Odcinek 45: Wymiana międzypokoleniowa

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz odc. 45 pt. Wymiana międzypokoleniowa?

bardzo dobry
38
76%
średni
9
18%
słaby
3
6%

Liczba głosów: 50
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

16 mar 2009, 12:34

RANCZO - ODC. 45 - WYMIANA MIĘDZYPOKOLENIOWA

Wójt ma problem. Zbliżają się urodziny wojewody, a on nie wie, jaki kupić prezent, żeby przypodobać się władzy. Nieoczekiwanie świetny pomysł podsuwa mu nowy znajomy Klaudii, psycholog behawiorysta.

W ramach pokoleniowej wymiany Klaudia prowadzi dla młodzieży praktyczny kurs modnych subkultur. W Wilkowyjach pojawiają się gromady przebierańców.

Jola i Pietrek, jako duet piosenkarski, spodziewają się wypłynąć na szerokie wody. Ich koncert odwiedził dziennikarz z prasy regionalnej i obiecał napisać recenzję. Po jej ukazaniu się Jola traci głos, a Pietrek wyrusza do Lublina, żeby ręcznie wymierzyć dziennikarzynie sprawiedliwość.

Małżeństwo Michałowej przeżywa wzloty i upadki. Atmosfera na plebanii staje się nie do zniesienia. Proboszcz postanawia temu zaradzić. (TVP)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2009, 21:05 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

05 kwie 2009, 21:12

Powiem tak...
Najlepszy odcinek 4 serii! :]
Bardzo..bardzo dużo w nim humoru...scena zapłakanymi paniami była poprostu świetna.Albo odmieniona pani Lodzia.. :lol-above: :lol-above: :lol-above: .Każda scena była dziś szczególnie fajna.Ten odcinek zapamiętam na długo.Tak się uśmiałam...Wspaniały...cudowny..nieumiem okreslić jego wielkiej wartości...zachwycający odcinek!A przede wszystkim bardzo ciekawy,każda scena była wciągajaca i interesująca.Oby tak dalej!
Justyna

Awatar użytkownika
przem16325
Nowicjusz
Nowicjusz

05 kwie 2009, 21:13

no proszę Solejuk biznesmen tyko ławeczka teraz taka pusta
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

05 kwie 2009, 21:17

Pusta..ale choć troche wróci do dawnej postaci..Pietrek i Japycz zasiedli dziś na chwilę...Także będzie dobrze..Przede wszystkim choć było dużo nowości..W tym odcinku było"po staremu"...Typowa dla Wilkowyj atmosfera i humor po sufit... :) A przede wszystkim bardzo spodobała mi się choć ta króciutka chwila..kiedy dawni kompani choć na chwile zasiedli na ławeczce...Mam nadzieję,że będą robić to częściej.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 11:02 przez Justyna -:-), łącznie zmieniany 2 razy.
Justyna

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

05 kwie 2009, 21:18

Wszystko pięknie i ładnie. Lucy działa jak dawniej, zabawne dialogi i iście ranczowe klimaty. Tylko taka jedna mała uwaga - DLACZEGO KAŻDA SCENA Z INNEJ PARAFII?
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

BOGUSLAW33
Nowicjusz
Nowicjusz

05 kwie 2009, 21:20

Bardzo dobry odcinek :) :) :) Ale się uśmiałem... :lmao: :lmao: :lmao:

Awatar użytkownika
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

05 kwie 2009, 21:21

A...zapomniałam dodac wzmiankę o Michałowej-to bardzo ciekawy wątek..te jej zmainy nastroju,przede wszystkim niezwykle rozśmieszają.Wprowadzają nowe pomysły....Jak napisała wczesniej Ania-Lucy działa jak dawniej..Jej anielski zapał do pracy chyba nigdy nie ustaje.No i Solejuk już nie jest smutny..Także wszystko układa się jak dawniej.
Justyna

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

05 kwie 2009, 21:24

Odcinek po prostu genialny
Nic dodać, nic ująć
Rewelacja :)
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

05 kwie 2009, 21:25

Odcinek dobry jak wszystkie w tej serii, można powiedzieć tylko sceny z Lodzią - bezcenne :hihi:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Kontakt:

05 kwie 2009, 21:51

Justyna -:-) pisze:Powiem tak...
Najlepszy odcinek 4 serii! :]
A ja powiem tak... Popieram :thumbup:
Bardzo durza dawka humoru, wiele postaci i nowe zmiany. Oglądając odcinek przypomniała mi się pierwsza seria... Były czasy ^_^
Tylko co teraz będzie z ławeczką, bo jak Solejuk nie pije... Wole nie myśleć.
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

05 kwie 2009, 22:28

Odcinek świetny najlepszy z IV serii :) Oby było więcej scen z ławeczką i będzie suuper :) :] ;)

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

06 kwie 2009, 0:33

A czy ktoś mi powie, gdzie była ta cała wymiana międzypokoleniowa w tym odcinku? Czy miało to chodzić tylko o to wspomnienie księdza na ambonie na początku odcinka? A później cisza na ten temat. Chyba, że coś przeoczyłam :O NO bo nie wmówicie mi, że to chodzi o sceny Marianka z Solejukiem i córki Solejuków z Solejukową.
I powtarzam jeszcze raz, każda scena była z innej parafii :]
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

blada11
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

06 kwie 2009, 6:45

odcinek suuuuuuper oczywiście . nie spodziewałam się że nawet Lucy będzie płakać po przeczytaniu powieści...(całego mojego świata nie było...tylko ja.... i ona...) :lmao: :rotfl: :rotfl: ... panie "dziękujące" Witebskiemu, Jola (mowę mi odjęło) :) , Pietrek i Kusy (no jak w honorowej sprawie to wsiadaj) :rotfl: :rotfl: zmiany nastrojów Michałowej( powiedział że gotuję jak jego matka!!!) i ksiądz jak ucieka przed nią...
po prostu wszystko rewelacja :D :D :D

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

06 kwie 2009, 8:46

IV seria rozkręca się już na dobre. Kolejny odcinek i kolejny lepszy od poprzedniego.
Psycholog behawiorysta - chłopak Klaudii, który w końcu przypadł do gustu Wójtowi, Witebski i jego przebojowa powieść (i ten szloch kobiet w Wilkowyjach!!!), namiastka ławeczki (Stach z Pietrkiem) i nowa rola Solejuka (Kierownik dystrybucji Koncernu :lmao: ), romantyczna kolacja Czerepacha i Lodzi oraz "nowa" Lodzia w gabinecie Wójta (i ta mina Wójta :)
Choć największym przebojem dla mnie w tym odcinku była narada bojowa Proboszcza z Wikarym - kto tym razem będzie pocieszać Michałową - REWELACJA!!!.

PS.
Co martwi? To słowa Solejuka: "Nie ma ławeczki, sam mebel został tylko"
Nasza ulubiona ławeczka stała się najwyraźniej miejscem, gdzie dziś "przewijają się" tylko jej dawni stali bywalcy... ( w tym odcinku Stach z Pietrkiem, wcześniej Solejuk).

Pozdrawiam
Gugała

Awatar użytkownika
rai
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

06 kwie 2009, 9:34

"Jak ja mam stać i nic nie robić jak ktoś Jolę obraża to ja wolę siedzieć" - to chyba własciwa puenta tego odcinka :) Zakochany Pietrek po prostu rozczula.
Generalnie - fajny odcinek, pełen ciepła i humoru. Jak zawsze.
"kto nas kocha - niech nas kocha,
a kto nas nie kocha - niech mu Bóg odmieni serce,
a jeśli nie może mu odmienić serca niech mu skręci nogę,
byśmy go poznali po utykaniu"

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

06 kwie 2009, 14:18

Odcinek genialny. Najlepszy jak dotąd w IV serii. Wiele ciekawych wątków. Było więcej postaci niż w poprzednim odcinu. Powrócił temat zmiennych nastrojów Michałowej. Ksiądz na szczęście wybrnął z tej trudnej sytuacji (30 lat...). Wójtowi wreszcie przybadł do gustu nowy chłpak Klaudii. Tandeta tandety - jak ktoś mógł coś takiego napisać :thumbdown: . Pietrek słusznie według mnie wymierzył sprawiedliwość ;D No i Jola została kierowniczą. Powieść Witebskiego zrobiła niezłą furorę w Wilkowyjach i "warto ją nakładać ile się da" :] Solejuk jako ostatni wreszcie opuścił ławeczkę, ale myśle, że nie długo. Świetna mina wójta na widok przemianionej Lodzi zakochanej w Czerepachu.

Tylko szkoda mi Dudy. Po tym jak przyjechał Czerepach, który urzęduje w jego gabinecie można powiedzieć, że nie istnieje w Urzędzie.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

sewer1412
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

06 kwie 2009, 14:19

Super! Bardzo dużo śmiesznych sytuacji :)
[b]Michałowa[/b] - Przynieść jeszcze klopsików?
[b]Proboszcz-[/b] Co? O masz! No zagadałem się z Michałową i zjadłem
[b]Michałowa[/b] - No i bardzo dobrze
[b]Proboszcz[/b] - No i schudnij tu człowieku. Ale bardzo dobre, bardzo dobre

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

06 kwie 2009, 15:20

milek1243 pisze:Tylko szkoda mi Dudy. Po tym jak przyjechał Czerepach, który urzęduje w jego gabinecie można powiedzieć, że nie istnieje w Urzędzie
Właśnie - co się stalo z Dudą?
Nie napisałem wcześniej - ale też mi go brakuje ...
Gugała

@libi
Nowicjusz
Nowicjusz

06 kwie 2009, 15:47

super odcinek!
Najlepszy w IV serii, uśmiałem się jak nigdy. Tylko ta ,,wymiana międzypokoleniowa", to po niej się więcej spodziewałem
Ranczo is the best!

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

06 kwie 2009, 15:52

nie rozumiem jednego dlaczego za każdym razem piszemy że odcinek był super fantastyczny wspaniały itp. przecież każdy odcinek Rancza jest fenomenalny! cytując Kusego "super to takie kryterium artystyczne na poziomie reality show"

A co do 45 odcinka to podobała mi się scena w restauracji z Czerepachem i Lodzią bardzo romantyczna :love: zresztą w całym odcinku było wiele romantyzmu, miłości i łez za sprawą Tomasza jestem ciekawa co z nim dalej w końcu jego powieść ma szanse zdobyć naprawdę wielką popularkę czy założy wydawnictwo z Kusym? i czy da się wkręcić w tą telewizję? moim skromnym zdaniem ta telewizja może przynieść mu kłopoty skoro za tym stoi Czerepach
a księża już sobie ustalili dyżury który ma pocieszać Michałową...
Pietrek i jego podejście do krytyki a właściwie obrona Joli jest nie do opisania szkoda,że nie pokazano sceny kiedy dziennikarz dostaje w twarz...
No i w końcu wójtowi "spodobał" się jakiś chłopak Klaudii na pewno przypadł mu bardziej do gustu niż ten poprzedni agent CBA xD
Dudy rzeczywiście coś ostatnio nie widać, a szkoda...

Szkoda także ławeczki, która chyba już nie będzie taka jak dawniej skoro wszyscy zajeli się biznesem i własnymi sprawami Ranczo bez ławeczki to nie to samo co z ławeczką. Stałych bywalców tego miejsca można porównać do "Chóru greckiego" z tragedii antycznej, który miał za zadanie komentowć wydarzenia w sztuce. Tak samo oni komentowali wszystko po kolei co się dało a najbardziej to przepychanki na lini Wójt & Lucy oraz Wójt & Ksiądz beż ławeczki będzie smutno!!! :no:

ODPOWIEDZ