Babka i jej Czary

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
silver
Nowicjusz
Nowicjusz

04 maja 2009, 16:15

Cieszy mnie wysoki poziom Rancza, który potwierdzają kolejne odcinki, coraz to nowsze, śmieszne sytuacje, a także ważne, życiowe i moralizujące przesłanki. Cieszy mnie atmosfera oraz może trochę karykaturalne i stereotypowe ukazanie współczesnych Polaków, co składa się na sympatyczny obraz. Dziwi mnie tylko JEDNO: że scenarzyści posunęli się może trochę,za daleko, nadając Babce dziwne moce.. Dlaczego.. Wg mnie to psuje klimat Rancza i sprawia że ten świat REALNY, codzienny, oddala się... A z nim to, co w tym serialu najważniejsze. Ale to tylko moje zdanie.

Co o tym sądzicie? Czekam na komentarze z Waszej strony :)

Pozdrawiam!
Silver

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

04 maja 2009, 19:32

...niczym "Dziady" Adama Mickiewicza...
Babka jest najbardziej tajemniczą postacią w Ranczu i lepiej jej nie podpaść, bo może boleć ;) przekonał się o tym wójt w niedzielnymn odcinku. Postać Babki dodaje Ranczu trochę magiczny i taki trochę baśniowy charakter, przecież dzisiaj nawet w dużych miastach ludzie wierzą we wróżki i jasnowidzów, zostawiając u nich często fortunę. A taka Babka- Zielarka, która wie "co na co" zawsze pomoże, uleczy, doradzi. Co do jej "czarów" jak to nazwałeś to każdy może mieć swoją tajemnicę, Lucy się o tym przekonała i umie te sztuczki wykorzystać w praktyce :clap: (brawo Lucy!!!) i ja w tym nie widzę nic złego.

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

04 maja 2009, 22:32

Postać babki, jej czary wnoszą do serialu pewną nowość i świeżość ... a także przyprawiają wójta o ból głowy :lmao:

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

05 maja 2009, 17:36

czary w Ranczu pojawiły się dopiero niedawno, ale przecież była już telekineza w wykonaniu Szymka. O zdolnościach babki też od zawsze było wiadomo, jak choćby jej wyczulony słuch ("sam jesteś ciemnota").

silver
Nowicjusz
Nowicjusz

05 maja 2009, 18:46

uważam że zdolności związane z manipulacją psychiką ludzką i ogólnie rozumianą metafizyką są zrozumiałe; aczkolwiek zdolności kierowania ludzkimi ruchami są wg mnie już przesadą ze strony scenarzystów.

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

06 maja 2009, 15:12

Mi wszelkie czary Babki bardzo się podobają. Nie mam nic przeciwko. Nie uważam również, że to przesada bo to serial komediowy, w którym nie wszystko trzeba brać na poważnie. Motyw czarów Babki, a nawet Lucy według mnie jest świetny.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User
Podziękował(a): 4 razy

12 maja 2009, 19:41

Mnie też podobaja się czary babki. Ona jest super.
Wojtek

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

12 maja 2009, 22:19

Postać babki, jej czary wnoszą do serialu pewną nowość i świeżość ...
Dokładnie, zgadzam się z tym. Bardzo lubię postać Babki a jej czary są fantastyczne.
Dzięki temu w serialu jest wiele śmiesznych scen, zwłaszcza gdy to wszystko odbija się na Wójcie :hihi:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tomek_Szczecinek
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

03 sie 2009, 20:45

Lubię tą aktorkę. Bardzo ją lubię jako aktorkę. Chociaż grała w niewielu filmach, czy serialach. Ale jak grała, to dobrze. Przykładem tego jest Ranczo .
Ostatnio zmieniony 09 sie 2009, 0:24 przez Tomek_Szczecinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wody się nachlał, to teraz bredzi - Solejuk

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

03 sie 2009, 21:32

Wprowadzenie czarów w "Ranczu" nie przynosi ujmy serialowi, wręcz przeciwnie wprowadza widza w sielski wiejski klimat. Czary od zarania dziejów były obecne w polskiej kulturze ludowej, w wierzeniach ludu, a "Ranczo" to film o sprawach wsi. Zielarka wykorzystuje czary w dobrej wierze, karze tych, którzy na to zasłużyli np.wójt. a pomaga ludziom dobrym. Babka leczyła ludzi ziołami, obecnie zielarstwo znajduje coraz więcej zwolenników nawet wśród lekarzy medycyny, gdyż zioła nie powodują takich skutków ubocznych jak antybiotyki. Kiedyś ludzie leczyli się tylko ziołami, więc nie ma tu specjalnie czarów. Sama znałam zielarkę (też pochodzę ze wsi), która leczyła mi nogę, którą wsadziłam w rower, niestety ta kobieta już nie żyje. Zielarka z "Rancza" to kobieta życzliwa, sprawiedliwa, pomagająca potrzebującym o wielkim sercu, wspaniale zagrana przez Grażynę Zielińską.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2009, 22:23 przez Ewa47, łącznie zmieniany 2 razy.
Ewa

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

03 sie 2009, 22:53

Uważam, że czary Babki to pomysł trafiony. Ranczo ma swojski klimat, pokazuje społeczność małej wsi, gdzie czasem można znaleźć miejscowych "magików". Kiedyś prawie w każdej wsi mieszkała taka Babka, która niosła pomoc innym, używając ziół. A jej uroki dodają serialowi humorystycznych scen.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2009, 9:00 przez macphisto, łącznie zmieniany 1 raz.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Wojtek18
Super User
Super User
Podziękował(a): 4 razy

04 sie 2009, 16:40

Też mi się podoba pomysł z Babką zielarką. Dzięki tej postaci Ranczo ma specyficzny klimat.
Wojtek

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

05 kwie 2010, 20:42

Według mnie wątek z Babką to najsłabszy pomysł w tym serialu...
No cóż, nie pasuje mi to.
O ile jeszcze Babka mieszkająca na obrzeżach wsi, specjalizująca się w ziółkach i pomagająca dobrym ludziom to prawdopodobne zjawisko, to jednak te jej nadprzyrodzone zdolności do mnie nie trafiają...
Sam interesuję się trochę takimi różnymi zjawiskami paranormalnymi (lubię sobie czytać w internecie na ten temat), ale tu w klimat Rancza mi się to nie wpasowuje.
Oczekuję po tym serialu jak największej realistyczności.

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

12 maja 2010, 21:13

silver pisze:Cieszy mnie wysoki poziom Rancza, który potwierdzają kolejne odcinki, coraz to nowsze, śmieszne sytuacje, a także ważne, życiowe i moralizujące przesłanki. Cieszy mnie atmosfera oraz może trochę M i i stereotypowe ukazanie współczesnych Polaków, co składa się na sympatyczny obraz. Dziwi mnie tylko JEDNO: że scenarzyści posunęli się może trochę,za daleko, nadając Babce dziwne moce.. Dlaczego.. Wg mnie to psuje klimat Rancza i sprawia że ten świat REALNY, codzienny, oddala się... A z nim to, co w tym serialu najważniejsze. Ale to tylko moje zdanie.

Co o tym sądzicie? Czekam na komentarze z Waszej strony :)

Pozdrawiam!
Silver
Mi tam nie przeszkadza to że babka ma moce zależy jak dla kogo jednemu sie podoba drugiemu nie :) :)

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

12 maja 2010, 22:38

Ja myślę tak, jak silver :yes:

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

13 maja 2010, 20:56

A mi się tam babka podoba :D Nadaje uroku dla rancza ;D
To tylko sny szalone sny ;)

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

14 maja 2010, 7:39

kati pisze:A mi się tam babka podoba :D Nadaje uroku dla rancza ;D
Babka Zielarka mi również się podoba . Wprowadza w Ranczu tajemiczą atmosferę ,ludowość .
Babka Zielarka jako osoba życzliwa , ciepła , pomagająca ludziom ,dodaje serialowi dużo uroku ,odrobinę tajemiczości , sama Babka Zielarka to osoba o wielkim sercu , jest postacią niezwykle ważną i nie powinno jej zabraknąć w następnym sezonie Rancza.
Ewa

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

14 maja 2010, 22:59

Ja również bardzo lubię Babkę Zielarkę i tą Jej magię - to takie właśnie odwołanie do tej naszej sielskiej troszkę tajemniczej wsi znanej z opowiadań dziadków czy polskich ludowych baśni pełnych duchów, zjaw, stworów z mokradeł, bagien - a przecież bagna mamy w Wilkowyjach! :)
Nie podobał mi się tylko ten wątek, gdzie w magię została wmieszana Lusy - owszem scena z upadkiem Solejukowej była zabawna - ale to już troszkę właśnie takie magiczne sztuczki co w sumie moim zdaniem nie było potrzebne - ale skoro było to trudno - nie zepsuło mi to i tak odbioru Rancza! :)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

17 maja 2010, 10:14

Bogna23 pisze:Nie podobał mi się tylko ten wątek, gdzie w magię została wmieszana Lusy - owszem scena z upadkiem Solejukowej była zabawna - ale to już troszkę właśnie takie magiczne sztuczki co w sumie moim zdaniem nie było potrzebne - ale skoro było to trudno - nie zepsuło mi to i tak odbioru Rancza! :)
A mnie strasznie się podobała ta scena :D i za każdym razem wywołuje uśmiech :) nie ważne dla mnie było że to trochę mało prawdopodobne, by mieć "taką magię", ale scena sama w sobie jest śmieszna :D
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

17 maja 2010, 18:42

qwerty pisze: Oczekuję po tym serialu jak największej realistyczności.

Co za dużo realności, to niezdrowo. Już te mjakmiłości i tym podobne twory ociekają realnością i pesymizmem, a Ranczo to komedia, która niektóre rzeczy traktuje z przymrużeniem oka, dlatego czary Babki są bardzo trafione. Są tu pokazane normalne codzienne sprawy i trochę magii, żeby nie było tak zwyczajnie. Na wsiach dzieje się wiele dziwnych rzeczy, (wiem co mówię, mieszkam na prowincji) :hihi: a tutaj są troche przejaskrawione. I to mi się w tym serialu tak bardzo podoba.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

ODPOWIEDZ