Odcinek 48: Bohaterski strajk

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jaki był w Twojej ocenie 48 odcinek pt. Bohaterski strajk?

Rewelacyjny, bardzo mi się podobał
38
66%
Dobry, ale spodziewałem/am się czegoś więcej
18
31%
Słaby, niczym specjalnym mnie nie zaskoczył
2
3%

Liczba głosów: 58
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

07 kwie 2009, 17:31

RANCZO - ODC. 48 - BOHATERSKI STRAJK

Obrazek
Fot. K. Wellman, źródło: TVP.pl
Nawet małe dziecko wie, że najwłaściwszym momentem na strajk jest kampania wyborcza. Wówczas ordynacyjni rywale gotowi są obiecać wszystko i wszystkim, byle tylko zostać wybranym na upragnione stanowisko. Dlatego nie może dziwić, że właśnie w tym czasie zjednoczona sfera budżetowa w Wilkowyjach, reprezentowana przez nauczycieli szkoły i doktora Wezóła, wysuwa śmiałe postulaty płacowe, a następnie ogłasza bohaterski strajk. Na jego przywódcę zostaje wybrany polonista Witebski, bo wszyscy inni się boją. Bohaterstwo budżetówki ma przecież swoje granice. W tym samym czasie w Wilkowyjach powstaje gminna telewizja internetowa. Będzie to miało fundamentalne znaczenie dla przebiegu kampanii wyborczej. Wilkowyje śmiało wkraczają w świat, w którym liczy się już tylko to, co zostało pokazane w telewizji. (TVP)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2009, 16:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
przem16325
Nowicjusz
Nowicjusz

26 kwie 2009, 21:20

odcinek nie najgorszy, no ale żeby Hadziuk z Solejukową to kto by pomyślał :)
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

jaśmina
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

26 kwie 2009, 21:22

Ranczo jest zwykle wypadło Świetnie!(statystyka 100% ;D )
"Inwestycja" wójta wymagała z jego strony wiele samopoświęcenia!Oh,mój słodki Duda(obciął się!:D)..na końcu zawsze na niego :lmao: ..chyba dlatego że najpożądniejszy:)
Klaudia:"No...jakby tatuś dowiedział się , że mnie całujesz to chyba by cię zabił...
Fabian: "Żartujesz...?"
Klaudia : Nie..skąd..."

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

26 kwie 2009, 22:28

Odcinek obracał się w kręgu dwóch tematów jeden w skrócie można określić łacińskim przysłowiem " Mater semper certa est" - co się tłumaczy - "tylko matka pewna jest". A przekładając to na warstwę komediową ,można powiedzieć ,że wiedza to dobra rzecz , ale jej nadmiar bywa szkodliwy - o czym osobiście przekonał się Solejuk .
Temat drugi to władza i jej podejście do problemów społecznych . Czerepach kiedy mówi ,że ludzie nie znają prawa i można to wykorzystać - jest bardzo autentyczny . Ma rację, w Polsce ludzie posiadają naprawdę niewielki zasób wiedzy prawniczej , nawet na tym podstawowym poziomie . Szkoda, bo władze, szczególnie te lokalne potrafią to wykorzystać bezlitośnie . Odcinek uczy ,że warto znać swoje prawa i patrzeć urzędnikom na ręce . Ostatecznie to oni są dla nas . W przeciwnym wypadku zawsze znajdzie się jakiś "Czerepach" ,który zechce wysyłać doktora w "kamasze"

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

26 kwie 2009, 22:39

Solejuk była najlepszy jak siedział na ławce i liczył swoje dzieci :D Odcinek rewelacja, a następny jest jeszcze lepszy!
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
yoanna
Elitarny komentator
Elitarny komentator

26 kwie 2009, 23:41

cieszę się, że siedziałam oglądając ten odcinek, bo prawdopodobnie bym padła.
Co do statystyk: jeśli człowiek mieszka z psem, to statystycznie każdy mieszkaniec domu ma 3 nogi. Sądziłam, że właśnie taki będzie skutek użycia danych statystycznych w rodzinie Solejuka. Dlatego byłam w ciężkim szoku, kiedy Solejukowa się przyznała. Potem jeszcze ta wymowna mina Hadziuka...
Stasiek unikający Pietrka, który "wyjechał" też był zabawny.
Kolejny ciekawy pomysł to księża planujący zakopanie swojej kolacji w ogródku. Byleby tylko Michałowa nie doszła do wniosku, że bardzo im smakowało skoro wszystko zniknęło ze stołu.

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

27 kwie 2009, 8:17

odcinek świetny jak każdy zresztą. Witebski zachował się jak bohater podczas strajku no i ta telewizja. Myślę, że Witebski się wkońcy wybije przez tą powieść i telewizję internetową. Solejuk i jego dochodzienie- świetne! A Hadziuk sam sobie zaszkodził, bo to no nagadał Solejukowi o tych stastystykach, ten się wystraszył i "wyszło szydło z worka" Mina Hadziuka na ławeczce mówiła sama za siebie. Najdłużej się tłumaczył... A potem spojrznie na Stacha wyjaśniła wszystko. Ciekawe czy dowiemy się, które to dziecko? Uciekanie Pietrka też było przezabawne, policjant miał gest, że pozwolił mu "wyjechać", a Kusy w tym odcinku robił za posłańca czy co?
Japycz powrócił z wakacji bardzo zadowolony, przywiózł "perzenty" dla kumpli, gorzej Michałowa, która chciała się popisać znajomością kuchni greckiej...
w końcu w sprawie Lucy wszystko staje się jasne, skoro zarówno wójt jak i Lucy mogą podczas dbaty pytać o co chcą, Czerepach lub wójt zapytają się Lucy gdzie podziały się "komputerowe" pieniądzie, Lucy pewnie powie zgodnie z prawdą, że zostawiła je Czerepachowi, on się wyprze, a biedna Lucy nie będzie mogła udowodnić swojej racji, bo przecież nie wzięła pokwitowania. I kompromitacja na oczach całej wsi gotowa- biedna Lucy. Ja tak to widzę...
odcinek super jak już pisałam ale coś mało w nim było Lucy i Hot-doga

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

27 kwie 2009, 9:52

Tradycyjnie bardzo dobry odcinek, moim skromnym zdaniem zdecydowanie lepszy od poprzedniego.

Oprócz wyżej już wspomnianych wyróżniłbym jeszcze:
- krótkie (ale za to w jakim stylu!!!) "wejście" Lodzi do gabinetu Wójta :lmao:
- miny księży podczas spożywania "greckiej potrawy" zasewowanej im przez Michałową
oraz co najważniejsze:
- chyba na dobre wróciła ławeczka :).
Gugała

Marszałek
Nowicjusz
Nowicjusz

27 kwie 2009, 10:06

Życie w Wilkowyjach nabiera rumieńców i tempa. Zdesperowany Solejuk przeprowadza małe dochodzenie,które dziecko nie jest Jego nawet u księdza zapominając przy tym,że jak siedział za kratkami Solejukowa też potrzebowała rozrywki.Znalazł się amant /Hadziuk/,który nie ma dzieci z własną żoną,więc spróbował na boku no i udało się.Doskonały Witebski jako przewodniczący strajku i miejmy nadzieję powrót ławeczki,która czciła powrót Stacha Japycza z Krety. :)
gregor

Robert
Nowicjusz
Nowicjusz

27 kwie 2009, 10:23

Witam wszystkich. Nie ma to jak "suweniry z podróży", byleby tylko tak nie zalatywały lekarstwami. Ale Stacho jest "wporzo" chłop i o kolegach pamiętał. Dla każdego taki prezent przywiózł. A już się Hadziuk martwił, że do nałogu się nie przyzwyczai bo już brakło. Odnośnie statystyki to zbyt duża wiedza czasami jest niewskazana. A Solejukowa, no-no
Robert

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

27 kwie 2009, 11:55

Ciekawe które dziecko jest Hadziuka (o ile jego przygoda z Solejukową zakończyła się wpadką, bo nie musiała). ;)
Wilkowyje nie pomyje!

Kamikadze777
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

27 kwie 2009, 11:58

Stachu był najlepszy w tym odcinku Solejuk i jego dochodzenie też a Hadziuk nieźle wyskoczył jak go Solejuk zapytał ... Szkoda że juz tylko chyba 4 czy 5 odcinków zostało :(

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

27 kwie 2009, 12:34

Odcinek bardzo fajny i śmieszny,ale żadnych przesadnych emocji.

Nie twierdze jednak,że nie był fajny. :] Najbardziej spodobała mi się scena z Solejukiem :lmao: ,potrawą Michałowej :hihi: i strajkiem :lol-sweat:
Jednak moim zdaniem za mało było scenek z Lucy i innymi postaciami,odcinek skupiał się głównie na kilku wątkach,ale był bardzo fajny i śmieszny.
pozdrawiam!
Justyna

Kamikadze777
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

27 kwie 2009, 12:48

masz rację Justyno ...

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

27 kwie 2009, 13:10

Coś czuję że księża strzelili sobie w stopę, pewnie Michałowa widząc że wszystko zniknęło zacznie częściej robić im różne greckie specjały. :)
Wilkowyje nie pomyje!

pajelo
Początkujący
Początkujący

27 kwie 2009, 13:15

Dla mnie to był najśmieszniejszy odcinek całego sezonu ;]

Odcinek (niestety, a może stety ) obnażył wyraźnie nieznajomość przepisów przez takich zwykłych zjadaczy chleba jakimi jesteśmy. Pokazał, że ludzie naprawdę mało wiedzą o tym jakie prawa im przysługują.

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie.

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

27 kwie 2009, 13:26

Dla mnie to był bardzo dobry odcinek. Strajk i jego koniec wyszedł wszystkim na dobre. Wreszcie Witebski wykazał się odwagą i to w prowadzeniu strajku i wcale na widok wójta nie miał pełnych portek. No i jego słynna już powieść...
Pamiętam jak w ubiegłe wakacje program "Kawa czy herbata" był nadawany z Jeruzala. Wtedy właśnie pani Iwona Schymalla powiedziała, że zagrała małą rolę w Ranczu.
Co do Solejukowej ( i Hadziuka) to nigdy bym sie nie spodziewał. Zabawne było sprawdzanie genów dzieci Solejuka. Wierzę jednak, że koledzy z ławeczki poprawili mu humor, a złaszcza Stach z greckim "lekarstwem".
Świetny pomysł również z "poszukiwaniem" Pietrka...
Jola: - To nie Pietrek!
Stasiek: - Oczywiście, że nie Pietrek. Dlaczego Pietrek? Kot może...

No i szykuje się całkiem ciekawa debata.

Cieszę się, że było trochę więcej Dudy :)
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

sewer1412
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

27 kwie 2009, 13:47

Śmieszny odcinek i o to właśnie chodzi w Ranczu ^_^
[b]Michałowa[/b] - Przynieść jeszcze klopsików?
[b]Proboszcz-[/b] Co? O masz! No zagadałem się z Michałową i zjadłem
[b]Michałowa[/b] - No i bardzo dobrze
[b]Proboszcz[/b] - No i schudnij tu człowieku. Ale bardzo dobre, bardzo dobre

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

27 kwie 2009, 16:13

Odcinek bardzo dobry – wiele zabawnych sytuacji – jak ławeczka, rozmowa Policjanta z Jolą w sklepie, kolacja księży – chociaż dla mnie jednak nieco słabszy niż poprzedni. Zastanowiła mnie jednak w tym odcinku ta sprawa Solejuków – ale w sposobie rozegrania tej sceny – nie wiem może mnie się tylko tak wydaje. Byłam bardzo zaskoczona jak Solejukowa przyznała się do zdrady – bo początek zupełnie na to nie wskazywał – jak Solejuk wygonił dzieci i groźnie pyta – prosto z mostu, które dziecko nie jest jego to Solejukowa śmieje mu się w twarz – a przecież była to pierwsza reakcja – zaskoczenie - a Solejukowa nie jest przerażona, że mąż się dowiedział!? – czyli albo jest niewinna albo jest tak dobrą aktorką – Solejukowa oczywiście nie Pani Żak! Zaraz jednak po informacji, że to Amerykanie wyliczyli na komputerach przyznaje się – pytanie więc czy przyznaje się tylko do zdrady – czy do wiedzy że jedno dziecko ma nie z mężem – bo w sumie to może do końca nie była pewna czyje to dane dziecko jest – Solejukowi musiało też jakoś pasować – skoro wcześniej nie protestował!? Nie wiem coś mi tu nie pasuje – a to że z Hadziukiem to już zupełne zaskoczenie! :)

grand_pa
Nowicjusz
Nowicjusz

27 kwie 2009, 16:29

Trochę dziwny ten odcinek - sprawa Solejuków. Poza tym ;)

ODPOWIEDZ