Odcinek 51: Fałszerze uczuć

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz zachowanie wójta wobec brata?

Negatywnie, wójt zachował się obrzydliwie
68
84%
Pozytywnie, w walce politycznej jest to dopuszczalne
13
16%

Liczba głosów: 81
filka
Nowicjusz
Nowicjusz

18 maja 2009, 11:53

Odcinek świetny, jak zwykle zresztą. Fajne i prawdziwe dylematy policjanta, niestety prawdziwe:(, bo takie nasze, polskie:(. Czekam niecierpliwie na minę wójta po ujawnieniu prawdy hehe.
filka

Robert
Nowicjusz
Nowicjusz

18 maja 2009, 13:21

Witam wszystkich.
Odcinek dobry, nawet bardzo. Mam tylko dziwne wrażenie, że odcinki są coraz krótsze.
Ujęła mnie gotowość mieszkańców Wilkowyj do poszukiwań Joli (zaczynam się o nią martwić) Piotrek też się martwi, że "taki kawał kobiety" gdzieś się zapodział.
Postępowanie wójta jest naganne a nawet obrzydliwe, ale niestety w polityce nie ma sentymentów.
Czerepach "stary symulant" przez swoje żądze wysypał cały karkołomny plan, a Lodzia jak "mokry zbity pies" stała na progu u Lucy.
Wielka szkoda, że do końca tej części coraz bliżej
Pozdrawiam ;D
Robert

kry98
Nowicjusz
Nowicjusz

18 maja 2009, 13:28

Ludzie nie narzekajmy że wójtem zostanie Lucy bo jeśli Chcą jeszcze nakręcić 5 serie to na pewno co ciekawego wymyślą i znowu będzie ciekawie.

A do tego odcinka to świetny.
"Biały dom" również

Tylko mi się wydaje że na tej karteczce było "Nie wrócę"
"Hej, Ludzie, Hej wy ujta Wy Wójta się nie bójta"

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

18 maja 2009, 14:02

Jak sobie pomyślę że do oglądania tylko jeden odcinek - to szok!!! Nie ma jednak co narzekać tylko cierpliwie czekać na to co scenarzyści wymyślą! Nie rozumiem dlaczego niektórym brakuje wiary w możliwości naszych scenarzystów - skoro stworzyli serial, który od dawna okrzyknięto fenomenem - to nie są w stanie wymyślić ciągu dalszego!? Od początku podobał mi się pomysł z Lusy jako wójtem - to dopiero pole do popisu dla Jej energii i zaangażowania - a że zawsze jest chętna pomóc - co oglądaliśmy i w tym odcinku - to zobaczymy jak to się przełoży na urzędową rzeczywistość! A Wójt - przecież chyba nie dostanie ze zgryzoty zawału i nie odejdzie z serialu - mało to możliwości!? - wystarczy popatrzeć na naszą rzeczywistość - często osoby z życia publicznego, które wydaje się że są skończone, po jakimś czasie wypływają na jeszcze lepszych stanowiskach! Mam więc nadzieję na ciąg dalszy!
Co od odcinka to bardzo mi się podobał „zapracowany” policjant miotający się między obowiązkiem, uległością wobec Wójta, a własnym sumieniem – czy raczej sercem ;)
Świetny zakochany i zatroskany Pietrek no i scena ciotki z bliźniakami „ czy pozwoliłam siadać?”
Oraz biedna Lodzia, która wreszcie przejrzała na oczy!
Już nie mogę doczekać się finału!!!
Ostatnio zmieniony 18 maja 2009, 14:04 przez Bogna23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

18 maja 2009, 14:03

Ja jestem świeżo po odcinku, bo wczoraj nie oglądałam :D
Dużo pochwał już tutaj padło, więc ja się pod nimi wszystkimi podpisuję :)
Bardzo szkoda mi się zrobiło Proboszcza, uwierzył naprawdę, że Wójt się z nim pogodził, a to wszystko dla polityki...
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Babar
Nowicjusz
Nowicjusz

18 maja 2009, 14:10

Socjologicznie chyba ciekawe do czego można się posunąć by osiągnąć swój upragniony cel, nawet jeśli nie jest się do końca świadomym konsekwencji swych działań. Znak czasu, gdzie wartości utraciły znaczenie. Cały serial znakomity a im dalej w las tym więcej drzew. Komedia nie pozbawiona tragizmu.

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

18 maja 2009, 14:19

No i gdzie jest Jola? Widzę, że też oczekiwaliście znalezienie jej pod koniec odcinka. A co do karteczki to jestem bardzo ciekawy. Wiedziałem, że Lodzia dostrzeże kłamstwa Czerepacha, że "polityka to taka gra" i "chodzi tylko o zdobywanie punktów sondażowych". Wreszcie się przełamała i poszła do Lucy (świetna scena). Tylko nie wiem jak do tego mógł dopuścić podstępny i przewidujący Czerepach, który "wymyśla najlepsze świństwa". Jego pomysł na pojednanie braci (przed wyborcami) był obrzydliwy. Szkoda mi było proboszcza, bo myślał, że wreszcie jego brat się opamiętał. Mógł się przecież tego spodziewać, w końcu znają się dobrze. Solejukowa to po prostu mistrzyni w wybieraniu banków. Uważam, że to bardzo dobry sposób, ponieważ nie ma jakiegoś "najlepszego" banku. Wszystkie jeśli już wysuwają jakąś "korzystną ofertę" to kryje się za nią nieskoczenie wiele *. A wystarczy tylko popatrzeć w oczy prezesowi... Dumny jestem ze Staśka. Wybrał dobrą drogę (trochę z pomocą Wioletki), chociaż na początku się wahał. Od razy było widać, że: "Policjant, ale w sumie i porządny człowiek"

Myślę, że scenarzyści przygotowali dla nas coś bombowego na koniec serii.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

18 maja 2009, 14:23

Ja mam nadzieję, że Jola się znajdzie

jaga7
Początkujący
Początkujący

18 maja 2009, 14:24

Odcinek bardzo dobry!
Zachowanie wójta... przepraszam za dosadność, obrzydliwe! Widzieliście minę księdza, kiedy brat go przepraszał? Widać było w jego oczach, może najpierw nieufność, ale kiedy padli sobie w ramiona, wielką radość. A Wójt... szkoda słów!
Cytat Solejuka co do wody mineralnej, padłam! :hihi:
Czerepach jak zwykle w swoim żywiole (czyt. żywiole oszustw) Na szczęście pani Lodzia zrozumiała i zachowała się właściwie idąc do Lucy. Jestem ciekawa, co jej powie. Na pewno nie będzie jej łatwo, bo jakieś tam uczucie do Arkadiusza na pewno pozostało. Skończyli w bardzo ciekawym momencie! Za tydzień ostatni odcinek IV serii... I Bóg jeden wie, ile będziemy czekać do kolejnej.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

18 maja 2009, 14:37

Moim zdaniem, to był najsmutniejszy odcinek z całego "Rancza" i na dodatek przekazywał takie prawdziwe treści. Żal księdza pokazał nam, jak bardzo można się zawieść na drugiej osobie. Ból na jego twarzy był tak prawdziwy, że po prostu aż w gardle coś mnie ścisnęło.
I Pietrek, który szukał Joli i nie mógł jej znaleźć . Takiej determinacji już dawno w nim nie widziałam. Zdesperowany powiedział w końcu: "A może to wszystko mi śniło się". Oj, czasami tak w życiu jest, że piękne rzeczy stają się nagle takie nierealne. Ale wierzę, że Jola się wreszcie znajdzie i nic jej się nie stało.
W końcu pani Lodzia, która przejrzała na oczy. Jej ból na twarzy był taki wzruszający. I to prawda, czasami trzeba czegoś doświadczyć , żeby coś naprawdę zrozumieć .
Ech, a za tydzień ostatni odcinek. Z utęsknieniem będę czekać na kolejne serie "Rancza" i mam nadzieję, że nasze forum dalej będzie istniało z tymi samymi wspaniałymi Ranczersami.
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

pajelo
Początkujący
Początkujący

18 maja 2009, 14:38

Faktycznie , odcinek bardzo dobry.

Cieszy mnie to, że w końcu Lodzia przejrzała na oczy. Mimo wszystko największym i chyba najmilszym zaskoczeniem jest Stasiek, który w końcu postawił się wójtowi.

Teraz chyba nie mamy wątpliwości kto wygra wybory.. ;]

A Jola ? Ja obstawiam , że pojechała do Radzynia na nauki śpiewu.

AdiPio
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

18 maja 2009, 16:22

To był jeden z lepszych odcinków. Fajna była Sojejukowa i jej tekst:
"Jak ktoś na was skoczy, to krzyczcie i głośno wołajcie: Milicja" :lmao:
Oczywiście był również kolejny, rozwalający spot wójta :) . Dużo też było tego "mieszania" gatunkami, bo tu ze sceny dramatycznej, wzruszającej, przeskakujemy od razu na scenę komediową. Żal jest mi bardzo księdza. Prawie się wzruszyłem, kiedy dowiedział się, że to nie było prawdziwe pogodzenie. :( Skończyli odcinek w najlepszym momencie, że po prostu nie mogę się doczekać wielkiego finału.

Superman
Nowicjusz
Nowicjusz

18 maja 2009, 16:39

Mnie podobał się spot wójta, a najbardziej porównanie dworku z Białym Domem i śledztwo policjanta. Jednak koniec mi się nie spodobał, bo ta oszukana scena pojednania to było poniżej pasa. Pan Żak w roli księdza zagrał to bardzo realistycznie. Nie podobało mi się również to, że Lodzia
poszła do Lucy sie wygadać, bo wybory wygra Lucy, a bez Wójta na stanowisku sobie 5 serii nie wyobrażam.

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

18 maja 2009, 16:42

Odcinek rewelacja szczególnie ślepo zauroczona pani Lodzia :) Oszustwo wójta uważam za okropne a tak odcinek cool szkoda że przedostatni :cry:

AdiPio
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

18 maja 2009, 16:44

Superman pisze:Nie podobało mi się również to, że Lodzia
poszła do Lucy sie wygadać, bo wybory wygra Lucy, a bez Wójta na stanowisku sobie 5 serii nie wyobrażam.
Scenarzyści nie są chyba tacy głupi, żeby pójść na łatwizne. Pewnie wymyślą coś niespodziewanego. ;)

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

18 maja 2009, 18:03

Nie bardzo rozumiem tych wszystkich którym sie wydaje ze kiedy Lucy zostanie wójtem (nie wiem czy zostanie i do końca nie chce wiedzieć) to już nie będzie tak jak było.
A przecież dopiero wtedy zaczną się przysłowiowe j...
Nowa wójt będzie chciała cos dla gminy zrobić a tu nie tylko ze przepisy sa takie jakie są,dodatkowo fundusze tez nie największe a oprócz tego były Wójt z Czerepachem pod nią ryją.A nad tym wszystkim unosi się duch proboszcza,który tez chciałby to jakoś wykorzystać.
No i władza zwierzchnia która w starym układzie czerpała przy starym wójcie jakieś profity też niezbyt zmianą zachwycona.Dodatkowo problem z Wiecławskim.
Tematów na odcinki sporo i naprawdę może być ciekawie.
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

grand_pa
Nowicjusz
Nowicjusz

18 maja 2009, 18:25

Lucy wójtem ... V seria to faktycznie będzie "nowe rozdanie kart" i właściwie powinna nazywać się "Ranczo 2"...

sewer1412
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

18 maja 2009, 18:32

Bez wójta nie ma Rancza! ;)
[b]Michałowa[/b] - Przynieść jeszcze klopsików?
[b]Proboszcz-[/b] Co? O masz! No zagadałem się z Michałową i zjadłem
[b]Michałowa[/b] - No i bardzo dobrze
[b]Proboszcz[/b] - No i schudnij tu człowieku. Ale bardzo dobre, bardzo dobre

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

18 maja 2009, 18:43

Nie ma wójta-bez Rancza!Niema Rancza-bez wójta!
Liczę tutaj na pomysły scenarzystów,oni przecież najlepiej wiedzą co zrobić byśmy byli zadowoleni...Napewno czeka nas jeszcze mnóstwo niespodzianek :] Niema co się martwić,nikt nie pujdzie na łatwiznę,liczę na to!
Justyna

Wójt_K
Nowicjusz
Nowicjusz

18 maja 2009, 18:46

Czy ktoś może mi napisać jakie instrumenty muzyczne wykorzystano w tym fragmencie ? (scenka z Lodzią, przed zakończeniem odcinka):

http://odsiebie.com/pokaz/2924269---68d2.html

Wydaje mi się, że słychać tu trąbka, saksofon a na końcu klarnet bądź flet ?

ODPOWIEDZ