Odcinek 47: W samo popołudnie

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Czy podobał Ci się 47 odcinek?

Był genialny! Do tej pory jestem w szoku!
124
96%
Trudno powiedzieć, bez większych emocji...
3
2%
Nie, ten odcinek zupełnie nie przypadł mi do gustu
2
2%

Liczba głosów: 129
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

25 mar 2009, 20:19

Ranczo - odc. 47 - W samo popołudnie
Do Wilkowyj dociera jedna z plag współczesnego świata mafia. Konkretnie dociera dwoma czarnymi bmw, pełnymi strojnych w dresy młodzieńców o byczych karkach. Koncern Hadziukowej, Więcławskiej i Solejukowej, gospoda Wioletki oraz inne wilkowyjskie centra biznesu padają ofiarą brutalnego szantażu i żądania haraczu. Równolegle trwa walka przedwyborcza między wójtem i Lucy. O ile normalnie gangsterzy korumpują polityków, żeby zabezpieczyć swoje interesy, o tyle w Wilkowyjach dzieje się odwrotnie wójt próbuje wykorzystać mafię. Nawet z częściowym sukcesem, jednak tylko do czasu. Świat, jak wiadomo, nie wynalazł dotychczas skutecznej metody na mafię, ale po raz kolejny okazuje się, że świat swoją drogą, a Wilkowyje swoją. (TVP)
[wrzuta-film]http://w922.wrzuta.pl/film/9FRXpPjV94P/ ... 47_odcinka[/wrzuta-film]

Obrazek
Plebania za 3 tys.(wideo)

Zobacz naszą galerię zdjęć (Picasa)
Forum Ranczersów

Frizer93
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

19 kwie 2009, 21:01

Odcinek bardzo dobry:)
Nareszcie jakaś akcja,mafia rulez xD :rotfl:
Podobał mi się jak jak hadziuk broń wyciągnął :lol-above:
Odcinek rulez:)
Obrona wśi... :clap:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2011, 22:35 przez Frizer93, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
dziula
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

19 kwie 2009, 21:16

Odcinek wspaniały, najlepszy w tej serii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Scena księży z Michałową jak zwykle świetna, a poza tym oczywiście walka z mafią :lol-above: :rotfl:

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

19 kwie 2009, 21:23

odcinek świetny najlepszy ze wszystkich Kusy okazał się bohaterem zresztą wszyscy zachowali bohaterskie postawy nawiet Wioletka i Lucy z granatem tą strzelaninę można porównać nie tylko do westernu ale i do "Magdalenki z Pitbulla" (też z Pawłem Królikowskim). Najlepszy był Kusy na początku bitwy naprawdę wyglądał kowboj rodem z westernu... Jak Lucy rzuciła granata to do razu się poddali!! Świetna była wiązanka Solejukowej na początku do gangsterów! Przemówienie Kusego do "narodu" lepiej niż prezydent Wreszcie gratulacje dla Aruny!!! :thumbup: Naprawdę był to najlepszy ze wszystkich odcinków Rancza!!! :clap: :clap: :clap:
niestety nie "przeżyła" moja komórka, którą z nadmiaru wrażeń niechcący trochę rozwaliłam, :P co tam... było warto. Ja chcę jeszcze raz!!!!!!
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2009, 21:25 przez Paulina, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

19 kwie 2009, 21:23

Mam kłopoty z połączeniem internetowym więc powiem na razie krótko. O tym, że odcinek był genialny to chyba każdy wie. Kiedy widziałam modlących się księży, nie mogłam oprzeć się skojarzeniu z Ojcem Kordeckim podczas obrony Częstochowy. Więcej napiszę jutro.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

katuska
Nowicjusz
Nowicjusz

19 kwie 2009, 21:25

To było genialne :D Mafia w Wilkowyjach! Spodziewałam się wyszystkiego tylko nie tego. Pomysł świetny i realizacja również. Ksiądz bijący na alarm, spotkanie w kościele (gnidy poszły :) ) i obrona wsi - trzymały w napięciu. Końcowa scena z Michałową - ks. Robet wykazał nowy talent (przebywał za dużo z proboszczem i mu się udzieliło ?). Ogólnie odcinek świetny, moim zdaniem jeden z lepszych jakie do tej pory obejrzałam, a poziom każdego z nich był przecież wysoki.
A i zapomniałam:
Fajna scena z Ławeczkowiczami i Mamrotami Czwartkowymi (jakaś aluzja ? ;D )
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2009, 21:32 przez katuska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przem16325
Nowicjusz
Nowicjusz

19 kwie 2009, 21:32

sposób na mafię świetny no i ławeczka w końcu w komplecie "Mamroty Czwartkowe" :rotfl:
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Ola
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

19 kwie 2009, 21:39

Nie mam słów na ten odcinek może tylko : pierwsze udane pospolite ruszenie!! Od początku do końca pełna akcja, napięcie i humor! I nasza ukochana ławeczka w akcji ( czyli na placu boju oraz na ławeczce). Ale normalnie co to za mafia co na księdza rękę podnosi! I go Bozia pokarała Podobało mi się to bicie w dzwon( biedna Michałowa - była w tym odcinku przezabawna) i w ogóle było westernowo! Dużo śmiesznych cytatów, super solidarność. Podobało mi się jak wszyscy sięgnęli az broń a jak Lucy wypaliła z granata to była bomba dosłownie! I w ten sposób ich pokonała z tekstem "Oni do mojego Kusego strzelają!". A jak wieś urządzili do prawdziwej wojny i taka ta wojna właśnie była bo to Wilkowyje i niby w takich małych wioskach nic się nie dzieje ale Wilkowyje są inne. Podobały mi się sceny w barze Wioletki po walce normalnie szczena mi opadła jak Wioletka się wybroniła! I tu był ten Stasiek który mi się podobał a wójt mu jeszcze odznaczenie dał chociaż takie samo przydałoby się Lucy i Kusemu. Fajne były też sceny między Lucy i Kusym(dziadek gangster), a sceny ze Stachem, Michałową i księdzmi - bezcenne!Na drugim planie otwarcie telewizji internetowej i zaproponowanie debaty.
Cytaty
"Jak Japycze się za coś biorą to na poważnie"
"Człowieku ty nawet nie wiesz ile w tej wsi jest zabytków" - bomba! Tych cytatów więcej było.Podobała mi się waleczność Solejukowej - z desperacji. Nie podobało mi się to że spalili nowy nabytek Solejuków. Na ławeczkę w tym odcinku narzekać nikt nie może - stali ramię w ramie do walki a potem - myk na ławkę i ustalili czwartkowe Mamroty. rozbroiło mnie to jak oni wszyscy zaczęli wyjmować notesiki!
Ta nasza bardzo bardzo mała Gmina Wilkowyje świadkiem ciągłych kłótni Wójta jest z Plebanem
Ta nasza bardzo bardzo mała Gmina Wilkowyje świadkiem także naszej wielkiej jest miłości

BOGUSLAW33
Nowicjusz
Nowicjusz

19 kwie 2009, 21:40

Najlepszy odcinek czwartej serii :) Nareszcie ławeczka w komplecie :lmao:

Awatar użytkownika
goblin2
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

19 kwie 2009, 21:41

Witam!Odcinek poprostu palce lizać.Jestem pod wrażeniam.Poraz kolejny okazało się że w kupie siła.Sceny z Michałową jak zwykle rozkładają na łopatki.Na mnie jednak największe wrażenie zrobił nasz niezawodny policjant Stasiek.Wioletka również zaskoczyła mnie nie samowicie.Powaliła gościa w mgnieniu oka.Oczywiście Lucy jak zawsze nie ugięta,nawet gangsterzy nie są wstanie jej złamać.Postawa większości mieszkańców,poprostu nie naganna.
Nie wiem,może się mylę,ale w scenie kiedy to gangsterzy przyjeżdzają do wsi poraz drugi i na drodzę przebijają im opony a Kusy wychodzi jak na starych dobrych westernach,zauważyłam iż Kusy nie kuleje,może mi się przewidziało,ale takie odniosłam wrażenie.
Reasumując-odcinek-REWELACJA!!!!!!! :)

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

19 kwie 2009, 21:42

o tak zgadzam się prawdziwym bohaterem był KUSY to on powinien dostać order ale ważne, że Wikkowyje się wybroniły!

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

19 kwie 2009, 21:53

Moje pierwsze wrażenie po oglądnięciu tego odcinka to - najlepszy odcinek całego serialu! Odcinek pełen humoru, zabawnych sytuacji, wzruszeń - czyli typowe Ranczo - a tu takie ważne i współczesne problemy poruszone! Zdanie które wypowiedział Ksiądz - coś w stylu - jeżeli się nie przeciwstawia złu to tak jak by się go popierało - chyba najważniejsze stwierdzenie i jakie ważne i jakie ludzkie - wygodniej nie widzieć gdy innym się dzieje źle! Ponadto przepiękna scena w dworku - rozmowa Lusy i Kusego i potem razem z księdzem! W końcu również scenarzyści dali coś do roboty Kusemu - i proszę jak porwał wieść w pospolitym ruszeniu!!! Irenka przypomniała Obronę Częstochowy - a tu jeszcze były łupy wojenne - jak z pod Wiednia! i obiady ;) - tzn. mamroty czwartkowe :) I to co mnie w tej czwartej serii tak się podoba - przemyślane rozwiązania całości - zastanawiałam się czemu mają służyć te pomysły Policjanta - a tu proszę nauka samoobrony Wioletki się przydała! Dużo by tu jeszcze wymieniać - rzut granatem przez Lusy - bo strzelają do jej Kusego, szpital polowy Wioletki, MIchałowa badająca lęk wysokości, grzech Wikarego - po prostu cud miód! :)
aż boję się zapytać co to będzie jak Ranczo się skończy!!!

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

19 kwie 2009, 22:15

Genialny odcinek! Lucy rzucająca niemieckim granatem, Kusy jak John Wayne, dwie sumy za Michałową, medal dla Staśka i co najważniejsze, cała ławeczka w komplecie! :D I chyba najlepsze ujęcie, Stachu z panzerfaustem! ;)

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

19 kwie 2009, 22:42

Teraz mogę to powiedzieć:

NAJLEPSZY ODCINEK RANCZA !!!

Jestem pod wrażeniem. Po prostu nie mogłem przestać się śmiać. Wielki ukłon dla scenarzystów za genialny pomysł. Dla reżysera za to, że sprawił, że aktorzy tak świetnie oddali atmosferę. Nie jestem w stanie opisać wszystkich zalet tego odcinka. Brawo ! Motyw mafii jako wielkie zagrożenie, któremu wspólnie można zaradzić – GENIUSZ! Na początku widzimy najodważniejszą Solejukową
- Ty wypiertku jeden…
Później napad na Wioletkę, Lucy i Księdza. A w międzyczasie otwarcie Telewizji Internetowej. Dzwoniący pleban i Michałowa na wieży… Świetny pomysł ze spotkaniem mieszkańców w kościele, kapitalny monolog księdza i Kusego no i tekst Solejuka:
- Gnidy już poszły, mów Kusy…
Gdy każdy po kolei wyjmował ze skrytek domowych ale i nie tylko (również leśnych) swoje "zabytki" po prostu padłem… i ta muzyka… Potem krajobraz Wilkowyj i przejmująca cisza… Na czatach Solejuki. Przyjeżdżają dwie BMki.
– Chyba jest ich ośmiu…
Teraz zadanie Pietrka – bicie w dzwony. Ostatnie modlitwy proboszcza i wikarego… Na horyzoncie pojawia się gwiżdżący kowboj Kusy – normalnie scena z westernu… i znowu ta muzyka… Zaskoczeni gangsterzy zauważają, że basebole im nie wystarczą. Mieszkańcy Wilkowy ustawiają się na miejscach ze swoimi broniami. Sanitariusz i sanitariuszki gotowi. Wszystko filmuje Witebski. Kamera na Stacha z Pancerfaustem i… kolejny raz padam na podłogę. Walka się rozpoczyna, no i… Lucy w akcji.
- K**** granaty mają!
- Huraaa!!!

Potem bohaterska Wioletka
- Stasiek, tu w ogóle wyczucia nie masz. Puść bo zrobię jak mnie uczyłeś…

Emocje większe niż gdyby Polska grała w finale MŚ.

Na koniec wreszcie zobaczyliśmy całą kompanię ławeczkową przy Mamrocie i od teraz będziemy ich widywać regularnie. Normalnie „obiady czwartkowe” w Wilkowyjach.
I Michałowa:
- Jak suma... to zmienia sytuację…

Moja ocena: 11/10

Geniusz!
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
MM
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator

20 kwie 2009, 0:17

Ten odcinek kojarzy mi się z "Szeregowcem Ryanem", te sceny zbrojenia się są zupełnie jak przygotowanie do obrony mostu w normandzkim miasteczku. ;) Ten odcinek można opisać jedynie w stylu Czerepacha, słowem "geniusz". ;)

Awatar użytkownika
Burza
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

20 kwie 2009, 7:45

Kompletnie mnie zaskoczył ten odcinek, był naprawdę oryginalny, ale czegoś takiego było trzeba. No ale jednak Wilkowyje pokazało że potrafią sprostać trudnościom.
[i]Człowiek co po ziemi stąpa miękko. Marzyciel.[/i]

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

20 kwie 2009, 8:21

Odcinek bardzo dobry, choć zrobiło nam się przez chwilę ostre kino akcji :) , za którym niespecjalnie przepadam, ale za to z zachowaniem sielskiego, wilkowyjskiego klimatu i to było piękne.
Najlepsza scena w tym odcinku - to według mnie scena ostatnia czyli rozmowa księży z Michałową (te ich miny po prosto powaliły mnie z nóg!).

PS.
Nareszcie wróciła ŁAWECZKA w pełnym składzie!!!
Gugała

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

20 kwie 2009, 8:37

Nie będę sie długo rozpisywał bo nie powiem nic nowego... odcinek był genialny :) Każda scena (szczególnie strzelanina)były dopracowane do perfekcji bravo!!! :)

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

20 kwie 2009, 9:42

Ola pisze:I tu był ten Stasiek który mi się podobał a wójt mu jeszcze odznaczenie dał chociaż takie samo przydałoby się Lucy i Kusemu.
Do grona odznaczonych dodałabym też Solejukową. Wykazała się niezwykłą odwagą - aż ją koleżanki musiały w pokoju zamknąć. :lmao:
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

grand_pa
Nowicjusz
Nowicjusz

20 kwie 2009, 11:54

barteklfc pisze:Odcinek świetny, mam jednak prośbę - wie ktoś coś o motywie, który przewijał się przez cały odcinek. Coś takiego z westernu, czy to było stworzone na potrzeby Rancza, czy jest to z jakiegos filmu?
Film "Dawno temu na Dzikim Zachodzie" z Charlsem Bronsonem.

ODPOWIEDZ