Odcinek 52: Zemsta i wybaczenie

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz ostatni odcinek 4 sezonu Rancza?

Był rewelacyjny, to wspaniałe zwieńczenie czwartego sezonu
119
92%
Był ciekawy, ale nie zaskoczył mnie niczym specjalnym
4
3%
Był słaby, spodziewałem/am się zupełnie czegoś innego
6
5%

Liczba głosów: 129
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

05 maja 2009, 16:45

RANCZO - ODC. 52/52 - ZEMSTA I WYBACZENIE

Księgowa Lodzia, która ostatecznie przejrzała na oczy i zobaczyła w całej okazałości perfidię swojego oblubieńca, nie daje się powstrzymać w głoszeniu prawdy: rzuca Czerepacha i broni Lucy. Nastroje wyborców po raz kolejny gwałtownie się zmieniają, co skutkuje łatwym do przewidzenia wynikiem wyborczym. Czerepach jednak zupełnie się tym nie przejmuje, bo coraz brutalniej dociera do niego prawda, że on, cynik i mistrz gminnej manipulacji, jest nieprzytomnie zakochany w Lodzi, bez której życie nie ma dla niego sensu. Jest to o tyle kłopotliwa sytuacja, że Lodzia nie chce go więcej widzieć na oczy. Czerepach podejmuje zatem po raz pierwszy w życiu uczciwą walkę. Po zwycięskich wyborach Lucy staje natomiast przed dylematem, co zrobić z wójtem. Z jednej strony nie jest bowiem osobą skłonną napuszczać na innych instytucje śledcze, z drugiej jednak podłość wójta nie powinna pozostać bez kary. Ponieważ jednak Lucy jest kobietą pomysłową, znajduje takie rozwiązanie, którego w żadnym razie nie można określić jako zemstę, a które wójtowi przysporzy długich i wyjątkowo dotkliwych cierpień. (TVP)

Zobacz scenki z tego odcinka na stronach TVP:

Oświadczenie Lodzi:
Obrazek
Klaudia lesbijką?
Obrazek

Idź precz!
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 lis 2009, 21:10 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum Ranczersów

kry98
Nowicjusz
Nowicjusz

24 maja 2009, 21:14

Po prostu genialny. No Lucy znalazła odpowiednią zemstę dla wójta.
Świetnie zakończenie tej serii. No i oczywiście te scenki z czerepachem i lodzią.
Powalające.
"Hej, Ludzie, Hej wy ujta Wy Wójta się nie bójta"

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

24 maja 2009, 21:18

Koniec! :cry: Tymi słowami zaczynam swój post... Ale odcinek najbardziej radosny z całej serii, mimo faktu, że jest ostatnim i ostatniej serii. Wilkowyje opanowały kobiety! I dobrze, pogodzenie się księdza i wójta... eks wójta jest świetnym akcentem na zakończenie serii, mam nadzieję, że teraz naprawdę. Pietrek odnalazł swoją Jolę i przy okazji dowiedział się że zostanie ojcem i ten jego taniec na środku ulicy... :)
Wrócę jeszcze do Lodzi, świetna scena kiedy oblewa Czerepacha kubłem zimnej wody! Nie mam zdania na temat czy dobrze zrobiła wybaczając mu wszystkie kłamstwa, to się okaże w kolejnych odcinkach (jeśli będą) I wreszcie przyszedł czas na koniec... Słowa ławkowiczów poruszyły mnie Jak coś się zaczyna to trzeba skończyć... To prawda, ale liczę na V serię
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, 21:23 przez Paulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Daru
Nowicjusz
Nowicjusz

24 maja 2009, 21:20

Genialny odcinek. Może trochę smutniejszy od wcześniejszych, ale taki w sam raz na koniec... No i właśnie, powiem, że mnie bardzo zasmuciła wieść o kontynuowaniu serialu (vide strona główna forum)... Koniec odcinka mówi wszystko, następne serie to będzie już tylko zbędne naciąganie. Wiem, że nie jest to zdanie większości fanów serii, ale ech - czasem jednak powinno się zakończyć z klasą, mimo nie wyciśnięcia jeszcze maksymalnych zysków z serialu i zasmuceniu jego fanów...

Awatar użytkownika
boolster
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:22

Coś niesamowitego. Moment o którym nie raz dyskutowaliśmy na forum nadszedł i pewnie większość powie, że nadszedł zbyt szybko. Czuję się trochę jak Pietrek, na pewno coś się skończyło, a piąta seria jest dla mnie cały czas wielką abstrakcją. Kiedy Lucy powiedziała: "Panie Wójt, handel nie będzie", Paweł Kozioł na pewno nie spodziewał się, takiego finału tej historii. I przychodzi pytanie- jaka będzie jej dalszy ciąg? Zamknięcie starych wątków spowodowało otwarciu kilku nowych, o których możemy na razie dyskutować na forum. Nie jestem zwolennikiem V serii, ale na pewno zasiądę przed telewizorem w magiczny dzień wznowienia Rancza i pewnie po raz kolejny zostanę wgnieciony w fotel. I tego życzę wszystkim Ranczersom!

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

24 maja 2009, 21:25

O, widzę że nie jestem jedynym, który uważa że ta seria powinna być ostatnią. :)
Bo co tak naprawdę było głównym wątkiem serialu? Wg. były to wojny wójta z księdzem oraz wójta z Lucy. Oba wątki zostały zakończone, w dodatku w fajny sposób. :) IMO genialne zakończenie, nie dość że oryginalne, to jeszcze mądre. ;)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, 21:26 przez MM, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilkowyje nie pomyje!

Awatar użytkownika
Martusiek
Nowicjusz
Nowicjusz

24 maja 2009, 21:28

Koniec 4. serii... Cieszę się, że Lucy wygrała, Pietrek będzie ojcem, ksiądz i wójt się pogodzili, a Lodzia była genialna. Oglądałam ten odcinek wiedząc, że jest ostatni, dlatego chyba tak bardzo chłonęłam każdą sekundę. Teraz, kiedy czytam, że może być 5 seria, jak niektórzy tutaj, nie wiem co myśleć. Uwielbiam "Ranczo" i jeśli tylko będą dalsze losy, z pewnością je obejrzę. Boję się tylko, czy to wciąż będzie to samo "Ranczo"... Odcinek rewelacyjny, smutny, idealny na zakończenie całego serialu. Ale czas pokaże...
Przyjaźń - wykorzystywanie, na które się wzajemnie godzimy ;)

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

24 maja 2009, 21:28

Nie wiem co powiedzieć....Ten odcinek był wspaniały,nie spodziewałam się takiego obrotu akcji....Coś niesamowitego poprostu :] Jestem pod wrażeniem,nie będe tu opisywać każdej sceny z osobna-bo każda była wyjątkowa.Zakończenie było po prostu bardzo orginalne,przede wszystkim ogromnie wzruszające(bynajmniej dla mnie),i momo że jestem smutna,że to już koniec 4 serii,to jednak ciesze się bardzo,z tego wspaniałego odcinka i tylu nowych wątków :)
Justyna

Awatar użytkownika
cwaniara
Nowicjusz
Nowicjusz

24 maja 2009, 21:29

Ja powiem tyle, że zauważyłam jedną wpadke. Mianowicie, Pani wójtowa w momencie snu miała na głowie papiloty, kiedy wstała przygonić męża do pokoju miała wlosy spięte klipsami :)

Cóż gdyby nie ostatnia scena możnaby kontynuować, ale widocznie producenci po peirwsze mają inne plany a po drugie chcieli znaleźć chyba powód dla którego nie musieliby ciągną serialu i odpowiadać na pytania molestujących fanów.

AdiPio
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:30

Piękny odcinek. Ranczo pełną gębą. Dużo śmiechu i dużo wzruszeń. Wreszcie prawdziwe pogodzenie byłego wójta i księdza.. Świetne sceny z Czerepachem i Lodzią. Ja sądzę, że on się jednak zmieni. Dobra zemsta Lucy. Nie będę może już wyliczać, ile było tych pięknych i świetnych scen, bo musiałbym wymienić wszystko :) Koniec wręcz idealny. I te słowa Stacha. Jaka szkoda, że to już koniec (ale czy aby na pewno?)

Pawel_|Koziol
Nowicjusz
Nowicjusz

24 maja 2009, 21:31

Móglbym ogladac caly czas, jak zwykle wiele rzeczy sie dzialo. Ale kiedy na koncu Japycz powiedzial ze Trzeba wiedziec kiedy skończyc myslalem ze juz koniec z Ranczem na zawsze. Bardzo zaskoczyl mnie Czerepach ktory szczerze jednak kocha Lodzie. Raczej niebedzie przezywal tej porazki wyborow jak Pawel Koziol.

Podsumowanie- Odcinek wzruszajacy jak dla mnie, rewelacyjny, chyba najlepszy z ostatnich w serii. No i cóż trzeba sie pozegnac narazie z Ranczem :sweet:
"Jak już się zaczęło. trzeba wiedzieć kiedy skończyć" - Stach Japycz

Rafal00
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:32

Ja sobie nie wyobrazam zeby nie bylo V serii RANCZA! Jak nie chcecie to nieogladajcie mnie to bawi i 8mln obywateli tez! Bardzo prosze o wpisy na forum aby V edycja RANCZA sie odbyla!!! Zdecydowanie za V seria RANCZA!!! :)
Rafael

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

24 maja 2009, 21:33

O jejciu!!! To już koniec?
To jeszcze do mnie nie dociera... nie, to niemożliwe!

Odcinek najlepszy ze wszystkich, genialne zakończenie:
- wybory - jednak wygrała uczciwość (Lucy)
- niesamowita kara dla Wójta (Wójtowa jako Z-ca Lucy!!!)
- Jola i Pietrek będą rodzicami,
- Czerepach zakochany w Lodzi po same uszy (scena z wyważeniem drzwi była rewelacyjna - " ...miały być antywłamaniowe :rotfl: )
- podsumowanie całości na ławeczce nad grobem Japycza,
... i jak tu kręcić kolejne serie???

Teraz trzeba ochłonąć, pozostają powtórki i DVD.

Życzmy sobie wytrwałości w oczekiwaniu na kolejne serie naszego ulubionego serialu (bo nie wyobrażam sobie żeby ich nie było!).
Gugała

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

24 maja 2009, 21:34

W tym odcinku podobało mi się wszystko. To co zrobiła ekipa to po prostu majstersztyk. Jedna rzecz szczególnie mi się podobała, a mianowicie kara dla wójta. Tym sposobem, pokazano nam, że za wyrządzone krzywdy nie należy się mścić, ale mądrą karę dać. O tym się dzisiaj zapomina.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Viv
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

24 maja 2009, 21:35

Świetny odcinek, miło iż od dawna nie odwiedziała forum, to musiałam dokopać się do hasła, by skomentować ostatni jak razie odcinek "Rancza". Moim zdaniem był bardzo w stylu pierwszej serii. Ciekawe zakończenie, tego właśnie można się było spodziewać po chórze greckim :D. Co do następnych serii, to mam mieszane uczucia, pożyjemy, zobaczymy.
Ja ci dam, ty mi dasz, razem damy radę

AdiPio
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:36

Aha, a jeszcze zadam pytanie: jak sądzicie, będzie dycha (10 milionów widzów)?

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

24 maja 2009, 21:37

To już koniec ^^"Nadal ogromnie chce powstania kolejnych serii,ale widać,ze zakończenie było specjalnie przygotowane bez zamiaru kontynuacji serialu,mimo wszystko nadal chce-bo nie umiem sobie wyobrazić życia bez Rancza,Przypominam sobie teraz wszystkie serie...Ech,jak to szybko minęło... ^^" Nie wierze,że to już koniec!
Justyna

Tomasz Pilarski
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:40

To było naprawdę godne zwieńczenie całych 4 serii, teraz rozumiem scenarzystów którzy mówili że Ranczo to był projekt pisany na 4 serie - głupio trochę dla nich teraz pisać nowe, zwłaszcza że V czy VI seria Rancza nie będzie miała tego klimatu co poprzednie - zniknie wredny tandem Wójt i Czerepach czy pokłóceni bracia czyli szkielet całej sagi o Wilkowyjach.

Wierzę jednak w talent scenarzystów i myślę, że chocby dzięki napisanym przez Ranczersów scenkom uda się im stworzyć równie dobry materiał na kolejne odcinki.

"Zemsta i wybaczenie" to dla mnie chyba najważniejszy odcinek Rancza, w niecałych 50 minutach zostały zamknięte wszystkie najważniejsze wątki - przemiana Czerepacha, Wójt, który mimo przegranej pokazał klasę, trzecie, ale tym razem już prawdziwe pogodzenie się braci, a dla Pietrka, Czerepacha i do niedawna Wójtowej otwierają się nowe perspektywy.

Swoją drogą w Czerepachu siła miłości pokonała antywłamaniowe drzwi no no :D

Końcowy apel ławeczki do widzów bardzo mi się podobał i trochę zaciekawił, bo chyba w żadnym innym serialu nie wymyślono podobnego.

Ogółem, gdy już skończą powtarzać Ranczo na Polonii i Jedynce, będę z niecierpliwością oczekiwał informacji o V serii. :)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, 21:42 przez Tomasz Pilarski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amaliaxl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

24 maja 2009, 21:41

Jestem zachwycona, szczęśliwa i smutna zarazem. Uważam, że chyba większość z nas ma mieszane uczucia, bo:
- odcinek rewelacyjny, dużo śmiechu i zabawnych sytuacji
- odcinek, który pozostawił po sobie snutek, że był ostatnim w tej serii.

ALE!!!!! Będzie V seria i to już pewne! Przed chwilą słyszałam potwierdzenie tej wiadomości w TVP1!!!

Oj, co to się będzie działo, kiedy babki zaczną rządzić!

A na koniec wielki ukłon dla pali Ilony - gra aktorska MISTRZOSTWO ŚWIATA - w rolę wójta wcieliła się REWELACYJNIE i idealnie do tego pasuje.
amelia

"Z miłości porzucił mnie. To kretyn"

Rafal00
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

24 maja 2009, 21:43

MOIM ZDANIEM GLADKO BEDZIE 10MLN POLAKÓW WKONCU TO JEDYNY TAKI SERIAL! PROSZE O V SERIE!!! BEDZIE JESZCZE CIEKAWSZA ZNAJAC ZYCIE BO RANCZO NIGDY SIE NIE ZNUDZI!!!!!!!!!!!!!
Rafael

ODPOWIEDZ