Muzyka

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

11 maja 2014, 12:13

Ta nasza piosenka jest słaba, nie ma się co czarować, chociaż stroje i nasze dziewczyny są sto razy fajniejsze od Conchity, która z kolei ma niezły głos, ale generalnie mi się najbardziej podobała Irlandia, piękna kobieta z dobrym wokalem :good: chociaż nie wiem, czy byli w finale, mówię o piosence z półfinałów, które oglądałam na yt:
[youtube]
[/youtube]

A co do kobity z brodą, to draq queen, kolesie, którzy lubią przebierać się za kobiety i śpiewać. W Polsce jest facet świetnie udający Marylę Rodowicz, ale brody nie nosi :P
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

20 maja 2014, 18:43

Coś dla wielbicieli "Gry o Tron" :)

[youtube]
[/youtube]

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

20 maja 2014, 19:23

hahahaha :D czytając książkę zawsze zastanawiałam się jak brzmiałabym ta piosenka, gdyby ją zagrać :) to już wiem haha ;)

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

23 maja 2014, 13:52

[youtube]
[/youtube]

Mi cały czas po głowie chodzi to wykonanie z 2 odcinka :)

No ale tego wykonania nic nie przebije:

[youtube]
[/youtube]
Spoiler:
Ostatnio znalazłem to Tengel i cały czas tylko wciskam Replay :D

[youtube]
[/youtube]

Deleted User 3668

23 maja 2014, 20:01

Ja od tygodnia (tj. od momentu pojawienia się w sieci) słucham namiętnie muzyki Oliviera Deriviere do gry koputerowej Assassin’s Creed IV: BF – Freedom Cry. Słucham, słucham i nasłuchać się nie mogę :!: Geniusz :!:
Na zachętę wrzucam najlepszy utwór z albumu : On to Freedom 8-)
[wrzuta]http://w449.wrzuta.pl/audio/2AucmMoQwOx/on_to_freedom[/wrzuta]

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

23 maja 2014, 20:45

Marcin_24, sorry za off-top, ale Ty pewnie będziesz wiedział. W "Zagadce nieśmiertelności" (Bowie & Deneuve) był wykonywany pewien utwór, który obecnie towarzyszy reklamie mebli Kler. Kojarzysz co to, bo ja za cholerę przypomnieć sobie nie mogę i przez to po nocach nie śpię. :help:

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 913 razy
Kontakt:

23 maja 2014, 21:00

Dwa numery, które na łajbie grywaliśmy od czasu do czasu podczas naszych jam sessions.

Grover Washington - Just the Tow of Us
[youtube]
[/youtube]

Mas Que Nada z fantastycznymi widokami z mojego ulubionego Rio de Janeiro
[youtube]
[/youtube]

Deleted User 3668

23 maja 2014, 21:43

Milla-nowa pisze:Marcin_24, sorry za off-top, ale Ty pewnie będziesz wiedział. W "Zagadce nieśmiertelności" (Bowie & Deneuve) był wykonywany pewien utwór, który obecnie towarzyszy reklamie mebli Kler. Kojarzysz co to, bo ja za cholerę przypomnieć sobie nie mogę i przez to po nocach nie śpię. :help:
Nie chodzi Ci czasem o utwór Franza Shuberta Trio In E Flat? Tu masz ten utwór:

[youtube]
[/youtube]

Ten fortepianowy fragment znany z reklamy pojawia się gdzieś w 1m55s
PS: To nie jest żaden offtop, wszak rozmawiamy o muzyce ;)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

23 maja 2014, 21:46

Marcin_24 pisze:Nie chodzi Ci czasem o utwór Franza Shuberta Trio In E Flat?
E flat? Po naszemu Es-dur :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

23 maja 2014, 21:47

Marcin_24 pisze: . Nie chodzi Ci czasem o utwór Franza Shuberta Trio In E Flat? Tu masz ten utwór:

[youtube]
[/youtube]

Ten fortepianowy fragment znany z reklamy pojawia się gdzieś w 1m55s
PS: To nie jest żaden offtop, wszak rozmawiamy o muzyce ;)
No dokładnie o to mi chodzi! Dzięki, dzięki, :błaga: wreszcie zasnę bo ktoś mi przypomniał!
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

23 maja 2014, 21:49

zyciak pisze:
Prawda? I kto to mówi? - globtrotter :) :śmiech:
I moll, to nie mucha :rechot:
Obrazek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

23 maja 2014, 21:55

Milla-nowa pisze:Prawda? I kto to mówi? - globtrotter :) :śmiech:
Dla jasności, Trio Es-dur op.100, a II część tego tria jest w c-moll .

[youtube]
[/youtube]

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

23 maja 2014, 21:57

zyciak pisze:
Milla-nowa pisze:Prawda? I kto to mówi? - globtrotter :) :śmiech:
Dla jasności, Trio Es-dur, a ta część jest w c-moll .
Dlatego napisałam o tej muszce, którą wyśmiewał Dyzma w innym utworze.
Obrazek

Deleted User 3668

23 maja 2014, 22:04

zyciak pisze:
Wiem. Użyłem oryginalnej nazwy utworu jaka figuruje na soundtracku z filmu The Hunger z 1983r. ;)
Milla-nowa pisze:No dokładnie o to mi chodzi! Dzięki, dzięki, :błaga: wreszcie zasnę bo ktoś mi przypomniał!
Cieszę się, że mogłem pomóc ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

23 maja 2014, 22:08

Marcin_24 pisze: Cieszę się, że mogłem pomóc ;)
A może "cieszy się, że mógł być pomocny"?
Jak mi powiesz, skąd ten cytat, to raz na zawsze będziesz moim mistrzem ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

24 maja 2014, 10:39

[youtube]
[/youtube]

Ja od niedawna ubóstwiam twórczość Jablonsky'ego :) A ten utwór na dole jest po prostu uwieńczeniem jego świetnej pracy:

[youtube]
[/youtube]

Deleted User 3668

24 maja 2014, 13:49

To ja jeszcze chciałbym Wam nieco przybliżyć i zachęcić do zapoznania się z bogatą twórczością mojego ulubionego, japońskiego kompozytora filmówki: Joe Hisaishi. Twórczość tego pana znam stosunkowo od niedawna, ale jest tak znakomita, że dzisiaj jest on w moim prywatnym top3 najlepszych kompozytorów, obok Jerry Goldsmitha i Jamesa Newtona Howarda. Kompozytor znany jest przede wszystkim z ilustracji muzycznych do filmów Takeshi Kitano (Kikujiro - moja ulubiona ścieżka Joe, Brothers, Hana-bi, Dolls, Kids Return, Scene at the Sea) i oczywyście Hayao Myazakiego - największy twórca japońskiej animy (Księżniczka Mononoke, Mój sąsiad Totoro, Ruchomy zamek Hauru, W Krainie Bogów, Podniebna poczta Kiki, i inne).
Jeśli chodzi o mój ulubiony score Joego, Kikujiro, zlinkuję dwie znakomite ścieżki z tego albumu:

Otwierający album utwór Summer:

http://www.youtube.com/watch?v=Q3Dfl3ed1bA&feature=kp

to chyba najbardziej znany utwór kompozytora, który to bardzo często Joe wykonuje na swoich licznych koncertach. Wspaniały, charakterystyczny motyw na fortepian. Drugi utwór, moim zdaniem jeszcze wspanialszy od poprzedniego, to niesamowicie piękny i niezwykle poruszający The Rain:

http://www.youtube.com/watch?v=07bVnI7Ra30&feature=kp

To jeden z tych utworów, w czasie słuchania którego łzy same do oczu napływają, serce do gardła podchodzi aż tchu złapać nie można. Genialny, rozrywający serducho na strzępy i niezwykle szczery w wymowie utwór.

Jeśli zaś o twórczość do filmów Myazakiego chodzi, to tam jest tyle znakomitości, że zlinkować wszystkiego nie sposób. Dlatego podam tutaj tylko link do konceru, jaki odbył się z okazji 25-lecia studia Ghibli, orkiestra prowadzona jest przez samego mistrza Hisaishiego:

http://www.youtube.com/watch?v=_BevuikwaWY

Co do tego koncertu to powiem krótko: jest to bez dwóch zdań najwspanialszy, najpiękniejszego i najbardziej magiczny koncert muzyki filmowej jaki w życiu słyszałem :!: Nawet sobie nie wyobrażacie, jaki ten koncert ogromną dla mnie wartość ma. Żałuję tylko, że na żywo tego majstersztyku oglądać nie mogłem :płacze: :płacze: :płacze:

PS: wkleiłem te filmiki w postaci linków do youtube, bo w przeciwnym razie strona mi się pół dnia ładuje :|

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

24 maja 2014, 17:22

Gabriel, właśnie dziś oglądałem ten film - "Pain & Gain" :D A co do muzyki to też mi się spodobała.

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User

25 maja 2014, 1:53

Chciałbym usłyszeć wspólną kompozycję Zimmera z Jablonskym albo Zimmer & Djawadi :)

Deleted User 3668

25 maja 2014, 8:57

Gabriel pisze:Chciałbym usłyszeć wspólną kompozycję Zimmera z Jablonskym albo Zimmer & Djawadi :)
:bosz: :bosz: :bosz:
Toć przecież jak słuchasz Jablonskyego albo Djwadiego to już i tak słuchasz ich wspólnej kompozycji z Zimmerem (szczerze powiedziawszy, to z obu - szczególnie z Jablonskye'go - tacy kompozytorzy muzyki filmowej, jak z koziej d**** trąbka - i to nie tylko moje zdanie, no ale mniejsza o to). Przecież to są członkowie RCP (Remote Control Production), a szefem tej całej zgraji jest Zimmer właśnie, który trzyma pieczę nad pracą swoich podopiecznych i wspomaga ich jako kompozytor i to bardzo! (tylko się pod tym nie podpisuje) - możesz mi wierzyć, moje źródła informacji są wiarygodne i pochodzą od... samego Zimmera ;) Niestety prawda jest też taka, że ci wychowankowie Hansa, w większości przypadków zbyt wiele talentu do tworzenia muzyki filmowej nie mają (no ale Hans, jak to Hans, wyznaje swoją dziwną filozofię, której pojąć nie jestem w stanie, w myśl której twórcą muzyki filmowej może zostać każdy!) . Są wyjątki oczywiście, jak John Powell czy Harry Gregson Williams (choć obaj wywodzą się z wcześniejszej szkoły Zimmera MV - Media Ventures - która potem została przerobiona na RCP) ale obawiam się że taki Jablonsky do takich wyjątków nie należy. A wszystko co jest 'dobre' w jego muzyce, to albo jest zasługą Zimmera, albo jest skopiowane od Zimmera. Sam bez Zimmera w ogóle by nie istniał, bo ani swojego stylu kompozytorskiego nie ma (wszystkie jego 'prace' brzmią jak Zimmer), ani talentu do tego by być Twórcą też raczej nie posiada.

ODPOWIEDZ