[Ranczo4] Wybieramy nowego wójta

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Na kogo oddałbyś/oddałabyś swój głos w wyborach?

Czas głosowania minął 26 mar 2009, 23:15

Na Pawła Kozioła (dotychczasowego wójta)
42
42%
Na Lucy Wilską
51
50%
Na innego kandydata/kandydatkę (napisz na kogo)
8
8%

Liczba głosów: 101
pawcio27
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

06 maja 2009, 16:36

skąd? z tego streszczenia admina?

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

06 maja 2009, 16:48

Gdyby nawet wybory wygrała Lucy, nie oznacza to wcale, że długo cieszyłaby się z nowej funkcji. Pamiętajmy, że wójta można odwołać ze stanowiska, choć jest to dość trudne.

Po pierwsze jeżeli rady gminy zadecyduje uchwałą o nieudzieleniu wójtowi absolutorium, to uchwała taka jest równoznaczna z podjęciem inicjatywy przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta. Rada gminy może podjąć taką uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta z przyczyny na sesji zwołanej nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia podjęcia uchwały w sprawie nieudzielenia wójtowi absolutorium.

Po drugie rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta z przyczyny innej niż nieudzielenie wójtowi absolutorium jedynie na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady. Wniosek ten wymaga formy pisemnej i uzasadnienia przyczyny odwołania oraz podlega zaopiniowaniu przez komisję rewizyjną. Rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta na sesji zwołanej nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Uchwałę o przeprowadzaniu referendum w sprawie odwołania wójta rada gminy podejmuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu imiennym. Jeżeli zgłoszony wniosek o podjęcie uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta nie uzyskał wymaganej większości głosów, kolejny wniosek może być zgłoszony w tym trybie nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od poprzedniego głosowania.

Po trzecie jeżeli wójt dopuszcza się powtarzającego się naruszenia Konstytucji lub ustaw, wojewoda wzywa wójta do zaprzestania naruszeń, a jeżeli wezwanie to nie odnosi skutku - występuje z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie wójta. W przypadku odwołania wójta Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu wyboru wójta pełni jego funkcję. Nie zapominajmy w tym miejscu, że wójt ma duże zasługi u wojewody.

Wójta można odwołać również w drodze referendum zainicjowanego na wniosek 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy. Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

Widać zatem, że w przypadku przegranej Kozioł ma co najmniej kilka możliwości powrotu do władzy w gminie. Poza tym kto powiedział, że aspiracje polityczne wójta muszą ograniczać się wyłącznie do szczebla gminnego? Pisałem już w temacie dotyczącym pomysłów na 5 serię, że kariera polityczna wójta mogłaby nabrać rozpędu. W wyborach parlamentarnych dostałby na liście "jedynkę" w swoim okręgu, a dalej to już prosta droga do Sejmu RP. Potem mógłby otworzyć w Wilkowyjach swoje biuro poselskie. Sytuację mogłaby trochę skomplikować jego skłonność do mocniejszych trunków i porywczy charakter. Posłowie są przecież na pierwszej linii ognia mediów. Gdyby tak wójt w stanie wskazującym został przyłapany na korytarzu sejmowym przez reporterów i zaczął się tłumaczyć... "Ja potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam, coś tam..." =D
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

06 maja 2009, 17:28

Po tym poście można się domyślić kto zostanie wójtem :]
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

06 maja 2009, 18:10

Ja też znam wyniki wyborów!!! Nie mogłam powstrzymać ciekawości... ona mnie kiedyś zgubi...

BOGUSLAW33
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2009, 7:15

Lusy wójtem!!! :sugoi:

Angie-Angel
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2009, 8:25

Hmmm... Wiemy, że wójt to podła żmija, ale jakoś nie wyobrażam sobie Lucy w tej funkcji, tak jak dla mnie, ksiądz i wójt nie powinni sie godzić, bo bez ich kłótni nie ma "Rancza". ;D
"Najważniejsza rzecz to życiu miarę wszystkiego mieć. Za mało - nie dobrze, ale i za dużo nie zdrowo. Tak to już jest. O to chodzi, że jak się zaczęło to i wiedzieć trzeba kiedy skończyć wypada."

Moje "Ranczo".

Awatar użytkownika
cwaniara
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2009, 14:56

Hmm może pani Lodzia??

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

11 maja 2009, 15:00

pawelkoziol pisze:skąd? z tego streszczenia admina?
-tak;)
Justyna

Awatar użytkownika
andrzej17083
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 25 razy

11 maja 2009, 15:42

Paweł Kozioł WÓJTEM !!!!!!!!!!! =D bez niego serial nie ma sęsu
-do urzędu za próg nie wpuszczać , jego pokój opieczętować , zamki zmienić !!! - Wójt o Czerepachu

kry98
Nowicjusz
Nowicjusz

11 maja 2009, 19:00

Witam.
Może jak scenarzyści planowali tylko do 4 serii. To może wójtem zostanie Lucy
i koniec serialu. Ale oczywiście jestem za 5-tą serią.
"Hej, Ludzie, Hej wy ujta Wy Wójta się nie bójta"

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

11 maja 2009, 23:36

Ranczo zawsze było takie: wojna między braćmi bliżniakami i Paweł Kozioł na stołku wójta, z jednej strony zmiana wiele by dała: nowe wątki i przygody i wiele zabawnych sytuacji, ale jak zmieni się za dużo to Ranczo straci część siebie, dlatego też nie wyobrażam sobie jak Lucy urzęduje za biurkiem Wójta, ani jak ksiądz z bratem spokojnie rozmawiają na ulicy... Co będzie to będzie...

Pawel_|Koziol
Nowicjusz
Nowicjusz

12 maja 2009, 10:15

Kogo bym wybrał?? Hmm napewno został bym przy starym wójcie, ponieważ niewyobrażam sobie tego serialu bez "Trójcy" gminy czyli Duda, Czerepach i Koziol :) Lucy niepasowala by na Wójta...
"Jak już się zaczęło. trzeba wiedzieć kiedy skończyć" - Stach Japycz

Prominius
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

12 maja 2009, 21:10

Wszyscy macie trochę racji, jednak należy się zastanowić żeby Lucy została wójtem to naprawdę trzeba dobrego pomysłu na przebieg akcji filmu żeby nie stracił tego smaczku bo sporo ubędzie zabawy jeśli nie będzie już sporu księdza z wójtem, a jakoś nie wydaje mi się żeby Lucy pomimo różnic w różnych sprawach walczyła z księdzem jak stary Wójt, wiec myślę że dla sprawiedliwości dziejowej wójtem powinna zostać Lucy a dla dobra kolejnych sezonów stary wójt może będzie umowa między kandydatami i np Lucy będzie zastępcą wójta.. kto wie
Lucy-wójt, Paweł Kozioł zastępca, Czerepach... nie wiem ale mam nadzieję że jeszcze się spotkamy z nim w kolejnych sezonach

Awatar użytkownika
kapsel
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Kontakt:

13 maja 2009, 19:21

Wróciłem na forum i od razu zobaczyłem ogłoszenie o wyborach wójta w gminie Wilkowyje. Na początku się ucieszyłem potem jednakże zorientowałem się że jestem niepełnoletni, długo to do mnie dochodziło ale się szybko otrząsnąłem. Podniecony faktem że wybieram coś innego niż trójkę klasową szybko zaznaczyłem moim zdaniem najlepszego kandydata (Lucy). I się zaczęło. Rozpocząłem małą burzę mózgów w mojej głowie aby wyobrazić sobie co by się stało gdyby to ona została wójtem. Doszedłem do wniosku że wójtem musi zostać wójt oraz że muszę skończyć już post
Solejuk: przecież ty Pietrek dzieci nie masz
Pietrek: ale zamiaruję. małżeństwo bez potomności nie ma tej watrości xD

dbox
Nowicjusz
Nowicjusz

13 maja 2009, 23:03

A moim zdaniem Lucy się wycofa, ale wymusi na Wójcie stanowisko sekretarza dla siebie :) Alternatywnie wygra Lucy, ale zaproponuje Wójtowi stanowisko sekretarza, które on przyjmie :D

A może ekipa nakręciła dwa różne zakończenia na wypadek gdyby miała być V, VI, VII, VIII [..] seria.. dobra, rozmarzyłem się, zostańmy (na razie) przy V serii ^^"

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

15 maja 2009, 17:09

Wrrr...ale jestem zła :X Dziś po lekcjach poszłam do sklepu i omiotłam wzrokiem stoisko z prasą. Jako Ranczoholik mimowolnie wychwytuję wszystkie wyrazy pokroju: Ranczo, Wilkowyje, Lucy,Kusy, Wójt. No zobaczyłam na okładce Świata Seriali zdanie mniej więcej takie " ********* zwycięża wybory w Wilkowyjach"... :ermm: No trudno takie jest życie, nie chciałam wiedzieć, ale się dowiedziałam ^_^

Według mnie Ranczo zawsze będzie zabawne i zaskakujące, a scenarzyści na pewno wymyślą jakieś ciekawe Wilkowyjskie intrygi ....bez względu na to czy Paweł Kozioł czy Lucy zostanie wójtem. ;)
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
zimna777
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

24 maja 2009, 16:03

moim zdaniem rola wójta bardziej pasuje do Cezarego Żaka.. no ale swiat się zmienia ;p
o mamuńciu! - Pietrek

kry98
Nowicjusz
Nowicjusz

28 maja 2009, 18:00

no chyba już wszyscy wiedzą kto został wójtem.
Chyba temat można zamknąć
"Hej, Ludzie, Hej wy ujta Wy Wójta się nie bójta"

ODPOWIEDZ