Książka "Pierogi Solejukowej"

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 523 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 931 razy
Kontakt:

08 lut 2017, 0:49

Nie zauważyłem na forum wzmianki o dość osobliwej publikacji. Otóż, pojawiły się na rynku księgarskim (premiera była w listopadzie 2016) "Pierogi Solejukowej". Do nabycia są choćby w EMPIKU.
Obrazek

Reklama

Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 201 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 222 razy

05 sty 2018, 7:55

Zastanawiałam się nad zakupem tej książki bo nie lepię pierogów. Jeżeli jednak te pierogi z tych przepisów byłyby takie pyszne jak osławione Solejukowej to zaczęłabym robić pierogi. :D
Czy ktoś ma tą książkę i może się podzielić informacją o tych przepisach. I czy warto kupić tą książkę ? :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

kosowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

05 sty 2018, 9:59

mam :) polecam, niektóre przepisy na prawde mnie zaskoczyly

Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator

05 sty 2018, 11:11

Dziękuję za info i w takim razie kupię książkę, i będę robić pyszne pierogi. :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
wiktoriagradzik
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

05 sty 2018, 12:46

Ciekawe jakie pierożki wyjdą :D :śmiech: :rechot:

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

06 sty 2018, 11:39

Dla uzupełnienia tematu warto dodać jeszcze to:

Pierogi Solejukowej – popisowe danie Kazimiery Solejukowej z „Rancza” w sklepach w całej Polsce
Obrazek
Fot. rzodkiewka.pl
rzodkiewka.pl pisze:Pierogi Solejukowej to słynne danie bohaterki znanego polskiego serialu „Ranczo” – Kazimiery Solejukowej, które zrobiło zawrotną karierę w Wilkowyjach. Pierogi Solejukowej z soczewicą od niedawna dostępne są w sklepach w całej Polsce. Produkt powstał na licencji TVP S.A i został wyprodukowany w Jawo Sp. z o.o. w Częstochowie.

Pierogi Solejukowej z soczewicą mają rewelacyjny i prosty skład: mąka pszenna, soczewica czerwona, soczewica zielona, marchew, cebula, jaja pasteryzowane, olej rzepakowy i przyprawy. Skład pierogów został doceniony przez portal www.czytamyetykiety.pl, który poleca produkt konsumentom.
Pierogi Solejukowej z soczewicą są inspirowane serialem Rancho i kuchnią Kazimiery Solejuk, ale przygotowywane wg receptury Jawo. Delikatne i aksamitne ciasto pierogów wypełnione jest aromatycznym warzywnym farszem, którego bazę stanowi soczewica. Przyrządzane są z najwyższej jakości składników pochodzących od renomowanych producentów. Produkt nie zawiera barwników, substancji konserwujących oraz tłuszczów roślinnych utwardzonych.
Podawać je można z zeszkloną cebulą i podsmażonym na chrupko boczkiem.

Sposób przygotowania: zamrożone pierogi wrzucać pojedynczo na 3l posolonego wrzątku, gotować na wolnym ogniu 12 minut.

Firma: Jawo Sp. z o.o.
Produkt: Pierogi Solejukowej z soczewicą
Gramatura: 450 g
Cena: ok. 8,5 zł
Źródło 1
Źródło 2
Źródło 3
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator

06 sty 2018, 20:56

Oj, te z Biedronki są okropne. :rechot: Ja mam nadzieję, że te będą pyszne. :D

ODPOWIEDZ