Odcinek 42: Śluby i rozstania

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz 42 odcinek pt. Śluby i rozstania?

bardzo dobry
67
89%
średni
8
11%
słaby
0
Brak głosów

Liczba głosów: 75
Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

16 mar 2009, 9:24

Odcinek był moim zdaniem najlepszy jak dotąd ze wszystkich z 4 seri...Jednym słowem rewelacyjny...Nie zabrakło śmiechu i wzruszenia....Scena ze ślubem była świetna....A powrót Czerepacha??.... :] ciesze się,że wrócił..
Albo gdy Hadziuk uderzył w samochód wójta. :rotfl:A do imienia Kusego już się przezwyczajam,żeczywiście ładne. ;D Ten odcinek był poprostu rewelacyjny.Jak narazie czwarta seria zaczyna się znakomicie.
pozdrawiam!
Justyna

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

16 mar 2009, 10:11

Mnie również bardzo się podobało. 42 odcinek i dopiero dowiadujemy się razem z Lucy, że Kusy to Kuba :] , który wreszcie wrócił do normalności. Ciekawe czy wróci do malowania ;). Po tej odmianie Lucy już nie mogła odmówić ślubu. Wszyscy piszecie o bryczce Lucy i Kusego, a nie wiem czy zauważyliśnie nowy radiowóz Staśka :D. Marudna Michałowa raz tańczy z miotłą, a innym razem oskarża męża o herezję :hihi:, można powiedzieć, że częściej się zmienia niż Kludia. Prawie zapomniałem o Czerepachu. Niby cichy, niegroźny człowek, ale jak założył swoją perułkę od razu przypomniał mi się ten wredny Czerepach :eek: Myślę, że się nie zmienił i dalej chce przejąć władzę w gminie. Co do uświadamiania to prawie spadłem z krzesła jak Solejuk wziął figurkę chłopca i dziewczynki :lmao: . No i romanse zakończone - "Hadziuk nikomu nie chlapnie", a z Więcławską to nie wiadomo :hihi: . To teraz aby do niedzieli! :)
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

16 mar 2009, 11:51

W tym odcinku bardzo fajnie udało się twórcom przemycić do serialu pewne wyższe wartości. Mam tu na myśli przede wszystkim akcję uświadamiania kobiet o potrzebie przeprowadzania badań cytologicznych i mammograficznych, ale nie tylko. Poruszony przez Lucy problem braku dostępu do Internetu na wsiach, wielu z nas zna z własnego podwórka. W wielu przypadkach władz gminnych w ogóle ten problem nie interesuje, a przynajmniej nie podczas trwania kadencji, bo przed wyborami wszyscy karmią nas kolejnymi pustymi obietnicami. Mam nadzieję, że dobre przykłady z Wilkowyj, zarówno w kwestii dotyczącej zdrowia kobiet jak również internetyzacji wsi, zaprocentują w bliższej nam rzeczywistości.

Martwi nieco postępująca dezintegracja ławeczki. Znamienna była scena, w której Solejuk przegania z ławeczki młodsze pokolenie konsumentów złotego napoju. Może się okazać, że wiejski dom kultury piwnej (sklep) niedługo opustoszeje na dobre. No chyba, że starych zastąpią młodzi. Czy jednak ktokolwiek jest w stanie zastąpić starą gwardię z Solejukiem, Pietrkiem, Hadziukiem i Stachem na czele?

Szersze grono Ranczersów poznało wreszcie imię Kusego. Jedna tajemnica została ujawniona, ale nie do końca. Nie poznaliśmy przecież nazwiska Jakuba. A może na ślubie przyjął nazwisko żony? Na razie pozostanie to chyba zagadką.

Jeśli ktoś nie zgodzi się ze mną, że Wioletka w sukni ślubnej wyglądała wręcz zjawiskowo, tego wyzywam na pojedynek pieszy lub konny :) Zresztą wszystkie pary prezentowały się bardzo efektownie. Do pełni szczęścia zabrakło tylko nowego weselnego hitu w wykonaniu Pietrka i Joli.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

16 mar 2009, 12:03

^^" Jedyna rzecz jak mnie smuci to scena z ławeczką...mam nadzieje,że wszystko zostanie tam"po staremu".
Justyna

sewer1412
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

16 mar 2009, 14:08

No taki średni ten odcinek :eek:
[b]Michałowa[/b] - Przynieść jeszcze klopsików?
[b]Proboszcz-[/b] Co? O masz! No zagadałem się z Michałową i zjadłem
[b]Michałowa[/b] - No i bardzo dobrze
[b]Proboszcz[/b] - No i schudnij tu człowieku. Ale bardzo dobre, bardzo dobre

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

16 mar 2009, 14:22

"Pozwolę sobie niezgodzić się z przedmówcą..."
Według mnie Ranczo trzyma cały czas najwyższy poziom. Potrójny ślub zrobił wrażenie, taniec Michałowej powalił z nóg a rozmowa uświadamiająca Solejuka z Mariankiem to po prostu "mistrzistwo świata". A na dokładkę mamy jeszcze powrót Czerepacha = 100% gwarancji na kojeny ciąg zabawnych intryg. :lmao:
Śwoją drogą ciekaw jestem co dalej wyniknie z "burzy emocjonalnej" Michałowej? Na razie nie wygląda to różowo dla mieszkanców plebanii... W razie czego zawsze w odwodzie pozostają pierogi u Wioletki ;D
Ostatnio zmieniony 17 mar 2009, 12:30 przez Gugała, łącznie zmieniany 1 raz.
Gugała

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

16 mar 2009, 15:31

Jak to miło popatrzeć na akt zgody dwojga zakochanych w sobie ludzi . Scena wygląda niczym wielobarwna tęcza po burzy w słonecznej poświacie.
Wielbicieli ławeczki zmartwi fakt ,że będzie tych scen trochę mniej.
Aruna ma rację - scena zaślubin w kościele , już podczas kręcenia robiła ogromne wrażenie .Aktorzy chyba też czuli poziom emocjonalny tego ,ponieważ widać było u nich ogromną koncentrację. Choć przyznać trzeba ,że były i momenty zabawne.

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

16 mar 2009, 16:14

o mamuńciu!!! NO I MAMY KUSEGO, A RACZEJ JAKUBA, KUBĘ, KUBUSIA! po prostu cudowne imię i pasuje do niego jak ulał...

świetny odcinek. Niestety nikt z mojej ankiety, którą przygotowałam, i o której pisałam wczoraj w temacie o "sztormach emocjonalnych" nie zgadł . kuzyn Marcin odrzucił prawidłową odpowiedź, a szkoda...

co do wczorajszego odcinka to piękna scena była w kościele podczas ślubu i to jeszcze potrójnego.
KSIĄDZ- podajcie sobie prawe dłonie i powtarzaj... Ja Kusy...
KUSY- (jego olśniewający uśmiech :) )
KSIĄDZ- a przepraszam. Ja Jakub...
no i w tym momencie zaskoczenie Lucy i całego kościoła, jakby tego było mało jeszcze wrzask mojego brata- "JAKUB!?!?!" :lol-above:

myślę jednak, że Lucy podobnie jak reszta wsi znając imię Kusego będzie do niego mówić "Kusy" bo w końcu to przyzwyczajenie, ja to bym nie chciała, żeby Kusy się zmienił, niech pozostanie naszym kochanym, utalentowanym, wrażliwym Kusym... :heart:

jeszcze o jednym, a zatem o tym "piciu" Kusego. Facet mając w dłoni kieliszek. Nie wypił... Pokazał,że ma silną wolę w końcu nie jeden by się załamał po, takich słowach jakie on usłyszał do Lucy. Jego zachowanie na pewno zdziwiło nie jednego z nas, że wylał wódkę do wazonu, ale liczy sie "efekt" no i fakt, że nie wypił. Z mojej strony dla Ciebie Kusy- Jakube to pełen szacun!!! :D :clap: ♥♥♥♥

Awatar użytkownika
krzysiu94
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

16 mar 2009, 16:51

jak ja kocham ten serial :)

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

16 mar 2009, 17:11

Odcinek super nic dodać nic ująć :)

jaga7
Początkujący
Początkujący

16 mar 2009, 17:26

"Towar prima sort" !
Ach, wspaniały odcinek! Jestem bardzo ciekawa oglądalności, bo na prawdę - Ci którzy przegapili, prędziutko obejrzyjcie i nadróbcie straty!
Kusy w knajpie - ja w niego wierzyłam! Jak tylko przeczytałam, że "Kusy zajrzy do kieliszka" to byłam pewna, że to jest swoista przenośnia.
Pogodzenie się Kusego i Lucy - coś pięknego. Nagle Dorotka płacze i to Kusego "nic jej nie będzie". Nareszcie wrócił nasz "stary" Kusy.
Ślub - sama prawie się wzruszyłam. Na prawdę. I nareszcie poznaliśmy imię naszego Kusego. Jakub - na prawdę ładnie!
Uśmiałam się z uświadamiania Marianka przez ojca. Buahahaha! :rotfl: LOL !
I mały/wielki powrót naszego "niezłomnego" Czerepacha! Hihihi!
Dużo by tutaj wymieniać, bo i romanse wójt&doktorowa, doktor&wójtowa, i nasza roztańczona Michałowa, i wszystko razem - palce lizać!
Tylko czekać na niedzielę!
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

16 mar 2009, 17:34

9 282 870 - Oglądalność wczorajszego odcinka! W sumie ludzie mogli by sie zebrać do kupy, żeby było ponad 10 miljonów.
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

jaga7
Początkujący
Początkujący

16 mar 2009, 17:44

Mikolaj, ale wiesz, na sztuki, to i 10 milionów można by naliczyć :)
W sumie znam i takie rodziny, co mają tv niezarejestrowany, więc... to rozumie samo przez się.
Ale wynik piękny i tak !
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

16 mar 2009, 18:06

jaga7 pisze:Mikolaj, ale wiesz, na sztuki, to i 10 milionów można by naliczyć :)
W sumie znam i takie rodziny, co mają tv niezarejestrowany, więc... to rozumie samo przez się.
Ale wynik piękny i tak !
W jaki sposób "niezarejestrowany"? Ty masz coś zarejestrowane?
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

jaga7
Początkujący
Początkujący

16 mar 2009, 18:20

Płacisz abonament? O tym mówię.

I wolę tematu nie kontynuować, bo to jest po prostu OFF TOP.

Grauko
Nowicjusz
Nowicjusz

16 mar 2009, 18:29

Według mnie podany przez użytkownika 'Mikolaj' wynik oglądalności serialu 'Ranczo' wynikał z badania TNS OBOP na reprezentatywnej grupie ankietowanych.

Tutaj kwestia opłaty abonamentowej za odbiornik telewizyjny nie powinna mieć żadnego znaczenia.

Ale rzeczywiście, aby nie robić off-topu, temat oglądalności 'Rancza': TUTAJ

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

16 mar 2009, 19:29

jaga7 pisze:Płacisz abonament? O tym mówię.

I wolę tematu nie kontynuować, bo to jest po prostu OFF TOP.
A co ma abonament do oglądalności? Wiesz że w Polsce tv nadawana jest w większości w systemie PAL analogowym? Więc nie da się zmierzyć ile odbiorników było włączonych, bo na jednym kablu mozna podłączyć telewizorów ile się chce.

KONIEC KROPKA, Koniec OFFTOPU - poczytaj: http://www.tns-global.pl/technologia

Awatar użytkownika
Joanna
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

16 mar 2009, 19:32

Super odcinek bardzo mi się podobał. Wzruszyłam się jak Kusy wrócił do domu z kwiatami dla Lucy i padli sobie w ramiona...piękna scena.
Co do romansu to myślałam że będzie dłużej trwał, no ale i tak było śmiesznie.
Uświadamianie przez Solejuka było rewelacyjne :lmao:
- DO DOMU !!! - Wioletka

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

16 mar 2009, 19:34

Ranczersi
Trzymajcie sie tematu
Temat jest o 42 odcinku a nie o Abonamencie :)
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

16 mar 2009, 19:48

To jaga7 mówi o Abonamenie, ja mówię tylko o telemetrii :lol-sweat:

ODPOWIEDZ