Kino na Ranczu

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

25 sty 2014, 16:14

Przemo, podziwiam :palce:
Ja niestety nie mam tyle czasu, żeby oglądać wszystkie ciekawe filmy, szczególnie zagraniczne. Mimo wszystko preferuję jednak nasze polskie kino, szczególnie, że ostatnio jest z czego wybierać. Teraz na mojej liście jest "Jack Strong" Pasikowskiego.
"bo tylko głupi ludzie czas na kłótnie tracą, jak życie takie krótkie jest...."

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

25 sty 2014, 16:38

Po prostu kocham kino i lubię oglądać filmy :)

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

25 sty 2014, 20:10

To może ja coś od siebie dodam :P

Polecam w szczególności Hobbita: Pustkowie Smauga :) Tego filmu nie da się opisać :) Po prostu kolejne arcydzieło Jacksona :)

Pod mocnym aniołem - kolejny świetny film Smarzowskiego, doskonale opisuje problem pijaństwa, choć jego filmy są "trudne" to każdy je może zrozumieć :) Rola Więckiewicza, no cóż tutaj dużo mówić :) Póki co mamy w Polsce tylko kilku świetnych aktorów m. in Pazurę, Dorocińskiego ( polecam jego filmy, Obława, Róża), Więckiewicza, Koroniewskiego, Fronczewskiego, Kondrata czy Gajos. Czekam tylko na chwilę, aż polskie kino znów się odrodzi :)

Django - no cóż filmy Tarantino mają to "coś" a rola di Caprio zasługuje na Oscara :) Nie wiem czy wiecie ale w scenie, gdzie rozbija szklankę i krwawi to dzieję się naprawdę i nie było to w scenariuszu, mimo to, Leonardo postanowił dalej grać swoją rolę :) On w końcu powinien dostać swojego Oscara, tyle świetnych filmów, że głowa boli - Incepcja, Krwawy Diament, Gatsby :)

Z Horrorów polecam Mamę, Obecność czy Martwe Zło... a zapomniałem jeszcze o Domie w głębi lasu z Chris Hemsworthem, tudzież polecam kolejny film Wyścig z jego udziałem :)

Ponadto Olim w ogniu, Sztanga i cash ( polskie tłumaczenie za przeproszeniem mnie **********), Koneser, Kamerdyner, Nietykalni (ten film po prostu każdy powinien obejrzeć :) piękna historia oparta na faktach, po obejrzeniu tego filmu zmieniłem trochę poglądy na temat czarnoskórych osób :) film można rzecz arcydzieło), Labirynt i Ocalony (Mark Wahlberg po raz kolejny pokazał geniusz gry aktorskiej, film dostępny już na świecie dość długo no ale nasz ukochany kraj "dopiero" postanowił go puścić w marcu tego roku, to i tak dobrze, bo film pierwotnie nie miał w ogóle w Polsce być dystrybuowany), Nimfomanka (przypomina mi filmy Smarzowskiego).

Dużo jest tych filmów, ale nie ma co pisać, każdy wie sam co mu najlepiej odpowiada :) Ja oprócz nowości uwielbiam powracać do starych filmów i seriali :) Herkules, Xena, Drużyna A, Renegat, Strażnik Teksasu, Świat według Bundych, Królestwo Niebieskie, Black Hawk Down, filmy z Lindą i ogólnie stare dobre polskie kino :) od dramatów po komedie a nawet horrory - polecam Wilczycę :)

Jeśli jest ktoś chętny, z miłą chęcią polecę więcej filmów :) Uwielbiam przygodowe, historyczne, fantasy, co tu dużo pisać wszystkie gatunki potrafią zainteresować, po prostu uwielbiam spędzać wolny czas oglądając to co dali nam bracia Lumiere :)

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

25 sty 2014, 20:27

Gabriel - Herkules, Xena? no coś takiego - a myślałam, że to tylko ja tak mam że wracam do takich seriali :)

Też lubię polskich aktorów zwłaszcza Dorocińskiego, Więckiewicza, Kondrata - który niestety rzadko ostatnio się pokazuje
nie widziałam nowego filmu Smarzowskiego - ale skoro piszesz że warto to muszę zobaczyć chociaż po Domu złym powiedziałam, że więcej Jego filmów nie będę oglądać!

Lubię też horrory ale Mama? co to za film nie słyszałam?

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

25 sty 2014, 20:40

hmm powiem tak mama - duch szalonej kobiety z psychiatryka, która "omamia" dwie dziewczynki, które trafiają pod opiekę brata ich zmarłego ojca (którego zabija owa "mama") i jego dziewczyny. Nie :D nie będę opisywał tego filmu :D Po prostu zobacz sobie ten film, nie pożałujesz, choć zakończenie naprawdę dziwne :P

PS. Herkules, Xena przecież to nasze "dzieciństwo" :D jak nie można do tego wracać :P nie wiem jakoś mam sentyment do lat 90, muzyki i filmografii z tamtych lat :)

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

27 sty 2014, 18:01

Jeżeli macie konto na filmweb i chcecie się podzielić z innymi to dodawajcie linki do swoich profili. Mój profil, dodawajcie mnie do znajomych :)

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Kontakt:

27 sty 2014, 18:20

konta na filmwebie nie mam, ale widzę, że chcesz obejrzeć Need for Speeda ;) ja uwielbiam w to grać ;) Most Wanted dwie części już dawno za mną, tak jak The Run :) teraz rozpracowuje Rivals, ale czasu trochę brakuje, albo nie chce się ścigać... :D

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

27 sty 2014, 18:51

Może popykamy w NFS World? :D

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Kontakt:

27 sty 2014, 19:52

właściwie czemu nie? ;)

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

27 sty 2014, 21:03

Dobrze :D W takim razie ja proponuje zrobić osobny temat i tam obgadamy co i jak :)

ODPOWIEDZ