Odcinek 40: Szok poporodowy

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz pierwszy odcinek 4 serii Rancza?

bardzo dobry, jak powiedziałby Hadziuk: towar prima sort
92
87%
średni, ale miło się oglądało coś nowego
13
12%
słaby, zawiódł moje oczekiwania
1
1%

Liczba głosów: 106
Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

02 sty 2009, 14:21

Chyba tak jak w 3 serii pojawi się program od Rancza do rancza ;)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

02 sty 2009, 15:44

Ja się rozpisywać nie będę, napisze tylko GENIUSZ :)
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy
Kontakt:

02 sty 2009, 17:29

Pewnie nie będę oryginalna, ale to był najlepszy odcinek od końca I serii!! Miałam łzy w oczach nie tylko ze śmiechu :) I nawet w naszym "Ranczu" nadszedł czas podsumowań - Ksiądz i Wójt, którzy rozliczają własne żucie (tacy działacze, silne chłopy, a tu nagle nadchodzi czas refleksji). A podobno ta seria ma być taka jak pierwsza. Nie doczekam się marca!! :D
-Owszem, zyskałem - odpowiedział Lis. -Chociażby kolor zboża.
"Mały Książę"

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Kontakt:

02 sty 2009, 17:29

Pierwsza myśl podczas scen pod sklepem przecież ja tam stałem podczas ulewy na dożynkach :D w poprzednich odcinkach miał inne barwy i nie było takiego fajnego odczucia :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 371 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

02 sty 2009, 17:30

Tylko dla formalności pragnę nadmienić, że najchętniej oglądanym programem w ostatni dzień 2008 roku był serial "Ranczo", który przyciągnął przed telewizory 5,2 mln widzów (udział stacji w trakcie emisji programu wyniósł 36,2 proc.). Informację podaję za AGB Nielsen Media Research.

Jestem ciekaw, czy zauważył ktoś z Was jakąś wpadkę w tym odcinku?

Nie jestem pewien, ale w scenie przed budynkiem szkoły, kiedy Więcławski rozmawia z Pietrkiem pada drobny deszcz. Widać to wyraźnie po mokrych śladach na czapce Pietrka i garniturze Więcławskiego. Rozmowa trwała krótko, raptem wymiana kilku zdań, a garnitur Więcławskiego, gdy już zamierzał wsiąść do samochodu był suchy (przynajmniej tak mi się wydawało). Może komuś uda się to dokładniej zweryfikować.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Kontakt:

02 sty 2009, 17:47

admin pisze:
Nie jestem pewien, ale w scenie przed budynkiem szkoły, kiedy Więcławski rozmawia z Pietrkiem pada drobny deszcz. Widać to wyraźnie po mokrych śladach na czapce Pietrka i garniturze Więcławskiego. Rozmowa trwała krótko, raptem wymiana kilku zdań, a garnitur Więcławskiego, gdy już zamierzał wsiąść do samochodu był suchy (przynajmniej tak mi się wydawało). Może komuś uda się to dokładniej zweryfikować.
Tak też to zauważyłem podczas zbliżeń na Więcławskiego na jego garniturze czasami widać ślady deszczu. Oglądalność dobra jak na ten dzień emisji. :)

axell
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

02 sty 2009, 18:31

Odcinek uważam za doskonały - gratulacje dla scenarzystów za pomysł na fabułę. Odcinek naprawdę dobry. Myślę jednak, że tym razem skierowany bardziej do tej trochę starszej młodzieży. Kusy, na oko czterdziestoletni facet - ojcem i depresja bliźniaków to dla naszej młodszej młodzieży na dziś, temat trochę odległy. Dla reszty z bagażem życiowych doświadczeń - odcinek dowcipny, zajmujący i niezmiernie ciekawy. Mówią, że mężczyźni zostający ojcami po czterdziestce to najlepsi tatusiowie na świecie - bardziej wrażliwi i wyrozumiali. A na swoja kruszynę patrzą jeszcze oczami ojca, ale także już oczami dziadka. Dlatego wszystkie "wariactwa" Kusego są jednocześnie i śmieszne i wzruszające. A łezka w oku, kiedy wpatruję się sie w śpiącą w kołysce córkę wręcz powala. Paweł - gratulacje za tą scenę.
Natomiast inna sprawa to depresja bliźniaków. Patrzcie no moi mili jak to nie wiadomo, co człowiekowi pomoże zwalczyć depresję wieku średniego. Proboszczowi wystarczyły słowa podziwu swojego podwładnego i tabletki poszły w krzaki razem z depresją. Wójtowi też okazuje się były potrzebne słowa podziwu. A najlepiej podziwiała go pani doktorowa :evil: :evil:.Tym sposobem twórcy nam mówią, że trzeba żyć zgodnie z naturą a chemia, (czyli prochy) tylko szkodzi. Jednym słowem wiwat ekologia!!: :evil: .
Na uwagę zasługuje też Michałowa, która tłumaczy proboszczowi, że wdowie grzechy inne niż małżeńskie - trzy raz już oglądałem ten moment i dalej mnie śmieszy.
Podziwiać należy także Pietrka, który z żelazną konsekwencja realizuje pomysł występów artystycznych.
Ogólnie- jak dla mnie- odcinek rewelacyjny i ma u mnie notę najwyższą z możliwych.

Awatar użytkownika
Julit
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Kontakt:

02 sty 2009, 18:51

Odcinek dopiero zobaczyłam dopiero wczoraj i do teraz nie wiem, co o nim napisać. Po zakończeniu ostatniej serii na tą ostatnią nie czekałam tak jak na poprzednią. Może, dlatego ten odcinek był dla mnie totalnym zaskoczeniem. Nie wiedziałam, co się dokładnie wydarzy i w jakim momencie serialu i to było fajnie. Ten odcinek pokazał, że Ranczo też uczy i pokazuje to, co dla takiej małolaty jak ja jest niby odlegle i nas nie dotyczy. Ostatnio czytałam, że przez jakiś program TVP nie wykonuje swojej misji, puszczając ten serial wykonała ją bardzo dobrze. Co do humoru sejf Więcławskiego idealny na dzisiejszy kryzys ( przynajmniej mu bank, w którym ma pieniądze nie splajtuje;-P). Pietrek biznesmenem i artystą? To jest bardzo ciekawa zapowiedź. Ogólnie odcinek jak na pilotowy był bardzo fajny i aż żal pomyśleć ze zostało nam ich już tylko 12 ;-(

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

02 sty 2009, 19:09

A to prawda że ta seria ma być ostatnią??
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

02 sty 2009, 19:18

kati, Oficjalnie chyba TAK, ale jest nadzieja, że za rok(?) powstanie piąta seria :-)

Zajrzyj do RanczoBox, tam jest o tym mowa :-P

[ Dodano: Pią 02 Sty, 2009 19:38 ]
admin pisze:Tylko dla formalności pragnę nadmienić, że najchętniej oglądanym programem w ostatni dzień 2008 roku był serial "Ranczo", który przyciągnął przed telewizory 5,2 mln widzów (udział stacji w trakcie emisji programu wyniósł 36,2 proc.). Informację podaję za AGB Nielsen Media Research.
No tak to tylko formalność :-D I tak się tego spodziewaliśmy ;-)

[ Komentarz dodany przez: admin: Pią 02 Sty, 2009 21:34 ]
Dodam jeszcze, że według TNS OBOP oglądalność 40 odcinka Rancza wyniosła 5 687 tys. widzów (39,1% udziałów).
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
Aruna
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

02 sty 2009, 21:22

admin pisze:Jestem ciekaw, czy zauważył ktoś z Was jakąś wpadkę w tym odcinku?
Zauważyłem tą wpadkę że Garnitur Więcławskiego w pewnych ujęciach kamery ze ma mokre ślady od deszczu , tak samo Pietrek na swojej bluzie i czapce o ile pamietam tez raz ma slady od deszczu , a w pewnych ujeciach wogole ich nie ma , to oznacza ze w czasie ujecia padał deszcz , a pozniej nie tak to wnioskuje
"Piwo do Odebrania" - Wioletka :)
"Język polski to najtrudniejszy język, zaraz po chińskim podobnież..." :) - Śp.Jan Japycz

Awatar użytkownika
Cecilia89
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

02 sty 2009, 22:55

kati pisze:A to prawda że ta seria ma być ostatnią??
Tak, to ma być ostatnia seria. Chociaż sądziłam, że trzecia seria, będzie właśnie tą ostatnią. Oczywiście bardzo cieszę się, że powstała kolejna, ale szkoda, że już nie zobaczymy "Rancza" po czwartej serii :-(

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

03 sty 2009, 16:59

admin pisze:Tylko dla formalności pragnę nadmienić, że najchętniej oglądanym programem w ostatni dzień 2008 roku był serial "Ranczo", który przyciągnął przed telewizory 5,2 mln widzów (udział stacji w trakcie emisji programu wyniósł 36,2 proc.). Informację podaję za AGB Nielsen Media Research
Muszę powiedzieć, że wynik zaskoczył mnie pozytywnie. Jak na ostatni dzień roku, gdzie ludzie wychodzą na zabawy, to tak duuuuuuuuużo ludzi obejrzało nasze Ranczo :)
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

04 sty 2009, 18:23

wiesz ranczo to wspaniały serial ;) I właśnie wiele osób je ceni za swój charakterystyczny styl ;)..
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

06 sty 2009, 8:15

mi się bardzo podobało Dorotka jest śliczna i taka lovley. To był chyba najbardziej wzruszający odcinek jaki widziałam, szczególnie ostatnia scena kiedy to Kusy siedzi przy łóżeczku małej...
pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwego nowego 2009 roku wszystkim Ranczersom i twórcom serialu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

09 sty 2009, 10:30

Nareszcie mogłam ze spokojem obejrzeć ten długo wyczekiwany odcinek (Sylwester to niezbyt sprzyjający skupieniu dzień). Cóż mogę jeszcze dodać do komentarzy moich poprzedników? Nie będę chyba zbyt oryginalna, ponieważ odcinek bardzo mi się podobał. Był jednocześnie pełen wzruszeń oraz scen zabawnych (taki jest po prostu charakter naszego „Rancza”!). Pięknie zostały pokazane narodziny uczuć ojcowskich – najpierw lęk, wręcz panika, która przeradza się w swoistą więź między ojcem i córką kiedy Kusy patrzy na swoje dziecko siedząc w nocy przy łóżeczku. Jakim kontrastem jest podejście Solejuka do ojcowskich obowiązków.
axell pisze:Odcinek naprawdę dobry. Myślę jednak, że tym razem skierowany bardziej do tej trochę starszej młodzieży.
Coś w tym musi być ponieważ moje dzieci czuły się trochę zawiedzione. Chyba liczyły na więcej zabawnych scen. Ale myślę, że Pietrek w zielonych włosach był prawdziwym przebojem tego odcinka i jest jednocześnie zapowiedzią wielu przezabawnych wydarzeń.
Na koniec jeszcze dodam pewną myśl, która nasunęła mi się w związku z „sejfem” Więcłąwskiego. Fajnie by było gdyby Więcławskiemu nagle pieniądze z „sejfu” zniknęły, a Pietrek stałby się wtedy głównym podejrzanym. Zrobiłby nam się niezły kryminał. Staszek mógłby po swojemu „wdrożyć śledztwo”. W końcu by się okazało, że to Więcławska, która sprzątając przypadkiem skrytkę znalazła (zakładam, że jej nie znała), schowała forsę do zamrażalnika. I znów mielibyśmy komedię.
:-D
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Kontakt:

09 sty 2009, 13:30

Więcławska musi wiedzieć o sejfie bo to ona zazwyczaj podlewa kwiatki a to już by było pranie pieniędzy :P

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

09 sty 2009, 13:50

kylo69 pisze:Więcławska musi wiedzieć o sejfie bo to ona zazwyczaj podlewa kwiatki a to już by było pranie pieniędzy
A może to był sztuczny kwiatek :mrgreen:

[ Dodano: Pon 12 Sty, 2009 09:19 ]
Obejrzałam drugi raz i jeszcze jedna myśl przyszła mi do głowy:
Wezółowi potrzebna jest pielęgniarka (widzieliście jak biedak sprzątał salę porodową?). Z zatrudnienia takowej osoby byłyby same korzyści - doktor miałby mniej pracy, a jego żona nie miałaby w głowie romansów, tylko musiałaby znów Miecia pilnować. ;-)
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

14 sty 2009, 11:07

hmmm no wiecie bieda w kraju!!
ja najbardziej czekam na imię Kusego jestem ciekawa w jakich okolicznościach je poznamy może przy chrzcinach Dorotki, ale może na ślubie Lucy i KUSEGO

Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

15 sty 2009, 7:58

paulina1993_93 pisze:ja najbardziej czekam na imię Kusego jestem ciekawa w jakich okolicznościach je poznamy może przy chrzcinach Dorotki, ale może na ślubie Lucy i KUSEGO
Poznacie je na początku 3 serii w bardzo pięknych okolicznościach. Mogę Wam powiedzieć, że ta scena została nagrana perfekcyjnie i tak pięknie jak to tylko Ilona i Paweł potrafią zrobić. :shock: :) Naprawdę warto poczekać. :) Myślę, że Ci którzy to widzieli ( Aruna666, Axel) zgodzą się ze mną. :)
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

ODPOWIEDZ