Odcinek 41: Sztormy emocjonalne

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz 41 odcinek pt. Sztormy emocjonalne?

bardzo dobrze, jednym słowem rewelacja
56
81%
średnio, nie zachwycił mnie niczym specjalnym
11
16%
słabo, nie znalazłem/am argumentów do lepszej oceny
2
3%

Liczba głosów: 69
Awatar użytkownika
marta12343
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

03 mar 2009, 18:12

Już się nie mogę doczekać!!!1 :-D

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

06 mar 2009, 20:28

Ja codziennie wieczorem śledzę wszystkie reklamy na TVP1 w nadzieji, że trafię na ten zwiatun =D to jest dopiero uzależnienie ;D
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

06 mar 2009, 22:33

Dla tych którzy nie mogą wytrzymać do niedzieli mam świeżą scenkę z tego odcinka pt. Mój ty niedźwiedziu
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

07 mar 2009, 8:51

Zapowiada sie ciekawy odcinek hehe :)

Awatar użytkownika
Mikołaj
Ekspert
Ekspert
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

07 mar 2009, 14:56

ODCINEK JEST ZAJE......super :-D
[url=http://rapideo.pl/polecam,rupel][img]http://rapideo.pl/rapideoUserbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Cecilia89
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

07 mar 2009, 17:55

Zapowiada się naprawdę ciekawy odcinek :-) Oczywiście, nie przegapię :-)
"Moda przemija, styl pozostaje" - Gabrielle Chanel.

pestka an
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

08 mar 2009, 9:55

Zapowiada się naprawdę ciekawie...
Ranczo jest najlepszym polskim serialem jaki oglądałam do tej pory. Idealnie poprawia humor po długim stresującym i wyczerpującym dniu. Czekam z niecierpliwością, kiedy kolejne płyty DVD (sezon 3 i 4 ) ukażą się w sprzedaży. Chyba, że już można je nabyć poza empikiem i allegro - to piszcie. Na razie mam tylko 2 pierwsze ;D

Pozdrawiam wszystkich miłośników bardzo gorąco!

Awatar użytkownika
marta12343
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

08 mar 2009, 21:06

Niesamowity odcinek z jednej strony pełen humoru z drugiej niepokojące kłótnie Lucy z Kusym no no zapowiada się ciekawie :)

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

08 mar 2009, 21:10

Najlepszy w tym odcinku był romansowy kwadrat :hihi: i Wikary biegający po Wilkowyjach. Nie bardzo podobał mi się wątek Michałowej i mało było ławeczki. Gdy Wikary wszedł w nocy do Kościoła to najpierw myślałem że to Solejuk poszedł na włam a tu Kusy sprzątający. :lmao:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2009, 21:16 przez kylo69, łącznie zmieniany 1 raz.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
goblin2
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

08 mar 2009, 21:12

No cóż,jesteśmy po emisji kolejnego odcinka naszego kochanego Rancza.Dla mnie odcinek super.W szczególności podobał mi się wikary.Rozbawił mnie niesamowicie.Co do Lusy i Kusego to mam mieszane uczucia.Ostatnia scena mnie zaskoczyła.Mam co do niej mieszane uczucia.Tak naprawdę nie wiem o co chodzi tej Lucy.Przciesz tak troskilwego ojca jak Kusy to ze świecą szukać.Szkoda mi się Kusego zrobiło,jak Lucy powiedziała mu,że już jeden ślub miała i drugiego nie chce.
Rewelacyjna była też Michałowa.Nic dodać nic ująć.

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

08 mar 2009, 21:16

Odcinek był po prostu rewelacyjny :)
Extra Powiedzonka, Extra Sceny itp.....
Po Prostu nic dodać nic ująć
Najlepsza była ta scena z Solejukami jak rozmawiali o medaliku oraz egzamin z teologii przeprowadzony przez Wikarego
Po Prostu super :)
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
Martusiek
Nowicjusz
Nowicjusz

08 mar 2009, 21:19

Łał... tylko tyle. Odcinek świetny... Ewangelizajca, humory Michałowej, i romanse Wójta i Wójtowej :D
Tylko końcówka tak na mnie podziałała, że najchętniej to bym już chciała następną niedzielę :) Niby wiem, co będzie, ale mimo wszystko strasznie ciekawa jestem. Zaczynam odliczanie do niedzieli
Przyjaźń - wykorzystywanie, na które się wzajemnie godzimy ;)

Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy
Kontakt:

08 mar 2009, 21:29

Chyba nie muszę pisać, że mi się podobało. Najlepsza rozmowa Lucy, Więcławskiej i Wioletki. Solejukowa: "Matka Boska Częstochowska - to Polka" hehe :lmao: . Świetne teksty jak zwykle. Nie wiem czy wytrzymam do niedzieli bez wysłania SMS do TVP. ^^"
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...

joskiba
Początkujący
Początkujący

08 mar 2009, 22:42

A ja mam jakieś mieszane uczucia. Tak dużo się dzieje, ze ciężko mi się zoorientować, a jednoczesnie brakuje mi konkretnie zamknetych historii. W poprzednich seriach prawie każdy odcinek tworzył odręną całość i opowiadał oddzielną opowieść. Tu sie robi jakiś chaos. No i nie posądziłabym Wezółowej o takie romanse...

Awatar użytkownika
zbycho
Zasłużony
Zasłużony

08 mar 2009, 23:22

W poprzednich seriach prawie każdy odcinek tworzył odręną całość i opowiadał oddzielną opowieść. Tu sie robi jakiś chaos
Naprawde?A ja mam wrazenie ze tym razem motywem przewodnim są wzajemne relacje pomiedzy Lucy a Kusym.
A odcinek,poczatkowo z trochę denerwującym Kusym,rozkręcił sie w błyskające humorem
dywagacje na temat naszego katolicyzmu by zakończyć się smutno.
I az chciało by sie zaraz dalsza część zobaczyć :]
[b]Bo nawet gdy się boisz,to boisz się Ty.I nawet jeżeli cię pocieszają,że nie ma się czego bać,to i tak sie boisz.
To jest Twój strach.Nikt tego za ciebie nie poczuje[/b].

Tuptuś
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

08 mar 2009, 23:25

Gdy tylko w tle pojawiał się Wikary biegający za parafianami wiedziałem, że będzie świetna scena :) . Esencją ewangelizacji był test w sklepie i Więcławska - " Faktycznie ich trzech było" ( Cytat niedokładny ;) ). I jeszcze bóle głowy wójta i wójtowej :] . Oj będzie się działo, będzie się działo, a to jak najbardziej na naszą korzyść. :)

mazi00
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

09 mar 2009, 0:45

Ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :) :)
Normalnie boski odcinek jestem wniebowzięty :rotfl: :) :) :) :)
Jak tak dalej będzie to 5 seria musi porostu powstać i basta :D :) :) :) :)

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

09 mar 2009, 10:28

Ponieważ odcinek oglądałem wcześniej, więc nie będę pisał - „a nie mówiłem”, „miałem rację”, bo to głupie a poza tym i tak każdy się domyślał, że odcinek będzie dobry. A dobry jest naprawdę. I to nie tylko, dlatego, że są śmieszne powiedzonka czy zwroty. Poprzedni odcinek sygnalizował a ten już w pełni ukazał nam problem kryzysu wieloletnich małżeństw. Nuda i codzienność zaburzają prawidłowe relacje między małżonkami. Powoduje to, że każde z osobna zaczyna szukać emocji poza własnym związkiem. Pozornie i wójtowi i wójtowej wydaje się, że znaleźli rozwiązanie swoich problemów uczuciowych wieku średniego. Co widać, kiedy oboje udając chorych przed sobą, zasypiają z błogim przekonaniem, że życie nadal może być piękne i pełne emocjonalnych doznań. Ponieważ jednak nic nie jest za darmo, podejrzewam, że w następnych odcinkach zobaczymy, jaki rachunek los im wystawił za te figle. Druga kwestia to Michałowa ( a raczej już teraz Stachowa). Tu dla scenarzystów należą się specjalne gratulacje i uznanie. Niesamowicie ciepły w swoim wyrazie wątek daje przykład na to, że szczęśliwym w małżeństwie można być w każdym wieku, pomimo lat i bagażu doświadczeń nie zawsze wesołych. Małżeństwo Michałowej stanowi tutaj przeciwwagę dla wójta z żoną i doktora z doktorową. Daje przykład, że można być szczęśliwym we dwoje, pomimo dobrych kilku dziesiątek lat na głowie. Dla Kusego i Lucy w tym odcinku najważniejszy jest chrzest a wcześniej wybór rodziców chrzestnych. No.. Tu możemy się nieźle pośmiać z samych siebie. Dla naszej młodszej młodzieży to trochę za wcześnie, ale dla starszej powinno być wszystko jasne. Doskonale pamiętamy z własnych i cudzych doświadczeń te długie rozmowy, przemyślenia i dywagacje na temat, – kto na chrzestnych. Pomijając przypadki, kiedy rodzice mają swoje rodzeństwo, ( bo wtedy problem niejako rozwiązuje się w sposób naturalny) w każdym innym, rozmowy przebiegają mniej więcej tak jak u Kusego i Lucy. To kolejny w tym serialu przykład na to, jacy potrafimy być zabawni, nie zdając sobie czasami z tego sprawy. Kusy dalej szaleje na punkcie czystości i ochrony Dorotki przed zarazkami. W tym odcinku rysuje się nam pewna analogia postaw Kusego i wikarego. Obaj są niesamowicie zapamiętali w tym, co robią. Obaj dążąc do doskonałości tworzonego przez każdego z nich dzieła, nie zdają sobie sprawy, że po drodze tracą coś, co jest równie ważne jak ich dzieło. Wikaremu w bardzo sprytny sposób wytłumaczył to proboszcz, ale z Kusym jest problem, bo Lucy może jedynie apelować do ich wzajemnego uczucia, które blednie przy takiej postawie Kusego. Stąd i smutna buzia Lucy na koniec odcinka.
Na koniec powiem wam, że jeśli kolejne odcinki będą miały ten poziom, to palmę pierwszeństwa, którą do tej pory dzierżyła pierwsza seria, przyznam serii czwartej.

Ps. Pan Żak oprócz siebie w tym odcinku zaprezentował również swój samochód.

sewer1412
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Kontakt:

09 mar 2009, 15:04

Solejukowa najlepsza! ;D
[b]Michałowa[/b] - Przynieść jeszcze klopsików?
[b]Proboszcz-[/b] Co? O masz! No zagadałem się z Michałową i zjadłem
[b]Michałowa[/b] - No i bardzo dobrze
[b]Proboszcz[/b] - No i schudnij tu człowieku. Ale bardzo dobre, bardzo dobre

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Kontakt:

09 mar 2009, 15:10

Odcinek jednym słowem świetny!!!!!!!!
Z tego co widze robi się coraz ciekawiej i na 100% kolejne odcinki będą równie fajne,albo nawet lepsze.Najbardziej spodobały mi się tu sceny z udziałem wikarego hehe... :D Albo gdy Michałowa z samego rana niesie śniadanie księdzu proboszczowi i wikaremu...I śpiewa:D
Justyna

ODPOWIEDZ