Odcinek 42: Śluby i rozstania

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz 42 odcinek pt. Śluby i rozstania?

bardzo dobry
66
89%
średni
8
11%
słaby
0
Brak głosów

Liczba głosów: 74
jaga7
Początkujący
Początkujący

16 mar 2009, 19:54

Mikolaj pisze:Więc nie da się zmierzyć ile odbiorników było włączonych, bo na jednym kablu mozna podłączyć telewizorów ile się chce.
Nie jestem dzieckiem, takie wiadomości są mi doskonale znane.
Dlatego mówiłam, że Ranczo mogło oglądać więcej osób niż mówią "liczby".
I nie posyłaj mnie na jakieś stronki, w których co nie co mogłabym się dowiedzieć, bo niej jest mi to DO NICZEGO potrzebne. Jak już napisałam: robimy OFF'a! Więc prosiłabym o nie podchwycenie dalej owego, niepotrzebnego!, tematu. Ja ze swojej strony przepraszam za zaśmiecanie tegoż tematu i postanawiam: więcej nie będę!

Swoją drogą mam ochotę obejrzeć odcinek jeszcze raz, hmm :D

pestka an
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

16 mar 2009, 21:12

Odcinek troszkę mnie rozczarował, czuję po nim niedosyt. Scena z ślubami rewelacyjna- panny młode wyglądały przepięknie - szczególnie Wiolettka xD
Pomysł z ujawnieniem imienia Kusego bardzo dobry...w każdym związku są przecież drobne niedopowiedzenia. Najlepsza scena z uświadamianiem prze Solejuka. Rewelacja!
Z niecierpliwością czekam na następny odcinek Rancza! :D Ciekawa jestem jak potoczą się losy samotnego Sulejuka na "ławeczce" oraz pozostałych bohaterów Wilkowyj.

(Chyba mnie wylogowało...wiec ponawiam wypowiedź.)

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

16 mar 2009, 22:37

Ciekawe co będzie z Mariankiem i jego uczuciami. Czy długo będzie w tym związku? :)
Ostatnio zmieniony 18 mar 2009, 14:34 przez c3po, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Lupus
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

17 mar 2009, 9:24

Ostatni odcinek był jednym z tych, na które długo, długo czekał każdy ranczers. Tym bardziej uważam go za wyjątkowy - w końcu taki potrójny ślub, jednoczesne rozstanie i powrót Kusego do Lucy, "odkrycie" jego imienia, cała ceremonia była niesamowita. Pięknie wyglądały pary podjeżdżające pod kościół różnymi środkami lokomocji :D , fantastyczne było wprowadzenie nagłego bicia dzwonu jako "znaku z góry" ;) - takie niewyjaśnione zjawisko, które potwierdzało doniosłość chwili.

Hitem była dla mnie scena, kiedy wójt interpretował wyniki sondażu czytając gazetę do góry nogami :D , albo kiedy przygotowywał się do spotkania z Czerepachem podrzucając wazon - po prostu świetne! Klasyczne Ranczo w najlepszej postaci! Również scena uświadamiania była bardzo dobra, ale uważam, że warto ją rozpatrywać włącznie ze sceną "odkrycia" przez Solejukową związku Marianka - gdyż wtedy nabiera pełnego komediowego wydźwięku (on teraz zajęty, ma ważniejsze niż mąka rzeczy na głowie :rotfl: )

Osobiście czuję jednak niewielkie rozczarowanie tym, że sam ślub Kusego i Lucy był niejako częścią wątku głównego odcinka, nie zaś jego przewodnim tematem. Mimo, że jak wspomniałem, każdy raczers czekał na ten moment wiele miesięcy, po obejrzeniu zaledwie kilkuminutowej sceny (w której nawet przysięga Lucy została wycięta), zdziwiłem się - to wszystko? Tylko tyle? Nie chodzi mi o to, by powtarzane były wszystkie trzy ceremonie tej jednej mszy, bo to byłoby zbyt nudne, jednak moim zdaniem należało się fanom serialu trochę więcej tej wspaniałej magii jaka towarzyszyła przysiędze młodej pary, ich wzruszeniu i emocjom.

Niezależnie jednak od długości wspomnianych scen, cały odcinek oceniam jako rewelacyjny! :clap:

Awatar użytkownika
Joanna
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

17 mar 2009, 16:05

Nie wiem czy zauważyliście że jak wójt oddał Czerepachowi peruke i ten ja założył to od razu ton głosu mu sie zmienił, bez peruki mówił bez tego charakterystycznego i denerwujacego ( mnie) tonu - akcentu chyba tak to można określić. Bez peruki nie był taki pewny siebie i protekcjonalny. :hmm:
- DO DOMU !!! - Wioletka

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

17 mar 2009, 16:24

Joanna pisze:Nie wiem czy zauważyliście że jak wójt oddał Czerepachowi perukę
Ta scena została niestety okrojona na montażu. Pisał o tym Artur Barciś na swojej stronie:
Artur Barciś pisze:Wójt daje Czerepachowi jego tupecik, który zachował w szufladzie. Ten nakłada go na głowę i staje się znowu tym Czerepachem, którego znamy. Niestety, ujęcia (zbliżenia) które ukazuje tę przemianę, nie było, choć została nakręcona.
Niestety, zdarza się, że na montażu przepadają naprawdę bardzo ciekawe sceny. Szkoda.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
amaliaxl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

17 mar 2009, 18:33

Mi jednak niczego nie brakowało. Hmm.... może oprócz tego że każdy odcinek jest za krótki!!! Ale za to każdy lepszy od poprzedniego!

Została jeszcze chyba jedna zagadka do wyjaśnienia.... imię Michałowej :)

Ciekawe, czy zdrady naszej elity wilkowyjskiej wyjdą na jaw? Czuję, że tak, bo trudno mi uwierzyć, że Więcławska zachowa to dla siebie..... :lmao:
amelia

"Z miłości porzucił mnie. To kretyn"

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

17 mar 2009, 18:41

admin pisze:
Joanna pisze:Nie wiem czy zauważyliście że jak wójt oddał Czerepachowi perukę
Ta scena została niestety okrojona na montażu. Pisał o tym Artur Barciś na swojej stronie:
Artur Barciś pisze:Wójt daje Czerepachowi jego tupecik, który zachował w szufladzie. Ten nakłada go na głowę i staje się znowu tym Czerepachem, którego znamy. Niestety, ujęcia (zbliżenia) które ukazuje tę przemianę, nie było, choć została nakręcona.
Niestety, zdarza się, że na montażu przepadają naprawdę bardzo ciekawe sceny. Szkoda.
Przecież moment oddania peruki Czerepachowi została pokazana. Wójt wyjął ją z szuflady biurka i powiedział "Masz bo wyglądasz jak.......(Czerepach zakłada perukę).........człowiek". Więc w czym problem?

[ Dodano: |17 Mar 2009|, 2009 18:43 ]
amaliaxl pisze: Została jeszcze chyba jedna zagadka do wyjaśnienia.... imię Michałowej :)
i jeszcze nazwisko, bo coś słyszałem że Michałowa sie tak nazywa bo jej mąż miał na imię Michał.
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

17 mar 2009, 20:51

amaliaxl pisze: Została jeszcze chyba jedna zagadka do wyjaśnienia.... imię Michałowej
tak ja tego też jestem ciekawa bardzo, znamy już imię Kusego zczego się bardzo cieszę bo zastanawiałam się nad tym od 2 serii, ale jakie jest jego nazwisko? czy tego też się dowiemy?

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

17 mar 2009, 21:23

Tak wiem, że to już się robi nudne , ale muszę to powiedzieć: KOCHAM RANCZO !!!! :heart: :heart: :heart: :heart:

4 seria trzyma wysoki poziom, a nowe odcinki są pełne zaskakujących wydarzeń.
Odcinek ten oczywiście, jak zwykle wspaniały. :D
Zbiorowy ślub był rewelacyjny. Wreszcie dowiedzieliśmy się, że Kusy to Kuba, przemowa Lucy z ambony, no i wreszcie sama przysięga wzruszająca ( szkoda tylko, że taka któtka ta scena ^_^ ) Uświadomienia Marianka było The best...przyznam, że przed 4 serią zastanawiałam się czy któreś z młodszych Solejuków się zakocha, no i proszę ;) Wreszcie sprawy z romansami się rozwiązały.....a i Michałowa ze szczotką :hihi: Podoba mi się jak Stach zawsze mówi do Michałowej: "Michałłoowo złooota" :lmao:

Sceną, która mnie najbardziej poruszyła z całego odcinka to jak Kusy przychodzi do Lucy z kwiatami i się godzą. To był takie urocze. :love: W innych filmach, czy serialach raczej nie zwracam uwagi na grę aktorów w tego typu scenach. Podchodzę do tego raczej tak: o super pogodzili się i koniec. A podczas scen z Lucy i Kusym patrzę na każdy ich gest, wyraz twarzy. W ich scenach jest coś takiego, można powiedzieć magicznego, są naładowane emocjami. :shy: (brawo dla pani Ilony i pana Pawła :clap: , którzy grając sprawiają wrażenie jakby w realu byli w sobie bardzo zakochani :love: )

No to pozostaje czekać do niedzieli na kolejny mam nadzieję boski odcinek :] :] :]
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

18 mar 2009, 10:37

amaliaxl pisze:Została jeszcze chyba jedna zagadka do wyjaśnienia.... imię Michałowej :)
Mnie interesuje jeszcze imię córki Weroniki i Kao. Może w następnym odcinku się dowiemy.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

18 mar 2009, 10:43

W sumie to nie na temat odcinka 42, ale napiszę: nie znamy również imion małżeństwa Solejuków jeżeli chodzi o ścisłość ;D

[ Komentarz dodany przez: admin: |18 Mar 2009|, 2009 10:47 ]
Irenka, a Solejukowej to czasem nie Dorota na imię? :hmm:
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

18 mar 2009, 10:46

Irenka pisze:W sumie to nie na temat odcinka 42, ale napiszę: nie znamy również imion małżeństwa Solejuków jeżeli chodzi o ścisłość ;D
Z tego co wiem to Solejukowa ma na imię Dorota, a Solejuk - Maciej.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

18 mar 2009, 10:54

milek1243 pisze:Z tego co wiem to Solejukowa ma na imię Dorota, a Solejuk - Maciej.

Całkiem możliwe, ale nie bardzo mi ta Dorota pasuje. Mamy już dwie Doroty: doktorową i małą Dorotkę.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Kontakt:

18 mar 2009, 14:39

Na wikipedii jest napisane:
Dorota Solejuk (Katarzyna Żak) – żona Solejuka...
Dorota Wezół (Beata Olga Kowalska) - chorobliwie zazdrosna żona doktora Wezóła
Dodając do tego dziecko Lucy i Jakuba Kusego to mamy 3 Doroty :]
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

18 mar 2009, 14:54

Solejuk na pewno ma na imię Maciej , a Solejukowa to z tego co czytałem ma na imię Dorota :)
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

18 mar 2009, 16:53

ja bym chciała się więcej dowiedzieć o Kusym czyli o jego śp. zmarłej żonie, na co zmarła jak się nazywała no i jak ma na nazwisko Kuba bo tego też jeszcze nie było. Myślę, że to właśnie Kusy jest największą tajemnicą serialu, bo naprawdę niewiele o nim wiemy, oprócz imienia, zawodu, stanu cywilnego i tego,że miał problemy alkoholowe...

Awatar użytkownika
Joanna
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

18 mar 2009, 17:25

Niezła jestem że usłyszłam zmiane w głosie Czerepacha :sugoi: Brawo Joanno Brawo :D
- DO DOMU !!! - Wioletka

Awatar użytkownika
dziula
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

18 mar 2009, 17:29

A mnie zdziwiło, że Lucy dopiero w dniu ślubu dowiedziała się jak Kusy ma na imię...

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

18 mar 2009, 17:32

dziula pisze:A mnie zdziwiło, że Lucy dopiero w dniu ślubu dowiedziała się jak Kusy ma na imię...
nie pytała to jej nie powiedział... a czy to jej robiło różnicę i tak myślę że miłość Lucy do Kusego się po tym nie zmieni jak poznała jego imię ;D

ODPOWIEDZ