Odcinek 41: Sztormy emocjonalne

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz 41 odcinek pt. Sztormy emocjonalne?

bardzo dobrze, jednym słowem rewelacja
55
81%
średnio, nie zachwycił mnie niczym specjalnym
11
16%
słabo, nie znalazłem/am argumentów do lepszej oceny
2
3%

Liczba głosów: 68
Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

09 mar 2009, 15:31

Odcinek super dialogi, scenki były świetne :) nadgorliwy Kusy, sprzątający kościół...hehe :)
Czekam na kolejne odcinki :]

czarna2
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2009, 15:55

no i ksiądz Robert rozpoczął ewangelizację . . . hahaha
"to mój Batman, mój Romeo, on jest lepszy niż wideło..."

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

09 mar 2009, 15:59

9 408 610 - oglądalność...mogło by być powyżej 10 miljonów
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
dziula
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

09 mar 2009, 16:27

Super super super ;D
Myślę, że jeszcze troszkę i przekroczymy10 mln ;D

Damian15
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2009, 16:47

No odcinek jest najlepszy.Kusy świetny,Solejukowa i Ks.Robert też :)
Mam nadzieję że Lucy i Kusy się pogodzą.
Ranczo : "To tylko sny szalone sny..."

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

09 mar 2009, 17:01

Świetny, świetny i jeszcze raz świetny. W końcu doczekaliśmy się "świeżynki".
Ewangelizacja nie przebiegła za bardzo po myśli Wikarego :puppyeyes:
Świetna odmiana wyglądu pani doktorowej. Pięknie wygląda :D a może tak rozkwitła przy Wójcie :hihi: Ich romans to świetny wątek, bardzo rozbawiła mnie scenka z bólem głowy :D
Michałowa w euforii to też niezłe zjawisko :rotfl:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

09 mar 2009, 20:08

Fantastyczny!!! Naprawdę trudno powiedzieć która scena była najleprza. Tylko jak po takich odcinkach żyć bez "Rancza"? :lol-above: :lol-above: :lol-above: :lol-above:
Sumienia nie mają!!! :devil: Najpierw nas uzależnili :love: , teraz zamiast zmniejszać to zwiekszają dawkę narkotyku :hypno: , a potem nas odstawią :madman: !!!! To jest nieludzkie!!! :cry: :cry: A nam zostało tylko :wall: .
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

09 mar 2009, 20:40

Nic tylko się dołączyć do tych wszystkich zachwytów!
Co prawda dla mnie I seria zostaje niezmiennie najlepsza - ale ta czwarta może być tuż tuż za nią! :)
Nikt tu nie skomentował rozmowy ławeczki na temat religii - a mnie ten wątek bardzo przypadł do gustu - w końcu to był raczej temat przewodni odcinka!

Na pierwszy rzut oka ławeczkowa rozmowa była niby banalna - coś w stylu - dokładnie nie powtórzę...
... tyle jest różnych wiar na świecie a jedynie nasza słuszna i ci inni też to wiedzą i stąd te wojny religijne...!
Niby prosto - na chłopski rozum - ale tak mi się wydaję, że twórcy zwrócili nam tu uwagę na temat fanatyzmu religijnego! Oczywiście jest to spore uproszczenie z mojej strony - i mam nadzieję że tym co tu napiszę nikogo nie urażę - ale ja to odebrałam w następujący sposób. Niewiele wiemy o swojej wierze - ale jesteśmy wierzący, tak deklarujemy, ale nikomu tej wiary nie narzucamy i jest dobrze, oczywiście są osoby bardziej religijne , dużo wiedzą o swojej wierze - ale nie roszczą sobie prawa do bycia tym jedynym sprawiedliwym i to też jest w porządku - i dotyczy to różnych wyznań. Są natomiast osoby, które uważając się za bardzo religijne nie przyjmują żadnych argumentów uważając, że są nieomylni i tak ma zostać - i tu wydaje mi się bardzo blisko jest właśnie fanatyzm - a to jak wiadomo nic dobrego!

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

09 mar 2009, 23:07

Gosia pisze:Fantastyczny!!! Naprawdę trudno powiedzieć która scena była najleprza. Tylko jak po takich odcinkach żyć bez "Rancza"? :lol-above: :lol-above: :lol-above: :lol-above:
Sumienia nie mają!!! :devil: Najpierw nas uzależnili :love: , teraz zamiast zmniejszać to zwiekszają dawkę narkotyku :hypno: , a potem nas odstawią :madman: !!!! To jest nieludzkie!!! :cry: :cry: A nam zostało tylko :wall: .

Fajnie napisanie hahahaha i jeszcze idealnie wpasowane emoty :) :) :)
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Jurek
Początkujący
Początkujący

10 mar 2009, 15:07

Gosia pisze:Fantastyczny!!! Naprawdę trudno powiedzieć która scena była najleprza. Tylko jak po takich odcinkach żyć bez "Rancza"? :lol-above: :lol-above: :lol-above: :lol-above:
Gosia -gorąco popieram -pisałem już:
BOJKOT TVP !!!!
http://www.ranczo.org/viewtopic.php?t=835
byli byśmy chyba pierwszą tv na świecie że widownia 10 mln domaga się następnych serii a stacja telewizyjna odmawia. Wszystkie tv na świecie to chyba odwrotnie -wciskają ludziom "tasiemca" i wmawiają że to dobre. Proponuję podać TVP z całym zarządem do książki rekordów głupoty i tępoty
SEZON NA SEZON, SEZON NA SEZON, (1 SEZON na rok)

Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

10 mar 2009, 18:22

Jurek pisze:byli byśmy chyba pierwszą tv na świecie że widownia 10 mln domaga się następnych serii a stacja telewizyjna odmawia.
Jurku, obawiam sie, że to nie jest problem z telewizją. To jest o wiele bardziej skąplikowane.
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

10 mar 2009, 18:34

Najważniejszym powodem pewnie są pieniądze i pomysł na scenariusz... bo skoro przewidziany był na 4 serie to w czwartej serii pewnie wszystko się zakańcza i trudno jest to wszystko naturalnie przedłużyć.

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

10 mar 2009, 20:48

Ten odcinek jest BOSKI :clap: :clap: :clap: :clap:
Spodziewałam się, że IV seria się nieźle zacznie, ale, że aż tak to nie =D

Romanse Wójta i Wójtowej (" mój ty niedźwiedziu" xD ), śpiewająca Michałowa ( rozmowa z księdzem o pruderii :hihi: ), ewangelizacja ( Matka Polka xD i Więcławska z Jolą w sklepie "nooo Jolka" :lmao: ), rozmowa Lucy, Więcławskiej i Wioletki ( "Chińczyk, Amerykanka, no i ...JA" ), drugi dialog ławeczkowy o wierze ;D
Dobrych scen w tym odcinku zdecydowanie nie brakowało.

....Ławeczki było za mało---> to moje jedyne zastrzeżenie ;)

Cieszę się, że jest dużo Lucy i Kusego :] Chociaż jest u nich trochę za ponuro. Mimo, że Kusy zachowuje się jak wariat :crazy: , było mi go żal...Szczególnie jak Lucy odepchnęła go i powiedziała "głupek" :ehh: Może Kusy trochę ( no dobra: bardzo) przesadza w opiekowaniu się dzieckiem ale Lucy nie powinna go tak traktować, w końcu stara się facet jak może ^_^ ...Końcówka odcinka to już wogóle przepełniła czarę goryczy...
Teraz żałuję, że przeczytałam co będzie z ich ślubem, bo wolała bym żyć w niepewności... ;)

A swoją drogą, jak tak sobie pomyślałam...to ja bym też nie miała pewności czy chcę wyjść za faceta, który w noc przed chrzcinami dezynfekuje kościół :lmao: :lmao: :lmao:
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
aaalinka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

11 mar 2009, 17:46

Kusy dalej świruje aż huk idzie! Żarty żartami, dobrze że to komedia. Ciekawa jestem, jak panowie scenarzyści rozwiążą ten konflikt przedmałżeński, bo sama znam taką rodzinę, gdzie małżeństwo rozpadło się z powodu nadmiernej miłości do córki i wynikłej stąd rywalizacji między rodzicami. Niestety, to bardzo delikatne sprawy. Miałam ochotę wziąć to wiadro z mydlinami i wylać Kusemu na łeb (chociaż z drugiej strony nawet oparzona wrzątkiem łapa mu nie pomogła... normalny świr :rotfl: ) Wcale się Lucy nie dziwię, że trafia ją szlag i poważnie się zaczyna zastanawiać nad przyszłością tego związku, zepchnięta gdzieś do drugiego szeregu. Facet, którego kocha, bliski przyjaciel na dobre i na złe, nagle się robi impregnowany na wszystko oprócz dziecka i nie zauważa, ile może przez to stracić...
Tu muszę odszczekać to co pisałam wcześniej o gorączkowych przygotowaniach Kusego w ostatniej chwili - axell i zbycho słusznie zwrócili mi uwagę na istniejące w tej sprawie przesądy.
Ale w całości odcinek jest rewelacyjny. Sama sobie w pewnym momencie zaczęłam przypominać, jak się nazywał czwarty ewangelista :lmao: Ale że dzieci w Wilkowyjach nie wiedzą, co to jest Dekalog, to sorry, chyba wina katechetów ;D Ksiądz Robert będzie teraz miał ogromne pole do popisu - może konkurs biblijno-ewangelijny w gminie? Z nagrodami, np. obiad na plebanii, oczywiście autorstwa Michałowej?
Będę_walczyła_jak_lwica

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

11 mar 2009, 22:11

A co to jest Dekalog? Waga elektroniczna? xD :D

Awatar użytkownika
Ruda_Paskuda
Początkujący
Początkujący

12 mar 2009, 13:01

Rewelacja!!

A szaleństwo Kusego osiąga szczyty szczytów, i ciekawa jestem co on jeszcze wymyśli jeśli go ktoś mocno nie stuknie dla otrzeźwienia :lmao: Bo jeśli dalej tak pójdzie to jak mała zacznie raczkować to biedak gotów piasek na podwórku czyścić po ziarenku :lmao: :lmao: :lmao: :rotfl:
Na miłość nigdy nie jest za późno. Za to na samotność zawsze jest za wcześnie.
-------
W górach jest wszystko co kocham...

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

13 mar 2009, 17:07

o tak moim zdaniem Kusy troszkę przesadza z tymi bakteriami ;D najlepsze było jak zaczął sprzątać w kościele. Nakrył go na tym wikary... i mu pomógł... No albo ta scena w kościele "nie za dużo tych kropel, to ma być akt symboliczny" Kusy na punkcie Dorotki zwariował zupełnie!!! :D

mam jeszcze takie pytanie dotyczące Kusego w którym odcinku poznamy jego imię? :?:

Grauko
Nowicjusz
Nowicjusz

13 mar 2009, 17:32

paulina1993_93 pisze: mam jeszcze takie pytanie dotyczące Kusego w którym odcinku poznamy jego imię? :?:
Odpowiem po za tematem, że prawdopodobnie już w niedzielnym (42 odcinek) epizodzie, moim zdaniem podczas ślubu.

Awatar użytkownika
Jurek
Początkujący
Początkujący

13 mar 2009, 17:47

I znowu ktos kasuje posty: dostałem email: "Otrzymujesz ten email ponieważ obserwujesz temat "[Ranczo4] Odc. 41 Sztormy emocjonalne" na Forum miłośników serialu Ranczo. W tym temacie użytkownik Monique napisał odpowiedź." a postu już nie ma -ktoś skasował
SEZON NA SEZON, SEZON NA SEZON, (1 SEZON na rok)

Grauko
Nowicjusz
Nowicjusz

13 mar 2009, 19:21

Może po prostu użytkownik / użytkowniczka forum 'Monique' sama usunęła swój post - a jest taka możliwość.

Drugą możliwą opcją jest fakt, że np. zostało podane imię Kusego (tak wielce oczekiwane w czwartej serii) lub coś innego. Zresztą prawo do usuwania mają tylko administratorzy / moderatorzy forum (plus użytkownik - swoją wiadomość). :)

ODPOWIEDZ