Wpadki w Ranczo Wilkowyje

Po sukcesie serialu przyszedł czas na wersję kinową. Ranczo Wilkowyje jest już na DVD. Na tym forum dyskutujemy o fabularyzowanej wersji "Rancza".
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie i na temat.
qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

03 sie 2010, 12:52

Najlepsze to było wyłapywanie wpadek i ciekawostek z LOST'a. :yes:
Ciekawe, czy znalazłby się jakiś taki specjalista od wyłapywania takich wpadek w Ranczu i pokazywania ich w formie zdjęć z kadrów na forum. :hihi:

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

03 sie 2010, 13:12

O a propos Losta...Ty to ogladales, wiec musze cie o cos zapytac :)
Ja pare pomylek wylapalam w serialu Przyjaciele.
Ostatnio ogladalam znowu Wilkowyje dwa razy dzien po dniu jakos. Bo raz ogladalam sama, a nastepnego dnia mama chciala by z nia obejrzec. I dalej nie widze nic wiekszego
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

qwerty
Super User
Super User

05 sie 2010, 11:33

Jeśli chodzi o LOST, to pytaj :yes:
Z serialu Przyjaciele? O to też bym był ciekawy...

A w Ranczo Wilkowyje ja też nie dostrzegłem nic, co wzbudziło by moją szczególną uwagę, jeśli chodzi o błędy, wpadki itp. :hihi:
Ale ja oglądałem to może ze trzy razy...

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

08 sie 2010, 9:56

Ja chciałam zaznaczyć, że jest to temat o wpadkach w filmie "Ranczo Wilkowyje", a nie w "Lost" czy "Przyjacielach".
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

goska24
Nowicjusz
Nowicjusz

08 sie 2010, 23:07

co do ławeczki to najpierw była a potem jej faktycznie nie było :yes: :yes:

a Wioletka zanim pobiegła za Staśkiem to podniosła czapke i jeszcze było widać jak biegła, że trzymała ją jeszcze w lewej ręce :shifty: :shifty:

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

10 sie 2010, 13:57

Anija pisze:Ja chciałam zaznaczyć, że jest to temat o wpadkach w filmie "Ranczo Wilkowyje", a nie w "Lost" czy "Przyjacielach".

Ale nie zbaczamy z glownego tematu, caly czas rozmawiamy o wpadkach. Dodalismy tylko po drobej malej informacji dla siebie poki "pamietalismy"

A tak szczerze...to tam ja tak naprawde jakies wpadki i niedociagniecia? Gdzies jakis cien kamerzysty, inne ubranie, fryzura, brak albo obecnosc jakiegos rekwizytu itd
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

02 paź 2010, 10:46

Ja zauważyłem pewną nieścisłość. Jak wiadomo akcja "Rancza Wilkowyje" dzieje się między 3 a 4 sezonem serialu. Lucy i Kusy już razem, Country Club jeszcze stoi. Łatwo sobie wyobrazić Czerepacha, jak po delegacji w Brukseli znajduje pracę w Biurze Obrachunkowym. Mnie zastanawia coś innego. Kusy, użalający się przed Hot Dogiem mówi o Lucy, że jest to kobieta , z którą chciałby mieć dzieci, a w serialu ( odcinek "Szczęśliwe Zakończenie" podczas ślubu Michałowej i Stacha Japycza ) twierdzi, że on się do dzieci nie nadaje. Czyżby zmienił zdanie,czy to niekonsekwencja scenarzystów? Wiem , że serial swoje, a film swoje, ale generalnie sposób bycia bohaterów w obu jest podobny.

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

03 paź 2010, 0:32

zyciak wydaje mi sie , że akcja filmu Ranczo Wilkowyje toczy się między 2 a 3 sezonem .Jak pisałeś Country Club jeszcze stoi a trzeci sezon zaczyna sie kiedy Country Club spłonął i Wioletka nie ma gdzie mieszkać .W 3 sezonie toczy sie walka czy lokal ma być odbudowany.Lucy powiedziała Kusemu , że jest w ciąży w kościele podczas ślubu Stacha z Michalową ,więc to jest ostatni odcinek 3 sezonu . Wydaje mi się , że akcja Ranczo Wilkowyje toczy się między 2 a 3 sezonem , przecież Czerepacha wójt wysyła do Brukseli w drugim sezonie w odcinku Europejski Kandydat.
Ewa

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

03 paź 2010, 12:10

Akcja filmu nie dzieje się między 2 a 3 serią, ponieważ Ranczo Wilkowyje to zupelnie inna fabuła, film nie ma nic wspólnego z serialem.
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

04 paź 2010, 16:52

Ewa47Oczywiście masz rację Akcja "Rancza Wilkowyje" dzieje się między 2 a 3 sezonem serialu. Co śmieszniejsze wiedziałem o tym pisząc posta. Ot, po prostu głupi błąd.

Awatar użytkownika
Irenka
Zasłużony
Zasłużony
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

05 paź 2010, 11:14

monterr07 pisze:Akcja filmu nie dzieje się między 2 a 3 serią, ponieważ Ranczo Wilkowyje to zupelnie inna fabuła, film nie ma nic wspólnego z serialem.
Dokładnie! Twórcy filmu wyraźnie podkreślali, że akcja "Ranczo Wilkowyje" to osobna fabuła i nie należy jej wiązać z serialem. :) Dlatego chyba "najłatwiej" miały osoby, które serialu nie ogladały.
"Z niczym nie należy przesadzać" - Kusy
Zapraszam: www.haniaj.blogspot.com

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

05 paź 2010, 21:23

W sobote bodajze bylo w TV ( uslyszalam po piosence spiewanej w kosciele) to namowilam siostre ktora u mnie nocowala i mame do ogladania. Ta pierwsza lubi Ranczo ( moja wina xD) i ogladala rowniez pierwszy raz. Wlasnie tez zastanawialysmy sie jako z tym Country Clubem. I tez mowilam, ze akcja ( jesli by delikatnie ja zlaczyc z serialem) dzieje sie miedzy 2 a 3 seria, bo jest Country Club i Stach z Wioletka sa razem.
Obrazek

qwerty
Super User
Super User

12 gru 2010, 12:02

Tym, że film kinowy nie jest ściśle powiązany z fabuła i dzieje się w czasie - jak ktoś tu już wspomniał - między 2 a 3 sezonem, myślę że zaprzepaszczono szansę na super produkcję. Film jest dobry, stanowi taki dodatek do serialu, ale lepiej by dla mnie było, gdyby opowiadał losy Wilkowyj na przykład przed 1 sezonem (fakt, bez Lucy, trudno :hihi: ) albo już całkowicie po (no ewentualnie teraz, po 4 a przed 5 serią, jako streszczenie tego czasu między wydarzeniami z 4 i 5 serii). To jest dopiero wpadka :hihi:

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

28 sty 2011, 19:29

qwerty pisze:Tym, że film kinowy nie jest ściśle powiązany z fabuła i dzieje się w czasie - jak ktoś tu już wspomniał - między 2 a 3 sezonem, myślę że zaprzepaszczono szansę na super produkcję. Film jest dobry, stanowi taki dodatek do serialu, ale lepiej by dla mnie było, gdyby opowiadał losy Wilkowyj na przykład przed 1 sezonem (fakt, bez Lucy, trudno :hihi: ) albo już całkowicie po (no ewentualnie teraz, po 4 a przed 5 serią, jako streszczenie tego czasu między wydarzeniami z 4 i 5 serii). To jest dopiero wpadka :hihi:

Pomysł żeby film opowiadał o życiu w Wilkowyjach przed przyjazdem Lucy jest dobry, ale niestety nie do realizacji chociażby dlatego, że Leon Niemczyk nie żył już w momencie kręcenia zdjęć. Ja nie wyobrażam sobie Rancza "0" lub "1/2" bez Jana Japycza.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

28 sty 2011, 21:26

No to miedzy sezonami 3 i 4. Ja chetnie zobacze co Lucy wymyslala za pomysly chodzac z brzuchem.
Obrazek

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

28 sty 2011, 22:02

Oj tam, nawet jak by akcja miała być między 5 a 6 serią, to i tak różniła by się tylko szczegółami, np. nie byłoby ''County Clubu'' tylko Knajpa ''U Japycza'' ;) Jest jak jest - po prostu - zaje..... fajnie :D I lepiej nie będzie, a wpadki - być muszą! :P
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
Jacenty
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 57 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

28 sty 2011, 22:41

Dwie wpadki ode mnie.

Pierwsza. Jest taka scena podczas pościgu wozami drabiniastymi za Louis'em. Wozy przejeżdżają przez czyjeś podwórko, na którym ma się odbywać tego dnia wesele. Solejuk powożąc swoim zaprzęgiem zgarnia na szyję centralną ozdobę wiszącą nad placem - dwa splecione serca wycięte ze styropianu. Chwilę później rzut kamery na ozdobiony plac i serca wiszą na swoim miejscu, a po kolejnej chwili znowu ich nie ma.

Druga. Scena, która została częściowo usunięta z filmu. Kusy i Lucy pod sam koniec filmu wyrzucają kosz zwiędłych czerwonych kwiatów od Louisa. W scenie usuniętej po chwili przyjeżdża ponownie "Poczta Kwiatowa" z jeszcze większym koszem kwiatów, ale tym razem żółtych. Lucy biegnie w ich kierunku i krzyczy żeby to zabrali, myśląc że to kolejny bukiet od Louisa. Kusy tłumaczy jej, że tym razem to są kwiaty od niego i padają sobie w objęcia. W filmie ponownego przyjazdu "Poczty Kwiatowej" już nie ma i dyskusji Kusego z Lucy też brakuje, ale za to wielki kosz pełen żółtych kwiatów pozostał - dumnie zasłania wejście do dworku stojąc na ganku. Widać go bardzo dobrze podczas pocałunku pary przed dworkiem. Usuwając scenę, zapomniano usunąć jej główną "składową"...

Do poruszonych już wpadek:
"Znikająca ławeczka" zdecydowanie stoi na swoim miejscu. Zmieniła się tylko pora dnia, a co za tym idzie światło i cienie. Wystarczy skorzystać z opcji "zoom", którą posiada chyba każdy odtwarzacz DVD żeby się przekonać.
Podtapiany Louis gadający spod wody w studni to ewidentna wpadka.
"Jak kometa przeleci, to jakieś nieszczęście będzie. Inaczej po co by leciała...?" - Michałowa

Awatar użytkownika
adi1995zGg
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

01 mar 2011, 8:41

W Ranczo wilkowyje było bardzo mało wpadek
ale jedna Byla ogromna co zreszta opisal ją "jacenty" jak louis mogl krzyczec i mowic pod wodą :lol-above: troche nawet zabawna ta wpadka z tego co pamietam to innych niema a jak są to tylko niedopatrzenia :P

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

01 mar 2011, 10:39

Niekoniecznie pod woda. Mogli go wynurzac co chwile lekko by wzial oddech i znowu pod wode. I w takim momencie akurat mogl krzyknac, ze powie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixa
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy

06 mar 2015, 20:05

Witam.
Wpadka jest podczas wyciągania wójta z bagna przez Więcławskiego.
Ujęcie na którym widać od przodu Więcławskiego już po przewróceniu się w błoto pokazuje tylko trochę jego umoczone spodnie,
a na przemian rzucane ujęcie Więcławskiego z boku pokazuje go umoczonego na prawie całej długości ubrania.
Przyjrzyjcie się tym ujęciom :)
"Mój Churchill kochany" - Czerepach do Senatora

ODPOWIEDZ