Artur Barciś w Lublinie specjalnie dla Forum Ranczersów

W tym dziale znajdziecie nasze autorskie wywiady z ekipą serialu.
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

12 mar 2014, 11:33

:czapka: We wtorek, 11 marca Pan Artur Barciś grał w Lublinie w sztuce "Old Love". Zgodził się przed spektaklem udzielić małego wywiadu specjalnie dla Forum Ranczersów, który ja z nim przeprowadziłem na lubelskim zlocie, oczywiście w obecności pozostałych Ranczersów.
Chciałem, żeby to była dla Was niespodzianka, więc wcześniej o tym nie pisałem na forum, tylko przez PW zachęcałem lubelskich Ranczersów do pisania swoich pytań. Oprócz mnie zadali je tylko Ranczerka21 i kylo69.
Co prawda ten wywiad był nagrodą w teleturnieju, ale jednak nikt się nie zdecydował go przeprowadzić, nawet, żeby każdy swoje pytanie zadał. Każdy uważał, że na najlepiej się nadaję, więc go przeprowadziłem.

UWAGA :!: Ten wywiad jest własnością Forum Ranczersów. Kopiowanie, rozpowszechnianie, czy wykorzystywanie treści tego wywiadu wyłącznie za zgodą administracji Forum.

pablo: Witamy Pana bardzo serdecznie na drugim lubelskim zlocie Ranczersów. Dziękujemy, że zgodził się Pan na chwilę z nami spotkać i udzielić małego wywiadu specjalnie dla Forum Ranczersów. Na początku chcieliśmy spytać, czy był już Pan w Lublinie, czy to pierwszy raz dopiero?

Artur Barcis: Nie, oczywiście, że byłem, byłem w Lublinie wiele razy, również wtedy kiedy Lublin jeszcze nie był tak pięknym miastem jak teraz. A teraz jest po prostu zachwycający.

pablo: Czyli podoba się?

Artur Barciś: Tak, bardzo.

pablo: Teraz pytania od Ranczersów. (od Ranczerka21): Co najbardziej lubi Pan w swojej postaci granej w Ranczu?

Artur Barciś: To, że jest przewrotna, to, że jest skomplikowana, że nie jest jednoznaczna, że to jest człowiek inteligentny, ale jednocześnie złożony, są w nim pokłady zła, ale też i dobra. I takie postacie są najciekawsze, bo nie są jednowymiarowe. Czerepach jest oczywiście sukinsynem, ale też jest taki dlatego, że ludzie mu na to pozwalają. Poza tym wie, czego chce: ma cel i do niego dąży. No, ale przecież też jest człowiekiem, potrafi się zakochać, jest zakochany i potrafi wiele dla tej miłości zrobić.

pablo: (od pablo) A jak się Panu grało sceny, gdzie musiał Pan wyrządzić jakieś wielkie świństwa: np. kampania wyborcza w IV serii, czy podsłuchy w radiu w III serii. Lubi Pan grać takie sceny, czy woli Pan grać pozytywne?

Artur Barciś: Uwielbiam grać takie sceny. Aktorstwo właśnie ma tę fantastyczną zaletę, że można robić rzeczy, których się na co dzień nie robi. I nigdy by się nie zrobiło. A tak można wypróbować na sobie, jak by to było, gdybym tak na przykład wybił szybę w tym sklepie. Oczywiście ja nie mam takich potrzeb, ale sam fakt zrobienia czegoś takiego jest podniecający.

pablo: (od pablo) Występuje Pan bardzo dużo z Cezarym Żakiem. Z którą postacią graną przez niego gra się Panu lepiej? Z Senatorem czy Proboszczem? Czy jest jakaś różnica w graniu z tymi postaciami?

Artur Barciś: Oczywiście, że jest różnica, bo to są dwie różne postaci i Czarek je gra znakomicie. Jak gram tak jakbym grał z zupełnie innym aktorem. No chociaż znam Czarka od bardzo, bardzo wielu lat, ale to jest najwyższej klasy profesjonalista i o to właśnie chodzi, żebym jako Czerepach miał do czynienia z postacią a nie z prywatnym człowiekiem, który się nazywa Cezary Żak. Ja rozmawiam z proboszczem Pawłem Koziołem, czy tam Piotrem, nie wiem który który…

pablo: Piotrem. (Od Ranczerka21) Czy spodziewał się Pan aż takiego sukcesu serialu i coraz większej liczby fanów – Ranczersów?

Artur Barciś: Przyznam, że na początku nie… Chociaż serial wydawał mi się interesujący. Nawet nie miałem w nim grać na początku. Nawet nie chciałem grać tej postaci. No to skomplikowane… Ale potem, już po drugim sezonie, już wiedziałem, że to jest wyjątkowy serial, że ten serial będzie czymś nowym na naszym telewizyjnym rynku i bardzo w niego wierzyłem, że zdobędzie swoich fanów. No, że aż tak, to nie wiedziałem. Chociaż teraz sam jestem jego fanem i to jest właściwie jedyny serial polski, który oglądam.

pablo: (od Ranczerka21) I na czym Pana zdaniem polega fenomen tego serialu?

Artur Barciś: Fenomen polega na tym, że on w dowcipny, satyryczny i życzliwy sposób mówi o naszych wadach. Mówi jakąś prawdę o naszym kraju, o nas samych, Polakach, ale też o tej rzeczywistości, która nas otacza, o naszych kompleksach, o naszych przywarach, ale mówi o nas z miłością. I dlatego jest taki, jaki jest.

pablo: (od kylo69) A jak Pan sobie radzi z niekorzystną pogodą? Np. letnie stroje w czasie zimna, wiatru…

Artur Barciś: Zazwyczaj Ranczo kręcimy latem, czy jesienią, czasami do późnej jesieni, no ale to już na to się nic nie poradzi. Po prostu trzeba nagrać scenę, która się dzieje latem w krótkiej koszulce, chociaż na dworze jest zimno. I to wiele razy już przeżywałem takie chwile. No nic, od tego jesteśmy aktorami, żeby zagrać, że jest ciepło.

pablo: (od pablo) No i na koniec takie pytanie dotyczące przyszłości. Chciałby Pan, żeby powstawały kolejne serie Rancza? Chętnie by Pan grał w nich?

Artur Barciś: Znaczy, nie chciałbym, żeby ten serial ciągnął się w nieskończoność, dlatego, że on wtedy straci na jakości. Stanie się powszedni, stanie się… spowszednieje po prostu. Nic nie powinno trwać wiecznie i myślę, że te dwie kolejne serie, które mają powstać to będą te dwie ostatnie już na pewno i bardzo dobrze.

pablo: W takim razie dziękujemy za rozmowę, pozdrawiamy Pana i życzymy dalszych sukcesów: czy to na deskach teatru, czy na ekranie telewizji.

Artur Barcis: Dziękuję Wam pięknie, wszystkiego dobrego Wam życzę.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

12 mar 2014, 21:02

Bardzo profesjonalny wywiad. Gratulacje :)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

12 mar 2014, 21:59

Świetny wywiad :good: Gratuluję!!
Artur Barciś pisze:i myślę, że te dwie kolejne serie, które mają powstać to będą te dwie ostatnie już na pewno i bardzo dobrze.
Oooo :zdziwiony: czyli oprócz 9 sezonu, szykuje nam się jeszcze 10 Obrazek
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

12 mar 2014, 22:03

10 - ładna okrągła liczna :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

13 mar 2014, 13:05

Anija pisze:Świetny wywiad :good: Gratuluję!!
Artur Barciś pisze:i myślę, że te dwie kolejne serie, które mają powstać to będą te dwie ostatnie już na pewno i bardzo dobrze.
Oooo :zdziwiony: czyli oprócz 9 sezonu, szykuje nam się jeszcze 10 Obrazek
A ja tam bym chciał żeby Rancza było tyle co Mody na sukces :D
Świetny wywiad :good:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

13 mar 2014, 13:48

strazak210 pisze:A ja tam bym chciał żeby Rancza było tyle co Mody na sukces :D
W tempie 13 odcinków na rok chyba tego nie dożyjesz :D

PS: Dziękuję za takie opinie na temat mojego wywiadu. :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

13 mar 2014, 15:12

pablo pisze:
Nie bój nic, córki już zaraziłem ranczem to w razie czego będą kontynuować tradycję ranczerską :D :D :D

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

13 mar 2014, 15:22

strazak210 pisze:
pablo pisze:
Nie bój nic, córki już zaraziłem ranczem to w razie czego będą kontynuować tradycję ranczerską :D :D :D
I kilka kolejnych pokoleń :rechot:

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

13 mar 2014, 20:47

Gratuluję wspaniałego spotkania i wywiadu :)

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

15 mar 2014, 0:28

pablo pisze:
pocieszyłeś strażak210, nie ma co! :D
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
BocianVlog
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

15 mar 2014, 19:46

Tutaj wywiad w formie wideo :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

16 mar 2014, 9:04

BocianVlog, fajny filmik. :) Mogłeś tylko zapowiedzieć, że to nie zwykły kubek tylko specjalny z logo Ranczersów i dedykacją ale to już drobiazg. Na filmie to widać. ;)
I jeszcze taka mała drobna uwaga, że mogłeś nie kręcić tego z jednego miejsca tylko też zrobić ujęcie z Ranczersami, żeby było widać całe spotkanie.
Ja zapomniałem, że ty kręcisz film to bym do kamery zbliżył te wyniki i ten dyplom pamiątkowy z podpisami. A tak go nie widać. :P

PS: Bardzo przeżywałem wywiad, tym bardziej, że był nagrywany i nie dość, że nie mam zbyt dobrego głosu (nie mógł bym być aktorem, czy dziennikarzem :P) to jeszcze mi się chwilami łamał głos. ;)

Deleted User 1816

20 mar 2014, 15:50

wywiad fajny, w ogóle zazdroszczę (no też nasza narodowa przywara) Ci Pablo tak dobrych stosunków z Panem Barcisiem, ja jeszcze zadał bym jeszcze jedno pytanie chociaż może i Ty pablo możesz na nie odpowiedzieć zapewne.
Mianowicie nurtuje mnie czy aktorzy, czy też scenarzyści bądź sam Szeryf czytają to forum i jakie mają oni zdanie o naszym forum i naszych przemyśleniach, czy mają one wpływ na kształt przyszłych odcinków.
Nurtuje mnie czy, no właśnie bo ja tak bym zrobił, osoby te są obecne w społeczności forum i nawet często wypowiadają się na nim pod jakimiś ukrytymi nickami - no bo wiadomo że jak by się ujawnili to pewnie by byli zaspamowani itp.

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

20 mar 2014, 16:48

mc_flay pisze:Mianowicie nurtuje mnie czy aktorzy, czy też scenarzyści bądź sam Szeryf czytają to forum
Powiem Ci, że czytają, czytają, choć rzadko się logują. Są "podglądaczami" :mrgreen: :mrgreen:
mc_flay pisze:Nurtuje mnie czy, no właśnie bo ja tak bym zrobił, osoby te są obecne w społeczności forum i nawet często wypowiadają się na nim pod jakimiś ukrytymi nickami - no bo wiadomo że jak by się ujawnili to pewnie by byli zaspamowani itp.
Na forum mamy taką specjalną grupę ---> VIP
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

20 mar 2014, 17:27

Anija pisze:
mc_flay pisze:Mianowicie nurtuje mnie czy aktorzy, czy też scenarzyści bądź sam Szeryf czytają to forum
Powiem Ci, że czytają, czytają, choć rzadko się logują. Są "podglądaczami" :mrgreen: :mrgreen:
Rzadko, to chyba mało powiedziane. ;) Wystarczy spojrzeć na ostatnie logowania, np Szeryf prawie 2 lata temu. ;) Chyba, że mają nicki incognito, albo przeglądają jako gość, bo forum jest widoczne dla wszystkich.
mc_flay pisze:wywiad fajny, w ogóle zazdroszczę (no też nasza narodowa przywara) Ci Pablo tak dobrych stosunków z Panem Barcisiem.
Jakie tam dobre stosunki, aby mu napisałem na jego forum PW czy się z nami spotka i tyle. :)

jachu044
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

09 lis 2015, 23:40

Bardzo ciekawy, dobrze przeprowadzony wywiad. Gratuluję ;)

ODPOWIEDZ