Odcinek 49: Debata

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz zachowanie wójta podczas debaty z Lucy?

Pozytywnie, w polityce nie ma miejsca na sentymenty
16
20%
Neutralnie, nie mam sprecyzowanego zdania na ten temat
7
9%
Negatywnie, uważam argumenty wójta za skandaliczne i niedopuszczalne w sporze politycznym
56
71%

Liczba głosów: 79
Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

07 lut 2010, 22:33

Tak Aniu dzisiejszy odcinek był super Kusy zachował się jak prawdziwy mężczyzna , bronił Lucy był dla niej wsparciem w trudnych chwilach .
Bardzo podobała mi się postawa Klaudii , która stanęła po stronie Lucy i zwróciła uwagę Michałowej , księdzu Piotrowi i Robertowi , że powinni wesprzeć Lucy , za ich śladem poszli inni . Klaudia przekonała ich , że powinni odwiedzić Lucy , gdyż przeżywa trudne chwile i potrzebuje pomocy .
"Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie".
Ewa

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

07 lut 2010, 22:55

Klaudia to prawdziwa przyjaciółka, bo tylko tacy w człowieka nigdy nie zwątpią, choćby niewiadomo, co sie działo.

A Kusy też mi się dzisiaj bardzo podobał, taki facet to skarb i marzenie niejednej kobiety zapewne.

No i Wioletka na koniec z barszczem i schabami, płakałam ze śmiechu :lol-above: :rotfl:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
AdiMan89
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

08 lut 2010, 0:52

Kapitalny odcinek aczkolwiek wójt okazał się po raz kolejny bezwzględnym sukinsynem wytrenowanym przez spin-doktora Czerepacha (w pewnej partii na polskiej scenie też są spin-doktorzy) xD
Ostatnio zmieniony 08 lut 2010, 10:12 przez AdiMan89, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wilkowyje , Wilkowyje , gdzie jest taki piękny kraj "

Awatar użytkownika
Desert
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

08 lut 2010, 12:02

A mi się bardzo podobały momenty pocieszania Lucy przez Kusego. Zauważcie, że nie negował tego co mówiła, wsłuchiwał się, czekał, aż coś zrobi, aż to ona się przytuli.
"Miłość ma dwa końce: jednym wzrasta, drugim się plącze."
/myśl własna/

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

08 lut 2010, 16:38

Bo na tym to powinno polegać, a nie na ciągłym bagatelizowaniu problemów innych. Wystarczy być, a nie mówić i doradzać...
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

08 lut 2010, 17:14

Stasiek i Babka Zielarka to numer 1 tego odcinka :D
Strasznie mi się podobała ta scena :) strach Staśka przed tym co może uczynić babka :hihi:
Ania pisze:Stasiek do Babki: To tak nie można do domu, na herbatkę, usiąść sobie wygodnie?
:lol-above: :lol-above: :lol-above:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
AdiMan89
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

08 lut 2010, 17:14

Owszem, kiedy ktoś jest obok daje to niesamowitą siłę, można wówczas góry przenosić...
Ostatnio zmieniony 08 lut 2010, 17:40 przez AdiMan89, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wilkowyje , Wilkowyje , gdzie jest taki piękny kraj "

Awatar użytkownika
dami1995zg
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

17 mar 2010, 19:25

Odcinek super ale wójt podczas debaty się nie zachował Lucy chce dobrze dla gminy i komputery załatwiła a on jej wkręcił złodziejstwo :)

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

24 lis 2010, 11:22

Ale Lucy też ostro pojechała: "Wszystko co dobre w tej gminie to przeciw panu, a nie dzięki panu".
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

25 lut 2011, 12:11

Debata nie była zgodna z zasadami.
Wójt się wcinał i zadawał pytania poza kolejnością, ale to już tam...
Szkoda Lucy, cóż...
Lubię wójta, w przeciwieństwie do Czerepacha i myślę, że to on był głównym "złem" w gminie i nakłaniał do takich świństw wójta, ale że obeszło się bez kary jakiejś? Dziwne. No z wyjątkiem tego, co Lucy postanowiła wobec żony wójta w ostatnim odcinku. :yes: :P :hihi:

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

25 lut 2011, 14:26

qwerty pisze:Lubię wójta, w przeciwieństwie do Czerepacha i myślę, że to on był głównym "złem" w gminie i nakłaniał do takich świństw wójta
no ale to były "spraw czerepach za granicą zdobył :rotfl:
Obrazek

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

31 mar 2012, 21:16

Odcinek śmieszny nie był, raczej smutny. Chociaż nie zabrakło też śmiesznych chwil, np. Gdy Lucy krzycząc na Wójta, zbiła żarówkę głosem :)
Ogólnie strasznie mi było żal Lucy, bo przeżywałem to, co przeżywali inni oglądając ten odcinek.
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

bezkregowiec
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 7 razy

15 sie 2012, 11:25

Ja też uważam, że do śmiesznych nie należał. Lucy jako kontrargument na słowa, że ma dworek na utrzymaniu mogła wyjąć spod lady cennik Mercedesa ML :pala . Nie pamiętam czy to dokładnie w tym odcinku było, jak Kusemu zdmuchnęło wódkę. Pamiętam, że ten odcinek oglądałem po raz pierwszy późnym wieczorem lekko przysypiając... Normalnie cios w klatę :lol: .

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

19 lis 2012, 19:54

Stasiek w tym odcinku przeszedł sam siebie :!: :D
"Babka zbiegła" :bosz: :lol:
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

21 maja 2015, 20:20

Dzisiaj sobie odświeżyłem i odcinek pt. "Debata". Dla Lucy nie była to łatwa rozgrywka (po prostu jej szkoda było) a, wójt wraz z Czerepachem zachowali się wyjątkowo perfidnie, nie cofając się przed niczym. Ten odcinek wyjątkowo podkreśla demoniczną stronę osobowości Czerepacha. Według mnie przekombinowano wątek babki, która "atakuje" wójta różnymi sztuczkami, trochę przesadzone to było. Ale z drugiej strony...zabawne :D. Ale Stasiek jak zwykle do pieca dołożył "No yyy..., babka zbiegła". Nieźle uśmiałem się z tego. Scenka jak Kusy ściga Arkadiusza (jak mówi pani Lodzia) też bardzo fajna. Chłop musiał na szczupaka ogrodzenie pokonywać.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

19 cze 2015, 11:47

Odcinek REWELACYJNY! :) Ale i smutny. :(
Bardzo szkoda mi było Lucy. :płacze: :płacze: :płacze:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

25 lip 2015, 14:41

Żal mi sie Lucy...Odcinek pokazuje jak naiwni są ludzie i wierzą opiniom. :( Wystarczy jedno fałszywe oskarżenie i ludzie już komuś przypinaja łatke.Niestety life is brutal.. :cry:
Babka rządi w tym odcinku :D Klaudia po raz kolejny mnie zaskoczyla na plus oczywiście... :good:
Jedynie proboszcz mnie zaskoczył na minus-brak wsparcia duchowego?! :zdziwiony:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

25 lip 2015, 19:17

Jeden z najlepszych odcinków. Zaczyna się dramatycznie debatą kandydatów na wójta. Pan Cezary zagrał ją fantastycznie, jest w swoich oskarżeniach tak wstrętny, że ja tej debaty nie mogę oglądać. Oczywiście widać w tej debacie jak dobrze się przygotował wójt, chociaż kłamał, a Lucy jest w niej kompletnie nie przygotowana. Z tej sceny można wyciągnąć wniosek – nigdy nie lekceważ przeciwnika i do walki musisz stanąć przygotowany.
Ja powtórki zaczynam oglądać od wzruszającej sceny pod drzewem, bo oto zaczyna się jeden z najpiękniejszych wątków w tym serialu. Chodzi o wsparcie jakie jeden z małżonków może udzielić drugiemu. A jak jest miłość w małżeństwie to takie wsparcie przychodzi samoistnie. Popatrzcie jak Kusy czule przykrywa śpiącą już Lucy. Potem idzie się napić wódki i przeprasza Pana Boga, że inaczej nie może. Bóg wysłuchuje jego modlitwy i poprzez wiatr strąca mu tą butelkę ze stołu. Lucy już wkrótce zaczyna odczuwać to wsparcie, z uśmiechem mówi o Kusym jako światełku w szambie. (dobrze dobrane słowo bo metody wójta i Czerpacha to istne szambo). Przed tymi słowami pan Robert też wprowadza mocne przesłanie w słowach Kusego – „ ty walcz , a ja będę stał przy tobie”. Nie można dać się pokonać przez zło i tak łatwo poddawać.
Są też sceny zabawne. Babka rzucająca czary na wójta, to nierealne , ale mnie też poprawiło humor. Stasiek, któremu babka zbiegła. Ksiądz do wójta – „czary to na ciebie Lenin i Marks rzucili. Rekord życiowy pana Artura Barciś w sprincie.
Na koniec dla mnie najbardziej wzruszająca scena całego serialu, zapoczątkowana akcją Klaudii, która zawstydziła swego stryja. Do Lucy przychodzi cała miejscowa inteligencja (i przyszła też Solejukowa), dając świadectwo komu wierzą.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

ODPOWIEDZ