Odcinek 50: Kontratak

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Która scenka w tym odcinku podobała Ci się najbardziej?

Walka na spoty wyborcze
14
18%
Przyjazd ciotki
48
62%
Pomysł Pietrka na nowy hit
11
14%
Inna (napisz jaka)
5
6%

Liczba głosów: 78
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

24 kwie 2009, 17:21

RANCZO - ODC. 50 - KONTRATAK
Świat jest generalnie podły, ale na szczęście są na nim jeszcze przyzwoici ludzie. Ci właśnie grupują się wokół Lucy, oburzeni brudnymi chwytami tandemu: Czerepach - wójt. Ci ostatni też nie składają broni, emitując bez ustanku telewizyjne spoty wyborcze wójta, w których twórczo połączone zostały najatrakcyjniejsze elementy programów najsilniejszych kandydatów w ostatnich wyborach prezydenckich. Wójt i Czerepach mają w ten sposób nadzieję trafić do wszystkich. W drużynie Lucy najoryginalniejszą metodę walki wyborczej stosuje babka, która sięga przeciw wójtowi do ludowych zaklęć i uroków. Gdzie indziej to już od dawna są może zabobony, ale w Wilkowyjach jeszcze działają. Dodatkowym kłopotem dla wójta i księdza jest ich stara ciotka, nestorka rodu, która pojawia się w Wilkowyjach z przedśmiertną misją pogodzenia braci. Co gorsza, upiera się, że nie wyjedzie, dopóki bliźniaków nie pogodzi. (TVP)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2010, 21:44 przez admin, łącznie zmieniany 4 razy.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

10 maja 2009, 21:15

Odcinek świetny napewno bardziej wesoły do poprzedniego. Ciotka kontra Michałowa-w pewnym myślałam, że zaczną się bić... :] i tekst księdza " o szczęście niepojęte do brata ciotkę śle" to mnie rozwaliło :lmao: Wójt przegina coraz bardziej, aż się doczeka, ale Lucy też ma "mocną" drużynę. Solejukowie stali się bogaczami. sejf Solejukowej pod budą- bardzo pomysłowy "Rambo do budy" :lmao: Ciekawa przemiana Dudy czyżby Dorotka tak zadziałała swoim urokiem xD

Awatar użytkownika
lukasz792
Nowicjusz
Nowicjusz

10 maja 2009, 21:20

Ciotka wygrywa wszystko. A te filiżanki myte? ;)

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

10 maja 2009, 21:20

Teraz napisze tylko tak. Tekst księdza położył mnie na łopatki: " O szczęście nie pojęte do brata ciotkę śle" :) :hihi: :clap:
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Tomasz Pilarski
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

10 maja 2009, 21:22

Fantastyczny odcinek, widać że finał coraz bliżej - na szczęście i niestety - tak szybko zleciała ta seria :/

Ciotka jest świetna, a starcia z Michałową - istny majstersztyk, też myślałem że Michałowa ją zdzieli z łychy do nalewania zupy :D

Z tego odcinka zapamiętam też przemianę Dudy, coś mi się zdaje, że jeszcze będą z niego ludzie :) , ciekawe też o czym rozmawiały Babka z Ciotką, ale możliwe, że znalazły wspólny język - drżyj, Wójcie :D

Ucieczka Pani Lodzi przez toaletę niczym z Prison Breaka - genialne :D

Już nie mogę się doczekać kolejnego odcinka, a zarazem żal że już koniec. Ale czekam na 5 serię. :)

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

10 maja 2009, 21:46

Z każdym odcinkiem - coraz lepiej, coraz weselej i... coraz bliżej finał.
Odcinek poruszał kilka ważnych kwestii. Mam takie ciche marzenie, że moooooże oglądał go ktoś z naszych polityków i spot wójta dał komuś do myślenia ?
A spot oddał doskonale na czym polega polityka i zaciekła walka o władzę. Nie chodzi o niczyje dobro, nie ważne są zasady fair play - liczy się wygrana, za wszelką cenę. Po trupach, aby do celu... Aby wygrać. I stąd "nierządem Polska stoi" :) Jak to ujął Czerepach: "to jest marketing polityczny, tu sens nie ma żadnego znaczenia". Taaaak... tu sens jest bez sensu ;D
Babka - kapitalna. To jest dopiero władza ! Co tam wójt.

I jeszcze jedno ważne zdanie z tego odcinka:
- ty się Lucy zastanów czy ty w ogóle chcesz rządzić tą gminą
- no, coraz mniej bardziej

Oj, i ja się Lucy nie dziwię :)
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

10 maja 2009, 22:06

Odcinek poruszał kilka ważnych kwestii. Mam takie ciche marzenie, że moooooże oglądał go ktoś z naszych polityków i spot wójta dał komuś do myślenia ?
I marzeniem pozostanie.U nas w polityce albo Wójt albo Czerepach.Lucy jeszcze nie przyjechała.
A odcinek zwyczajny czyli świetny. :rotfl:
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

jaśmina
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

10 maja 2009, 22:07

mnie się najbradziej podobało jak wójt klepnął Dudę w tyłek...hehe
"Czy pan się goli?"Lucy mnie rozbroiła.
Ta ciotka przypomina mi trochę moją nauczycielkę..hehe,chociaz ona nie jest aż taka "żyleta"..ja bym wyrzuciła taką heterę na zbity pysk.niedobra jestem ;D

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

11 maja 2009, 1:15

Cóż mogę napisać o tym odcinku? Był bardzo śmieszny i pełny zaskakujących haseł. Rozbroili mnie księża i biedna Halina, która wywaliła się na środku kuchni :D
Świetny był też spot wyborczy Wójta, a przede wszystkim ciocia i postawa stojąca bliźniaków ;) Po prostu zadziwił mnie ich szacunek dla sędziwej głowy rodu :P i ten ich strach przed gniewem groźnej cioteczki.
Bardzo podobało mi się sformułowanie Lucy o etyce i to, jak przekonała Fabiana do swoich racji.
A Tomasz i jego dziennikarstwo śledczo-interwencyjne to po prostu mój żywioł i chleb powszedni :D I ten jego upór i wytrwałość - jak rozwalił te drzwi, to popłakałam się ze śmiechu.
Cóż, kocham "Ranczo" i wszystko, co jest z nim związane! I nie chcę niczego zmieniać :(
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Jarkeczek
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2009, 7:47

Odcinek troszkę lepszy od poprzednich, jednak osobiście denerwuje mnie wprowadzenie elementów fanstastyki - Spółki Pieragi & kozie serki. Zero realizmu, sam bym chciał taką firmę mieć co po pierwszym roku działalności przyniosła 180 000 zł netto dochodu. Poza tym ciekawa ciotka, o frakcji wójtowej nie napisze bo to polityka , a o niej nie wolno na forum pisać.

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

11 maja 2009, 8:48

Odcinek jak zwykle bardzo dobry.
Kampania wyborcza idzie pełną parą - "Dziadek z Wermachtu na peronie we Włoszczowej" :lmao: Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie ale widać, że po stronie Wójta kończą się już koncepcje (niektórzy pękają - Lodzia, Duda) a u Lucy jest jeszcze spory potencjał do wykorzystania.
Ciotka - tak jak przypuszczałem - DYNAMIT. Ciekawy jestem co będzie z nią dalej - szczególnie w kontekście nagłej przemiany po powrocie od Wójta na plebanię...

PS.
Może to dziwne ale... po prostu żal mi trochę Wójta ^_^
Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 9:24 przez Gugała, łącznie zmieniany 1 raz.
Gugała

Robert
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2009, 10:24

Witam wszystkich. Odcinek super. Hicior Pietrka debeściarski (już planuję zakup ich płyty z największymi przebojami). Cioteczka też niczego sobie, stara gwardia rządzi. Żona wójta i jej okrzyk "radości" na widok ciotki wiele tłumaczy. Klauni się lepiej ubierają - oj pojechała ciotka po bandzie, żeby tak po wójtowej. Lodzia dla niepoznaki wystroiła się jak Nelly Rokita, a Solejukowa i jej "sejf", no-no. I mądrość Solejuka - Jesteśmy bogaci więc musimy oszczędzać bo mamy co oszczędzać.
Pozdrowionka :)
Robert

Awatar użytkownika
Cecilia89
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

11 maja 2009, 11:55

Odcinek świetny. Zaznaczyłam w ankiecie pierwszy wariant. Wójt w spocie wyglądał dosyć śmiesznie :lmao:
"Moda przemija, styl pozostaje" - Gabrielle Chanel.

pajelo
Początkujący
Początkujący

11 maja 2009, 12:41

Odcinek śmieszny. Ciekawe sceny, sporo humoru, czyli to co zawsze. Najbardziej podobały mi się trzy sceny:

1. Nowa piosenka Pietrka :D Tekst powalił mnie.

2. Ubrudzenie wójta przez ptasie odchody.

3. Krzyk Haliny na widok ciotki.

sewer1412
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

11 maja 2009, 14:03

Najlepsza wraz Solejukowa była :]
[b]Michałowa[/b] - Przynieść jeszcze klopsików?
[b]Proboszcz-[/b] Co? O masz! No zagadałem się z Michałową i zjadłem
[b]Michałowa[/b] - No i bardzo dobrze
[b]Proboszcz[/b] - No i schudnij tu człowieku. Ale bardzo dobre, bardzo dobre

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

11 maja 2009, 14:24

Solejukowa po raz kolejny pokazała rozsądek i spryt o które trudno ją na pierwszy rzut oka podejrzewać. Solejuk też coraz mniej przypomina drobnego złodziejaszka z pierwszej serii.
Co do zabawnych momentów to 90% ma związek z ciotką. szczególnie zapadł mi w pamięć śpiew Proboszcza i reakcja Wójtowej.

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

11 maja 2009, 14:55

Odcinek powalająco śmieszny :lol-above:
Najbardziej spodobał mi się przyjazd ciotki...Rozbrajające sceny :lmao:
Nowy hit Pietrka i Joli,no praktycznie wszystko!Świetny odcinek,tylko miałam wrażenie,że trwał krócej niż zwykle,może to tylko takie wrażenie...
Coraz bliżej do końca Rancza...No ale też coraz bliżej do piątej serii-oby!
Justyna

jaśmina
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

11 maja 2009, 15:34

A propos,ile odcinków przewidziano jeszcze?
Klaudia:"No...jakby tatuś dowiedział się , że mnie całujesz to chyba by cię zabił...
Fabian: "Żartujesz...?"
Klaudia : Nie..skąd..."

Awatar użytkownika
andrzej17083
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

11 maja 2009, 15:44

odcinek bardzo dobry najlepsza scena to spoty wyborcze i oczywiście ciotka bliżniaków :rotfl:
-do urzędu za próg nie wpuszczać , jego pokój opieczętować , zamki zmienić !!! - Wójt o Czerepachu

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

11 maja 2009, 16:01

Odcinek cool Ciocia postawiła blizniaków na baczność. Tekst nowej piosenki Pietrka super :)

ODPOWIEDZ