[śmieszne] Historia na wesoło

Dowcipy, śmieszne filmiki, zabawne artykuły. Temat dla wszystkich, którzy lubią się pośmiać.
Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

12 sty 2010, 0:21

Nie byłbym sobą gdybym tego tematu nie założył. Historia to moje życie i pasja, szczególnie historia podróży w nowożytności ( XVI, XVII i XVIII wiek), ale uwielbiam również wyłapywać śmieszne fakty historyczne. Jeżeli znacie takowe to piszcie.

Na początek 2 zabawne fakty:

1. Jak zmarła Katarzyna II caryca. Otóż na toalecie, znaleziono ją nieprzytomną i już się nie obudziła.

2. Książę Józef Antoni Poniatowski, który bohatersko walczył u boku Napoleona. Jak sobie popił to biegał nago po Warszawie :)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 10:52 przez Tengel2, łącznie zmieniany 1 raz.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

12 sty 2010, 23:45

Ja też napiszę trochę humoru z historii:
W średniowieczu ulice były tak wąskie, że z trudem mogły się na nich minąć dwa samochody.
Ludzie pierwotni rozpalali ogień pocierając kamieniem o kamień, a niekiedy używali do podpałki stare gazety.
Chłop pańszczyźniany musiał znosić swojemu panu jaja.
Amerykę odkrył niejaki Kolombo.
Myszy zjadły króla Popiela, jego żonę Popielicę i ich córkę Popielniczkę .
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 1:37 przez Ewa47, łącznie zmieniany 2 razy.
Ewa

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

13 sty 2010, 9:57

W głębokim średniowieczu, jak wiemy ludzie bardzo rzadko się kąpali, nawet raz na miesiąc czy raz na pół roku, ale to już skrajne przypadki. Nasz pierwszy król Bolesław Chrobry miał podobno duże powodzenie u kobiet, a wszystko dlatego gdyż się mył raz na tydzień co było rzadkością. :) :) :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

13 sty 2010, 11:15

Tengel2 pisze:W głębokim średniowieczu, jak wiemy ludzie bardzo rzadko się kąpali, nawet raz na miesiąc czy raz na pół roku, ale to już skrajne przypadki.
No nie wiem czy to takie skrajne przypadki i czy dotyczą tylko średniowiecza - gdy byłam w Wersalu - miejscowa przewodniczka opowiadała, że Ludwik IV podobno kapał się tylko 2 razy w życiu!!! W samym też Wersalu za jego panowania ponoć strasznie śmierdziało - oczywiście nie mam pojęcia czy to prawda - raczej pewnie anegdota - ale jak to mówią w każdej anegdocie jest troszkę prawdy! :)

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

13 sty 2010, 11:46

Bogna23 pisze: No nie wiem czy to takie skrajne przypadki i czy dotyczą tylko średniowiecza - gdy byłam w Wersalu - miejscowa przewodniczka opowiadała, że Ludwik IV podobno kapał się tylko 2 razy w życiu!!! W samym też Wersalu za jego panowania ponoć strasznie śmierdziało
To o Werslau to prawda. Jak odbywały się przyjęcia a gościom nie chciało się wychodzić za potrzebą to robili za kotarami i po kątach. Później te sale były wietrzone i sprzątane.

Obrazek

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

13 sty 2010, 19:07

Rzeczywiście w Wersalu musiało strasznie śmierdzieć. Byłam kiedyś na wystawie w zamku w Wilanowie i była tam kolekcja ozdób, które nosiły kobiety, puderniczek itd. Były tam również pęsety do wyciągania wesz, kiedyś wszy uważano za rzecz normalną, dziś nie chce się w to wierzyć . :lmao:

[ Dodano: |13 Sty 2010|, 2010 19:10 ]
Chciałam dodać, że kiedyś w pałacach nie było ubikacji, korzystano więc z nocników, albo chodzono za potrzebą w krzaki.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 20:47 przez Ewa47, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewa

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

16 sty 2010, 11:05

Katarzyna II miała szalonego męża. Można o tym przeczytać w jej biografii. Pewnego razu wchodzi go pokoju a jej mąż wiesza szczura na małej szubienicy. Ona się pyta: Co robisz?? On odpowiada: Zrobiłem zamek i rycerzy z chleba i papieru a ten szczur ośmielił się go zaatakować. Teraz będzie wisiał przez tydzień ku przestrodze innym szczurom. Jak przeczytałem o tym pierwszy raz to popłakałem się ze śmiechu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

24 sty 2010, 9:37

Piotr Wielki - car Rosji miał wielkie zacięcie lekarskie, jeździł po całej Europie, zdobywając wiedzę. Pewnego razu w Holandii podczas lekcji anatomii car usłyszał jęk któregoś ze swoich dworzan i tak go rozgniewał ten przejaw słabości na widok rozkrojonego ciała, że wszystkim swym dworzanom kazał się zbliżyć do zwłok, pochylić się nad nimi i odgryźć kawałeczek ciała.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 15:28 przez Anija, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

10 lut 2010, 17:36

Starożytni Grecy i Rzymianie bardzo mocno wierzyli w magię. Czasami magia to było ich życie, wierzyli że za jej pomocą można było załatwić prawie wszystko.

Oto kilka przykładów zaklęć według ich wierzeń:

1.Taki oto sposób na ból zęba. Pacjent musiał stanąć (w butach, jak przypomina autor receptury) pod gołym niebem w określonym "pomyślnym" dniu i o "pomyślnej" godzinie. Następnie złapać żabę, otworzyć jej pyszczek i napluć do środka, prosząc ją, by zabrała ze sobą ból zęba, po czym puszczał ją wolno. Rzymskie żaby były narażone na ciekawe perypetie.

2. Aby urodziło się ciemnookie dziecko, przyszła matka powinna zjeść mysz. Jeśli kobieta nie mogła zajść w ciążę należało wyrwać włosy z ogona mulicy w czasie jej pokrywania przez muła a następnie wpleść je w włosy przed stosunkiem.

3. Kłopoty z moczeniem u dorosłego leczyło się tak: delikwent wypijał słodkie wino z dodatkiem popiołu ze spalonego organu płciowego knura, po czym oddawał mocz w legowisko psa wypowiadając formułę, że nie będzie oddawał moczu we własne łożę tak jak pies.

Powiem wam, że jest tego mnóstwo. Przykłady pochodzą z książki dr Andrzeja Wypustka "Magia Antyczna".

Obrazek

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

02 kwie 2010, 15:16

U nas na lekcjach historii też można wyłapać wiele śmiesznych faktów, skojarzeń i teorii... :) ;)

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

28 cze 2010, 23:13

O to ja się tez wypowiem. Bo również uwielbiam historie. A sytuacje autentyczne. Nawet niektóre z moich lekcji.

- Kiedy Krzysztof Kolumb opłynął świat powrócił swojego rodzinnego Gdańska
- Bitwa Warszawska miała na celu zapobiegnięciu rozszerzenia się Islamu na Europe
- Druga wojna światowa wybuchła z powodu Franka Golasa.
- (słowa nauczycielki) Rosja zaatakowała Polskę 17 października 1940r
- Słowacja i Czechy w 1993 roku stworzyły Czechosłowację
- Jadwiga Andegaweńska zmarła otruta arszenikiem.
- Przyczyna I wojny światowej było utrata jadra przez Hitlera
- Maria Antonina została ścięta za zamiłowanie do pieczenia ciastek
- Władysław Anders napisał Dziewczynkę z Zapałkami podczas II wojny światowej
- Dziwna wojna nazywano okres miedzy październikiem a grudniem 1940 roku, kiedy to Hiszpania i Rosja nie zrobiły nic poza wypowiedzeniem wojny Niemcom.

I osoby które dawały niejednokrotnie takie odpowiedzi na lekcjach kończyły rok z ocenami dostatecznymi i dobrymi.
Niejednokrotnie musiałam wyjść z klasy by się uspokoić, bo ze śmiechu nie mogłam oddychać.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

29 cze 2010, 9:56

W średniowiecznych gospodach bywały dziwne zwyczaje ( oczywiście dziwne dla nas współczesnych). Otóż po posiłku należało głośno beknąć, gdyż owy czyn oznaczał, że gościom smakowało oraz był to wyraz szacunku dla umiejętności kulinarnych gospodarza. :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

29 cze 2010, 15:04

Słyszałam ze w Niemczech taki zwyczaj dalej jest stosowany.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Haello
Nowicjusz
Nowicjusz

30 cze 2010, 15:11

Lynn pisze:Słyszałam ze w Niemczech taki zwyczaj dalej jest stosowany.
Pewnie jeszcze odpowiadają "na zdrowie"? :lmao:

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

30 cze 2010, 17:12

Bardzo możliwe. Podobno jest to największa pochwala jaka można dać gospodyni za jej prace i umiejętności kulinarne.
Obrazek

qwerty
Super User
Super User

06 lip 2010, 0:25

WHAT???
Łokietek 120 cm? Nie przesadzone czasem? :)
Wiem że był malutki, ale... Przecież 120 cm - toż to karzeł musiał być, a to chyba przez chorobę... ;)

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

06 lip 2010, 8:48

Zespół Cushinga :D
Ale on mial wiecej. Okolo 150 cm.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 16 razy

08 lip 2010, 10:31

Lynn pisze:Słyszałam ze w Niemczech taki zwyczaj dalej jest stosowany.
Nie no bez przesady, mój kolega jest Niemcem i mówił, że pierwszy raz o czymś takim słyszy, gdy go o to zapytałem. Możliwe, że gdzieś na wsi w jakiejś rodzinie jest taki zwyczaj, ale też nie można mówić, że w całych Niemczech panują takie zwyczaje. Kto wie czy w Polsce, jakaś rodzina tak nie robi :nerd:.
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

08 lip 2010, 13:15

Moze i robi :D Ja spotkalam sie z czyms takim w malej miejscowosci w Bawarii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator

29 paź 2011, 13:40

Jak większość już z was pewnie wie uczę historii. I jak to na lekcjach bywa robi się od czasu do czasu popularne :) kartkówki. I na jednej takiej kartkówce zadałem takie oto pytanie: Wymień skutki rozbicia dzielnicowego. Otrzymałem od uczniów różne odpowiedzi, ale jedna położyła mnie na łopatki. Uczeń napisał tak: "Każdy z braci miał własną dzielnicę i robił w niej co chciał" :)

Obrazek

ODPOWIEDZ