Odcinek 40: Szok poporodowy

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.

Jak oceniasz pierwszy odcinek 4 serii Rancza?

bardzo dobry, jak powiedziałby Hadziuk: towar prima sort
92
87%
średni, ale miło się oglądało coś nowego
13
12%
słaby, zawiódł moje oczekiwania
1
1%

Liczba głosów: 106
Awatar użytkownika
amaliaxl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

01 sty 2009, 10:24

Super. Oglądałam z ogromną radością. Już się nie mogę doczekać kiedy będzie cła nowa seria w TV.
Tak strasznie tęsknię za słońcem i latem, a tu wczoraj dostałam to wszystko wraz z dawką świetnego humoru.

P.S. Lucy z krótkimi włosami wygląda o wiele poważniej niż w poprzednich odcinkach. No cóż, wszyscy wciąż dorastamy...... ;)
amelia

"Z miłości porzucił mnie. To kretyn"

Awatar użytkownika
ostojscy
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

01 sty 2009, 10:38

Witam po bardzo długiej przerwie w której mnie nie było na forum ranczersów...

Ogólnie zapowiada się bardzo fajnie bo po pierwsze początek jest dobry...

Najlepsze było jak wójt opowiadał swój sen i zapadł w depresję, no i ławeczka odmalowana ;)

... a Pietrek na zielono się ufarbował :lol:

... jedynym minusem jest to że następny odcinek dopiero w Marcu!
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gosia
Zasłużony
Zasłużony
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

01 sty 2009, 10:51

Mnie sie odcinek bardzo podobał. Nie chciałabym żeby cały serial był jedna beczką śmiechu. Tu było i trochę śmiechu i zadumy i melancholii. To mi sie podoba. Poza tym jak zwykle piękne plenery.
Ten odcinek przypomniał mi jak pięknie Paweł i Ilona potrafią pokazać uczucia. Jak pięknie potrafią zagrać wyrazem twarzy, oczami. Zwróćcie uwagę jak Kusy patrzy na swoją córeczkę. :)
Myślę, że gdyby ten serial był tylko godziną śmiechu to szybko by nam sie znudził. Podoba mi się bo pod wierzchnią warstwą wesołości kryje głębsze przesłania.
[b][i]"Każdy i zawsze, jak sądzę, do czystej kartki papieru powinien zasiadać z pokorą, ale też i z odwagą, tylko świadomą ryzyka".
[/b][/i]
[color=blue][b][i]Robert Brutter[/i][/b][/color]

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

01 sty 2009, 11:32

Przed emisją odcinka był wywiad z reżyserem zapytany o 5 serię powiedział Nigdy nie mów nigdy :D
Ooo to mi się podoba :)

No ja odcinka nie obejrzałam tzw. usiadłam i zaczęłam oglądać ale wczorajsza ekipa zaczęła mi przeszkadzać, że z odcinka nic nie wiedziałam i dałam sobie spokój.
Ale myślę, że już wkrótce go zobaczę bo właśnie ściągam :D
Ostatnio zmieniony 01 sty 2009, 11:37 przez Anija, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

01 sty 2009, 12:12

Jak słusznie zauważył w jednym z wywiadów Piotr Pręgowski, Ranczo to taka komedia z łezką. Wczorajszy "Szok poporodowy" jest na to doskonałym przykładem, a szczególnie ostatnia scena, w której Kusy wzruszony czuwa przy kołysce córki. Trudno wyciągać jakieś daleko idące wnioski po obejrzeniu pierwszego odcinka 4 serii. Uważam jednak, że w tym odcinku udało się pokazać w sposób niebanalny, co nam w duszy gra. To właśnie odróżnia Ranczo od całej reszty tzw. sitcomów. Opowieść o życiu mieszkańców Wilkowyj na szczęście nie raczy nas płytkim humorem, sztywnymi dialogami i widokiem atrap udających scenografię. To zupełnie inna bajka. Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki. Ocena dla odcinka: bardzo dobry;)
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Ruda_Paskuda
Początkujący
Początkujący

01 sty 2009, 13:58

Gosia pisze:Myślę, że gdyby ten serial był tylko godziną śmiechu to szybko by nam sie znudził. Podoba mi się bo pod wierzchnią warstwą wesołości kryje głębsze przesłania.
W zupełności się zgadzam!
Odcinek jest świetny.
Wspaniali bliźniacy w depresji i wzruszający Kusy w roli początkującego ojca z lekkimi objawami bzika ;)
Na miłość nigdy nie jest za późno. Za to na samotność zawsze jest za wcześnie.
-------
W górach jest wszystko co kocham...

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

01 sty 2009, 15:35

Dodam jeszcze, że odcinek był dobrym wstępem bo od 2 odcinka ma być Czerepach ( pan Barciś mówił że pojawi się w 12 odcinkach :) ) i wtedy to dopiero będzie się działo :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

01 sty 2009, 15:37

Bardzo dobry odcinek :D Co prawda, jak tu wcześniej wspominaliście dość melancholijny, ale śmiesznych sytuacji też nie brakowało. Wspomnijmy sen Wójta, sejf Więcławskiego, włosy Pietrka, oraz ubrania Lucy wywieszone przed dworkiem :hah: :hah:
No i wszystkie, jakże urocze sceny z Kusym, Dorotką i Lucy( notabene bardzo ładnie jej w nowej fryzurze :) )

Nie wiem tylko jak wytrzymam te dwa miesiące :shock: :shock: :shock:

Aaa i bardzo się cieszę, że po nowym odcinku wiele dawno nieobecnych forumowiczów dało znak życia :hihi:
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
Justyna -:-)
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

01 sty 2009, 15:49

Bardzo podobał mi sie pierwszy odcinek, zaczęło się już tyle dziać...to pewnie w dalszych odcinkach będzie sie działo jeszce więcej...zapowiada się super :-D
Justyna

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

01 sty 2009, 15:56

No i ja już mogę skomentować odcinek, bo właśnie go obejrzałam.
Pięknie nam się zaczęła 4 seria, pełno wzruszających momentów jak np
admin pisze:w której Kusy wzruszony czuwa przy kołysce córki.
Słodkie to było :-) podobnie jak Kusy na tym fotelu chciał zasnąć by słyszeć gdy będzie płakała Dorotka.

Sen wójta był świetny, podobnie jak jego interpretacja.
No i sejf Więcławskiego :lol: :lol: :lol: nie wpadłabym na ten pomysł gdzie trzymać pieniądze :lol:

Ogólnie odcinek na 6 z dużym +
i z utęsknieniem czekam na kontynuację :mrgreen:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

wojtek
Nowicjusz
Nowicjusz

01 sty 2009, 16:26

Odcinek był bardzo fajny a wie ktos kiedy będą kolejne odcinki 4 serii :!: ??

[ Komentarz dodany przez: admin: Czw 01 Sty, 2009 16:30 ]
Nowe odcinki będą emitowane od marca 2009. Prawdopodobnie od 1 marca. Odwiedzaj forum, to na pewno poznasz dokładną datę początku emisji.

Awatar użytkownika
Cecilia89
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

01 sty 2009, 17:55

Bardzo dobry początek 4. serii :-) Szczególnie spodobało mi się, kiedy Kusy wygotował wszystkie ubrania Lucy i powynosił meble na zewnątrz :-D
"Moda przemija, styl pozostaje" - Gabrielle Chanel.

ja
Nowicjusz
Nowicjusz

01 sty 2009, 18:54

ja niestety nie mogłam oglądać .. :(
wie ktoś może czy będzie jakaś powtórka tego odcinka?

[ Komentarz dodany przez: admin: Czw 01 Sty, 2009 19:07 ]
Telewizja na pewno wyemituje ten odcinek w marcu 2009. Od niego zacznie się emisja 4 serii. Był to tylko pilot, nie oznacza to, że w marcu Ranczo będzie emitowane od 41 odcinka. Parę postów wcześniej jest już ta informacja.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2009, 19:08 przez ja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

01 sty 2009, 19:37

Na szczęście miałam wczoraj okazję oglądać z kumpelą to super odcinek był..Jestem tutaj nowa na tym forum ale od dawna kocham ranczo więc jak cos to pomóżcie ok?;D

[ Dodano: Czw 01 Sty, 2009 19:53 ]
ja już oglądałam :P I fajny naprawde..śmieszny jak nie wiem..A Lucy teraz tak ładnie w krótkich włosach wygląda ;)
To tylko sny szalone sny ;)

Marcin
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

02 sty 2009, 0:19

Nie będę oryginalny i poprę poprzedników. Odcinek ogólnie był smutny i melancholijny, ale nie uznaje tego za wadę. Ranczo to nie tylko naszpikowana humorem historyjka o Amerykance mieszkającej w Polsce, lecz coś więcej, serial opowiadający o ludzkich problemach, wadach, często w humorystyczny i ciekawy sposób. Jak zauważyliście dzieli go kilka miesięcy od 39 odcinka, gdyż pomija całą ciąże Lucy. W tej przerwie dużo się zmieniło - wygląd Wilkowyj np. szkoła, sklep, ławeczka ;-) , Pietrek i jego biznes, samochód Więcławskiego i wiele, wiele więcej. W tym odcinku, ku zadowoleniu wielu z nas sprawy dworku były dość ważne w fabule całego odcinka. Ogólnie odcinek ma u mnie plus a jak duży, o tym zadecydują kolejne odcinki, ponieważ ciężko oceniać mi tylko cząstkę jakiejś historii która się rozkręca.

Jelena
Nowicjusz
Nowicjusz

02 sty 2009, 11:10

Odcinek bardzo refleksyjny, powiało świeżością - a to się chwali!
Brawo za wątek freudowski! Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach nie zabraknie podobnych głęboko humanistycznych klimatów.
Za to na widok Więcławskiego wysiadającego z nowiutkiej RAV4 zmiękły mi kolana ;) Chcę jeszcze :) Jestem też ciekawa, co słychać u Werki, strasznie polubiłam tę postać.

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

02 sty 2009, 12:07

Nom Popieram.Werka jest spoko..I ciekawe jak jej maleństwo wyglada..Oraz jak się potocza losy księdza i wójta podobno ma ich ciotka odwiedzić?
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
Kasia084
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Kontakt:

02 sty 2009, 12:14

Okropnie w tym odcinku podobało mi się jak Kusy szedł do sklepu a każdy podbiegał ściskał go i gratulował :viva: . Fajny też jest sklep pomalowany w unijne gwiazdki, ale to co mnie najbardziej rozbawiło to to, że nawet na ławeczce są gwiazdki :P
"Z Gór wracałem, gdy Ty odszedłeś w góry niebieskie,
I zabrał Cię wóz z widokiem na Bieszczady..."

" Cholera!, całego psa mi zabrudził!"- Lucy
"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."- Lucy

Awatar użytkownika
bonka
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

02 sty 2009, 12:31

Witam po przerwie, na niestety nie wiem jak długo...
Po pierwsze. Nie rozumiem TVP. Wiadomo, że 4 seria Rancza będzie miała bardzo dobrą oglądalność i podsycanie ciekawości puszczaniem pierwszego odcinka serii na jakieś 3 miesiące przed pozostałymi jest w moim odczuciu niesmaczne. To takie trochę granie na nosie miłośników tego serialu.
Po drugie. Trzeba coś powiedzieć o samym odcinku... Już dawno doszliśmy do przekonania, że nie mamy już za bardzo Rancza a Wilkowyje. Z tym, że w końcu po 2 seriach zaczynam mieć poczucie, że zostało to wyważone. Miło. Po strasznym spadku formy w serii 2, po lekkim skoku w serii 3... odcinek ten budzi we mnie nadzieję, że w 4 seria zakończy serial tak jak zaczęła go 1. Mam taką nadzieję.
Nie przeszkadza mi przeplatanie humoru z melancholią. Jeżeli humor, którym melancholia jest otoczona jest na takim poziomie jak tutaj, to mi to odpowiada.

I tak na koniec... Kusy wszystko w domu wyprał/wygotował, co się nie dało wygotować wyrzucił... A co zrobił z Hot Dogiem??:)
[b] [url=http://imageshack.us]http://img88.imageshack.us/img88/7730/userbar557462kn9qx5.gif[/url]

"Z miłości porzucił mnie... to kretyn..."

"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność, zawsze jest za wcześnie."[/b]

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

02 sty 2009, 13:58

Tyle już tu napisano o tym odcinku, że szkoda się powtarzać - a tylko przyłączyć do zachwytów - bo moim zdaniem warto! Nasze Ranczo się zmienia - co już od I serii zauważyliśmy - a zapowiedź tej IV zapowiada chyba jeszcze większe zmiany! Poza Lusy i Kusym u których narodzenie Dorotki na pewno wiele zmieni ale i pozostali bohaterowie pokazani w tym odcinku - ławeczka - taka trochę inna - Hadziuk w garniturze, Pietrek ufarbowany, Japycz zatroskany żoną, Wezółowa - zaskoczyła mnie ta scena - i jestem ciekawa dalszego ciągu - co będzie jak się Miecio dowie - skoro tylko po sesji fotograficznej tak zareagował - to co powie na zdradę?, również Wójt - widzę tu zapowiedź czegoś nowego - bo czy widzieliście przez trzy serie żeby kiedykolwiek zastanawiał się nad sensem życia czy snami - a tu taka melancholia? czy wręcz depresja?, a że jest bliźniak - czyli Ksiądz to też depresja - chociaż jakoś ta depresja - obu szybko przeszła :)
A tak trochę poza tematem - w kwestii samej telewizji - fakt że nie reklamuje naszego Rancza, nie informuje o nominacji do Telekamery więc teraz pytanie co dalej - bo pomysł z pilotowym odcinkiem myślę ,że niezły - tylko że teraz powinni tylko podkręcać emocje w oczekiwaniu na wiosnę - np. emitując taką serię jak już raz było od Rancza do Rancza - żeby zaostrzyć apetyty fanom! Pytanie tylko czy nasza TV w ogóle coś zrobi!

ODPOWIEDZ