polecenie tego filmu. :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 wrz 2016, 6:10

Proszę bardzo...Czasem nawet ja się do czegoś przydaję :śmiech: ...A propos serii jest jeszcze taka jedna Skandynawska pt." Z Rubryki kryminalnej" na podstawie książek Lizy Marklund...Ten sam klimat :) . Pozdrawiam serdecznie Jacek :palce:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

25 wrz 2016, 12:50

A propos rodzynków kto z Państwa nie widział polecam dwa dzieła:) " Dziewczyna z tatuażem" i "Autor widmo"...Naprawdę warto. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

29 wrz 2016, 20:13

Witam...Polecam fajne książki kryminały Marka Krajewskiego... Cykl o Breslau czyli " Śmierć w Breslau , " Twierdza Breslau" , Widma w mieście Breslau" i inne świetne książki autora "Głowa Minotaura " ," Rzeki Hadesu ", Róże Cmentarne " . Mocne nawet bardzo mocne ale warto. Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

30 wrz 2016, 6:39

Dzień dobry ...Kolejny martwy temat, nikt z Państwa nie przeczytał ostatnio przedostatnio jakiejś fajnej książki godnej polecenia? ...Na moje posty o książkach odpowiedziały słownie 2 Panie ...Pozdrawiam serdecznie.

ODPOWIEDZ