Odcinek 42: Śluby i rozstania

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz 42 odcinek pt. Śluby i rozstania?

bardzo dobry
67
89%
średni
8
11%
słaby
0
Brak głosów

Liczba głosów: 75
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

24 lut 2009, 20:17

Ranczo - odc. 42 - Śluby i rozstania

W tym odcinku widzowie dowiedzą się jak na imię ma Kusy.

A stanie się to w czasie ceremonii ślubnej i to aż potrójnej. Tym samym spełni się marzenie księdza i nastąpi upragniona przez niego legalizacja par , które żyły dotąd na kocią łapę..

A skoro mowa o ukochanym Lucy to, w odcinku 42, niepijący od lat Kusy sięgnie po alkohol… Ze skutkiem, który zaskoczy nie tylko jego…

W Wilkowyjach pojawi się znów Czerepach. Wykorzystując swoje wrodzone zdolności do intryg oraz wiedzę nabytą na kursach dla spin doktorów oraz programowania neurolingwistycznego, zaoferuje swoją pomoc wójtowi, który, jak wynika z sondażu zamówionego u Witebskiego ma marne szanse na wygraną w kolejnych wyborach.

We wsi pojawi się cytomammobus. Lucy mimo, że zajęta przygotowaniami do ślubu, postanawia przystąpić do działania i wykorzystując wszystkie dostępne (i trochę niedostępne też) środki, żeby namówić wilkowyjskie kobiety do zrobienia bezpłatnych badań.

Ponadto, w najbliższym odcinku „Rancza” Solejuk spróbuje uświadomić syna na temat życia seksualnego, Michałowa nazbyt emocjonalnie będzie przeżywała sceny z własnego życia małżeńskiego, a Wójt zdradzi oznaki szaleństwa. I nie tylko szaleństwa…

Źródło: Studio A

Klipy wideo na stronie TVP:
Koniec kariery Wójta?
Ślubu nie będzie?
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2009, 8:13 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
uki_charmed
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

15 mar 2009, 21:12

Ranczo jest klasą samą dla siebie. Co kolejny odcinek to lepszy!!

Scena uświadamiania Marianka wyśmienita. Gdyby wszyscy tak uświadamiali na pewno byłoby mniej nieplanowanych ciąż :D Rozbawiła mnie mina wójta, kiedy zobaczył Czerepacha. No cudowny tekst Dudy: "Przepraszam panie wójcie, że przeszkadzam w pracy". Tak właściwie fani Tańca z gwiazdami mogli się przerzucić na Ranczo - Michałowa rządzi :)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2009, 21:30 przez uki_charmed, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

15 mar 2009, 21:12

Odcinek genialny. Panny młode zjawiskowe. Imię bardzo do Kusego pasuje. Cóż mogę teraz powiedzieć. Chcę więcej!!!!
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

15 mar 2009, 21:14

Moim zdaniem narazie najlepszy odcinek 4 sezonu.Najlepszy był Solejuk i uświadamianie Marianka :lmao:.Mało w tym 4 sezonie motywów z ławką, a szkoda.Wrócił Czerepach, zobaczymy czy Wójtowi uda się zostać na następną kadencję, mam nadzieję, że tak.

Odcinek świetny.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2009, 21:14 przez Pierre, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marta12343
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

15 mar 2009, 21:14

Odcinek rewelacyjny!!!! Taniec Michałowej po prostu jest nie do opisania. Dużo miłości i dużo śmiechu. Po prostu świetne. No i dowiedzieliśmy sie, że wójt duszy nie ma, bo jego światopogląd materialny jest :D.

Mina księdza kiedy zobaczył Lucy przy ołtarzu nakłaniającą kobiety na badanie - bezcenne ;D

No i wkońcu znamy imię Kusego - JAKUB
[url=http://ranczo.wikia.com/wiki/Strona_główna]RANCZOpedia - Internetowa Encyklopedia serialu Ranczo[/url]

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

15 mar 2009, 21:15

Wreszcie doczekałam scen, które wraz z kilkoma Ranczersami, oglądałam podczas ich powstawania. Od razu wróciły wakacyjne wspomnienia. Pewnego lipcowego dnia ekipa od świtu do nocy pracowała nad sceną ślubów. A my calutki dzień, z przerwami na posiłek, kręciliśmy im się pod nogami.
Ale wracając do odcinka: bardzo się cieszę, że Kusy wreszcie zmądrzał. Uważam, że powinien opatentować pomysł z myśleniem przy wódce. Gdyby się przyjęło to może by nam społeczeństwo wytrzeźwiało.
Solejuk raczej by się nie sprawdził w roli nauczyciela przedmiotu, który zdaje się, że nosi nazwę przygotowanie do życia w rodzinie (ale widzieliśmy, że bardzo się starał sprostać zadaniu jakie mu dała żona). Za to myślę, że tańcząca z miotłą Michałowa miałaby wszelkie szanse na wygraną w którymś z „tańczących” programów telewizyjnych. Wścibska Więcławska okazała się w gruncie rzeczy bardzo dyskretna (chociaż nie wiadomo czego dowiedzą się klienci sklepu następnego dnia).
Temat potrójnego ślubu zostawiłam sobie na deser. Powiem krótko: Piękny widok! Tego chyba oczekiwaliśmy? Państwo młodzi piękni, zakochani i wzruszeni. No i jeszcze dzwon, który „wie kiedy ma dzwonić”.
Zapomniałabym o Czerepachu, który wreszcie się pojawił i od razu po swojemu zaczyna mieszać. Całe szczęście, że wójt przechowywał w biurku „pamiątkę” w postaci peruki, bo Czerepach z łysinką wyglądał jakoś żałośnie i nie byłby sobą.
Jestem bardzo ciekawa co będzie dalej i z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
rafali9
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

Odcinek był bardzo fajny i śmieszny
Ostatnio zmieniony 15 mar 2009, 21:17 przez rafali9, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Rafał

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

Najbardziej mi się podobało uświadomienie Marianka :] i wpadki kochanków :hihi:
Gdy ktoś napisał że imię Kusego jest od przezwiska to tak myślałem że będzie Kuba.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

15 mar 2009, 21:16

Jakub według mnie imię idealne jak dla Kusego. Odcinak bardzo dobry. Świetna scena gdy pary młode przyjeżdżają pod kościół Kusy z Lucy bryczką (mają konie mają bryczkę) i oczywiście nie do pobicia sukienka Wioletki. :)
"Z Gór wracałem, gdy Ty odszedłeś w góry niebieskie,
I zabrał Cię wóz z widokiem na Bieszczady..."

" Cholera!, całego psa mi zabrudził!"- Lucy
"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."- Lucy

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Kontakt:

15 mar 2009, 21:18

Dużo wrażeń po tym odcinku. Tyle się w nim działo, że nie wszystko idzie spamiętać. Chyba twórcy 4 serii mieli racje, że to będzie perełka. :]
Najlepsze były sceny z udziałem wójta, Hadziuka i Michałowej. Ach te kocie ruchy ;D

→Giblartar :thumbup:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2009, 21:20 przez c3po, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

blada11
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

15 mar 2009, 21:18

Jakub-Kusy baardzo ładnie ma na imię...
Odcinek jak zawsze rewelacyjny, podczas składania przysięgi przez Kusego i Lucy to aż mi łza z oka pociekła :lol-sweat: zresztą tak jak wtedy gdy Kusy przepraszał Lucy...
KOCHAM TEN SERIAL!!!!!! Teraz to wiem już napewno...

Awatar użytkownika
goblin2
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

15 mar 2009, 21:20

Odcinek rewelacja.Nareszcie wiemy jak Kusy ma na imię(ale mówiąc szczerze,ja już dawno wiedziałam).Najbardziej podobały mi się sceny ślubne(jak Lucy z Kusym przyjeżdzają na ślub bryczką)Oczywiście sceny z Wójtem i Doktorową,oraz Wójtowa i Wezół,dla mnie przezabawne.No i Michałowa i jej chuśtawki nastrojów.Nic dodać nic ująć.Ciekawe co jeszcze wymyślili nasi scenarzyści?Mam nadzieję,że jeszcze nas czymś zaskoczą.Muszę przyznać rację,że to iż Lucy dowiaduje się jak Kusy ma na imę w momencie składania przysięgi jest mocno naciągane.Przyznam,że się wzruszyłam jak oglądałam sceny składania przysięgi przez Kusego.Łezka się w oku zakręciła.Ale całość bardzo mi się podobała :D

Awatar użytkownika
Martusiek
Nowicjusz
Nowicjusz

15 mar 2009, 21:31

Zdecydowanie najlepszy odcinek "Rancza" w całej jego historii jak dla mnie.
Imię Kusego rzeczywiście do niego pasuje - Jakub Kusy. A ślub sam w sobie przepiękny i nawet wzruszający. Przyznam, że pomysł z mammobusem również udany.
Najbardziej w ciągu całego odcinka rozbawił mnie Solejuk "tłumaczący" Mariankowi odpowiedzialność ojcowską :hihi:
Zdrady wójt-doktorowa, wójtowa-doktor widocznie nie wyjdą na jaw, ale może to i dobrze.
Na koniec pragnę zauważyć, że Michałowa bardzo zgrabnie się rusza. :lmao:
Przyjaźń - wykorzystywanie, na które się wzajemnie godzimy ;)

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

15 mar 2009, 21:39

Odcinek jak wszystkie w tej serii rewelacyjny! Trudno wymieniać wszystkie sceny, które mi utkwiły w pamięci – bo było ich sporo – i większość już tu została wspomniana! Powiem więc tylko, że najbardziej rozśmieszyła mnie scena uświadamiania Marianka przez Solejuka , a najbardziej wzruszyła scena przysięgi Kusego – Jakuba – pewnie było wielu takich co się im łza w oku zakręciła! To że dopiero tutaj poznajemy imię Kusego mnie jakoś nie przeszkadza – oczywiście jest to duże naciągnięcie – bo już przy chrzcie Dorotki powinno to być jasne – ale w sumie to przez cały czas to imię Kusego to była tajemnica i i sami podgrzewaliśmy atmosferę konkursami – więc trzeba było znaleźć odpowiedni moment żeby to ujawnić – a tu był właśnie taki odpowiedni i uroczysty moment i tak się właśnie stało! Swoją drogą powinna być inna kolejność najpierw ślub a potem chrzciny – i wtedy wszystko by było w porządku! ;)
I jeszcze jedna rzecz która w trakcie oglądania mi się nasunęła. Cały czas mówi się o czterech seriach jako o całości – i chyba zaczyna to być widoczne – dwa razy odwołanie do sytuacji z I serii – Giblartar Kusego i wejście Dudy – do śpiącego Wójta i zdanie przepraszam, że przeszkadzam w pracy – w I serii to był Czerepach, oraz zbliżające się wybory, które kończyły I serię a tu mogą być jakimś podsumowaniem serialu!

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

15 mar 2009, 21:41

Odcinek Po Prostu Rewelacja
Kiedy byłem na Planie w Jeruzalu dnia 7-8 Lipca wraz z kilkoma Ranczersami i przypatrywałem sie jak Ekipa Filmowa kręci sceny ślubne to po prostu dla mnie to było niesamowite przeżycie , z tego co pamiętam wszystkie sceny ktore były pokazane na ekranie jesli chodzi o Śluby to kręcono do godziny 22 a na ekranie to tylko kilka cennych minut :)

Ale dobra przejde teraz do Odcinka:
Niesamowite były powiedzienia Solejuka na Ławeczce i przy scenie gdy uświadamiał Marianka to były po prostu rewelacyjne powiedzenia i dialogi
Ale najbardziej podobały mi sie sceny Ślubow , słowa przysięgi małżeńskiej bardzo mi sie podobały
oraz podobała mi sie stłuczka Hadziuka z Wojtem :) to było niesamowite
"W dodatku pijany" "a Wojt to tu pewnie oranżade ma" to było niesamowite :)
Po prostu polecam ten odcinek tym ktorzy go nie ogladali
Rewelacja
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

joskiba
Początkujący
Początkujący

15 mar 2009, 21:52

Nie będę zbyt oryginalna. Odcinek ciepły, pełen słońca i miłości. Lekcja Solejuka - klasyka (jak na Smaku Mamrota :rotfl: ). Sceny "cichego" romansu - przezabawne.

Teraz, kiedy znamy już imię Kusego, uświadomiłam sobie, ze nic nie wiemy o Michałowej. To chyba troszkę dziwne, że Stach też się do niej tak zwraca?
Osobiście myślałam, ze to przydomek po pierwszym mężu lub nazwisko?

Może ktoś rozwikła zagadkę?!
Ostatnio zmieniony 15 mar 2009, 21:55 przez joskiba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ruda_Paskuda
Początkujący
Początkujący

15 mar 2009, 22:30

Odcinek rewelacja, szczególnie naturalna metoda zapobiegania ciąży wg Solejuka.... :lmao: i "myślenie przy alkoholu" Kusego... :eek: :lmao:
Ale strasznie się cieszę ze to myślenie pomogło i "drobna" paranoja Kusego nie przeszkodziła związkowi... :]

PS:. Strasznie podobało mi się to stwierdzenie Wioletki, "Co z Kusym? Bo on cały ranek wódkę do wazonu u mnie wylewał, jak wariat!" :lol-above: :rotfl:
Na miłość nigdy nie jest za późno. Za to na samotność zawsze jest za wcześnie.
-------
W górach jest wszystko co kocham...

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

15 mar 2009, 23:08

kylo69 pisze:Najbardziej mi się podobało uświadomienie Marianka :] i wpadki kochanków :hihi:
Gdy ktoś napisał że imię Kusego jest od przezwiska to tak myślałem że będzie Kuba.
Ciekawe kto to napisał i podpowiedział....hmmmmm..???

ODcinek SUPER!!!!!!!!!! W sumie nie ma co spamować na forum i opisywać jakie były odcinki, bo każdy zawsze jest rewelacyjny!
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Dragon
Elitarny komentator
Elitarny komentator

16 mar 2009, 0:06

Mikolaj pisze:ODcinek SUPER!!!!!!!!!! W sumie nie ma co spamować na forum i opisywać jakie były odcinki, bo każdy zawsze jest rewelacyjny!
racja kolego Mikołaju.......... przecież to Ranczo.... ktoś myślał, że będzie inaczej??
[b]Żyć z ludźmi i dla ludzi[/b]

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

16 mar 2009, 2:17

Kusy-Kubuś_Kuba.Pije Kuba do Jakuba.Strzał w dziesiątkę.
Kiedy zamówił flaszkę to chciałem mu ją razem z Wioletką wyrwać.
A kiedy Lucy brała kwiaty od niego to miałem wrażenie ze słyszę "gibraltar"
I te Jej oczy,ta mimika twarzy.Czułość i wspomnienia kobiety "po przejściach" (egida sie kłania).
Ksiadz i Wójt niepowtarzalni.Scena Wójta buszującego w zbożu niczym mnich z Shao Lin powinna wejśc do annałów sztuki aktorskiej.
Czerepach,"stary dobry Czerepach".Niby słaby,niby mocny.Nieprzewidywalny.
Ta jego przemiana po nałozeniu tupecika.Wrócił stary ale....gdzieś tam przebija sie ten "skromniutki prezesik".
Solejuk,jego klip o uświadamianiu seksualnym powinien być obowiazkowo,jak mawia Wójt,wyświetlany w szkołach.
Duda z jego budzeniem Wójta.Michałowa i Stachu z jego stosem.
Piatka z plusem do kwadratu :rotfl:
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

ODPOWIEDZ