Odcinek 47: W samo popołudnie

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Czy podobał Ci się 47 odcinek?

Był genialny! Do tej pory jestem w szoku!
124
96%
Trudno powiedzieć, bez większych emocji...
3
2%
Nie, ten odcinek zupełnie nie przypadł mi do gustu
2
2%

Liczba głosów: 129
Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User
Podziękował(a): 137 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

28 cze 2013, 15:29

Andrzej pisze::rechot: Dla mnie ich mowa jest the best : "rusz się a nogów w du*** nie masz "
No Stasiek ma mocny ten tekst - do Soleujuków jak mu zdjęcia robili i do Marianka jak samoloty puszczał :D Jeden z tekstów który przejąłem i używam w życiu codziennym :rechot:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy
"Życie jest jak puste pole , takie życie ja pier...." - Kurski , Miodowe Lata

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

28 cze 2013, 15:41

Wczoraj był jeszcze jeden nr ale to w innym odcinku. Odcinek nr 50 jak przyjechała ciotka. Nie wiem czy kojarzysz jak ciotka wyprowadziła się z plebanii i pojechała do wójta. Wójtowa chciała podlać kwiatki i ...... to trzeba zobaczyć :rechot: :good: Czapki z głów dla scenarzysty :czapka:

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

28 cze 2013, 16:44

ten krzyk Wójtowej ;) :rechot: i później to spojrzenie Wójta :bosz: , nie do opisania :good:

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User

28 cze 2013, 16:52

Andrzej pisze:Wczoraj był jeszcze jeden nr ale to w innym odcinku. Odcinek nr 50 jak przyjechała ciotka. Nie wiem czy kojarzysz jak ciotka wyprowadziła się z plebanii i pojechała do wójta. Wójtowa chciała podlać kwiatki i ...... to trzeba zobaczyć :rechot: :good: Czapki z głów dla scenarzysty :czapka:

Wiem o czym piszesz ale z tego konkretnego odcinka bardziej podoba mi się tekst o kawie : a co jej z UNRRY zostało :D ( jakoś tak ale wiecie o co chodzi )
A co do tekstu wójtowej to tak jak napisała :D ( chyba tak powinno byc :D ) Skowronek : to trzeba zobaczyć :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy
"Życie jest jak puste pole , takie życie ja pier...." - Kurski , Miodowe Lata

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

28 cze 2013, 17:28

tak, tak, napisała :)
albo: '-a kiedy ciocia powrotny ma? -patrz jaka cwana' :) (mniej więcej) :)

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User

28 cze 2013, 18:49

Jeszcze niezły był o rosole : " rosół to kompzycja warzyw , mięsa i przypraw " :D czy jakoś tak ;)

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

16 sie 2013, 10:34

odcinek był genialny,mafia w Wilkowyjach ,jak zawsze można było się pośmiać ;)

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

06 sie 2014, 0:29

Odcinek oczywiście świetny, jeden z moich ulubionych :) Jako, że interesuję się bronią, ciekawi mnie co za pistolet miał Więcławski - ranczo.wiki podaje że jest to Colt, mi zaś wydaje się że był to Vis produkcji niemieckiej (brązowe okładki). Czy ktoś jest w 100% pewien co to za broń i rozwiałby moje wątpliwości? :)
Załoga! Pajechali!

Nitram
Nowicjusz
Nowicjusz

06 sie 2014, 18:17

To także mój ulubiony odcinek, inny od pozostałych i najbardziej zapadający w pamięć, w takim westernowskim stylu (skoro mamy "Ranczo", to w końcu i westernu nie mogło zabraknąć). W pamięć zapadły mi zwłaszcza teksty O k***, granaty mają, oraz Antychryst na nas napada ale się nie damy.
P.S: Tak przy okazji, ktoś zwrócił uwagę na to, że podczas strzelaniny nikt nie został ranny. Cóż, sądzę że potrafię to logicznie wyjaśnić. Otóż jak zapewne zauważyliście, proboszcz i wikary modlili się za walczących, więc może nad wszystkimi czuwała jakaś siła wyższa.......?

Ferdek310
Nowicjusz
Nowicjusz

23 gru 2014, 21:17

Mój ulubiony odcinek serialu. Wszystko w nim było genialne.

ps.
W ankiecie zaznaczyłem: Był genialny! Do tej pory jestem w szoku!

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

20 maja 2015, 20:59

Bardzo fajny, taki inny od reszty, inspirowany westernami. Ale jak zawsze można było się pośmiać, pooglądać z zainteresowaniem i jeszcze na deser strzelanina w Willkowyjach, co było niezłym zaskoczeniem, ale było świetnie. Niezła jatka jak na taką spokojną wieś :D. Stachu Japycz wyglądał zarąbiście z tym panzerfaustem. No i tekst mafioza "Ku**a, granaty mają" jakże śmieszny i dosadny :D. Spotkałem się z opiniami, że odcinek "W samo południe" był przesadzony, ale ja nie zgadzam się z taką opinią. Fajnie się oglądało, niezłe urozmaicenie.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

20 maja 2015, 21:24

Bezimienny pisze:Spotkałem się z opiniami, że odcinek "W samo południe"....
Tytuł odcinka to "w samo popołudnie"
Obrazek

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

20 maja 2015, 21:26

Zdecydowanie mój ulubiony odcinek. Ile razy bym nie oglądała tyle razy się uśmieje. GENIALNY

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

20 maja 2015, 21:55

Milla-nowa pisze:
Bezimienny pisze:Spotkałem się z opiniami, że odcinek "W samo południe"....
Tytuł odcinka to "w samo popołudnie"
Było gdzieś kiedyś napisane, że tytuł to "W samo południe" i zawsze mi się wydawało, że taki właśnie jest tytuł tego odcinka. Poza tym, bardziej pasuje. :P

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 179 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

20 maja 2015, 23:02

Wszystkie odcinki są świetne, ale "W samo popołudnie" to jeden z moich ulubionych! :D

PS
Też myślałam, że tytuł to "W samo południe" ;o
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

21 maja 2015, 9:13

No to mój błąd, oglądałem już go z 3-4 razy, ale wydawało mi się, że tytuł to "W samo południe", no cóż, dzięki za sprostowanie.

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

21 maja 2015, 9:25

Właśnie, prawie wszędzie podawany jest tytuł "W samo południe". Ja też przez dłuższy czas myślałam, że taki właśnie jest.
Natomiast prawidłowy tytuł to "W samo popołudnie" Też oglądałam ten odcinek bo była powtórka w TVP seriale.
Dziś będzie leciał o12,20 i w programie znów pisze "W samo południe". :shock:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Bezimienny
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

21 maja 2015, 9:33

No właśnie też oglądałem go już kilkukrotnie na TVP Seriale i zawsze podawane było "W samo południe", więc przekonany byłem, że taki właśnie tytuł jest, prawidłowy w sumie nie różni się zbyt wiele, ale różnica jest.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

28 maja 2015, 8:29

Najlepszy odcinek w historii ,,Rancza''! (Mam takie 3- ,,Sztuka i Władza'', ,,W samo południe'' i ,,Brzytwa dla tonącego''.) Fenomenalna rola Dracza, zabawne kobiety. najlepsza oczywiście była Bitwa o Wilkowyje.

10/10

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

15 sie 2015, 22:20

Odcinek cudny, po prostu cudeńko. Co prawda oglądając pierwszy raz miałem mieszane uczucia, uważałem , ze jest trochę nierealny. Ale teraz mogę oglądać na okrągło.
Sam tytuł fantastyczny „w samo popołudnie”, nawiązujący do klasyka wśród westernów „w samo południe”. Wejście Kusego tak jak Gary Cooper. (a plakat z Gary Cooper jako szeryfem z 4 czerwca to najnowsza historia Polski).
Kusy nie jest sam, tylko wspomagany przez większość mieszkańców Wilkowyj. On „dowódca obrony” jest też pewnie autorem planu obronnego społeczności. Plan dobrze opracowany, nawet traktory odcinające bandytom drogę odwrotu, zostały „opancerzone”, do tego punkt sanitarny i szpital polowy. Bitwę kończy Lucy rzucając z flanki handgranata z okrzykiem „w mojego Kusego strzelacie bydlaki” Nie mogę wyjść z podziwu do pomysłów i realizacji tych scen.
Zabawny widok widzieć po 40 latach Stacha Japycza (przedtem Gustlika) z pancerfaustem, oraz Wioletka ze swoją sztuką samoobrony.
Wzruszająca jest też wieczorna scena przed dworkiem. Kusy opowiada jak to jego dziadek i on mają szczęście do kobiet.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

ODPOWIEDZ