[Agnieszka Pawełkiewicz] Nowe oblicze Kingi?

W tym dziale znajdziecie nasze autorskie wywiady z ekipą serialu.
Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

26 lut 2012, 12:56

Czy w nowej serii "Rancza" zobaczymy inne oblicze Kingi?
Agnieszka Pawełkiewicz specjalnie dla Forum Ranczersów

Obrazek
Fot. Joachim

W marcu rozpoczyna się emisja premierowych odcinków "Rancza". Z dotychczasowym doniesień prasowych wiemy, że Kinga mocno zaangażuje się w rewolucję oświatową w Wilkowyjach i spotka na swojej drodze wielką miłość. Czy to oznacza, że w nowych odcinkach zobaczymy zupełnie inne oblicze młodej anarchistki?

Miłość to na pewno za duże słowo dla uczucia jakim Kinga będzie darzyć obiekt swoich westchnień, ale na pewno chłopak, którego spotka mocno ją zauroczy i zafascynuje. A czym? A tym, że tak jak i ona jego postawa wobec świata będzie inna niż większości ludzi. Ale pozornie "trafił swój na swego", ponieważ postawa Konrada (bo tak się nazywać będzie jej ukochany) będzie również inna niż postawa Kingi, co jak się można domyślić naturalnie spowoduje między nimi wiele konfliktów. Biorąc pod uwagę te czynniki plus to, że Kinga jak się już w coś angażuje to na dwieście procent, można spodziewać się jej nowego oblicza - i tego nieco delikatniejszego, i tego którego już znamy, ale podszytego zupełnie innymi - nowymi dla samej Kingi - okolicznościami.

A tak naprawdę coś zupełnie nowego, ale być może nie tak zauważalnego, rozbudzi w Kindze ktoś inny niż wyżej opisany obywatel. Tą osobą będzie Dorotka. Wprawdzie nie przez podobieństwo poglądów - bo to chyba jeszcze nie ten wiek na radykalne poglądy na świat - ale przez to, że Kinga będzie spędzać z nią niekiedy więcej czasu niż ze swoim ukochanym.

Obrazek
Szymon Nygard i Agnieszka Pawełkiewicz/AKPA

Na ile doświadczenia zdobyte na planie piątej serii pomogły Ci w budowaniu roli do serii szóstej?

W psychologii postaci nic się nie zmieniło, więc kontynuowaliśmy razem z reżyserem pracę nad budowaniem roli w taki sam sposób jak w serii piątej. A doświadczenie, jak to doświadczenie - powinno usprawniać, przyspieszać i czynić pracę efektywniejszą :) Ale to dopiero będzie można stwierdzić po emisji.

W "Ranczu" grasz postać o bardzo wyrazistych, radykalnych, ale niezbyt popularnych poglądach.
Czy Twoim zdaniem dobrze jest mieć w życiu tak ostro zarysowane poglądy, nawet mimo tego, że mogą być one mało popularne?

Haha, myślę, że dobrze jest mieć w życiu takie poglądy, z którymi się po prostu zgadzamy :)

W opinii wielu Ranczersów wykreowałaś postać Kingi bardzo przekonująco. Skłania nas to do zastanowienia ile procent Kingi może być w Agnieszce? Czy dostrzegasz jakieś cechy wspólne z graną przez siebie bohaterką?

Cechy wspólne? Raczej nie. Oczywiście oprócz tego, że postaci Kingi "użyczam" swojego ciała przez co sposoby reagowania czy też okazywania emocji są podobne, ale to odgórne podobieństwo. Także raczej nie. Mówię "raczej", bo wiadomo, to jest moje zdanie, bardziej na ten temat mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto mnie dobrze zna. W końcu nie jestem obiektywna :)

Obrazek
Fot. Joachim

Bardzo jesteśmy ciekawi, jak wyglądały Twoje przygotowania do roli w "Ranczu". Czy wcześniej zetknęłaś się w jakikolwiek sposób z "naturalnym środowiskiem" Kingi?

Nie, nie zetknęłam się z "naturalnym środowiskiem" Kingi. Jedynym kontaktem ze środowiskiem był oczywiście internet - m.in. dużo youtube'a :)
A poza tym rozmowy z reżyserem, praca domowa i analizy, czyli że tak powiem standardowe przygotowanie.

Dzięki pracy w "Ranczu" na pewno stałaś się osobą rozpoznawalną. Czy zdarza się czasem, że na ulicy ktoś pozdrowi Cię słowami "no future"? Czy popularność ułatwia życie, czy może w niektórych sytuacjach staje się męcząca?

Nie, nie stałam się osobą rozpoznawalną, a więc nikt mnie nie pozdrawia słowami "no future", ani nie wiem czy popularność życie ułatwia, czy nie, haha :)

Obrazek
Fot. Joachim

Dla wielu Twoich koleżanek i kolegów z planu "Rancza", praca w najpopularniejszym serialu telewizyjnym ostatnich lat, oprócz ogromnej satysfakcji zawodowej, przełożyła się na kolejne propozycje aktorskie, otworzyła nowe możliwości. Czy w Twoim przypadku było podobnie?

Nie :)

Z niecierpliwością czekamy na kinową premierę filmu Jana Jakuba Kolskiego pt. "Zabić bobra". Zagrałaś w nim główną rolę kobiecą (Bezi) u boku Eryka Lubosa (Eryk). Jak wspominasz pracę na planie produkcji, która w świetle ostatnich wydarzeń (odnalezienie w Tatrach byłego żołnierza zawodowego) zyskała chyba na aktualności?

Tak, to prawda. Dla mnie samej był to temat zupełnie nieznany. W zasadzie najwięcej na temat sytuacji żołnierzy dotkniętych w skutek przebywania na misjach dowiedziałam się dopiero od Pana J.J.Kolskiego przy pracy na planie. Sam mówił, że informacji na ten temat jest niewiele. Też niewielu byłych żołnierzy, a szczególnie tych bezpośrednio dotkniętych negatywnymi skutkami wypowiada się na ten temat, a jest to przecież zjawisko, które istnieje obecnie na całym świecie. A teraz, tak jak wspomniałaś, sami byliśmy świadkami takiego syndromu również w Polsce.

Praca na planie była moją pierwszą pracą przy filmie pełnometrażowym, dlatego jest dla mnie bardzo ważnym zawodowym wydarzeniem. Tematyka filmu nie należy do najprzyjemniejszych, a więc nie zawsze było lekko i przyjemnie, ale przecież nie o to chodzi. Nie wiem jaki będzie efekt, ale jakikolwiek by nie był praca z takimi osobami jakie spotkałam na planie pozostawia trwały i na szczęście bardzo dobry ślad :)
[youtube]
[/youtube]

W imieniu wszystkich użytkowników i czytelników Forum Ranczersów, bardzo dziękujemy, że zgodziłaś się odpowiedzieć na nasze pytania. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wielu sukcesów oraz kolejnych ciekawych wyzwań aktorskich.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 17:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodano zwiastun filmu "Zabić bobra" z udziałem Agnieszki Pawełkiewicz. Premiera kinowa 21 marca 2014.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Joachim
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 163 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 111 razy

26 lut 2012, 19:01

No no proszę! Pięknie :) fajna niespodziewajka :ok
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

27 lut 2012, 15:17

No future kinga xD
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

27 lut 2012, 17:08

Przyjemnie się czytało.
Joachim, super zdjęcia! :ok
Byle do niedzieli. :hi
Pozdrawiam.
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
Stefany
Nowicjusz
Nowicjusz

21 maja 2013, 16:24

Uważam, że Kinga to najlepsza damską postać w tym serialu. Na jej przykładzie widzimy jęk ludzi potrafią się zmieniać.
Agnieszka Pawełkiewicz świetnie oddała tą rolę. :oki:

Awatar użytkownika
jarema205
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 67 razy
Kontakt:

01 cze 2013, 19:55

Miałem przyjemność, przez dłuższą chwilę, osobiście porozmawiać z Agnieszką.
Muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Jest to bardzo mądra i bardzo ale to bardzo skromna dziewczyna.
Pzdr. :czapka:
!!! 205 XR !!!

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

01 cze 2013, 20:33

no ja niestety nie miałam (jeszcze, mam taką nadzieje) możliwości porozmawiać z Agnieszką, ale zgadzam się, genialnie oddała charakter swojej postaci. aż przyjemnie się ją ogląda, a sposób gry jest bardzo naturalny :)

Awatar użytkownika
Bercek90
Super User
Super User
Podziękował(a): 116 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 62 razy

08 lip 2013, 13:21

No i bardzo fajnie się to czyta ! ;)

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

23 lip 2013, 13:20

Lubię to postać za poruszane przez nią tematy. Za oświatę i za ochronę zwierząt:D. W 7 transzy jej działalność była trochę uśpiona, bo tylko tyle się działo, że wybrała się na studia i, że pomagała Lucy w dręczeniu Moniki :D
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 574 razy
Kontakt:

14 sie 2013, 18:02

Czytało się z dużym zaciekawieniem. Pierwsze zdjęcie - mistrzowskie, uwielbiam je :)

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

14 sie 2013, 18:41

wywiad bardzo dobry,przyjemnie się czyta ;)

armia741
Nowicjusz
Nowicjusz

15 sty 2014, 11:35

Praca na planie była moją pierwszą pracą przy filmie pełnometrażowym, dlatego jest dla mnie bardzo ważnym zawodowym wydarzeniem.

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

27 kwie 2015, 19:33

Oblicze i odwaga Kingi zawsze zaskakuje i zachwyca. Mądra i taka "inna" to dziewczyna. Widać, że skromna, nie uważa się za niewiadomo kogo. Lubię tą postać. :)

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

03 maja 2015, 22:44

Konkretna, zdecydowana, idealna w swojej roli. Oby tak dalej...

xyz
Nowicjusz
Nowicjusz

14 maja 2015, 22:00

Dokładnie. Idealna aktorka w wyśmienitej roli. Do tego całkiem interesujący człowiek! :)

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

20 maja 2015, 14:07

Idealnie pasuje do tej roli :)
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

23 cze 2015, 20:44

Jak myślicie, czy nowego chłopaka Kingi- Jakuba zobaczymy w X serii, czy poraz kolejny Kinga zmieni partnera?
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

23 cze 2015, 20:54

sypniewski5 pisze:Jak myślicie, czy nowego chłopaka Kingi- Jakuba zobaczymy w X serii, czy poraz kolejny Kinga zmieni partnera?
Moim zdaniem Kinga będzie już z nim do końca X sezonu, bo Jakub wziął sobie słowa pana Marka do serca, że ma ją trzymać oburącz :)

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

24 cze 2015, 0:46

DaMiAn1998 pisze:
sypniewski5 pisze:Jak myślicie, czy nowego chłopaka Kingi- Jakuba zobaczymy w X serii, czy poraz kolejny Kinga zmieni partnera?
Moim zdaniem Kinga będzie już z nim do końca X sezonu, bo Jakub wziął sobie słowa pana Marka do serca, że ma ją trzymać oburącz :)
Też mi się tak wydaje, że Kinga zostanie już z Kubą. ;)
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

25 lip 2015, 12:28

Marta pisze:
DaMiAn1998 pisze:
Też mi się tak wydaje, że Kinga zostanie już z Kubą. ;)
Mi też się wydaje że zostaną ze sobą...W końcu i Skina i Lesnika traktowała na początku z góry,a znajomość z Kubą zaczęła sie od niewinnej pogawędki ;)
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

ODPOWIEDZ