Odcinek 49: Debata

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz zachowanie wójta podczas debaty z Lucy?

Pozytywnie, w polityce nie ma miejsca na sentymenty
16
20%
Neutralnie, nie mam sprecyzowanego zdania na ten temat
7
9%
Negatywnie, uważam argumenty wójta za skandaliczne i niedopuszczalne w sporze politycznym
56
71%

Liczba głosów: 79
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

16 kwie 2009, 20:58

RANCZO - ODC. 49 - "DEBATA"
Ponieważ zbliżają się wybory, a cała wieś jest podłączona do lokalnej telewizji internetowej, musi nastąpić nieuchronne: telewizyjna debata kandydatów. Lucy, zupełnie jakby wcześniej nie mieszkała w Ameryce, sądzi, że w takiej debacie chodzi o argumenty, a wyborcy wybierają tego z dyskutantów, który ma rację. Naturalnie, co z kolei wie dobrze Czerepach, nic bardziej mylnego. Chodzi o to, kto jakie wywrze wrażenie. Spośród wielu natomiast sposobów wywierania wrażenia najsilniejszym jest prezentacja dobrego haka na przeciwnika. Idealizm Lucy bardzo boleśnie zderza się z pragmatyzmem Czerepacha i wójta. Wieś już całkiem nie wie, co o tym myśleć, a przeprowadzane przez Witebskiego codzienne badania opinii publicznej dowodzą totalnego rozhuśtania nastrojów. (TVP)
Scenki wideo z tego odcinka (TVP):
:arrow: Wójt w stanie agonalnym
:arrow: Czary i uroki Babki
:arrow: W polityce jak w mafii
:arrow: Gdzie jest 56 tysięcy?
:arrow: Debata: pierwsze starcie
Ostatnio zmieniony 09 lis 2009, 21:37 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Joanna
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

03 maja 2009, 21:21

Odcinek rewelacja. Bardzo dramatyczny ale jak zawsze okraszony sporą szczyptą humoru.
Scena kiedy Lucy płacze że zabrakło jej pokarmu, rozłozyła mnie na łopatki, i jak płakała pod drzewem.
Czerepach pomimo swojej "światowej nauki" jest tchórzem tak jak był, w chwili zagrożenia podkula ogon i ucieka.
Cały odcinek bardzo pozytywnie odebrałam i nie mogę doczekać się następnego. :ranczo:
Ostatnio zmieniony 04 maja 2009, 9:52 przez Joanna, łącznie zmieniany 1 raz.
- DO DOMU !!! - Wioletka

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

03 maja 2009, 21:22

Świetny odcinek, Babka znów w akcji! :D
Wilkowyje nie pomyje!

joskiba
Początkujący
Początkujący

03 maja 2009, 21:27

Odcinek smutny, ale wszystko wraca ku dobremu;) Az nie mogę się doczekać co będzie w następnym. Jedno jest pewnie - wójt ma przechlapane!

Awatar użytkownika
Martusiek
Nowicjusz
Nowicjusz

03 maja 2009, 21:36

Odcinek niby fajny, ale nienawidzę , gdy ktoś postępuje, jak wójt. I przez to chyba odcinek mniej mi się podobał niż normalnie. Oczywiście pokochałam babkę bezgranicznie. Od dziś zacznę mówić "Jesteś moim światłem w szambie". Mimo tych fajnych momentów i końcówki, smutek Lucy i występki wójta z Czerepachem przysłoniły mi pozytywną energię płynącą na ogół z serialu. Ale takie jest życie, więc trudno się dziwić, żeby serial o życiu był inny. Jak zawsze po każdym odcinku nie mogę się doczekać następnego. :D
Przyjaźń - wykorzystywanie, na które się wzajemnie godzimy ;)

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

03 maja 2009, 21:41

Odcinek fantastyczny - pod każdym względem :) Świetne teksty - uśmiałam się do łez z tekstu Lucy "Ty jesteś moje światełko w szambie" :) Ze Staśkowego "po ziemi ćmoruchać" i Czerepachowego "Ty się Duda psychiką wójta nie przejmuj, to jest proste urządzenie, tam się nic nie może zepsuć". :lmao:
Ale też były poruszone kwestie bardzo ważne.
Przede wszystkim sprawa "brudnej polityki" prowadzonej przez Wójta. Nawet w naszej ankiecie "jak oceniacie zachowanie wójta podczas debaty z Lucy" jedna z odpowiedzi to "pozytwnie, w polityce nie ma miejsca na sentymenty". I to jest wierutne kłamstwo ! Czy prawda i zasady fair play to sentymenty ?! Oznaka słabości ?! Nie ! Ale dlatego, że wszyscy przyzwalają na takie zachowania (bo to polityka), nasza polityka wygląda tak jak wygląda. Ponieważ większość myśli, że polityka to "kopanie" przeciwnika - cała energia polityków skumulowana jest na tych potyczkach i wojnach podjazdowych. A nie można by się skupić na czymś zgoła innym i w końcu zrobić coś konstruktywnego ?
I jeszcze jedna sprawa - fajnie, że Lucy przekonała się, że nie jest sama, że ma przyjaciół (chociaż zachwiali się, oj zachwiali ).
"Prawdziwy przyjaciel to ten, kto dobrze mówi o tobie za twoimi plecami".I głęboka nauka dla nas - jeśli jesteś czyimś przyjacielem, bądź z nim wtedy, kiedy cię najbardziej potrzebuje :) i tego nam wszystkim życzę
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

03 maja 2009, 21:41

ODCINEK SUPER! Najlepsze było jak Czerepach uciekał przed Kusym i przeskakiwał przez płotek urzędu gminy :D
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

03 maja 2009, 21:44

Odcinek super :) Mozna powiedziec ze momentami wzruszający :)

blada11
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

03 maja 2009, 21:44

Nie będę kłamać. Powiem szczerze na wszystkich scenach z Lucy (oprócz tej jak spowodowała awarię światła w studiu tv internetowej-to było śmieszne) miałam łzy w oczach. Coś wydaje mi się że gdy Kusy spotka kogoś z urzędu to będzie to jego ostatnie spotkanie z Kusym i innymi ludźmi. Odcinek świetny, był smutny,ale czasami trzeba trochę smutku żeby zaznać dużo większej radości. Stasiek aresztujący babkę... Wójt ciągle się wywracający... Ludzie , którzy przyszli do Lucy... to wszystko sprawia że mogę w pełni powiedzieć że kocham wieś. ODCINEK SUPER!!!!!!!!! :ranczo: :ranczo: :ranczo: :ranczo: :ranczo: :ranczo:
RANCZO RANCZO I JESZCZE RAZ RANCZO !!!! Dlaczego? Dlatego że jak obejrzę choć jeden odcinek Rancza to nic innego do szczęścia mi nie potrzeba... :ranczo: :ranczo: :ranczo:
"Cholera i całą kuchnię mi zaświnił!"-Lucy

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

03 maja 2009, 21:45

Odcinek smutny:-(Ale tylko w pewnym sensie w końcu i tak wszystko zwróciło się ku dobrej drodze...Kiedy Lucy się popłakała w kilku momentach mi też się chciało płakać;( Świetna była scena z czarami babki :lmao: -i bardzo śmieszna w dodatku,albo nowa nazwa zespołu Pietrka i Joli xD ...Odcinek zrobił na mnie duże wrażenie,a zwłaszcza ostatnia scena-która była puentą i czymś do czego dążył ten odcinek-do pokazania kto jest za prawdą a kto za kłamstwem,kto walczy o dobro i sprawiedliwość a kto umywa ręce.Ostatnia scena naprawdę była wzruszająca.Albo Wioletka-Nie lubi?..Lucy w płacz,a Kusy-Lubi...
Wzruszający,smutny,trzymający w napięciu,Momentami śmieszny,ciekawy odcinek.A tekst "Jesteś moim światłem w szambie"-Jest super...
Justyna

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

03 maja 2009, 21:46

Debata.Jakież to znajome.A reakcje ludzi?Też takie swojskie,nasze.
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

03 maja 2009, 21:51

Odcinek był super! Moje stare, dobre "Ranczo"! Płakałam razem z Lucy :cry:
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

pajelo
Początkujący
Początkujący

03 maja 2009, 21:55

Odcinek bardzo dobry. Sporo dramaturgii ale na szczęście nie brakowało również trochę humoru.

Odcinek z jasnym przekazem. Pokazuje nam jakie kroki czasami podejmują politycy aby osiągnąć swój cel. ( przykład choćby ostatnich dni, kiedy to wiadomo jaka partia wyemitowała wiadomo jaki spot i została za to ukarana przez sąd )

Pomimo, że było sporo smutnych momentów i tak wszystko się dobrze skończyło. No i to dla mnie jedyny minus tego odcinka. Jak zwykle w każdym polskim filmie, serialu wszystko kończy się "happy endem"

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

03 maja 2009, 21:59

rai pisze:"Prawdziwy przyjaciel to ten, kto dobrze mówi o tobie za twoimi plecami".
-W zupełności się zgadzam...Bo co z tego jeśli ktoś zapewnia jak bardzo Cię lubi,i że nigdy złego słowa o tobie nie powie,a gdy ktoś mówi o tym kimś komu zapewniał źle i pyta o zdanie powiedzmy tego"przyjaciela"a ta osoba nie staje w obronie oskarżanej osoby,mimo że wie że to nie prawda o co tę osobę oskarżają albo i dołącza się do zdania tamtych osób-jeszce gorzej...To co to za przyjaciel?!

[ Dodano: |3 Maj 2009|, 2009 22:04 ]
blada11 pisze:RANCZO RANCZO I JESZCZE RAZ RANCZO !!!! Dlaczego? Dlatego że jak obejrzę choć jeden odcinek Rancza to nic innego do szczęścia mi nie potrzeba...
-To prawda!Oglądając Ranczo zapominam o całym świecie,o problemach...Obchodzą mnie wtedy tylko losy naszych ukochanych bohaterów i nic więcej.Ranczo pozwala zapomnieć o kłopotach choć na tę chwilkę i się odprężyć....Radość z oglądania Rancza-powinna być nazwana jakimś nowym uczuciem,nową nazwą...Bo tego się nie da wyrazić żadnym uczuciem jak cudownie ogląda się Ranczo.
Justyna

jaga7
Początkujący
Początkujący

03 maja 2009, 23:18

Strasznie mi się dzisiaj odcinek podobał! Praktycznie płakałam razem z Lucy. Wójt z Czerepachem knują jak tylko mogą, stwierdzę iż nawet nieco przesadzają.
Żal mi było Lucy okropnie. Zrobiła dla Wilkowyjan tyle dobrego, ci usłyszeli jakieś głupie pomówienie w jej kierunku i od razu posądzili ją o najgorsze. Ale cóż się dziwić, ludziom prostym bardzo łatwo coś takiego wmówić. Wiem to z perswazji, naprawdę.
Kusy to superfacet, supermąż i w ogóle supergość!
Najbardziej w dzisiejszym odcinku zaimponowała mi Klaudia. To jest prawdziwa przyjaciółka! Widzicie? Nawet ksiądz dał się tej plotce! Nie, nie mówię, że uwierzył, ale zamiast wesprzeć chociażby słowem, czekał aż sprawa ucichnie. To nie było dobre rozwiązanie.
I Babka Zielarka. To jest kobieta! :)
Dzisiejszy odcinek to super towar! Bardzo mi się podobał!
A zakończenie... Odzyskałam wiarę w tych ludzi!
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

04 maja 2009, 8:57

Odcinek "naturalnie smutny" - emocje, które wywołał były bardzo autentyczne (przynajmniej wśród osób, które ze mną go oglądały).
No cóż - Lucy na deskach, ale po nieczystym ciosie. Widać jednak, że przyjaciele jej nie zawiedli i zanosi się na mocną kontrę...

Postać odcinka:
jednogłośnie Babka Zielarka (właściwie nic nie musi mówić - wystarczy, że jest... aż ciarki przechodzą po plecach).
Gugała

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

04 maja 2009, 10:08

Ten odcinek doskonale pokazuje nasze 2 wady narodowe, a mianowicie skłonność do fałszywych oskarżeń, do ciosów poniżej pasa ( podłości). Ile razy my sami byliśmy świadkami takiego zachowania naszych polityków. Drugą wadą jest " zwątpienie w przyjaciół". Na szczęście przyjaciele Lucy w porę się zreflektowali, ale mimo to jednak wątpili na początku. Ile razy my sami powątpiewaliśmy i nie wsparliśmy osób nam bliskich? Właśnie dlatego odcinek dla mnie jest genialny, ponieważ skłania nas do refleksji nad sobą. Proszę o więcej takich odcinków.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Marszałek
Nowicjusz
Nowicjusz

04 maja 2009, 10:24

Wydawać by się mogło,że odcinek był smutny,ale z dozą scen wesołych/ucieczka Czerepacha przed Kusym/jednak końcówka czyli wizyta w domu Lucy wszystkich jej sympatyków to już nie dramat tylko łzy szczęścia.Doskonale wypadła babka zielarka.Wójt miał strach w oczach.Oj pewnie będzie jeszcze się działo!!! :)
gregor

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

04 maja 2009, 11:34

Oj bardzo mi przypadł do gustu ten odcinek. Choć z założenia Ranczo ma nas rozśmieszać, podobała mi się dramaturgia tego odcinka. Mogę nawet powiedzieć, że wzbudził u mnie więcej emocji niż którykolwiek odcinek 4 serii. Lucy było mi strasznie żal. Jej załamanie nerwowe było tak wielkie, że momentami obawiałam się, że może targnąć się na życie :eek: Wójta, a konkretniej Czerepacha znienawidziłam za ich haniebne postępowanie. Nie wiecie nawet jaką radość sprawiało mi "targanie po ziemi" Wójta przez Babkę Zielarkę :devil: Zawiodłam się trochę na Księżach i ławeczce ( jedynie Pietrek i Japycz nie wierzyli w kradzież pieniędzy). Wiarę w dobrych ludzi w Wilkowyjach przywróciła mi Klaudia, która nie tylko specjalnie przyjechała, jak usłyszała co się stało ale zmobilizowała wiele osób by wsparli Lucy :clap: No i oczywiście Kusy, który był przy Lucy przez cały czas :thumbup: Najbardziej wzruszyła mnie scena ze "światełkiem w szambie", była przeurocza, oraz oczywiście zakończenie z niezastąpioną Wioletką ( "Nie lubi???" :O ) :D

Ten odcinek przypominał mi I serię, a to baaardzo dobrze :heart:
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
Cecilia89
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

04 maja 2009, 13:44

Odcinek jak zwykle super. Tylko zdenerwowało mnie zachowanie wójta w trakcie debaty. Ale ogólnie świetny odcinek :-)
"Moda przemija, styl pozostaje" - Gabrielle Chanel.

ODPOWIEDZ