Odcinek 52: Zemsta i wybaczenie

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz ostatni odcinek 4 sezonu Rancza?

Był rewelacyjny, to wspaniałe zwieńczenie czwartego sezonu
118
92%
Był ciekawy, ale nie zaskoczył mnie niczym specjalnym
4
3%
Był słaby, spodziewałem/am się zupełnie czegoś innego
6
5%

Liczba głosów: 128
Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:45

Bardzo się ciesze,że powstaną kolejne serie! :) Niemoge się doczekać,ale....
Wójt pogodził się z bratem,wójt nie jest już wójtem,a Lucy nie jest już dawną Lucy....Przecież w kolejnych seriach nie będzie już piosenkI;"...pomiędzy wójtem,a plebanem stara wojna wiecznie trwa..."-Przecież wojny między nimi już niema,a wójt przestał być wójtem!
Justyna

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

24 maja 2009, 21:46

Mam małą pustkę w głowie i nie bardzo wiem od czego zacząć. Zaznaczę może najważniejsze wątki, na które zwróciłam uwagę. Po pierwsze nie spodziewałam się prawdziwej zgody bliźniaków. Po drugie podoba mi się sztab jaki zgromadziłam wokół siebie Lucy, pomysł mianowania Haliny zastępcą jest ciekawy; no i nie spodziewałam się, że Halina jednak zrobiła prawo jazdy. Ciekawe były zakończenia wątków zaginięcia Joli i zakochania Czerepacha.
Szkoda, że to już koniec serii.

Rafal00
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:47

JESZCZE NAPRAWDE SPORO MOZNA WYMYSLIC SCENEK WIEC SCENARZYSCI DO BOJU PO V SERIE RANCZA! ;D
Rafael

Poland
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

24 maja 2009, 21:50

No masz rację yoanna musimy teraz poczekać do jesieni 2009 lub wiosny 2010. Na pocieszenie zostają nam jednak powtórki. Które TVP1 będzie wałkować w wakacje.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, 21:52 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.

mamrotek
Nowicjusz
Nowicjusz

24 maja 2009, 21:50

Witam.

Mam wielką prośbę! To dla mnie bardzo ważne...

Jak nazywa się aktorka grającą studentkę - koleżankę córki wójta?

Dziękuję i pozdrawiam.

PS. Odcinek klimatyczny jak cały serial z resztą :clap:

mario1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:53

na stówę będzie w końcu to RANCZO

pajelo
Początkujący
Początkujący

24 maja 2009, 22:01

Odcinek godny finału 4 sezonu. Zaskakujący zaskoczenie. ( tutaj się należą brawa scenarzystą) Wiele przezabawnych scen, niektóre dodatkowo bardzo zaskakujące jak choćby pogodzenie wójta z księdzem, czy też obsadzenie wójtowej na urzędzie zastępcy wójta.

Mimo iż to koniec 4 serii , wszystkie wątki się pokończyły ja osobiście zauważyłem małe "zapowiedzenie" 5 serii. Scenarzyści zostawili sobie "furtkę".

Miejmy nadzieję, że powstanie kolejna seria.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

24 maja 2009, 22:04

Choć daaaawno mnie tu nie było, to jednak postanowiłam coś napisać, w końcu to ostatni odcinek. Jak dla mnie był rewelacyjny, wszystko pięknie się skończyło, Lucy wójtem, Pietrek ojcem, ksiądz i wójt się pogodzili...uważam, że nie ma co ciągnąć tego dalej, zakończyli to z klasą i niech tak zostanie.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Rafal00
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 22:05

Ci którzy komentuja przeciw nie muszą go oglądać, ja sie pytam co wam przeszkadza, że będzie 5 edycja?? Krytyki na temat serialu są wyjątkami w oceanie poparcia, także schowajcie się!!!
:)
Rafael

Awatar użytkownika
Joanna
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

24 maja 2009, 22:10

I co można w takiej chwili powiedzieć?
Można ocenić, skomentować odcinek, sezon i tyle.
Ale to co najważniejsze z tego serialu zostało to zostało w nas, każdy przez pryzmat własnych doświadczeń, przeżyć wyniósł z tego serialu co innego.
Mnie pomógł dostrzec piękno codziennego dnia, i cieszyć sie z niego, chociaż byłby to najnudnieszy i najzwyklejszy dzień. Cieszę z podmuchu wiatru, ciepła słońca, z siedzących na ławce emerytów którzy uchylają kapelusz w powitalnym geście. Ale to nie znaczy że zrezygnowałam z marzeń, nie, ja nadal marzę. Cieszę się z prostych żeczy i marzę, marzę o banalnych rzeczach, jakie to są banalne rzeczy? To te z których często drwimy gdy je dostrzegamy ale w głębi duszy o nich marzymy, pragniemy ich...
Pozdrawiam
Joanna
- DO DOMU !!! - Wioletka

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

24 maja 2009, 22:12

Lucy zostałą wójtem, Halina zastępcą, ksiądz pogodził się z wójtem, a Czerepach stał się dobry.
Dlaczego zrobiłą się z Racza bajka ze szczęśliwym zakończeniem?
I co dalej?
Oj ciężko to będzie odkręcić.Oj ciężko. :eek:
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Rafal00
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 22:12

ZRESZTA V EDYCJA RANCZA JEST JUZ PRZESADZONA I NA 99% BEDZIE :] :] :]
Rafael

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

24 maja 2009, 22:14

Rafal00 pisze:Ci którzy komentuja przeciw nie muszą go oglądać, ja sie pytam co wam przeszkadza, że będzie 5 edycja?? Krytyki na temat serialu są wyjątkami w oceanie poparcia, także schowajcie się!!!
:)
Przepraszam bardzo, po to jest forum, aby wyrażać swoje opinie, każdy chce wyrazić swoje zdanie i to nie powód żebyś na kogoś najeżdżał.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Rafal00
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 22:25

Kitty pomysłow jest jeszcze sporo ja uwazam ze Koziol powróci na stanowisko po paru odcinkach V edycji
Rafael

Daru
Nowicjusz
Nowicjusz

24 maja 2009, 22:25

Wiem, że trochę nie na temat, ale wywołany do odpowiedzi muszę się wypowiedzieć.

Dlaczego piąta seria mnie tak martwi? Bo to nie ma sensu. Niemal wszystkie wątki zostały w ostatnim odcinku serii zamknięte. Naprawdę uwielbiam serial Ranczo, ale kolejna seria to niemal na pewno nie będzie to samo i niemal na pewno będzie czuć to naciąganie na siłę (np. to co proponuje Rafal00) i udziwnianie. Serial miał mieć 4 serie i widać to także po przepięknym 52 odcinku. Kitty jest rozczarowana tym odcinkiem, ale to dlatego, że on miał być od samego początku endem. Happy endem, no bo jakże inaczej mogłaby się zakończyć ta historia?

Innymi słowy - gdyby seria czwarta Rancza kończyła się innym odcinkiem 52 to byłoby miejsce jeszcze na 50 następnych. Teraz zbytnio tego miejsca nie ma. I obawiam się, że 5 seria będzie zwyczajnie już nie tak przyjemna do oglądania i pozostawi po sobie pewien niesmak.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, 22:27 przez Daru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

24 maja 2009, 22:26

Po pierwsze sama do siebie, jestem dziewczyną.
Po drugie, jeżeli nie umiesz uszanować czyjegoś zdania na dany temat, to po co zalogowałeś się na forum? To miejsce , gdzie każdy wyraża swoje opinie, nie ważne jak różne one są.

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

24 maja 2009, 22:27

Naprawdę nie martwcie się O CZYM zrobić V serię. Zycie dostarcza tematów aż nadto. Jak zdążyliście zauważyć - w Ranczu nie rozbija się scen szczegółami w drobny mak. Są konkretne wydarzenia, większe lub mniejsze problemy,a nie kwestia podniesienia słuchawki czy umycia rączek, bo dzieci właśnie wróciły ze szkoły, podwórka itp. Scenarzyści sobie z tym poradzą, Szeryf po mistrzowsku wyreżyseruje a aktorzy zagrają jak trzeba. Nie martwcie się na zapas :)
"Koniec to kłamczuch w świecie nieskończonym" ;)
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

mamrotek
Nowicjusz
Nowicjusz

24 maja 2009, 22:29

"O to chodzi, że jak się zaczęło, to i wiedzieć trzeba kiedy skończyć"

Ostatnie słowa ostatniego odcinka ^^"

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

24 maja 2009, 22:33

Kitty pisze:Wydaje mi się że zgoda bliźnieków nie potrwa długo. A Czerepach znowu będzie coś knuł przeciw Lucy!
no właśnie :) a czy wójt pozostałby sobą, gdyby nie próbował odzyskać władzy ?! moim zdaniem..teraz to dopiero może się dziać :)
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
andrzej17083
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 25 razy

24 maja 2009, 22:40

KONIEC !!!!!!!!!! OSTATNIA SCENA Z Rancza najepsza wszystko co dobre musi się skączyć :hihi: :lol-above: takie jest życie

Co do odcinka do był SUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPPEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-do urzędu za próg nie wpuszczać , jego pokój opieczętować , zamki zmienić !!! - Wójt o Czerepachu

ODPOWIEDZ