Odcinek 52: Zemsta i wybaczenie

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz ostatni odcinek 4 sezonu Rancza?

Był rewelacyjny, to wspaniałe zwieńczenie czwartego sezonu
119
92%
Był ciekawy, ale nie zaskoczył mnie niczym specjalnym
4
3%
Był słaby, spodziewałem/am się zupełnie czegoś innego
6
5%

Liczba głosów: 129
Awatar użytkownika
cwaniara
Nowicjusz
Nowicjusz

25 maja 2009, 22:20

A oto "iskierka w szambie" jak mawia Lucy http://film.onet.pl/seriale/0,1976847,wiadomosc.html

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

25 maja 2009, 22:38

Ranczersi.I ci którzy chca kontynuacji i ci co się jej boją.
Myślę ze problem nie leży w braku pomysłów na kolejne odcinki piątej serii.
W sytuacji w której Lucy została wójtem jej zderzenie z polską biurokratyczną może być tematem wielu dowcipnych wydarzeń.
Problemem jest pierwszy odcinek piątej serii.
Jak to odkręcić by eks-wójt mógł toczyć przy pomocy np. Dudy wojnę podjazdową z Lucy.By pomagał mu w tym Czerepach.A może tym razem Czerepach pomógł by Lucy,przewidując posunięcia byłego Wójta.
Jeśli Scenarzystom ta wolta się uda,jeśli scenariusz pierwszego odcinka w sposób przekonujący ustawi Pawła Kozioł znów w pozycji decydenta,to z następnymi odcinkami kłopotu nie będzie.
Gdybym to ja był scenarzystą to posłużył bym się koneksjami ze starostą Pokrawcem i ulokował byłego wójta jako vice-starostę.
A ewentualne dowody machlojek usunął przy pomocy Dudy za jakiś stołek w starostwie.

Czy coś takiego jest prawdopodobne?Myślę ze tak.
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Awatar użytkownika
cwaniara
Nowicjusz
Nowicjusz

25 maja 2009, 22:42

Ja proponuje wrzucić na luz i nie martwić się czymś co może nie nadejść (mam na myśli kolejną serię). Nie ma co się przejmować, jak będzie to będziemy oglądać jak nie to nie. Serial to nie ejst całe życie :]

bln7
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

26 maja 2009, 13:21

Najgorszy odcinek rancza jak widzialem i tyle..Lucy sie nawojta nie nadaje

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

26 maja 2009, 17:53

Kiri.Myślę ze tym śladem powinni pójść scenarzyści.
Wyobrażam sobie nawet taką scenę.
Pokrawiec wychodzi,vice-Wójtowa Halina pyta męża czego chciał.
Ten odpowiada że właśnie został zastępca starosty i nagle wyciąga w jej kierunku rękę,mówiąc:-Klucze.No...klucze!
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.

Awatar użytkownika
bonka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

26 maja 2009, 20:03

Witajcie Ranczersi!
Witam Was po baaaaardzo długiej przerwie, miała ona różne przyczyny... Ale jakże mogłabym nie powrócić na forum w takiej chwili. Pamiętam doskonale jaki był płacz i lamenty kiedy kończyła się pierwsza seria Rancza i nikt nie widział czy jeszcze kiedykolwiek powrócimy do Wilkowyj. Stało się, wróciliśmy. Po genialnej pierwszej serii mieliśmy mały... spadek formy... ale już zaczęliśmy się rozkręcać w serii trzeciej, żeby powrócić do pełni sił w czwartej.
Że nie byłam na forum nie oznacza, że nie oglądałam Rancza. Oglądałam. Z takim samym jak w pierwszej serii zainteresowaniem. Czwarta seria przerosła moje wszelkie oczekiwania. Była dokładnie tym czego się spodziewałam. Była Lucy, był Kusy, był Wójt i Ksiądz, i cudowna Michałowa, która czasami przypominała mi bardzo Panią Elizę. Była Wójtowa i Klaudia i moja ulubiona Pani Lodzia. Był Wikary i genialna Solejukowa. Pokłony dla Pani Katarzyny. Było dokładnie jak być powinno. Nic za dużo, nic za mało.
A jaka metamorfoza ławeczkowej ferajny od pierwszej serii... Z meneli mamy samych biznesmenów. :) piękne. I to genialne zakończenie przy grobie Japycza.
Właśnie tak to sobie wyobraziłam.
Czy chcę więcej? Nie wiem. Stach Japycz dobrze powiedział. "Trzeba mieć umiar".
[b] [url=http://imageshack.us]http://img88.imageshack.us/img88/7730/userbar557462kn9qx5.gif[/url]

"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."

"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."[/b]

Awatar użytkownika
eskel11
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

26 maja 2009, 21:04

piękne zakończenie Rancza :0 Powiem wam że kiedy była końcowa scena z bywalcami ławeczki popłakałem się :cry:
Nie mogę nadal uwierzyć że w niedzielę 0 20 20 nie usiądę do telewizora i nie posłucham bywalców ławeczki, nie usłyszę Lucy, itd. Jeżeli chodzi o V serię to mam mieszane uczucia. Z jednej strony watki zostrąły ważniejsze zamknięte. Z drugiej strony przez wszystkie serie nie wiele wiedzieliśmy o Kusym i właśnie ta postać mnie najbardziej zaciekawiła. Z jednej strony był największym pijakiem, zresztą nie dziwie mu sie ponieważ umarła mu żona a jego dom spalił się ponieważ kiedyś zasnał z papierosem. Było to powiedzine już w 1 odcinku. Z 2 strony natomiast jest to czuły facet, opiekuńczy, komentujący co niektóre wydarzneia. Zobaczcie jak go Lucy zmieniła chociaż łatwo jej nie było. z pijaka stął się mężem którą kochał od pierwszego wejżenia.

Przepraszam że rozpisałem sie troche nie na temat ale jestem ciekaw czy kiedyś wątek Kusego zostanie bardziej rozwinięty i czy dowiemy się o nim trochę więcej

[ Dodano: |26 Maj 2009|, 2009 21:11 ]
jeżeli chodzi o kontynaucje to jako oddany fan tego serailu wstałem o 6 rano w poniedziałek i obejrzałem specjalne wydanie kawy czy herbaty. Na koniec scenarzyści czyli główni producenci serialu powiedzieli że Ranczo jako projekt jest już zamknięte ale Ranczo II to już zypłenie inna historia.
Także drodzy Ranczersi :) Wiem że koniec Rancza może smucić a nawet powinien smucić fanów czyli nas ale dajmy scenarzystom odpocząć, niech nabiorą do tego dystansu i przemyślą sprawę a nam puki co zostają DVD i powtórki, które w wakacje będą od poniedziałku do czwartku bodajże o 17 20 także nie ma co rąk załamywać i pozostaje wierzyć że do Rancza i jej mieszkańców jeszcze wrócimy :)
jeżeli wójt chce pracować na obczyźnie to zapraszamy, chociaż będzie ciężko, bo za granicą do pracy to jakieś kwalifikacje są potrzebne. :)

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

26 maja 2009, 22:45

Witaj Bonka.
Jak powiedziała kiedyś Lucy "tak całkiem trochę cie nie było"
A co do kontynuacji?Czyż nie było by pięknie znów zasiąść w niedzielne wieczory przed telewizorem by móc rozkoszować się nowym odcinkiem Rancza.

Awatar użytkownika
amaliaxl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

27 maja 2009, 22:08

Kiedy zaczynała się IV seria, miałam wątpliwości czy dorówna poprzednim. Myślałam, że już nic ciekawego się nie zdarzy. Natomiast teraz, kiedy Lucy została wójtem, uważam, że V seria jest niezbędna!
Tyle się może wydarzyć.
W końcu ma władzę, która pomoże jej zmieniać dalej świat wokół na lepsze. Dzieciątko coraz większe, może być bardzo wygadanie i zabawne - i może być bardzo ciekawym wątkiem.

Jest tyle otwartych furtek dla niebanalnego i śmiesznego scenariusza, że na pewno nudy i spadki oglądalności nie musimy się obawiać.
amelia

"Z miłości porzucił mnie. To kretyn"

Awatar użytkownika
dziula
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

29 maja 2009, 17:06

Jeszcze nie skomentowałam tego odcinka, ale teraz przyszedł na to czas. To było piękne zakończenie. Wszystko zakończyło się dobrze i aż się boję, że w piątej serii (jeśli będzie) wszystko się zepsuje. Ciąża Joli rzeczywiście jest zaskakująca. Nie spodziewałam się też, że ksiądz i wójt nareszcie się pogodzą, no a wójt będzie miał teraz ciężkie życie, bo nie będzie miał nic do powiedzenia. W każdym razie to zakończenie było piękne!! :ranczo:

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

29 maja 2009, 19:29

Odcinek genialny, wspaniałe zakończenie czwartej serii... :D

Kiedy zobaczyłam jak ławeczkowicze zwracają na mnie swoje smutne oczy i zaczynają machać popłakałam się. Bo poczułam jakby tą sceną zakończył się pewien rozdział w życiu. Tak... pewnie teraz powiecie, "ale przecież piąta seria będzie, nie ma się co załamywać." Jednak jestem załamana, bo sama nie wiem czego chcę.

Jedna część mojej duszy strasznie pragnie dalszych odcinków Rancza. Pragnę serii V, VI, VII... X. Chcę, żeby nakręcili ją teraz! natychmiast! Bo ja muszę oglądać co niedziela nowy odcinek. Muszę zobaczyć przynajmniej raz w tygodniu nowe przygody mojej Lucy, Księdza, Wójta ( już nie wójta), Lodzi, Pietrka... Nie umiem bez tego wytrzymać. Ranczo stało się ważną częścią mojego życia i chcę żeby nią pozostało.

...Ale druga część podpowiada, że to już powienien być koniec. Rai ma rację. Ta ostatnia scena trochę podcięła mi skrzydła. Te słowa Japycza:
"Najważniejsza rzecz to życiu miarę wszystkiego mieć. Za mało - nie dobrze, ale i za dużo nie zdrowo. Tak to już jest. O to chodzi, że jak się zaczęło to i wiedzieć trzeba kiedy skończyć wypada." Trudno mi je przyjąć do świadomości, ale nie sposób się z nimi nie zgodzić. Przecież Ranczo zakończono we właściwym momencie,na poziomie, z klasą. A my nie mamy miary. Jak powstanie V seria to będziecie błagać o VI bo tak jak ja nie możecie pogodzić się z końcem czegoś tak dla was istotnego. Ale w życiu tak jest, że wszystko co dobre szybko się kończy i nie może być inaczej.

No to powiedziełam co mi leży na duszy... Resztę pozostawiam losowi. Jak powstanie V seria Rancza to będę szaleć ze szczęścia.( Zaczęliśmy walkę o V serię to trzeba ją kontynuować, bo tak naprawdę wszyscy w głębi duszy chcemy kolejnych odcinków ) Jak nie powstanie będę załamana, ale uszanuję taką decyzję.

Na koniec chcę powiedzieś, że bez względu na to co będzie, zawsze będę kochać Ranczo i to forum....zostanę na nim najdłużej jak się da. :heart:
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Kontakt:

30 maja 2009, 0:01

Odcinek bardzo dobrze przemyślany i przedstawiony. Ogólnie cała seria była bardzo dobrze wymyślona. Na początku sceny smutne, lekko przygnębiające, a z czasem zwiększał się humor, śmieszne sceny i nieoczekiwane sytuacje.

Najlepszą sceną w odcinku, a właściwie to mam dwie ulubione.
1. Czerepach rozmawia w lesie z babką. Nie wiem czemu w sumie, ale bardzo podobała mi się wyższość babki i jej przemowa.
2. Również z Arkiem w roli głównej. :] Kiedy czytał romantyczny tekst pod oknem Lodzi, a ta wylała na niego całe wiadro, pewnie zimnej, wody ^^"

Mimo wszystko nie wyobrażam sobie tej kobiecej władzy. Lucy sobie jeszcze poradzi, tak samo Lodzia i Duda. Nie widze tu wójtowej. Nie wydaje mi się żeby miała jakieś kwalifikacje na ten urząd. Zobaczymy w V serii ^_^

100 lat Pietrek i Jola! Czekamy na ślub i chrzciny!
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

tom140
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

31 maja 2009, 12:59

Mi najbardziej podobała się scena, kiedy Czerepach został oblany no i oczywiście ostatnia scena z ławeczką :) szkoda, że to już koniec ^^"

Awatar użytkownika
eskel11
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

05 cze 2009, 12:52

Black_Diamond pisze:Jak powstanie V seria to będziecie błagać o VI bo tak jak ja nie możecie pogodzić się z końcem czegoś tak dla was istotnego. Ale w życiu tak jest, że wszystko co dobre szybko się kończy i nie może być inaczej.
Niestety zgdzam się z Tobą. Może lepiej żeby Ranczo skończyło się na IV serii ponieważ z końcem każdej serii będziemy błągać o nową i serial staanie się takim tasiemcem, który będzie się tak ciągnął w nieskończomość :(
jeżeli wójt chce pracować na obczyźnie to zapraszamy, chociaż będzie ciężko, bo za granicą do pracy to jakieś kwalifikacje są potrzebne. :)

Kleofas
Nowicjusz
Nowicjusz

20 cze 2009, 1:02

ostani odcinek strasznie mi sie podobał ....
najlepsze momenty kiedy ksiądz przyszedł do brata i na kolanach posił go o wybaczenie ( po tej akcjii w kościele w czasie wyborów naprawdę za ten gest należy mu sie szacunek :) )
a juz najbardziej rozbroiła mnie scena kiedy Lucy poponuje wójtowej posadę zastęcy :D padłem po prostu :) no i włamanie Czerepacha do Lodzi i ten tekst "Ale to antywłamaniowe były" :D

a ostania scena była taka wzruszająca :)

Awatar użytkownika
Arpik
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

15 lip 2009, 16:49

Najlepszą sceną to chyba było zaskoczenie Lodzi jak zobaczyła wyważone drzwi:.........Przecież one antywłamaniowe były....
"Fleksja,to Pańska suka była..."

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

28 lip 2009, 21:46

Odcinek po prostu rewelacyjny, wspaniałe zakończenie Lucy wygrywa z wójtem, godzą się bracia Kozłowie najśmieszniejsze było, jak rozkochany Czerepach wyważył antywłamaniowe drzwi. Lucy wymyśliła dla dla wójta wspaniałą karę to lepsze niż więzienie, może w końcu wójt zrozumie swoje błędy to największa kara dla wójta, że w gminie będą rządziły kobiety może będą rządziły lepiej i sprawiedliwiej.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, 23:07 przez Ewa47, łącznie zmieniany 2 razy.
Ewa

Awatar użytkownika
Tomek_Szczecinek
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

02 sie 2009, 12:48

Fajnie by było jakby nakręcili kolejny film. Np. "Ranczo Wilkowyje 2 "
Wody się nachlał, to teraz bredzi - Solejuk

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User
Podziękował(a): 4 razy

04 sie 2009, 16:44

Jak nie Ranczo seria 5 to może Ranczo 2.
Wojtek

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

27 lis 2009, 20:24

Joachim93 pisze:
Wojtek18 pisze:Jak nie Ranczo seria 5 to może Ranczo 2.
Ja bym wolał tak: SERIA 5 aby zobaczyć co np. Lucy będzie robiła, pietrek i Jola itp., a później może być RANCZO 2
a co rozumiesz pod tytułem "Ranczo 2" ?
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

ODPOWIEDZ