Nowa powieść J. Niemczuka "Bat na koty"

Muzyka, kino, teatr, literatura, telewizja, radio, wystawy, imprezy i wydarzenia kulturalne.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 369 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

31 lip 2014, 16:32

Jerzy Niemczuk
Bat na koty
Premiera: 10.09.2014

Obrazek
Jerzy Niemczuk wydaje w Wydawnictwie Literackim kolejną książkę. "Bat na koty" to opowieść o walce z rezygnacją i bezradnością, o nadziei na lepsze jutro, z pięknymi mazurskimi pejzażami w tle.
Wydawnictwo Literackie pisze:Asia, młoda mama 3-letniej Mai, samotnie opiekuje się córką. Jej mąż uciekł, pozostawiając po sobie gorycz i… długi. Dziewczyna mieszka w biednej wsi pod Lidzbarkiem, przygarnięta przez byłych teściów, którzy jej nie lubią i w dodatku obwiniają o rozbicie małżeństwa. Brakuje jej pieniędzy, pracy, wsparcia serdecznych ludzi i nadziei na lepsze jutro. Nikt w nią nie wierzy, nawet ona sama. O miłości już chyba nawet nie marzy…
Lecz gdy w życiu wyczerpuje się limit nieszczęścia, okazuje się, że może się jeszcze zdarzyć wiele, wiele dobrego…
Czy w życiu Asi także? Czy dziewczyna weźmie w końcu odpowiedzialność za swój los, czy odważy się zaryzykować?

Prawdziwa literacka uczta dla miłośników Warmii i Mazur - piękne widoki, klimatyczne jeziora, tradycje i mazurska gwara. Jednak autor pokazuje też inne oblicze tych terenów – sąsiedzkie animozje i mentalność mieszkańców, bezrobocie i biedę popegeerowskiej Polski B. Jest też wątek kryminalny - przemytnicza afera tytoniowa, mafijne porachunki i tajni agenci. Taka mieszanka potrafi podnieść ciśnienie!

Jerzy Niemczuk, który stworzył barwny świat największego hitu TVP1 – serialu „Ranczo”, udowadnia, że potrafi opowiedzieć piękną historię bardziej na serio. Nie zabraknie w niej prawdziwych ludzkich dramatów, wzruszeń i życzliwych ludzi, a przede wszystkim wiary – w dobro i miłość. Dla miłośników urokliwych Mazur, to lektura obowiązkowa.

Liceum było bezpłatne. Absolwenci zasadniczych szkół zawodowych mogli zaczynać naukę od trzeciego semestru. Asia miała zamiar dotrwać do końca, odkąd odkryła, że ktoś, kto wie lepiej i dużo więcej, jest w stanie w nią uwierzyć. Jej samej nie przyszłoby to do głowy. Los ją odpychał, a ona latami przyjmowała to biernie, bez protestu i próby buntu. Tak to jest, mawiała ze smutkiem, w którym czaiła się cicha rezygnacja. Czekała i marzyła nieśmiało, że może coś w jej życiu się zdarzy, ale swojej roli nie potrafiła w tym dostrzec. (fragment)
A autorze:
Jerzy Niemczuk - polski prozaik, komediopisarz, scenarzysta, autor słuchowisk i książek dla dzieci.
Pomysłodawca i współscenarzysta kultowego serialu „Ranczo” – bezkonkurencyjnego hitu TVP, który od kilku lat konsekwentnie utrzymuje jedną z najlepszych oglądalności. Autor scenariuszy bardzo popularnych seriali i filmów fabularnych, m.in. „Siła Wyższa”, „Stacyjka”, „Rodzina zastępcza”. Mieszka na Mazurach.

Źródło: Wydawnictwo Literackie

Powyższy materiał został udostępniony Forum Ranczersów przez Wydawnictwo Literackie wraz ze zgodą na jego publikację.

Wkrótce na forum opublikujemy wywiad z Panem Jerzym, kolejne fragmenty nowej powieści oraz konkurs, w którym do wygrania będzie "Bat na koty" (prosto z drukarni i prawdopodobnie jeszcze przed oficjalną premierą).
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 369 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

10 wrz 2014, 17:31

Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

19 wrz 2014, 11:55

Dostałem właśnie pocztą książkę. Może w następnym tygodniu znajdę czas. :)

Dla tych co chcieli by kupić, to cena na książce to 39,90 zł, więc mniej więcej tyle może kosztować. :)

Na ostatniej stronie jest napisane, że :
Już wkrótce: druga część bestsellerowej powieści Ranczo!
:zadowolony: :zadowolony: :zadowolony:

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

19 wrz 2014, 18:36

pablo pisze:Na ostatniej stronie jest napisane, że :
Już wkrótce: druga część bestsellerowej powieści Ranczo
Świetna wiadomość :błaga: :przytul:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 433 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

19 wrz 2014, 19:01

pablo pisze:Na ostatniej stronie jest napisane, że :

Już wkrótce: druga część bestsellerowej powieści Ranczo!
Szczerze mówiąc jeszcze pierwszej nie skończyłem,bo nie mam czasu :D ale tą drugą też kupię i następną i następną i następną jak będą :D
Już niedługo jesień,zima to będzie okazja nadrobić zaległości :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

25 wrz 2014, 18:56

Zacząłem dziś czytać ową książkę, czas na pierwsze wrażenia. :)

Zacząłem czytać popołudniu i przeczytałem już 80 z 440 stron. I gdybym miał czas to bym czytał cały wieczór jeszcze bo przerwałem czytanie w tajemniczym momencie, a dziś już nie mam czasu więc muszę poczekać do jutra na ciąg dalszy.
Książka ciekawa, jak się pozna bohaterów w pierwszych kilkunastu stronach, to potem jest się ciekawym dalszych ich losów. I cóż mogę napisać? Na pewno czuć wiejskie klimaty małej wsi. Pojawia się też większa wieś (lub miasteczko) do którego ludzie jeżdżą. (Coś jak Wilkowyje i Radzyń). Ale początek książki jakoś bardziej kojarzył mi się nie z Ranczem a z Kogel-mogel. Asia, główna bohaterka i jej teściowie u których mieszka kojarzą mi się jakoś z Solskimi i ich córką Kasią. ;) Nawet można dostrzec podobne cechy charakteru. W powieści można odnaleźć wiele różnych nastrojów: było kilka śmiesznych dialogów, a także i smutne opisy (bieda), że aż się w oku łza kręci. Jest też jeden tajemniczy wątek o którym za bardzo nie napiszę, bo sam jeszcze nie wiem. Ale lekki dreszczyk jest :P

To tyle po przeczytaniu 1/6 książki :P
Ale nie bierzcie do serca mojej opinii, bo ja z polskiego dobry nie jestem i nie umiem recenzować książek.
Czekam z niecierpliwością aż Milla-nowa (która też wygrała książkę) przeczyta ją i napisze recenzję. :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

02 paź 2014, 13:54

Książka przeczytana. :good: Recenzji nie umiem pisać, ale mogę powiedzieć, że przyjemnie się ją czytało, była bardzo ciekawa, czasem tajemnicza, zaskakująca. Piękne mazurskie klimaty. Po części można znaleźć było jakieś nawiązanie do Rancza, ale też mi nieraz nawiązywało do Kogel mogel, czy Sami swoi ;)

Nie chcę nic więcej pisać, żeby fabuły nie zdradzić przypadkiem, ale jak ktoś chce to mogę przez PW coś tam zdradzić. ;) Tutaj mogę napisać, że przypuszczałem, że inaczej się zakończy...

I szkoda, że to już koniec, bo jeszcze z chęcią bym czytał ciąg dalszy...

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

11 paź 2014, 16:38

Skończyłam czytanie powieści Pana Niemczuka i mogę polecić ją wszystkim użytkownikom!!!
Ciekawa i zaskakująca fabuła. Czasem widać podobieństwo z naszym Ranczem i nie brakuje śmiesznych tekstów :oki:
Książka jest dosyć obszerna, ale wciągająca. :good:

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 910 razy
Kontakt:

07 lis 2014, 5:58

Portal hatak.pl opublikował wywiad z Jerzym Niemczukiem
hatak.pl napisał(a) Jerzy Niemczuk: Pisanie wymaga dyscypliny Autor "Bata na koty" i współtwórca kultowego "Rancza", Jerzy Niemczuk, opowiada nam o tym, co mają polskie seriale, kto przyjeżdża i kto odjeżdża z Mazur oraz kim są językowi Ewangeliści.

Obrazek

Jerzy Niemczuk jest polskim prozaikiem, komediopisarzem, scenarzystą. Spod jego pióra wyszły takie pozycje jak "Bajki Pana Bałagana", "Siła wyższa" czy hit ostatnich lat TVP - "Ranczo". W zeszłym miesiącu w księgarniach zadebiutowała jego najnowsza powieść, "Bat na koty".
CZYTAJ WYWIAD

ODPOWIEDZ