[Ranczo4] Odkrywamy tajemnice 4 serii

Forum poświęcone czwartej serii Rancza. To odpowiednie miejsce na wszelkie dyskusje dotyczące czwórki.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

04 paź 2008, 9:26

Co nas czeka w czwartej serii Rancza?
Krótki przewodnik dla zainteresowanych fabułą czwartego sezonu Rancza

Trzecia seria "Rancza" zakończyła się ślubem Michałowej i Stacha Japycza i jeszcze czymś, co mogli dostrzec uważni Widzowie - informacją Lucy, że jest w ciąży.
I tak oto, mimo, że nadal bez ślubu (do czasu, do czasu), Kusy i Lucy zostają rodzicami. Kusy absolutnie (i dosłownie) oszaleje ze szczęścia co spowoduje lawinę komicznych sytuacji w życiu polsko - amerykańskiej pary...

W Wilkowyjach pojawia się znów Czerepach. Wykorzystując swoje "wrodzone" zdolności do intryg oraz wiedzę nabytą na kursach dla spin doktorów oraz programowania neurolingwistycznego, będzie knuł i spiskował. Tyle, że tym razem z kim innym i przeciwko komu innemu, niż dotąd.
W sianiu zamętu Czerepach nie ma równych sobie, lecz w tej serii, jedna z intryg ewidentnie wymknie mu się spod kontroli i nieoczekiwanie ten mistrz matactw, wpadnie w sidła własnego, wyrafinowanego planu.

Lucy nadal będzie kontynuować dzieło modernizacji Wilkowyj, swoimi pomysłami zarażając innych mieszkańców. Popularność i nowatorskie pomysły przysporzą polskiej Amerykance tyle samo radości co zgryzoty. Lucy stoczy batalię z najwyższą władzą rządzącą w Wilkowyjach, lecz walka to będzie nierówna i bolesna, bowiem Lucy padnie ofiarą fałszywego oskarżenia a udowodnienie prawdy okaże się niezwykle trudne i wcale nie takie oczywiste.

Skoro o walce mowa, "w samo popołudnie", mieszkańcy Wilkowyj zderzą się boleśnie z problemem przestępczości zorganizowanej. Dopiero twórcze połączenie tradycji amerykańskiego dzikiego Zachodu z chłopską niechęcią do dzielenia się dochodami z nikim, nawet mafią, zaowocują nieoczekiwaną akcją. Być może nie będzie to recepta na zwalczeni mafii w całym kraju, ale w mniejszych miejscowościach, kto wie.

Czwarta seria obfituje w szereg dojrzałych romansów w absolutnie zaskakujących konfiguracjach. Związek Joli i Pietrka, zapoczątkowany w III serii rozwija się śpiewająco, aczkolwiek nie jest wolny od problemów, z którymi młodej parze przyjdzie się zmierzyć, a finalnie zdarzy się coś, co spadnie jak grom na szaleńczo zakochanego w Joli Pietrka.

Klaudia "kameleon" wójtówna, obecnie już studentka psychologii, eksperymenty z subkulturami zastąpi eksperymentami z narzeczonymi, z których większość będzie doprowadzać Wójta na skraj załamania nerwowego.

Nastąpi też, upragniona przez Księdza, legalizacja par co na kocią łapę ze sobą żyją. Ale myli się ten kto myśli, że od tego momentu ich życie stanie się nudne. Szczególnie jeden ze świeżo poślubionych małżonków dbać będzie o niezwykłe doznania swojej żony - tak, że nawet ona zacznie się bać swego męża, co też nowego wymyśli, żeby zaspokoić jej romantyczne potrzeby.

Bywalcy ławeczki przejdą bolesną i tragiczną (choć z silnymi akcentami komicznymi) metamorfozę. Przeżywając niemal hamletowskie rozterki duchowe, Ławeczka stanie przed strategicznym wyborem pomiędzy bierną a czynną postawą, wystawiając swą niezłomną, przypieczętowaną Mamrotem przyjaźń, na ciężką próbę.

Z rzeczy pomniejszych lecz równie ważnych - jedna z Wilkowyjanek odkryje nadprzyrodzone niemal zdolności językowe i z tego powodu, wprawiając wszystkich w osłupienie, nagle stanie się bogata. Polonista Witebski wkroczy na drogę sławy, dostarczając wzruszeń mieszkankom, a Wikary nadal będzie się "uspołeczniał" weryfikując wśród wiernych wszystko, czego nauczył się z mądrych ksiąg.

Z nowych postaci, w życiu bliźniaków pojawi się Ciotka. Genetyczna mieszanka charakteru wójta i księdza zażąda rzeczy, która obu braciom wydaje się niemożliwa do zrealizowania. Z tym, że jednemu bardziej, aczkolwiek wszystko można wykorzystać, kiedy zachodzi bardzo konkretna potrzeba.

Czwarta seria odsłoni coś jeszcze - okaże się bowiem, że Kusy ma imię.

Ranczo - seria IV. Początek zdjęć - 17 czerwca 2008.
Planowany koniec zdjęć - 13 października 2008.
Zdjęcia kręcone są w Jeruzalu, Sokulach, Górze Kalwarii.
Producent - Maciej Strzembosz. Reżyseria Wojciech Adamczyk.
Producent wykonawczy Studio A (ATM Grupa).
Emisja przewidziana jest wiosną 2009 r. w TVP1.


Źródło: Studio A (ATM Grupa)
Forum Ranczersów

Reklama

Zablokowany