[artykuły] Ten pierwszy klaps

Artykuły i materiały, w których znalazły się informacje o naszym forum.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

08 sie 2007, 22:06

Ten pierwszy klaps

Dworek w Wilkowyjach, który odziedziczyła Lucy, Amerykanka o polskich korzeniach, jest odrestaurowany. Niespodziewanie do Lucy przyjeżdża mąż... Tak zaczyna się fabuła nowego filmu fabularnego, kręconego w Jeruzalu w gminie Mrozy. To wciąż te same filmowe Wilkowyje, do których przyzwyczaili się widzowie, oglądający telewizyjny serial Ranczo.

Na planie filmowym pojawiają się znane już postaci z serialu, ale... – To będzie zupełnie nowa historia –mówi Danuta Grzegorczyk, znana „ranczerka”, dyrektor biblioteki w Mrozach.


– Zdjęcia, kręcone do serialu, nie będą wykorzystane w filmie. Pojawi się także nowa postać – kawaler Klaudii (córki wójta), która słynie z tego, że zmienia szybko i często swoich narzeczonych. Pierwszy klaps do zdjęć filmowych stuknął w Wilkowyjach we wtorek, 17 lipca. Dobrze wtajemniczeni, do których należy Danuta Grzegorczyk, wiedzą, że w ciągu najbliższych 25 dni zdjęcia do filmu będą nakręcone. A w grudniu, drugiego dnia świąt, w Warszawie odbędzie się premierowy pokaz „Rancza Wilkowyje”. Wśród ranczersów, którzy kibicują reżyserowi i aktorom, panuje przekonanie, że film fabularny odniesie taki sam sukces, jak serial telewizyjny.

W planach ekipy filmowej jest, by tuż po zakończeniu zdjęć do filmu fabularnego rozpocząć realizację trzeciej części serialu telewizyjnego „Ranczo”. Realizacja zapowiadanego filmu sensacyjno-komediowego „Ranczo Wilkowyje”zbiegła się w czasie z zakończeniem ogólnopolskiego konkursu „Wilkowyje: Prawda o wsi czy fikcja?” ogłoszonego przez starostwo powiatowe w Mińsku i Gminną Bibliotekę Publiczną w Mrozach. Barbara Rolf laureatka II nagrody, tak ujęła wilkowyjską rzeczywistość... „Śmieją się z nas inne narody! Piją więcej od nas tylko bracia zza wschodniej granicy. W Wilkowyjach każdy powód jest dobry, aby się napić. I tak samo jest w rzeczywistym świecie. Zdarza się, że i kobiety zalewają robaka, a do szpitala trafiają pijane małe dzieci. Gorzkie to i smutne. Filmowa rzeczywistość wsi - raz prawdziwa, innym razem fikcyjna, czasem śmieszna, przerysowana lub ukazana w krzywym zwierciadle - bawi nas, jest ciekawa...”

Wiemy, co nas bawiło w serialowym Ranczu, a celnie ujęła to Magdalena Stanikowska (Jeruzal)... „Ludzi bawią filozoficzne rozmowy, prowadzone przez Solejuka, Hadziuka i Japycza na sławnej już w całej Polsce ławeczce. A czyż nie jest to codzienność naszej wsi? Iluż takich „wiejskich filozofów” widuje się każdego dnia pod sklepem... Sklep jest centrum życia towarzyskiego, a zarazem źródłem plotek. Plotek, do których trzeba się przyzwyczaić i uodpornić na nie. Jak wiadomo, plotkuje się wszędzie. Tylko na wsi bardziej się to czuje - tutaj jest mniej ludzi, wszyscy się znają i wszelkie zmiany czy nowości zawsze wzbudzają żywe zainteresowanie, a bardzo często również opór i obawy. Miło popatrzeć i posłuchać, jak ludzie ze sobą po prostu zwyczajnie rozmawiają, a nie tylko kontaktują się przy pomocy maili i telefonów komórkowych, wirtualnie, bez spojrzenia prosto w oczy.” Czym ujmie, zachwyci, zaskoczy, nas film fabularny „Ranczo Wilkowyje”?

Najlepsza konkursowa praca należy do Bogusławy Bielat (woj. podkarpackie). Drugie miejsce przypadło Barbarze Rolf (Mrozy) i Annie Zielonce (śląskie). Trzecie: Hannie Jałosze (wielkopolskie) i Patrycji Bonie (pomorskie) Scenarzyści Robert Brutter i Jerzy Niemczuk wyróżnili prace: Karoliny Ociepy (śląskie), Magdaleny Stanikowskiej (Jeruzal), a biblioteka w Mrozach swoje wyróżnienie przyznała Katarzynie Narojczyk (gm. Dobre).

autor: (BoNo)

Link do artykułu: http://www.tygodnik.siedlecki.pl/t2726- ... .klaps.htm

Reklama

ODPOWIEDZ