Kino na Ranczu

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 910 razy
Kontakt:

16 wrz 2010, 0:28

Ja też mam kilka propozycji.
Po pierwsze - "Bird" w reżyserii Clinta Eastwooda. Historia genialnego amerykańskiego saksofonisty Charlie Parkera ( w tej roli Forrest Whitaker ).
Po drugie - "For Love And Country" - historia wspaniałego trębacza Arturo Sandovala ( Andy Garcia ). Kubański muzyk próbujący uciec z tej wyspy w ślad za kolegami i jego perypetie z tym związane. Film ten parę lat temu leciał w TVP. Ale było to o 2 w nocy.
Oba te filmy oparte są na faktach.

I w końcu ( last but not least ) "Białe Noce" ("White Nights") z genialnym tancerzem Michaiłem Barysznikowem. W tym filmie występuje jako agent KGB Jerzy Skolimowski.

Gorąco polecam wszystkie te filmy :clap: .

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

28 wrz 2010, 10:42

Oglądałam wczoraj film "Kto nigdy nie żył" i chcę go Wam polecić - na mnie zrobił ogromne wrażenie! Pisałam wcześniej że film Hel nie zrobił na mnie wrażenia bo nic nowego na temat świata narkomanów nie pokazał - a ten film jest inny - tu poznajemy świat tak zwanej "trudnej młodzieży" od innej strony - widziany oczami księdza, który sam ma kłopoty ze sobą i ze swoją wiarą - nie będę więcej pisać żeby nie psuć przyjemności oglądania - dla mnie świetna rola - dawno nie widzianego Michała Żebrowskiego i świetna muzyka!!! Polecam!

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

29 wrz 2010, 19:35

Bogna23 pisze:Oglądałam wczoraj film "Kto nigdy nie żył" i chcę go Wam polecić - na mnie zrobił ogromne wrażenie! Pisałam wcześniej że film Hel nie zrobił na mnie wrażenia bo nic nowego na temat świata narkomanów nie pokazał - a ten film jest inny - tu poznajemy świat tak zwanej "trudnej młodzieży" od innej strony - widziany oczami księdza, który sam ma kłopoty ze sobą i ze swoją wiarą - nie będę więcej pisać żeby nie psuć przyjemności oglądania - dla mnie świetna rola - dawno nie widzianego Michała Żebrowskiego i świetna muzyka!!! Polecam!
Ja również polecam ten film. Miałam po jego obejrzeniu bardzo pozytywne odczucia :)

"Kto nigdy nie żył, nigdy nie umiera"
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

05 paź 2010, 21:51

A ja prosbe mala mam.
Chodzi mi o kilka wedlug Was najlepszych filmow z Nicolasem Cagem ( z wyjatkiem Miasta Aniolow i Zapowiedzi), bo ja sobie nie przypominam, abym takie ogladala, a moj chlopak uwielbia tego aktora i filmy z nim i w "rewanzu" chcialam obejrzec z nim cos i tym aktorem. Ale nie chce, aby film byl nudny ani slodki.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

10 paź 2010, 22:59

Był ktoś na Ślubach Panieńskich? Jakieś wrażenia? Bo nie wiem, czy się wybierać.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

12 paź 2010, 15:19

Lynn pisze:A ja prosbe mala mam.
Chodzi mi o kilka wedlug Was najlepszych filmow z Nicolasem Cagem ( z wyjatkiem Miasta Aniolow i Zapowiedzi), bo ja sobie nie przypominam, abym takie ogladala, a moj chlopak uwielbia tego aktora i filmy z nim i w "rewanzu" chcialam obejrzec z nim cos i tym aktorem. Ale nie chce, aby film byl nudny ani slodki.
Powiedziałbym "Pan życia i śmierci" ale to już chyba każdy oglądał... ale uważam, że to film godny uwagi. Wydaje mi się że N.Cage grał w jakimś horrorze ale tytułu nie pamiętam ; / =P
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

17 paź 2010, 23:12

[youtube]
[/youtube]
[youtube]
[/youtube]

Bartek Kasprzykowski w Syzyfowych Pracach.
Ewa

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

18 paź 2010, 15:14

ja ostatnio oglądałam w częściach na youtube ,,Chłopiec w pasiastej piżamie'' Film moim zdaniem super!!
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

18 paź 2010, 19:22

Też go oglądałam, poza pewnymi nieścisłościami, naprawdę godny polecenia. Ogólnie filmy o tematyce II WŚ są dla mnie bardzo pasjonujące, może się czasem dowiedzieć więcej niż z podręczników.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Awatar użytkownika
PatiJaskolka
Nowicjusz
Nowicjusz

20 paź 2010, 19:34

macphisto pisze:Był ktoś na Ślubach Panieńskich? Jakieś wrażenia? Bo nie wiem, czy się wybierać.
Koniecznie idź na ten film ! Jest świetny !!! Posiada bardzo dużo wątków nowoczesnych np. telefon komórkowy i samochody ;) :)
- Szczęść Boże
- Cześć Boże !
- Nie przeszkadzam ?
- Jasne ! Proszę !

Lucy i Ksiądz

Awatar użytkownika
PatiJaskolka
Nowicjusz
Nowicjusz

20 paź 2010, 19:38

A moje ulubione filmy To ,,Ile waży koń trojański" oraz ,,Kołysanka". Obydwa te filmy są J. Machulskiego. Filmy naprawdę świetne, a poza tym gra w nich Ilona Ostrowska :)
- Szczęść Boże
- Cześć Boże !
- Nie przeszkadzam ?
- Jasne ! Proszę !

Lucy i Ksiądz

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

30 paź 2010, 12:12

Ja ogólnie uwielbiam filmy Machulskiego, to mój ulubiony polski reżyser.

Ewa47
Super User
Super User

04 lis 2010, 23:03

Ja też bardzo lubie filmy Machulskiego , ale wolę te starsze filmy . Kilera , Kilerów dwóch , Pieniądze to nie wszystko , nie mogę oceniać filmu po tym , że gra tam Ilona Ostrowska .
Ewa

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

05 lis 2010, 0:27

Ja też wolę te strasze produkcje. A "Ile waży.." i "Kołysanki" nie oglądałam, chociaż zabierałam się tyle razy.

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

05 lis 2010, 9:13

Machulskiego też bardzo lubię - i zdecydowanie wolę Jego starsze filmy poczynając od Vabank, z nowszych bardzo mi się podobał Pieniądze to nie wszystko, Ile waży KT już niestety mi się nie podobał, Kołysanka owszem ale nie ze względu na Ilonę Ostrowska ale fajny pomysł!

Ewa47
Super User
Super User

05 lis 2010, 23:01

Bogna 23 ,niestety nie oglądałam jeszcze Kołysanki i nie mam płyty , dopiero przymierzam sie kupić (ściągnąc sie nie da ).
Ewa

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

06 lis 2010, 13:51

Jest na youtube w częściach, tu jest pierwsza, odnośniki do następnych są na stronie:
[youtube]
[/youtube]

Ewa47
Super User
Super User

06 lis 2010, 15:16

dzięki macphisto
Ewa

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

06 lis 2010, 20:22

ja oglądałam i ,,Ile wazy koń trojański'' i ,,Kołysankę''.Moim zdaniem ten pierwszy był o wiele lepszy od ,,Kołysanki''.Jakieś takie mam co do niego odczucia,chociaż kołysanka tez fajna ;). O ,,Ślubach Panieńskich'' słyszałam różne opinie.Chyba więcej tych złych,ale postanawiam pójść do Kina jak będą u mnie to grali i zobaczymy ;)
To tylko sny szalone sny ;)

Ewa47
Super User
Super User

06 lis 2010, 21:41

Obejrzałam Kołysankę , podobała mi się dużo bardziej niż Ile waży koń trojański , każdy oczywiście może mieć różny gust i ocenia według swojego zdania. W Kołysance jest bardzo ciekawa fabuła , chociaż ten film kojarzy mi się z Rodziną Adamsów , no ale to polskie wampiry . Niektóre zwroty w filmie wprost powalają z nóg , sprawy tam poruszane dotyczą Polaków , np. wykupywanie ziemi na Mazurach przez Niemców , film jest również nie pozbawiony humoru , trzeba jeszcze dodać wspaniałą grę aktorów . Oceniam Kołysankę na plus. W filmie Ile waży koń trojański akcja się wlecze jak ślimak , film jest momentami nudny , wg. mnie Ile waży koń trojański jest przeciętnym filmem.
Ewa

ODPOWIEDZ