Odcinek 50: Kontratak

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Która scenka w tym odcinku podobała Ci się najbardziej?

Walka na spoty wyborcze
14
18%
Przyjazd ciotki
48
62%
Pomysł Pietrka na nowy hit
11
14%
Inna (napisz jaka)
5
6%

Liczba głosów: 78
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

11 maja 2009, 16:42

Moim zdaniem ten odcinek był ciekawą próbą pokazania z perspektywy Wilkowyj polskiej rzeczywistości politycznej podczas prowadzenia kampanii wyborczej. Walka na spoty (dziś ten temat jest bardzo aktualny), mnóstwo insynuacji i oszczerstw w stosunku do przeciwników politycznych, próby ugrywania własnych interesów z wykorzystaniem wszelakich metod i środków (nierzadko obrzydliwych), czy wreszcie wyścig na sondaże. Trochę tej naszej kulturze politycznej jeszcze brakuje jak widać. Swoją drogą jestem ciekaw ilu wojtów, burmistrzów, czy prezydentów mniejszych miast od wczoraj zamyśla nad przygotowaniem własnych spotów przed kampania samorządową. :hmm:

Zabawny był motyw wykorzystania forum dyskusyjnego w serialu (zresztą już w drugim odcinku z kolei). No i rzecz jasna, sposób na zdeponowanie gotówki przez Solejukową. Gorzej, jak na taki sam pomysł wpadnie Solejuk i zacznie kopać w tym samym miejscu...

O wizycie ciotki wiele już zostało powiedziane. Dodam tylko, że starcie dwóch charakternych dam tj. Michałowej i ciotki było naprawdę przedniej marki.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

11 maja 2009, 17:03

Wreszcie było to powiedziane wprost:
Duda: Nie mieszajmy polityki z moralnością, bo to są dwie różne rzeczy
Nie wiem czy to nie najważniejszy cytat tego odcinka. Żeby Dude posyłać z taką "misją dobrej woli" to już przegięcie. Jedynym plusem wyprawy Fabiana do Lucy jest możliwość jego odmiany. Eskorta wójtowi nie pomaga, babka zawsze znajdzie sposób, żeby ubrudzić wójta. Niestety dziennikarstwo śledcze Witebskiego nie ujawniło kłamstw Wójta, ale Lodzia była bliska wpadki. Przyjazd ciotki Kozłów trochę przypominał mi odwiedziny ciotki Janka Kaniewskiego w Doręczycielu. Identycznie wredna i niechciana przez gospodarza. Myślę, że trochę łagodności i ciszy nie zaszkodziło wójtowi. Na szczęście (dla plebanii) ciotka się odmieniła. Nigdy nie widzieliśmy takich bogatej Solejukowej. I uważam, że tekst: "Jak my już dom będziemy mieli taki piekny jak plebania to potem dzielić się będziem z radością" należał się księdzu od Solejukowej, sam się o to prosił.
Nie dziwię się wcale Lucy, która "coraz mniej bardzo" chce rządzić gminą, której mieszkańcy w ciągu jednego dnia kilka razy zmieniają zdanie o swoim kandydacie na wójta. Co do spotu wójta to był naprawdę rozbrajający...
Nie piszę już, że odcinek był bardzo dobry, bo jest to już nudne.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

kry98
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2009, 18:10

Witam.

A dla mnie przeciwnie. Trwał dla mnie chyba najdłużej ze wszystkich.
Nie żebym się na nim nudził. Po prostu świetny "POPIS"
Spot Wójta, Przyjazd ciotki. Powalające sceny...
"Hej, Ludzie, Hej wy ujta Wy Wójta się nie bójta"

Marszałek
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2009, 18:32

"O szczęście niepojęte do brata ciotkę śle" to hit odcinka !!! Poza tym Solejókowa znalazła rewelacyjny bank "Pod ziemią" pilnowany przez "Rambo" słowem genialny odcinek.Dziadek z Wermachtu na peronie we Włoszczowej to mały pikuś przy tekstach Pietrka.Pozdrawiam wszystkich ranczersów.I na koniec ukłony dla pana Franciszka Pieczki /Stach Japycz / za Wiktora.Kilka lat temu miałem okazję spotkać pana Franciszka na plaży w Trzęsaczu i chwilę porozmawiać to genialny człowiek Do dziś w specjalnej oprawie mam jego autograf na bibułce do czyszczenia okularów.Takie było moje zaskoczenie.Sto lat panie Franku. :)
gregor

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

11 maja 2009, 19:08

Odcinek genialny :rotfl:
Ciotka bliźniaków świetna, najpierw taka sroga, wszystko jej przeszkadzało- nawet kawa :hihi: a później wielka odmiana :D
W ankiecie zaznaczyłam najbardziej podobała mi się scena z nią, czyli Przyjazd ciotki
I już niestety coraz bliżej końca... :ranczo:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Marcin
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

11 maja 2009, 19:18

Wydaje mi się, że za przemianą ciotki stała Babka zielarka :)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

11 maja 2009, 19:20

Hm... ciekawe :) w końcu trochę sobie razem porozmawiały przy bramie.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

12 maja 2009, 9:28

Świenta reakcja wóujta i księdza na przyjazd ciotki, widać, że się jej boją i czują respekt i do tego okrzyk powitalny Haliny... świetne...

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

12 maja 2009, 19:27

Odcinek PoPis-owy!!! :D
Najśmieszniejsza była ciotka, która przewróciła życie biednego(!) Wójta, Księży oraz Michałowej do góry nogami :lmao: No i piosenka Pietrka "zdejmij kotku swoje figi, pogadamy dziś na migi" :rotfl: Niecodzienne akcje Lodzi mające na celu uniknięcie Witebskiego też były niezłe......ach! Spot Wójta mnie powalił. Paweł Kozioł stojący w polu z rękoma w "pokojowym" geście i ten uśmiech na końcu :]
Duda się nie sprawdził w roli "gołąbka pokoju", ale może dosadna opinia o nim wygłoszona przez uroczo uśmiechniętą Lucy da mu do myślenia xD
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

12 maja 2009, 21:18

Wreszcie zobaczyliśmy tą ciotke. Oj, ta kobieta potrafi namieszać :hihi:

Świetny spot wyborczy wójta. Jego uśmiech jest taki szczery :lol-sweat:
Odcinek bardzo dobry
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

12 maja 2009, 21:48

Nieco się zawiodłem na tym odcinku, poprzedni był lepszy, a po jego zakończeniu (i po tytule "Kontratak") spodziewałem się że już teraz zacznie się wielka "krucjata" przeciw wójtowi. ;) Jednak było kilka świetnych scen, takich jak rozmowa Solejukowej z księdzem, naturalny uśmiech wójta czy sceny z ciotką. ;)
Wilkowyje nie pomyje!

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

13 maja 2009, 10:37

Odcinek zdecydowanie należał do Ciotki bliźniaków! Liczyłam jednak na więcej - bo starcie takich osobowości jak Michałowa i ciotka obiecywało niezłe emocje - widocznie ciotka szybko się zorientowała, że lepiej mieć Michałową po swojej stronie :)
Brawa dla scenarzystów za pomysły na sejfy w tej serii! chociaż jak ktoś tu już zauważył kwota tych pieniędzy troszkę przesadzona - w sumie dla Solejuków i 10.000 było by fortuną - a byłaby to kwota realniejsza.
Brawa również dla Lodzi - choć mam nadzieję, że w końcu przejrzy na oczy w sprawie Czerepacha - bo wbrew pozorom nie jest taka głupia! :)

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

13 maja 2009, 13:15

Ciotka stawiająca Pawełka i Piotrusia na baczność - bezcenna!!! Podobał mi sie proboszcz, który z jednej strony drżał ze strachu przed cioctką, a z dugiej - starał się nie narazić Michałowej. Spot wyborczy wójta był rzeczywiście świetny, ale żal mi się zrobiło kiedy pomyślałam jaką przykrość musiał zrobić Lucy. Całe szczęście, że wokół niej jest wielu przyjaciół z kochającym Kusym na czele. :)
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

13 maja 2009, 14:40

Mnie się nie podobało, jak ciotka traktowała Michałową - normalnie jak przedmiot i nazywała ją służbą :O Zatkało mnie, gdy to usłyszałam. A później ta jej niby skleroza :]
I jak zwykle uwielbiam Lucy za to, jaka ona jest - bezinteresowna, prostolinijna i uczciwa. Zawsze z sercem na dłoni i nigdy się nie poddaje, nawet w najtrudniejszych sytuacjach - chcę brać z niej przykład, chociaż czasami nie jest łatwo. Jak widzimy, już dawno mogła wycofać się z kandydowania, ale ona dalej idzie naprzód. I robi tak od pierwszej serii - wierzy i nigdy nie traci nadziei, nawet w najbardziej beznadziejnych momentach. Dlatego pasują tu słowa "Nie ma na świecie sytuacji bez wyjścia. Gdy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno" z wiersza księdza Twardowskiego. Dlatego nie wolno tracić nadziei! I ja, tak jak Lucy, też nigdy się nie poddam! :ranczo:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 17:17 przez Ania, łącznie zmieniany 2 razy.
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
aaalinka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

13 maja 2009, 16:41

To chyba teraz jeden z moich najbardziej ulubionych odcinków. Ciotka - prawdziwa dama, która rozstawia wszystkich po kątach, ale w dobrze pojętym własnym interesie jest w stanie dogadać się z każdym (babka zielarka) i każdego ugłaskać (Michałowa). Owszem, jędza, ale z jaką klasą! :clap:
Za wątek "wyborczy" scenarzystom należą się dwa Oskary (po jednym na głowę) - prześmiesznie, a zarazem prawdziwie pokazali te wszystkie gierki i brudne zagrania stosowane już chyba od tysiącleci (nawet bez dzisiejszych możliwości technicznych), choć z pozoru kwestie wyborcze wydają się nudne jak flaki z olejem. Założę się jednak, że teraz wszelkie takie spoty wyborcze i inną propagandę (opinie i sondaże internetowe!!!) będziemy już inaczej oglądali :lmao: Kuchnię wyborczą, choć w miniaturze, przedstawiono bezbłędnie. RANCZO RZĄDZI!
Będę_walczyła_jak_lwica

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

13 maja 2009, 16:59

aaalinka pisze:choć z pozoru kwestie wyborcze wydają się nudne jak flaki z olejem. Założę się jednak, że teraz wszelkie takie spoty wyborcze i inną propagandę (opinie i sondaże internetowe!!!) będziemy już inaczej oglądali
Jak patrzę na tę kampanię wyborczą, przypominają mi sie zajęcia na studiach z tego wszystkiego. Pamiętam, jak sami mieliśmy za zadanie nagrać spot wyborczy. Ale przy tym było zabawy. I oczywiście zrobiliśmy to, jak to powiedział nasz doktor, nieprzekonująco. Bardzo trudno jest zrobić taki spot wyborczy, który może przekonać wyborców do racji danego kandydata. A Wójt, Czerepach i Duda posłużyli się taktyką ataku na przeciwnika. Ciekawe, czy im się to uda.
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

14 maja 2009, 19:28

Irenka pisze: Podobał mi sie proboszcz, który z jednej strony drżał ze strachu przed cioctką, a z dugiej - starał się nie narazić Michałowej
był między młotem, a kowadłem, nie chciał podpaść ani jednej ani drugiej, bo wiedział co za tym idzie... ;D

Awatar użytkownika
andrzej17083
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 25 razy

18 lip 2009, 23:50

:lol-above:
-do urzędu za próg nie wpuszczać , jego pokój opieczętować , zamki zmienić !!! - Wójt o Czerepachu

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy

20 lip 2009, 23:20

najlepszy odcinek ze wszystkich aspoty wyborcze to istny cyrk.jak się patrzy na wójta w zbożu to tak jakby sie widziało giertycha w rzepaku.cały ten cyrk,obłuda władzy walka o stołki.każdy jak się dorwie do władzy to wypnie się na wyborców.polska rzeczywistośc. :lol-above: :lol-above: :lol-above:
Ewa

Awatar użytkownika
Tomek_Szczecinek
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

08 sie 2009, 13:41

Jeden z moich ulubionych odcinków. Michałowa i Ciotka :)
Wody się nachlał, to teraz bredzi - Solejuk

ODPOWIEDZ